Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درک تیلت در پوکر
تو این تاپیک قصد دارم ترجمه مقالاتی در مورد تیلت یا ازکوره در رفتن توی پوکر رو بذارم. اولین مقاله که قصد ترجمه ش رو دارم، مقاله زیر از سایت پوکر اسکوله:

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]

درک تیلت در پوکر (قسمت اول)

تیلت یکی از گیج کننده ترین مباحث موجود در پوکره که علتش تعاریفی متعددیه که براش ارائه شده. وقتی یک نفر بد بازی میکنه معمولن ازش میشنوین که رو تیلت بوده بدون اینکه بگه چرا روی تیلت بوده.

وقتی صحبت از تیلت میشه، در مورد هر بازیکن شرایط متفاوتی وجود داره. یه عده وقتی بعد از بدبیت، یه عده بعد از چند اشتباه و یه عده به خاطر سر رفتن حوصله شون دچار تیلت میشن. تو این حالت یه عده به شدت اگرسیو میشن و بیش از حد قمار میکنن و یه عده دیگه پسیو یا تایت میشن.

هر مدلی از تیلت راهکاری متفاوتی برای برطرف شدن نیاز داره. گفتن این جمله ی کلی که دچار تیلت شده بودم مثل اینه که برید دکتر و فقط بگید احساس میکنم حالم خوب نیست.

برای چیره شدن بر تیلت اول باید اونو خوب درک کنید و برای اینکار باید رو جزئیاتش دقیق بشید. بعد از ساعتها کار همراه حرفه ایهای پوکر برای مطالعه تیلت، تونستم اون رو به صورت زیر خلاصه کنم:

تیلت = عصبانیت + بازی بد

مغز طوری طراحی شده که وقتی احساسات شما فوران میکنه، لایه بالاتر فکر کردنش رو خاموش میکنه. شما نمیتونید فکرکنید چرا که مغز این توانایی شما رو خاموش کرده. اگر مغز شما اینکار رو نمیکرد و شما میتونستین عصبانی باشید و در عین حال خوب بازی کنید، اون وقت پدیده تیلت وجود نداشت.

شما نمیتونید این بخش از مغزتون رو کنترل کنید اما میتونید اون رو بهتر درک کنید. این کار باعث میشه بتونید علائم تیلت رو زود شناسایی کنید و باهاش سازگار بشید یا اولین قدم ها رو برای حلش بر دارین.

برای اولین گام، من از مراجعان خودم میخوام که "پرونده تیلت" خودشون رو تکمیل کنند.

پرونده تیلت

رو یه کاغذ یا فایل ورد به این سوالات پاسخ بدین. اگه ایده های دیگه ای در مورد تیلت به ذهنتون میرسه اونا رو هم بنویسید. این سوالات به گونه ای طراحی شدن که تفکر شما رو در مورد تیلت دقیق تر بکنن.
من به شما توصیه میکنم این تمرین سه بار در مدت دو هفته انجام دهید چرا که با گذشت زمان به جزئیات دقیق تری در مورد خودتون میرسید:

1. چه چیزی باعث میشه که دچار تیلت بشید؟
2. توضیح بدید که از کجا میفهمید دچار تیلت شدید؟ چه نشانه های فیزیکی و رفتاریی مثل داغ شدن سر یا ضربه زدن سر داره؟ وقتی یه اشتباه انجام میدین چه چیزی رو بلند یا تو دلتون میگید؟
3. نشانه های اولیه تیلت چی ان؟ تمایلاتی که قبل از دچار شدن به تیلت نشون میدید؟
4. سعی کنید حد تحمل خودتون رو مشخص کنید. تا کجا میتونید عصبانی بشید و کنترل خودتون رو حفظ کنید؟ وقتی کنترل خودتون رو از دست میدین چه نشونه ای داره؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان