Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند نکته از بازی 7-2 Triple Draw
خوب ابتدا قوانین این بازی رو توضیح می دم :

این بازی یکی از بازی های Draw هست که در اون هر بازی کن 5 کارت می گیره.

هدف ساختن ضعیف ترین دست ممکن هست. به این جور بازی ها به اصطلاح می گن Lowball.

در بعضی از بازی های Lowball استریت و رنگ حساب نمی شن (مثل Razz). ولی در این بازی حساب می شن. پس باید حواستون باشه که استریت یا رنگ نشین.

این بازی معمولا به شکل Limit بازی میشه. بازی مشابهی هست به اسم 7-2 Single Draw که معمولا به شکل No Limit بازی می شه.

شما در این بازی 3 بار می تونید هر چند تا کارت از دستتون رو عوض کنید. بهترین دست ممکن در این بازی 23457 هست. حواستون باشه که Low A حساب نمیشه و High هست و باید عوضش کنید. بعد از هر یک از 3 راند Draw یک مرحله Bet کردن بصورت Limit هست.

نکات مهم بازی

1. در این بازی Position خیلی فاکتور مهمیه. البته در تمام بازی های پوکر Position مهمه ولی در این بازی خیلی مهمه.

2. شما هر وقت بعد از اولین پخش کارت ها 3 کارت از کارت های 2 3 4 5 7 رو داشته باشید دست خوبی دارید. اگر هم 2 و هم 7 رو با یکی از 3 کارت دیگه ( یا بیشتر) داشته باشید دست خیلی خوبی دارید. دلیلش رو بعدا می گم که چرا هم 2 و هم 7 با ارزش تره.

3. 6 در این بازی کارت خیلی خوبی نیست. کارت خیلی بدی هم نیست شاید بگید خوب با 6 هم میشه Low خوب ساخت. ولی دلیل بد بودنش اینه که میتونه Straight ایجاد کنه. (23456 و 34567 و 45678). برای همین اگر در دست شما 356 هست بدونید دستتون خیلی قوی نیست.

دلیل قوی بودن 2 و7 همراه با هم همینه. چون وقتی شما 2 و7 داشته باشید به هیچ شکل استریت به وجود نمیاد.

4. اگر شما در راند آخر در دستتون low با J داشته باشید. (مثل 2457J) و حریف شما 1 کارت تعویض کنه، احتمال اینکه شما Low بهتر از J به دست بیارید 50 % هست. برای همین از نظر کارت ها فرقی نمی کنه که بخوابید (stand pat) یا اینکه Draw کنید 1 کارت.
بنابراین شما همیشه در این شرایط باید روی لو 10 High بخوابید. شاید مثلا اینجا ارزش Position خوب معلوم می شه.
پاسخ
با تشکر از آموزش ... بازیه تخصصی من Single Draw 2-7 هست و اگه مایل بودید می تونم خیلی خوب آموزش بدم و به جرات می تونم نسبت به تمام موضوعات حسی تجربی ریاضی و ریدینگ و انواع بلوف توش 99 % ادعا کنم . ولی از اونجایی که Single بازم ، زیاد تو triple نتیجه نمی گیرم اولا چون لیمیته دوما چون بالای 8 خودمونیم دیگه به درد نمی خوره Big Grin

ولی اگه شما کمک کنید تریپل درا من خوب شه خیلی ممنون می شم !

اونقدر پرت هم نیستما ولی یه سری تصمیمات حیاتی رو نمی تونم بگیرم تو تریپل درا
پاسخ
راستش من خودم هم خیلی حرفه ای نیستم. چون یه مدت 8-Game خیلی بازی می کردم تا حدی رفتم دنبالش و یاد گرفتم. و Single Draw رو هم میشه بگم خیلی کم بلدم.

این تجربیاتی بود که الان تو ذهنم بود امیدوارم به دردتون بخوره.
پاسخ
مثلایکی از موضوعاتی که مغز منو همیشه تو تریپل درا مشغول می کنه بازی با پت 97xxx هست ! اصلا نمی دونم پت واسم یا درا کنم واسه 7 یا اصلا فولد کنم یا ... همیشه واسم گرون تموم شده این دست Big Grin

یا مثلا وقتی 3 ریز جلوته 237 رو بازی کنی یا نه ( که خیلی جاها پرو ها گفتن نه ) ولی من بازی کردم نتیجه گرفتم !

و خیلی موضوع های ریز دیگه.
پاسخ
خیلی بازی پیچیده ایه

مثلا همین نکته 4 که فرمودین. درسته Low یهتر از J ساختن شانسش 50-50 است ولی اگه چهار برگ دیگمون خیلی خوب باشه (مثلا 2347) و یک کارت Draw کنیم اونوقت کارت های 5 و 6 و حتی 8 باعث ساخت Low خوبی میشن که در دو مورد اول اگه حریف Bet کرد می تونیم Raise کنیم و از طرفی احتمال این که حریف Bet کنه زمانی که یک کارت Draw کردیم بیشتر از زمانیه که Pat کردیم (یعنی با Range وسیع تری Bet می کنه). بازم Street قبلی هم مهمه. این که اونجا 3 کارت Draw کرده باشیم یا 1 کارت خیلی مهمه. اگه 3 کارت Draw کنیم و Street آخر Pat بازم حریف Loose تر Bet می کنه چون احتمال اینکه Low خوبی با تعویض سه کارت ساخته باشیم از دید حریف خیلی کمه.

اگرم روی J ما Pat کنیم، در صورتی پات به اندازه کافی بزرگ باشه باید حتما کال کنیم یا اینکه Read مون رو حریف خیلی قوی باشه و بدونیم خیلی کم Bluff میزنه. و بردن تو این وضعیت یا اینه که Street آخر Check Check میشه یا اینکه بلوف حریفو گرفته باشیم.

گیج شدم ...

من خودم تقریبا تجربه بازی ندارم و تو 8-game خیلی Tight بازی میکردم تا Round تموم شه. و متاسفانه کتاب و آموزش کم هست ولی اگه بخوای حرفه ای یاد بگیری، فیلم های DeathDonkey تو CardRunners رو باید ببینی تعریفشونو خیلی شنیدم ولی خودم ندیدم.

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
پاسخ
طبق گفته دوستمون در این بازی سه کارت اول خیلی میتونند مفید باشند اما با توجه به مقدار هزینه برای ادامه بازی میشه با دستهای ضعیفتر هم با احتیاط بازی کرد در این نوع بازیها نباید زیاد از بلوف استفاده کرد،
شخصاً اگه سه تا کارت زیر 10 داشته باشم تقریباً همیشه ادامه میدم، بنظرم بهتر که به j زیاد اعتماد نکنیم.

کلا بازیهای دراو خیلی میتونن شیرین باشن اما نیاز به قدرت فکری بیشتری هم دارند چون علاوه بر اینکه باید به حساب احتمالات دست خودتون برسید باید همون اندازه هم حواستون به حریفها و تجزیه و تحلیل حرکات اونها هم باشه

اینکه در هر مرحله چندتا از کارتهاشون رو تعویض میکنن و بعد از تعویض کارتهاشون چطور بازی میکنند باید خودتون رو جای حریف بذارید و از خودتون سوال کنید من اگه چه دستهایی میداشتم این تعداد رو تعویض میکردم ویا با اومدن چه کارتهایی اینطور بازی میکردم!!

و فراموش نکنید که حریف هم دقیقا همین افکارو به نسبت شما داره پس گاهی اوقات و بصورت خیلی محدود میتونید به حریفان حرفه ای هم بلوف بزنید اما اگه زیاد تکرار بشه حتما به تله خواهید افتاد

مثل همیشه شناخت نوع شخصیت بازی حریف بهترین کمک میتونه باشه.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازی Badugi erun 9 5,570 2013/06/24، 03:53 PM
آخرین ارسال: mamal
  ورود سه بازی جدید به استارز erun 6 3,922 2013/02/18، 05:18 AM
آخرین ارسال: FoldEquity

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان