Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلوف چیست؟کجا از بلوف استفاده میکنیم؟چگونه بلوف میزنیم
سلام خدمت تمامی دوستان گلم.
راستش من تمام باخت های پوکرم رو مدیون سه چیز هستم.
1-شانسم
2-بلوف زدنم
3-کله شقیم
از بابت اولی کار خاصی نمیشه کرد خیلی سومی هم که خوب کم کم با تجربه درست شده درواقع بهتر شده.
اما برای سومی که میشه گفت درصد زیادی از باخت هامم تشکیل داده بودWink خیلی تحقیق کردم و میشه گفت خیلی چیزا عوض شد حرفه ای نشدم اما منی که با 10.000 تومان میشستم و 0 پامیشدم جدیدن چیپ لیدر میز میشم و جور دیگه از میز میرم.
باخودم فکر کردم شاید خیلی از دوستان تازه کار مثل من هم همچین مشکلی رو داشته باشند و خواستم تجربیات خودم رو در اختیار همه بزارم.

شاید خیلی از چیزایی که میگم تکراری یا پبش پا افتاده باشه اما شما ببخشید چون ترجیح میدم 0تا100 تجربم رو بگم که هرکی با هر سطحی از اطلاعات در این مورد مطالعه کرد به کارش بیاد پس از اساتید پیشاپیش پوزش میخوام.
مباحث ما:
1-بلوف چیست؟
2-کی بلوف میزنیم؟
3-در چه پوزیشنی بهتر بلوف بزنیم؟
4-چگونه بلوف بزنیم؟
============
[b]1-بلوف چیست؟
بلوف به معنی این است که ما با نداشتن دست قوی اسرار بر این داریم که دست قوی ای داریم.
برای مثال ما در دست AK داریم 4بیگ بلاند ریز میکنیم و بجز ما 2 نفر دیگر کال میکنند. فلاپ میاد QT4 شما با کمی مکث چک میکنید اون دوتام چک میکنن.
خوب کارت بعدی میاد 8 اینجاس که باید از بلوف استفاده کنید.
2-کی بلوف میزنیم؟
زمانی بلوف میزنیم که A-احتمال برد داشته بایم.B-زمان برای اجرای بلوف داشته باشیم.وC از همه مهمتر پات انقدری باشه که ارزش ریسک بلوف رو داشه باشه.
به نظر من پاتی که 2نفر کال معمولی کرده باشند ارزش بلوف نداره البته بسته به زمین هم داره.
خوب توضیحات:
A=احتمال برد داشته باشیم: هیچ وقت چون پوت زیاده و پوت رو پر کردید بلوف نزنید همیشه زمانی بلوف بزنید که میدونید یا کارت متوسطی دارید یا شرایط بدست آوردن دست خوبی.
برای مثال: دستون A5 هست زمین میده 65T خوب اینجا ما دست ضعیفی داریم اما هنوز حریفان نمیدونن شاید 66 باشیم شاید 55 شاید 65 شایدم TT ما در اینجا دست بازندا نداریم چون یه پر داریم.
یا دست ما 66 زمان میده K42 اینجام دستمون خیلی قوی نیست اما متوسطه
یا دست ما A5 پیک زمین Kپیک J دل و 2 پیک این جا ما هیچی نداریم اما احتمال فلاش رو داریم پس احتمال برد رو داریم.
*هرگز وقتی احتمال برد ندارید بلوف نزنید
مثال دست ما 56دل زمین AK2 خشت
دست ما 66 زمین JJk
و...
3-در چه پوزیشنی بهتر بلوف بزنیم؟
به من به شخصه ثابت شد خیلی فرق نمیکنه و بسته گی به حریفان داره اما خوب هرچی پوزیشنت آخر تر باشه بهتره چون ما میخوایم بلوف بزنیم که پول ببریم نه اینکه یکی ریزمون کنه و پولارو بدیم برهWink
برای مثال شما نفر اولی هستی که تصمیم میگیری دستت 66 زمین 77T چک میدید و همه چک میدن کارت بعد A نوبت به شماست وقتی با یه پات 50.000 تومانی طرف هستی نمیشه 5000 خوند چون این بلوف نیست باید چیزی بخونی که بقیه نیان یعنی حدوداً کمی بیشتر از 1/3پات مثلا 20تا 28 تومان خوب مبلغ مبلغ بالایی هست و اگر کسی شمارو ریرز کنه مثلا به 80 حتی اگر بلوف باشه مجبورین فولد بدین اما اگر در موقیت آخر باشید و ریز بدید نفرات قبلی به احتمال 80% فولد میکنن.
یه سری نکات ریز:
* حتما بینید به کی بلوف میزنید
تا جای ممکن به بازیکنان لوس و پسیو بلوف نزنید چون
بازی کنان لوس با کمترین احتمال بردشان ریز شمارو یا ریریز میکنن یا کال
بازی کنان پسیو هم کلا علاقه دارن جای ریز کال کنن یعنی طرف دست خوبی داره اما چک میده و ریز شمارو فقط کال میکنه و نمیتونید درست بفهمید که چی داره ...
*بهترین زمان برای بلوف در کارت چهارم است. تا جای ممکن در فلاپ بلوف نزنید چون خیلی ها دست خوب رو چک میدن اما احتمال این که کارت چهارم رو با داشتن کارت خوب چک بده کمه جون اکثراً سعی میکنن حتی با ریزی پایین پات رو پر تر کنند. وقتی در کارت چهارم ریز دادید و از طرف یک نفر کال شدید در کارت پنجم ***قبل از هر عملی خوب خوب خوب به زمین نگاه کنید*** اگر احتمال فلاش یا استرایت بود به هیچ عنوان برای ترساندن حریف ریز کزایی ندید. چون در دراز مدت ضرر میکنید.
*وقتی روی فلاپی در کارت چهارم و پنجم به عنوان آخرین نفر ریز دادید و ریریز سنگین شدید اصلاً ادامه ندید مثلاً دست شما QQ زمین AK5J6 شما پات 50.000 تومانی رو 20 ریز دادید و یکی ریزتون کرد یا کال و در کارت آخر ریز دادید و طرف آل رفت و یا مثلا 20 شما رو کرد 40 60 مثلا هواستون باشه احتمال این که طرف AK-AAA-KKK-حتی 56 داشته باشه هست پس بخاطر ریز هایی که کردید تا تهش نرید که تو دراز مدت بدجور بازنده اید***
این تا این جای کار مابقی رو براتون آپدیت میکنم.
[/b]
پاسخ
 سپاس شده توسط tatepito ، zahir ، BAMZI ، Soroosh ، ShinGhaf ، soroushbaaay ، amrosn
از این که دوستان نظر میدن ممنونم بابا یچی بگین آدم دل سرد نشه.
پاسخ
ممنون دوست گرامی
خوبه که همه تجربیاتمون رو با هم قسمت کنیم
موفق باشید.
پاسخ
(2014/10/26، 08:58 PM)tatepito نوشته است: ممنون دوست گرامی
خوبه که همه تجربیاتمون رو با هم قسمت کنیم
موفق باشید.

salam doste aziz khahesh mikonam agha chera enghaddar anjoman sard shode!! madir omadim!? Big Grin
پاسخ
به گرمای دوستانی چون شما نیازمندیم....
پاسخ
ممنون واقعا مفید بودن اطلاعاتت
پاسخ
ممنون خیلی عالی بود .اگر امکانش هست لطفا بازم برامون بنویسید.
پاسخ
آقا من که استفاده کردم از تجربیاتت
واقعا برای من مفید بود ممنون که اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار بقیه میذارید
من واقعا تو بلوف زدن بیجا زیاد باختم اما از این به بعد ازمطالبتون استفاده میکنم و مطمئنم نتیجه میگیرم
دم شما گرم
پاسخ
مرصییییییییی
بنظرم بلوف تو هدزآپ فقط جواب میده چون سر میز چند نفره حتما ینفر یه پر داره که کال کنه
پاسخ
بارها گفته شد بلوف مثل یه شمشیر دولبه ست پس باید بسیار با احتیاط و ماهرانه ازش استفاده کرد
و واضحه که هرچه تعداد کسانیکه در یک میز حضور دارند بیشتر باشه تنوع دستها هم بیشتر خواهد بود که در نتیجه احتمال اینکه کسی دست خوبی داشته باشه خیلی زیاد خواهد درست بهمون نسبتی که احتمال دستهای بد هم زیاد خواهد شد!
پس قاعدتن همانند هدزآپ همه چی پنجاه پنجاه هست اما چون در میزهای شلوغ تعداد کسانیکه امکان داشتن دستهای خوب را دارند حدود نیمی از افراد میز هست پس خیلی بیشتر باید دقت کرد که میزان این دقت با افزایش تعداد رقبا افزایش خواهد یافت...
بهمین دلیل هست که حتا بزرگان این بازی هم هیچ قاعده و قانون صددرصدی برای بلوف زدن ندارن
این برمیگرده به حس و درک بازیکن از این بازی
کلن پوکر بیش ازونکه فهمیدنی باشه درک کردنی هست و بلوف نشون دهنده و نتیجه ی درک بازیکن از این بازیست...

هرچه بازیکن بهتر و موفقتر در بلوف زدن یا برعکس در تشخیص بلوف رقبا عمل کنه یعنی بهتر این بازی رو فهمیده و درک کرده...! (tatepito)

بلوف بهترین و قویترین در پوکر هست
بعد از اون تله گداشتن که بدرد تورنمنت نمیخوره و بیشتر اختصاص به کش گیم داره.
پاسخ
سلام به تک تک دوستان گلم دیشب یه نکته خوب در مورد بلوف زدن پیدا کردم برای بازی چند نفره.
بهترین موقعیت دیلر هست یعنی همه تا شما فقط کال کردن البته به شرطی که 2 یا 3 بازیکن نهایتاً بجز شما تو تیبل باشن.
در موقعیت دیلر که هستید بلوف خوب جواب میده البته نه با 72 5000 بخونینا نه. مثلاً با 910-78-65-یا کارتای همرنگ.
شما حدود 2.5برابر تا 3برابر BB بت کنید ***نه بیشتر نه کمتر** این باعث میشه اگر کسی ریز سنگین داد دلتون نسوزه و راحت فولد کنین. بعد از فلاپ اگکر کارتاتون خورد یا احتمال فلاش یا استرایت 2 طرفه داشتید که گل زدید و دیگع اسمش بلوف نیس اما اگر هیچی نشد مثلاً شما 910 خشت بودید و BB میز 1000 بود شما 2300 ریز میدید همه کال میدن زمین میده A67اینجا فقط یه 8 دست شمارو خوب میکنه اما خوب امدنش خیلی زیاد نی اگر کسی قبل از شما ریز سنگین داد بدون شک فولد اما اگر 1بیبی ریز داد یا چک شما 2400 ریز بدید تجربه نشون داده این جور مواقع همه فولد میدن مگر زمانی که طرف شانسش بالاتر از شما باشه مثلا با 67-A7-A6-54 این جور کارتا آمده باشه که ریز سنگین میشن و فولد.
بلوف اسمش روشه شما باید یاد بگیرید نسبت به کارت دست موقعیت در میز و کمترین هزینه بهترین برداشت رو کنین. اما یادتون باشه قرار نیست همیشه برداشت کنین.
ریزه کاری زیاد داره اما بنظرم اومد این رو بگم خوبه پس باز هم میگم
*** تو میز چند نفره اگر قسط بلوف دارید فقط تو موقیعت دیلر این کارو بکنید چون کمترین ریسک رو داره***
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط ShinGhaf
سلام خدمت تک تک دوستان عزیزم.
راستش از اونجا که قول داده بودم تو این بحث نکات خوب و کاربردی تری رو بیان کنم برگشتم.
راستش قبل از هر چیز بابت تاخیرم پوزش میخوام چون خیلی گشتم تا بتونم نکات خوبی رو جمع آوری کنم.
خوب بریم سراغ آموزش Big Grin

نكات بلوف

الف. وقتي بازيكنان زيادي در پات نباشند مي توان بلوف زد.
مي دانيد كه كلاه گذاشتن سر تعداد معدودي از آدمها ساده تر از تعداد زياد است. يادتان باشد كه بلوف زدن ممکن است در فلاپ،تورن یا ریور ادامه داشته باشد. البته اگر بقيه باور نكنند،این براي شما بد و گران مي شود. پس اول بايد بازيكنان را بشناسيد بعد بلوف بزنيد.

ب.وقتي در مقابل بازيكنان tight بازي مي كنيد.
آدمهايي كه خيلي راحت فولد مي كنند هدف خوبي براي بلوف زدن هستند. اگر در مقابل بازيكن خيلي (tight) زود بلوف بزنيد (پيش از فلاپ، فلاپ) و آنها بلوف شما را باور نكنند بايد در تورن/ریور با دقت بيشتري بلوف بزنيد احتمالا اين بازيكن دست خوبي دارد كه حرف شما را باور نمي كند.

ج.در ريور
اگر دست هاي drawing خوبي از دست داده ايد. (وقتي مي
دانيد كه امكان بردن نيست). با يكدست ضعيف، مي توان بلوفي در حد آس-بالا يا كمترين جفت زد. زيرا برخي بازيكنان بخاطر احتمالات پات در بازي مي مانند. اگر اين كار را انجام دهيد بلوف نيمه يا semi-bluff داريد.

د.شما جايگاه آخر را داريد و بقيه check كرده اند.
در اينجا می توانید بلوف بزنید. اين كار باعث مي شود چند بازيكن خارج شوند اما چند نفري باقي مي مانند. سر اين بلوف نيز بايد ماند.

هـ. پيش از فلاپ شرط بندي كرده اید ولی در فلاپ شانسی برای بردن ندارید
اما بقيه نمي دانند شما باخته ايد بنابراين مي توان بلوف زد. البته كار خطرناكي است و بايد پيش از بلوف زدن بورد را ارزيابي كنيد. گاهي وقتي AK مي بازد مي توان بلوف زد و گاهي وقتي 99.

و. وقتي ديگر بازيكنان از شما مي ترسند
اگر همين تازگي با يك بازي خوب، دستي را برده ايد، بازيكنان ديگر كه به شما مي گويند
«عجب دستي» حتما شما را بازيكن خوبي مي دانند. اگر بلوف بزنيد احتمالا فولد مي كنند. بايد همانطور كه در دست پيش برديد،عمل كنيد.

ز.وقتي فلاپ خوب نيست
اگر برخي بازيكنان دستي داشته باشند كه over card باشد، به طور اتوماتيك فولد مي كنند. با يك فلاپ رنگين كماني(فلاپی که نه احتمال فلش هست و نه استرایت) 2,6,9 فقط چند بازيكن معدود ممكن است دست بدردبخوري داشته باشند. پس بلوف زدن سودمند است. البته من روي اين مورد تاكيد نمي كنم مگر اينكه كارتهاي پايين تري آمده باشد. كه بازهم تكرار مي كنم، بايد از خصوصيات افراد آگاهي داشته باشيد.

ح.قبل از فلاپ شما در مکان botton هستید، و بقيه فولد كرده اند
اين حالت وقتي خوب است كه بازيكنان (tight) در سمت چپ شما باشند زيرا باعث مي شود بلوف شما مثل يك فريب خوب برايتان شانس بياورد.

ط. وقتي يك جفت روي بورد باشد
اين كار وقتي مفيد است كه يك جفت88 يا پايينتر، آمده باشد. احتمالا اين كارت ها يا فولد شده اند يا هنوز در دسته ورق هستند. اين وضعيتي است كه اگر بازیکنی که این کارتها را دارد كال كرده باشد شما بايد محافظه كارانه بازي كنيد. همچنين مي توان به راحتي حالات بازيكنان را خواند.
به ياد داشته باشيد كه اين مطالبي كه گفتيم دلايل بلوف زدن هستند كه ممكن است گاهي كارساز نباشند. مهمترين نكته اين است كه بايد بقيه بازيكنان را خوب بشناسيد.

عزیزان اینا فعلاً باشه تا باز آپدیت کنم براتون.
فعلاً
پاسخ
 سپاس شده توسط Soroosh ، tatepito ، ShinGhaf
ممنون بابت مطالب ارزشمندتون، بنده به شخصه فقط در 3 موقعیت از بلوف استفاده میکنم:
1. در river زمانی که به استریت یا فلاش نرسیدم
2. در بازی heads up
3. در تورنمنت ها در مراحل آخر بازی
یه بلوف دیگه هم میشناسم به اسم semi-bluff، اینم استفاده خوبی میشه ازش کرد.

در بقیه موقعیت ها بلوف= 90% باخت
البته این فقط طبق تجربه بهم ثابت شده.
موفق باشید
پاسخ
سلام خدمت تک تک دوستان گلم.
آقا من یه به یه نکته خوب دیگه رسیدم.
تو بلوف زدن یه نکته اجباریه
((**** اینکه بازیکنان دیگه ازتون حساب ببرن****))
این نکته هم فقط زمانی امکان پذیره که بیشترین تعداد بردتون دستای خوب باشه.
من پیشنهاد میکنم 20 30 تا دست اول بازی رو بیخیال بلوف زدن بشین و دستای خوبتون رو به فکر این نباشید که از ترف با ریز های پایین بیشتر بکنین و ریز بدید و اگر فولد دادن دستتون رو نشون بدید که بدونن قوی هست.
بعد از این وقتی با یه بازیکن یا دوبازیکن طرفین ((بیشتر نشه که به باد میرین Big Grin)) وقتی پات ارزش داره یعنی وقتی پات 1000 یا 2000 هست الکی بلوف نزنین چون اگر طرف باهاتون بیاد یک دستتون رو میشه و دیگه حساب نمیبرن. 2 وقتی بترسن رو یه پات 8000 تومانس مثلاً 2000 بخونین کافیه و اگر نداشته باشن میریزن و در عین حال کمترین ریسک رو کردین.
پس تا 20 دست اول بلوف نزنین و جوری بازی کنین که ازتون بترسن.
پاسخ
دوست عزیز AKs
در ابتدا تشکر می کنم از مطالب ارزشمند و وقت زیادی که صرف جمع آوری و تنظیم این مطالب گذاشته اید.
من به شخصه با توجه به بازی طولانی مدت خودم می تونم بگم بلوف زدن نهایتا در 100 دست بازی 2 یا 3 بار منطقیه، حتی اگه تمام بازیکنان tight باشن. چون بالاخره یه جا گیر می افتین. به نظر من دست های زیر Two Pair یک نوعی بلوف محسوب می شه.
اولین نکته که در بلوف زدن باید رعایت کنید محاسبات ریاضی میزان بانک رول ، میزان بلایند و میزان ریز در اون دسته،(برای درک بهتر این قسمت به تاپیک محاسبات ریاضی مراجعه کنید) مثلا در میزی که استک 50/100 باشه و ورودی حداقل 2000 تومن، بلوف زدن معنایی پیدا نمی کنه. حتی اگه All-In کنید با دو سه هزار تومن چون ارزش پولی زیادی نداره، خیلی ها با شما تا آخر دست ادامه می دن. و نکته بعدی که اشاره نشد میزان بانک رول شما بسیار روی بازی تاثیر داره. مثلا اگه روی میز 1000/2000 نشستید باید حداقل 50K پول بذارید. حالا فرض کنید میزان بانک شما 300،000 تومن و طرف مقابل 30،000 تومن، شما به راحتی می تونید بازی رو تو دستتون بگیرید و اینجاست که بلوف شما معنا پیدا می کنه. مخصوصا اگه این حالت توی تور اتفاق بیفته.
مابقی نکات هم در بالا اشاره شده که بسیار مفید و منطقیه
اگر نکته دیگری به ذهنم رسید حتما در این قسمت قرار میدم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بد بت یا بد شانسی و فرار از آن!!! اما چگونه. اساتید کممممممک AKs 6 2,362 2016/12/31، 11:28 PM
آخرین ارسال: rekoppoker

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان