Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش
Smile 
امروز می خوام بازی پوکر رو آموزش بدم که یکی از بازی های بسیار محبوب هستش و خیلی ها در خواست
آموزشش رو داشتند. من قبلا زمانی که خودم می خواستم یاد بگیرم خیلی سرچ زده بودم و منابع اینگلیسی زیادی در این زمینه پیدا کردم اما فارسی چیزی نبود! الان اومدم برای اینکه ایده بگیرم برا نوشتن آموزش دوباره یه سرچ زدم و باورتون نمیشه آموزشی پیدا کردم که دهنم باز موند از بس که عالی نوشته بود و خیلی کوتاه بازی به این پیچیدگی رو توضیح داده بود!!! من دیگه هیچی نمی گم و فقط با کمی ویرایش آموزش رو کپی پیست می کنم!
البته پوکر به سبک های مختلفی بازی میشه (Hold'em ٬ Omaha و Five Crad Draw) که در این آموزش به سعی شده نوع اول (Texas Hold'em) که محبوب ترین هست رو آموزش بده و البته به نوع دوم هم اشاره ای شده. اما نوع آخر که محبوبیت کمتری داره و به نسبت ساده تر هم هست (من خودم با اون شروع کردم) رو خودتون می تونید سرچ کنید و از منابع انگلیسی اون استفاده کنید
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

قوانین و رتبه بندی دستها و ورقها

نمودار زیر به ترتیب شامل بهترین دست (Royal Flush) تا بدترین دست ممکن (High Card) است که در بازی پوکر مورد استفاده قرار میگیرد. گفتنی است که در بازی پوکر بهترین دست برنده میشود، بنابراین به طور مثال دست (Full House) نسبت به (Flush) برتری دارد.

* رویال فلاش (royal flush): این ترکیب بالاترین دست در رده بندی دستهای پوکر است. پنج کارت از آس تا ۱۰ با یک خال (گشنیز٬ خشت٬ دل یا پیک):
A♠ K♠ Q♠ J♠ 10♠

* استریت فلاش (استریت به معنای مستقیم یا ردیف است) (straight flush): پنج کارت پشت سر هم با یک خال (گشنیز٬ خشت٬ دل یا پیک):
Q♥ J♥ 10♥ 9♥ 8♥

* کاره ("Four of a kind" or "Quad"): چهار عدد از یک ورق:
K♣ K♦ K♥ K♠ 9♥

* فول هاس (full house): سه تا از یک عدد و ۲ تا از عدد دیگر:
8♣ 8♦ 8♠ K♣ K♠

* فلاش (flush): پنج ورق از یک خال بدون ترتیب پشت سر هم:
K♠ J♠ 8♠ 4♠ 3♠

* استریت (straight): پنج ورق به ترتیب پشت سر هم از خالهای مختلف* (حتی اگر یک خال با بقیه متفاوت باشد):
5♦ 4♥ 3♠ 2♦ A♦

* سه (three of a kind): سه عدد از یک ورق:
7♣ 7♥ 7♠ K♦ 2♠

* دو گروه یا دو (Two Pair): دو عدد از دو ورق:
A♣ A♦ 8♥ 8♠ Q♠

* یک گروه یا (One Pair): دو عدد از یک ورق:
9♥ 9♠ A♣ J♠ 4♥

* ورق بالا (high card): پنج کارت بدون هیچگونه دسته بندی:
A♦ 10♦ 9♠ 5♣ 4♣

نحوه توزیع ورق*ها
در انواع Hold'em ٬ Omaha و Five Crad Draw یک دیسک در جهت حرکت عقربه های ساعت بین بازیکنان می چرخد که به آن Dealer می گویند. توزیع کارت از نفر بعد از Dealer شروع میشود و به هر نفر یک کارت داده میشود تا به Dealer برسیم. سپس این کار یک دور دیگر (در Hold'em) یا سه بار دیگر (در Omaha) انجام میشود. (در Hold'em هر نفر ۲ کارت و در Omaha هر نفر ۴ کارت خواهد داشت.)

روند انجام شرط بندی (Betting):
حداقل میزان پول لازم برای ورود به هر دور بازی Big Blind نام دارد. دیسک Dealer نشان می دهد که نفر بعد از آن در جهت عقربه های ساعت باید نصف میزان حداقل (Small Blind) را قبل از دریافت هر کارتی بپردازد و نفر بعد از وی کل مبلغ را(Big Blind). در واقع این دو نفر مجبور به پرداخت این مبالغ هستند. برای اختصار از این پس از Big Blind و Small Bling به عنوان SB و BB یاد میشود. بعد از توزیع کارت٬ شرط بندی از نفر بعد از BB شروع میشود.
هر بازیکن برای ورود به بازی باید حداقل میزان BB را بپردازد یا در غیر اینصورت از آن دور بازی خارج شود و به اصطلاح جا برود (Fold).
حالت دیگر این است که شخصی با توجه به پتانسیل بالای کارتهای موجود در دستش میزان شرط را افزایش دهد (Raise). حداقل میزان Raise به اندازه یک BB است. از نظر حداکثر میزان Raise پوکر به سه دسته تقسیم میشود. Limit و No-Limit و Pot Limit در نوع Limit حداکثر مبلغ افزایش همان یک BB است و اینکار تا حداکثر ۴ دور انجام پذیر است. در نوع Pot Limit حداکثر به اندازه پولی که تا به آن لحظه در میان بازی (Pot) جمع شده میتوان Raise کرد. در نوع No Limit محدودیتی در میزان افزایش شرط نیست.

بعد از Raise هر بازیکنی باید به میزان آخرین شرط بپردازد تا بتواند در آن دور بازی شرکت کند. برای مثال اگر در یک دور٬ SB برابر ۱۰ و BB برابر ۲۰ است٬ اگر کسی مبلغ را به ۶۰ افزایش دهد٬ نفرات بعدی باید حداقل همان ۶۰ را برای حضور در بازی بپردازند.

مثال ۱ - تعداد افراد ۶ نفر

SB = ۱۰
BB = ۲۰
نفر اول بعد از BB جا میرود. (Fold)
نفر دوم ۲۰ دلار میپردازد. (Call)
نفر سوم ۲۰ دلار میپردازد. (Call)
نفر چهارم که همان نفر صاحب دیسک Dealer است جا میرود. (Fold)
نفر SB چون قبلا ۱۰ تا پرداخته است٬ برای ادامه باید ۱۰ تای دیگر بپردازد.

نفر BB در اینجا دارای دو انتخاب است. وی می تواند یا Check کند به این معنی که چون قبلا ۲۰ تا پرداخته با اعلام موافقت خود با میزان شرط٬ آن دور شرط را می بندد و وارد دور بعد میشویم. حالت دیگر این است که وی Raise می کند که در این حالت کلیه افراد باقی مانده٬ باید به نوبت به میزان ما به التفاوت مبلغ جدید و ۲۰ تایی که قبلا پرداخته اند بپردازند تا قادر به ادامه بازی باشند. اگر کسی مایل به پرداخت مبلغ اضافه نیست Fold می کند و از آن دور بازی خارج میشود ولی پولی که تا آن زمان در بازی گذاشته را از دست خواهد داد.

دور اول کارتهای اشتراکی: سه کارت با نام Flop
بعد از پایان دور اول شرط بندی٬ ۳ کارت رو میشود. این سه کارت متعلق به همه بازیکنان است. به این معنی که هر یک از آنان با اضافه کردن این سه کارت به دو کارت موجود در دست خود یک دست ۵ تایی پوکر که در بالا لیست شده می سازد. بعد از نمایش Flop یک دور تازه شرط بندی٬ انجام میشود. در این دور نفر اول برای اعلام شرط SB است که بر اساس گردش عقربه های ساعت نفرات بعدی باید بازی کنند. باز هم مانند قبل هر بازیکن می تواند Check کند٬ Raise کند یا در پاسخ به یک Raise جا رفته یا Fold کند. بعد از بسته شدن دور جدید کارت بعدی اشتراکی رو میشود.

دور دوم کارتهای اشتراکی: یک کارت با نام Turn یا Fourth Street
بعد از پایان دور دوم شرط بندی٬ ۱ کارت رو میشود. این کارت نیز همچون سه کارت قبلی متعلق به همه بازیکنان است. به این معنی که هر یک از آنان با اضافه کردن این چهار کارت به دو کارت موجود در دست خود و با ترکیب بهترین دست ۵ تایی از ۶ کارت

که در بالا لیست شده می سازد. بعد از نمایش Turn یک دور تازه شرط بندی٬ انجام میشود. در این دور نفر اول برای اعلام شرط SB (یا اولین نفر بعد از وی که در بازی حضور دارد) است که بر اساس گردش عقربه های ساعت نفرات بعدی باید بازی کنند.
باز هم مانند قبل هر بازیکن می تواند Check کند٬ Raise کند یا در پاسخ به یک Raise جا رفته یا Fold کند.بعد از بسته شدن دور جدید کارت پایانی اشتراکی رو میشود.

دور سوم کارتهای اشتراکی: یک کارت با نام River یا Fifth Street
بعد از پایان دور سوم شرط بندی٬ ۱ کارت که کارت آخر است رو میشود. این کارت نیز همچون چهار کارت قبلی متعلق به همه بازیکنان است. به این معنی که هر یک از آنان با اضافه کردن این پنج کارت به دو کارت موجود در دست خود و با ترکیب بهترین

دست ۵ تایی از ۷ کارت که در بالا لیست شده می سازد. بعد از نمایش River یک دور تازه شرط بندی٬ انجام میشود. در این دور نفر اول برای اعلام شرط SB (یا اولین نفر بعد از وی که در بازی حضور دارد) است که بر اساس گردش عقربه های ساعت نفرات

بعدی باید بازی کنند. باز هم مانند قبل هر بازیکن می تواند Check کند٬ Raise کند یا در پاسخ به یک Raise جا رفته یا Fold کند. در هر دور بازی اگر افزایش شرط توسط یک بازیکن منتهی به جارفتن یا Fold بقیه شود٬ نفر باقیمانده برنده کلیه پولهایی است که تا آن لحظه جمع شده است.

پس از رو شده کارت آخر یا River و پس از بسته شدن دور شرط٬ در صورتی که بیش از یک نفر در بازی حضور دارند٬ Show Down یا نمایش دستها اتفاق می افتد. به این معنی که آخرین نفر که قبل از کارت آخر شرط را افزایش داده (و در صورت عدم افزایش٬ SB یا نفر اول بعد از وی که در بازی حضور دارد) کارتهایش را رو می کند و به ترتیب بقیه نیز همین کار را می کنند و بهترین دست پولهای موجود را می برد.

اگر دو یا چند نفر دستهای مشابه داشته باشند٬ Split یا تقسیم پول انجام میشود.
بدیهی است میزان افزایش مبلغ توسط شما به قدرت دست شما در هر لحظه یا استنباط شما از ضعف حریفتان با توجه به بازی وی تا آن لحظه بستگی دارد.

مثال ۲ (No-Limit Hold'em) - تعداد افراد ۶ نفر

SB: ده دلار
BB: بیست دلار

نفر اول بعد از BB (علی) با دست 3♠ 2♦ جا میرود. (Fold) نفر دوم (بهزاد) با دست Q♥ J♥ بیست دلار میپردازد. (Call) نفر سوم (مجید) با دست A♠ A♦ با شصت دلار افزایش شرط را به هشتاد دلار میرساند. (Raise) نفر چهارم (الهام) که همان نفر صاحب

دیسک Dealer است با دست 5♠ 4♥ جا میرود (Fold). نفر SB (روشنک) چون قبلا ۱۰ دلار پرداخته است٬ برای ادامه باید ۷۰ دلار دیگر بپردازد. وی با دست K♠ Q♠ هفتاد دلار دیگر می پردازد. نفر BB (مسعود) با دست J♠ 4♥ جا میرود. نفر اول بعد از BB که

قبلا جا رفته است. نفر دوم بعد از BB که قبلا با دست Q♥ J♥ بیست دلار پرداخته است شصت دلار دیگر می پردازد و دور شرط بندی بسته میشود. پول موجود در Pot: دویست و ۶۰ دلار

Flop:
A♣ 9♠ 7♠

نوبت بهزاد است. وی با ترکیب A♣ 9♠ 7♠ Q♥ J♥ دست قدرتمندی نساخته است. بنابراین چک می کند. مجید با ترکیب A♠ A ♦ A♣ 9♠ 7♠ دستی بسیار قدرتمند تا این لحظه دارد. سه آس. وی ۱۰۰ دلار شرط می بندد. روشنک با ترکیب A♣ 9♠ 7♠ K♠

Q♠ دستی قدرتمندی ندارد ولی اگر یک پیک دیگر روی زمین ظاهر شود دستی بسیار قدرتمند خواهد ساخت. وی تصمیم می گیرد ۱۰۰ دلار برای دیدن کارت بعدی بپردازد. مجددا بازی به بهزاد میرسد. وی نه دست خوبی دارد و نه امیدی برای بهبود دستش دارد. وی از خیر پولی که تاکنون سرمایه گذاری کرده می گذرد و جا میرود.

پول موجود در Pot: چهارصد و ۶۰ دلار

Turn:
10♠

Board: (ورق هایی که تا کنون روی زمین قرار گرفته)
A♣ 9♠ 7♠ 10♠

مجید با ترکیب A♠ A ♦ A♣ 9♠ 10♠ با دیدن پیک سوم تا حدودی نگران این است که روشنک با داشتن دو پیک در دستش به فلاش رسیده باشد. با اینحال وی ۲۰۰ دلار شرط می بندد. روشنک با ترکیب 9♠ 7♠ K♠ Q ♠10♠ دست بسیار قدرتمندی دارد. وی ۲۰۰ دلار را Call می کند.پول موجود در Pot: هشتصد و ۶۰ دلار

River:
7♥

Board:
A♣ 9♠ 7♠ 10♠ 7♥

مجید با ترکیب A♠ A ♦ A♣ 7♥ 7♠ تقریبا شکست ناپذیر است. روشنک تنها باید 7♦ 7♣ داشته باشد تا با کاره هفت مجید را ببرد که احتمالی بسیار بعید است. مجید تمام موجودی اش را ۱۰۰۰ دلار دیگر باشد به میان میگذارد.

روشنک کماکان بهترین ترکیب ممکنش همان 9♠ 7♠ K♠ Q ♠10♠ است. دیدن یک Pair در کارتهای مشترک او را نگران کرده که نکند مجید به فول هاوس رسیده باشد. با این حال وی موجودی باقیمانده اش را که ۱۲۰۰ دلار دیگر است را به میان می گذارد.

البته از موجودی وی تنها ۱۰۰۰ دلار دیگر به میان میرود (برابر با آخرین موجودی مجید) و ۲۰۰ دلار برای خودش میماند.

مجید با ترکیب A♠ A ♦ A♣ 7♥ 7♠ (Aces full of Sevens) روشنک را که دارای ترکیب 9♠ 7♠ K♠ Q ♠10♠ است (Flush King high) شکست می دهد.
پاسخ
از این که copy, past کردی ممنون
پاسخ
پیک 
دورود و وقت بخیر دوستان گرامی وعرض خسته نباشید به مدیران سایت ، پعد از نگاهی گذرا به مطالب ارائه شده در انجمنها و به پیشنهاد دوستان عزیز در سرمایه و آراد سرمایه تصمیم به درج متنهای آموزشی در این سایت گرفتم و امیدوارم دوستان از مطالب استفاده لازم رو ببرند.نکته حائز اهمیت در این سایت اختصاصی بودنش هست که مسلما جای پیشرفت زیادی خواهد داشت

[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]

در مبحث پوکر جدای تمامی گستردگی که دارد یاد گرفتن اصولی بازی اهمیت زیادی داره .در این تاپیک صحبتهای کلی زیاد بوده و بعد از مطالعه نوشته های دوستان و سوالاتشون تصمیم گرفتم به طریقه بازی بپردازم .اصول بازی کلی بود که دوستان به تفصیل ذکر کردند(مثل دستهای برنده .ارزش دستها.رتبه بندی کارتها و ردیف شدن ترکیبی دست و فلاپ و... )

در این توضیحات و در فضای فارسی اینترنت هیچ توضیح کاملی درباره ریز بازی و نکاتی درباره روشهای ریز بازی پیدا نکردم همه میدانیم ترتیب برنده شدن دستها نسبت آنها و.. چیست اما روشهای درست بازی مبحث بزرگیست که نیاز به حداقل 1 سال تجربه دارد و در پستهایم سعی بر آن دارم که به طور کامل این بازی را برای عزیزان باز کنم چرا که واقعا علاقه را در عزیزان دیدم.

برای شروع تصمیم درست را در بازی پوکر تکزاس هولدم-بدون محدودیت (no limit)یک میز عادی تا 10 نفر شرکت کننده میپردازیم با ورودی معین ژتون(chips) یا پول میپردازم.(در پستهای بعدی به تاکتیکهای مربوط به تورنومنت ها- double or nothing-_چند میز_تورنومنت های sit & go میپردازم)

کل بازی را قبل از شروع و بعد از آن به 5 بخش تقسیم کردم 2 بخش قبل از شروع و 3 بخش بازی دانستن این نکته بسیار مهم است که ارزش قسمت قبل از شروع بسیار بیشتر از بعد از شروع می باشد شاید بپرسید چرا؟ جواب روشن است اگر مرحله اول و دوم را درست انجام دهید حتی اگر بد بازی کنید میزان بسیار کمی باخته اید یعنی همان مدیریت سرمایه اما اگر بهترین بازیکن جهان باشید اما وارد میزی شوید با ریسک بالا فقط به یک چیز میرسید... باخت.............
در پست بعد به توضیح بیشتر مطالب ارائه شده میپردازیم.
برای شروع کار با 2 مبحث آغاز میکنم: 1.مدیریت پول برای شروع بازی 2.چه میزی بهترین انتخاب است؟
و در پست بعدی به این نکات میپردازم ؟ 3.ارزش دست شما در شروع بازی قبل از ریختن کارتها و اتخاذ تصمیم درست
4.اتخاذ تصمیم بعد از ریخته شدن فلاپ (3 کارت) 5.آخرین حرکات و آخرین شرطبندی ها (کارت 4 و 5)
1.مدیریت پول برای شروع بازی:
سوال اول برای مدیریت سرمایه شما اینست که با چه میزان از کل سرمایه ام وارد بازی شوم (مهمترین و اولین نکته) و اینکه با این میزان پول انتخاب درست چه میزی هست؟
جواب سوال اول به نظر صاحب نظران متفاوت هست اما اکثر حرفه ای ها برای بازی 1/100 (یک صدم) کل سرمایه را پیشنهاد میکنند که به شخصه با این روش وارد میشوم و به شما پیشنهاد میکنم که سهم کمی از سرمایهتان را وارد بازی کنید تا نقش شانس را به حداقل رسانده و نقش خوب بازی کردن رو پر رنگ کنید.

خوب نکته بعدی اینست که با این میزان سرمایه وارد چه میزی شوم؟ برای جواب لازم دونستم اول این نکته رو توضیح بدم:
در بازی هر شرکت کننده به نوبت باید در 2 شرطبندی شرکت کند دو میزان پول با نام small blind(SB) & big blind(BB) به عنوان مثال در میزی وارد میشوید که BB=2 & SB=1 میباشد
حالا که با این نکات آشنا شدیم فرمول ورود به بازی که پیشنهاد شده 50 برابر SB میز میباشد.به عنوان مثال اگر می خواهید وارد میزی با SB 1 & BB 2شوید چون اسمال بلایند 1 میباشد این عدد را در 50 ضرب میکنیم و به عدد 50میرسیم.باید بگویم این میزان حداقل پول ورودی پیشنهادی است.پس با ریسک کم و بازی زیاد سودتان را 100% کنید و طمع نکنید کاری که همیشه به نابودی انجامیده میشود.
حالا میدانیم با چه مقدار از سرمایه وارد چه میزی شویم .

2.چه میزی بهترین انتخاب است؟
این قسمت بازی در پوکر آنلاین و پوکر در کازینو نقش یکسانی دارد اما این نقش حالتهای کاملا متفاوت دارد.به همین علت به طور جداگانه مورد بحث قرار میدهم.

آ.انتخاب میز در پوکر آنلاین:
در اغلب وب سایتهای پوکر آنلاین شما قبل از ورود به میز میتوانید توضیحات آن میز رل مشاهده کنید.مواردی که اهمیت دارد 4 بخش است:
1.average pot (AVG)
اوریج پوت متوسط میزان پولی است که در هر دست بازی بازیکنان حاضر روی آن ریسک میکنند . بهترین میز برای کسانی که اصولی بازی کنند میزهایی هست که افراد ریسکپذیر تری در آن حضور دارند پس دقت کنید و وارد میزی با AVG بالاتر شوید.
2.players per flop(Plr/Flp)
این عدد درصد بازیکنانی است که وارد هر شرطبندی میشوند. بعدها میگویم که بازیکن خوب باید با چه دستهایی بازی کند اما الان این نکته را می گویم که بازیکن خوب معمولا از 10 دست 1 بار وارد شرطبندی میشود پس این عدد نشان میدهد افراد حرفه ای هستند یا افراد با ریسک زیاد(بهترین شکار برای افرادی که اصولی بازی میکنند)که با هر دستی وارد شرطبندی میشوند.البته ریسک ورود به میزی با 80% plr/flp زیاد است چون به این میزان ریسک و این بازیکنان هجومی هیچ اطمینانی نیست پس پیشنهاد من بر اساس تجربهplr/flp بین 40 تا 60 % است.

3.hands per hour (H/hr)
هندس پر اور یا تعداد دست بازی در هر ساعت یا در بعضی سایتها هر دقیقه بازی میشود.این عدد هم بسیار مهم است چرا که تعداد دستهای بالا یعنی کسانی که خیلی زود بازی میکنند و 2 پوئن مثبت یکی اینکه وقتتان تلف نمیشود و دیگری کسانی که زیاد فکر نمیکنند.من ترجیح میدهم وارد میزهایی با بیشتر از 70 H/hr میشوم .
4. میزان پول افراد حاضر
این نکته هم بسیار مهم است چرا که رابطه مستقیم با AVG دارد نه خیلی زیاد نه کم.پیشنهاد من بازی با کسانی است که نسبت به شما پول بیشتری دارند.و اگر شما اصولی بازی کنید این انتخاب در نهایت برد است.

ب.انتخاب میز در کازینو
در کازینو هم اصول یکسان است اما این تعداد در سر در میز نوشته نشده..در پوکر آنلاین داده ها نوشته شده و شما بر اساس آنها میز را انتخاب میکنید اما در کازینو خبری از ایندیکاتور نیست!!! پس 2 نکته برای بازی در کازینو که باید دقت کنید :
1.همه اصول پوکر آنلاین مشترک است پس صبر کنید و نگاه کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید
2.وارد میز افراد پرسروصدا و شلوغ نشوید حتی اگر اصلا بازی بلد نیستند چرا که آرامس در بازی را بهم زده و شما را عصبی میکتند و آمار اشتباه را زیاد میکنند.

بله این نکاتی بود درباره انتخاب اصولی میز و افزایش شانس برد قبل از شروع بازی. در پست بعدی 3 بخش بعد از شروع بازی را برای شما عزیزان مینویسم ( 3.ارزش دست شما در شروع بازی قبل از ریختن کارتها و اتخاذ تصمیم درست4.اتخاذ تصمیم بعد از ریخته شدن فلاپ (3 کارت) 5.آخرین حرکات و آخرین شرطبندی ها (کارت 4 و 5))

و در پستهای بعدی بازی در انواع دیگر مثل تورنومنت و double or nothingو تاکتیکهایی که به برد میرسد.

با توجه به این نکته که بازی پوکر زیرو بم های زیادی دارد سعی میکنم در چند پست هر قسمت را به طور کامل توضیح دهم چرا که تجربه ثابت کرده توضیحات سطحی و کوتاه فقط سبب گیج شدن بیننده می گردد پس سعی می کنم هر قسمت را و هر تئوری را به طور کامل شرح دهم تا باعث گنگی خواننده مطلب نگردد.

دوستان عزیزی که این مطالب را دنبال می کنند، پیشنهاد میکنم تمریناتی که در پایان هر بخش وجود دارد را تا حدی انجام دهند تا شیب پیشرفتشان محسوس شود.

در مطلب امروز به ارائه یک تئوری در مورد ((اتخاذ تصمیم درست در شروع بازی بعد از دریافت دو کارت اولیه)) می پردازم .

با اندکی آگاهی نسبت به بازی پوکر حتما متوجه شده اید که مهمترین نکته شروع درست بازی است که مسلما کارتی که دریافت کرده اید نقش به سزایی در تصمیمتان دارد پس در این بخش را به دو قسمت تقسیم میکنم اول با چه دستی باید وارد بازی شد؟ و قسمت دوم با این دست خوب چه تصمیمی باید گرفت چه میزان شرط بندی کرد؟

با چه کارتی باید وارد بازی شد؟

جواب سوال تناسبی است که به داده های زیادی بستگی دارد مثلا چند نفر در میز نشسته اند و مهمترین نکته موقعیت شما در میز و....

نمیتوان یک فرمول کلی را برای همه موقعیت ها تجویز کرد اما به شخصه ترکیبی از دو فرمول از دو تئوری جداگانه را استفاده می کنم.(برای میزهای بین 6 تا 10 نفر)

یکی از آنها بعد از تحقیق بر روی ده میلیارد بازی کامل پوکر نشان داده که این دستها سود ده بوده اند و ارزش ادامه بازی دارند.البته اول لیست این دستها و بعد به این فرمول پیشنهادات خودم را اضافه می کنم.

ارزش دستهای سود ده به ترتیب:

AA-KK-QQ-JJ-AKs-AQs-TT-AK-

AJs-KQs-99-ATs-AQ-KJs-88-QJs-KTs-A9s-AJ-QTs-KQ-

77-JTs-A8s-K9s-AT-A7s-A5s-KJ-66-

T9s-A4s-Q9s-J9s-QJ-A6s-55-A3s-K8s-KT-98s-T8s-K7s-A2s

((** کارتهایی که در کنارشان حرف (اس) انگلیسی قرار دارد کارتهای یکرنگ میباشد.))

همانطور که دیدید از صدها حالت ممکن بر اساس آمار همین چهل وچهار حالت سودده بوده اند. نکته جالب عدم حظور دستهایی مثل آس و نه و یا آس و هشت یا منفی بودن ارزش جفت چهار ، سه و دو میباشد.

من مخصوصا این کارتها رو در چهار خط نوشتم تا نظر خودم را بدم.

به شخصه وقتی ردیف اول را دارم ریز میکنم یعنی میزان شرطبندی رو افزایش میدم فرمول ریز پیشنهادی چهار برابر( بیگ بلایند) است به اضلفه یک بیگ بلیند به ازای هر نفر که قبل از شما کال کرده یعنی وارد شرط بندی شده. برای جلوگیری از گیج شدنتان یک مثال میزنم تا موضوع روشن شود

مثلا بلایند در اتاق 10/20 است یعنی اسمال بلیند 10 و بیگ بلایند 20 است و شما جفت شاه دارید و قبل از شما 1 نفر کال کرده است در این موقعیت میزان ریز اصولی 100 می باشد چهار برابر بیگ بلایند 80 به اضافه یک بیگ بلایند 20 تا به خاطر یک نفری که کال کرد .

این میزان ریز چند فایده دارد اول اینکه شما کسانی که هیچ کارت خوبی ندارند را از شرطبندی بیخود دور می کنید و احتمال برد خودتان را افزایش می دهید چرا که احتمال برد در دستی که 4 نفر به فلاپ میرسند حتی اگر دست بسیار خوبی داشته باشید به کمتر از 40 در صد میرسد (بر اساس احتمالات) نکته دوم اینکه کسانی که دست معمولی مایل به خوب دارند را وسوسه به شرطبندی میکنید که این گروه با توجه به دست قوی شما شانس کمی برای برد دارند و اگر مثلا آل این میرفتید (شرطبندی کل پولتان) این افراد اصلا وارد نمیشدند و احتمال سوختن دست خوبتان وجود داشت که حتما این تجربه را در بازی دارید . و فایده سوم اینکه اگر کسی بعد از ریز شما ریز کرد شما میفهمید که دست خیلی خوبی دارد پس محتاط تر بازی میکنید .

پس میزان ریز اصولی را متوجه شدید. در این گروه(گروه خط اول) کارت اگر کسی بعد از ریز شما ریز کرد با کال وارد مرحله بعد شوید و به جز وقتی که جفت آس یا جفت شاه ندارید آل این نکنید..... این نکته از آموزش کلاسها و تئوری های مختلف سازگار با اصول بازی است اما گاهی شما میفهمید که کسی زیاد ریز می کند و در 20 دست 3 بار آل این کرده پس این آدم کسی هست که با شاه و سرباز هم آل این میرود و انتخاب ارجح آل این است حتی با آس و شاه یا جفت بی بی اما تئوری بازی این را می گوید بعد از 2 بار ریز فقط اگر جفت آس یا جفت شاه دارید آل این کنید..این از گروه خط اول

گروه خط دوم را کمی با احتیاط تر بازی کنید و تا یک ریز جواب دهید تا به فلاپ (ریخته شدن سه کارت) برسید .اما اگر حس کردید که کسی ریز نکرد یک ریز کوچک به اندازه دو بیگ بلایند انتخاب خوبی است.

گروه سوم و چهارم ارزش کال کردن دارند با این تفاوت که گروه چهارو شانس کمتری برای برد دارند تقریبا نصف گروه سوم پس با کال کردن به پیشواز فلاپ بروید و اگر کسی ریز کرد فولد بهترین و کم ریسکترین کار است.

پیشنهاد من حتی اگر با چند جای این تئوری مشکل دارید اینست که 100 دست را با ژتون معین فقط بر اساس این تئوری بازی کنید البته شما هنوز ادامه بازی بعد از فلاپ و آخرین شرطبندی ها را بر اساس آموزش من نخوانده اید و با اینحال نتیجه را ملاحضه کنید و این کار را در 5 میز تکرار کنید یعنی 5 بار 100 دست و با اینکار شما تمرین خوبی انجام دادید و نکات جدیدی می آموزید تا تئوری را برای محیط خود آداپته کنید.

این تئوری چند پوئن مثبت و چند کاستی دارد نکات مثبت آسانی کار با این روش و حد اقل شدن باخت در بازی طولانی تا رسیدن به برد زیاد است و کاستی عمده آن جدا نکردن موقعیت در میز است اغلب حرفه ای ها به خوبی میدانند که موقعیت نشستن در میز ارزشی بسی بالاتر از کارتهایی دارد که در دست دارید شاید تعجب کنید اما با کمی آموزش و تجربه به این نکته دیر یا زود خواهید رسید.

در تئوری دوم که در پست بعدی بدان میپردازم این نکته یعنی موقعیت شما در میز کاملا لحاظ شده و شما با ارزش جایی که نشسته اید آشنا میشوید تا کمی حرفه ای تر به بازی بپردازید. و وقتی تمرین بعدی را انجام دهید کاملا تفاوتها آشکار میشود.
در تئوری قسمت قبل یک نسخه دادم برای کل بازی تا کمی تمرین کنین که ارزش دست چیه و چه دستهایی به برد میرسه در این پست میفهمین که هر دستی بر اساس موقعیتی که دارین روی میز ارزش داره یعنی چی؟ یعنی بعضی وقتها 9 و 10 از آس و ده بهتر هستن !!! نه بعد از ریختن دستها بلکه در همون ابتدا این یعنی تو یه موقعیت باید آس و 10 رو فولد کرد یه جا باید کال کرد و جای دیگه ریز!!!

صحبت راجب این مسئله رو با یه مثال شروع میکنم:

حتما تجربه نشون داده که با دستی کال کردین وارد فلاپ شدین (سه کارت ریخته شد) و همه چک کردن و شما تصمیم آخر را میگیرین وقتی دیدین همه چک کردن شما دست معمولی یا یک جفت کوچیک داشتین ریز میکنین یا بلوف میزنین!!! این قدرت رو نفر اولی که چک کرده داره؟؟؟؟؟؟؟ نه اون آدم نمیدونه که بقیه چی دارن اما شما تقریبا حدس میزنین که بقیه چیزی نداشتن !!! چون کسی ریز نکرده بعد از فلاپ...... این مثال یک صدم ارزش پوزیشن رو هم نشون نمیده اما بعدها با تجربه بازی بیشتر این نکته رو خوب درک میکنین حالا نکته درست اینه که 1 سال صبر کنیم و تجربه یا استفاده از تجربه دیگران ؟من پیشنهاد میکنم که این پست رو بخونین 100 بار بازی بدون اصول کاری که قبلا می کردین 100 بار با تئوری پست قبلی من و بعد با این تئوری بازم میگم این فقط شروعه..........مقایسه کنین......و نزدیک بشین به همون تئوری شخصی.

اول پوزیشن ها رو توضیح میدم و بعد دستهایی که باید بازی کرد به همراه چه حرکتی....

هر میز را به 4 قسمت تقسیم میکنیم: قسمت ارلی ، میدل، لیت، بلایند ها

Early, Middle, Late, Blinds

ارلی نفر یا نفرات بعد از بلایند(کسانی که بعد از بلایند پست میکنن و در سمت عقربه ساعت گرد اولین بعد از بلایند)---رنگ نارنجی

میدل نفرات میانی بین ارلی و لیت--- رنگ بنفش

لیت آخرین نفرات در جهت ساعتگرد نرسیده به بلاید گذار--- رنگ سبز

بلایندها هم که مشخص هستن .رنگ آبی

حالا که با پوزیشن در میز آشنا شدین نوبت به انتخاب تصمیم درست برای هر پوزیشن است پیشنهاد من پیروی از پلن اصول بازی بزرگترین آموزشگاه و به نظر من بهترین آنهاست.در دو جدول کارتها را می بینید. کارتهای آغازین و در سمت راست موقعیت شما و تصمیم صحیح را خواهید دید.

جدول اول برای کارتهای همرنگ و جدول دوم برای کارتهای غیر همرنگ.

رنگ قرمز یعنی وقتی این کارتها را دارید در هر پوزیشنی چه ارلی چه میدل و چه لیت وارد شرطبندی شوید.(بلایند گذار ها باید مثل ارلی عمل کنند البته چون شرطبندی اولیه از پولشان انجام شده چک میکنند اما اگر کسی ریز کرد بلاید گزار در حکم ارلی هست.

رنگ زرد فقط در میدل و لیت

رنگ آبی فقط در لیت

رنگ سبز ارزش کال کردن ندارد.

و برای توضیح بیشتر و روشن شدن موضوع برایتان مثال میزنم و تشریح میکنم.

شما در موقعیت لیت هستید مثلا دیلر هستین در دستتان بی بی خاج و 9 خشت دارین یعنی غیر همرنگ پس نگاهی به جدول دوم می اندازید و میبینید این کارت رنگ آبی دارد پس میتوان کال کرد. پس انتخابتان را انجام می دهید اما اگر همین دست را در پوزیشن میدل یا ارلی داشتین باید فولد کنین.

طریقه کار با این تئوری آسان است با پرینت آن می توانید راحت تصمیم بگیرید و نکته منفی آن عدم مشخص کردن میزان ریز یا کال کردن ریز دیگران و... است شما با این تئوری میدانید که کی باید چه تصمیمی بگیرید و وارد شرطبندی شوید اما میزان شرطبندی سلیقه ای بر اساس اتاقی است و بازیکنان مقابل، پیشنهاد می کنم روش پست قبلی را با این روش تلفیق کنید و موقعیت را رعایت کنید و بعد از 100 دست در 5 میز متفاوت نتیجه را مقایسه کنید.

همانطور که متوجه شدید هر دو تئوری کاستی مهمی دارند.در پست بعدی بعد از تمرین این روش تئوری نهایی را براتون مینویسم تا به یک دید خوب برسید...تئوری که هم نشان میدهد کی وارد شویم هم اینکه چقدر ریز کنیم یا کال کنیم و هم اینکه همه این اصول بر اساس موقعیت شما.یک تئوری کامل.البته این تئوری زمانی بازده دارد که شما تمرین تئوری اول و دوم را انجام داده باشید.درست مثل آموزش ریاضی که باید هر نکته ای را تمرین کرد حتی تئوری نا کامل .
به تئوری سوم و آخرین بخش از تئوریهای پره فلاپ یا قبل از ریختن 3 کارت میرسیم.

این تئوری تمام نکات شروع رو رعایت کرده و شما زیاد نمی بازین یعنی بهترین چیز برای شروع...پیشنهاد می کنم تمرینهای 5 میز 100 تایی این تئوری رو انجام بدین و نتیجه رو مقایسه کنین...

اول لینکشو براتون گذاشتم دانلود کنین بعد ادامه توضیحات رو بخونین....

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]

در این تئوری موقعیت لحاظ شده در قسمت اول جدول کارتتون در جلو آن حرکتی که نفر قبل از شما انجام داده در جلو آن پوزیشن شما و تصمیمی که باید بگیرین. شاید در اولین نگاه کمی گنگ بشین اما با یه مثال روشن میکنم و بعد با تمرین براتون عادی میشه..

شما بی بی و سرباز خشت دارین.(هم خال) در موقعیت میدل نشستین، یک نفر قبل شما فولد کرده یکی کال و نوبت شماست....پس اول کارتتون رو پیدا میکنین...ردیف دوم حرکت افراد قبل از شماست-یک نفر کال کرده پس ردیف دوم رو نگاه میکنین و موقعیت شما که میدل بود پس کال میکنین، خیلی دقت کنین شاید اول سخت باشه اما با یک مقدار تمرین واقعا آسون میشه...

میزان ریز مثل تئوری اول چهار برابر بیگ بلایند و به ازای هر کسی که کال کرده یک بلایند.

اگر بیشتر از یک نفر ریز کرد فقط با جفت آس و شاه و بی بی جواب بدین و تنها استثنا آس و شاه هست که قبول میکنین . و پیشنهاد من آل این برای جفت آس و جفت شاه و آس و شاه هست........... نظر شخصی ...بی بی رو کال کنین اگه در فلاپ آس و شاه بود ........... فولد.......

تمرین رو انجام بدین و تفاوت را احساس کنید تا در پست بعد به حرکات بعد از فلاپ بپردازیم.

در پست بعد شرط بندی دوم رو تمرین می کنیم با تئوری های متفاوت حرکت بعد از فلاپ و ارزش بیشتر خوب بازی کردن نه شانس.......... .
بازی بعد از فلاپ و بعد از اون 2 تا از سوالای دوستان که جواب دادم براتون مینویسم چون فکر میکنم واسه شما هم مفید باشه.

در این بخش قسمتی از حالتهای ممکن و کار درست رو براتون مینویسم و در پستهای بعدی ادامه حالتها و بلوف زدن میزان ریز و اصول دیگه میپردازیم

در 4 حالت اول بحث هم خال شدن مطرح نیست یعنی شما دو خشت ندارین و فلاپ دو خشت دیگه یا حالتی که سه کارت فلاپ همرنگ و حالت پنجم اینطور است.

حالت اول ...

وقتی دست خیلی خوبی داشتین و وارد فلاپ شدین مثلا آس خشت و شاه پیک ، اگر بعد از فلاپ سه کارت 5-7-9 یعنی کارتهای پایین و بدون ربط آمد این دست ارزش بازی ندارد چک کردن با کمی تاخیر یا فولد به هر ریز کار درست است،بلوف زدن در این حالت فایده ای ندارد و پیشنهاد نمی شود .شاید به نظرتون این حرکت عادی باشه اما خود شما در خیلی از دستها ریز این حالت رو جواب میدین پس دیگه خارج از تئوری بازی بسته حتی یک دست(البته بازم بگم برای تمرین این بازی نهایی شما نیست))

حالت دوم...

مثل حالت اول است شما دست قوی دارید و فلاپ بی ربط بوده با عددهای کوچک و غیر هم خال، اما تفاوت در این است که شما جفت دارین مثلا جفت شاه در این حالت بعد از فلاپ به انداره پات ریز میکنین.این تصمیم درسته اگه کمی کمتر از پات هم ریز کردین خوبه(پات کل پول جمع شده تا کنون)

حالت سوم....دستی مثل آس و ده یا 9 یا سرباز و بیبی دارین، در فلاپ آس آمده و دو عدد کوچک مپلا 6-8 در این حالت سه برابر بیگ بلایند ریز میکنین(3 تا 4 برابر)

حالت چهارم...

زمانی که در دستتان جفت دارین و در فلاپ سومین کارتتان آمد (تری اف ا کایند شدین) در این حالت باید آهسته ادامه بدین یا اسلو پلی در اصطلاح پوکربازها این بازی یعنی پا کردن طرف یعنی اگه کسی ریز نکرد فلاپ رو با شرطبندی اندازه کل پات ادامه میدین اگه کسی این میزان یا حدودش ریز کرد فقط کال میکنین و صبر میکنین تا کارت 4 و 5 بیاد این حرکت واقعا در دراز مدت پرسود و کم ضرره تا حرکت شتاب زده و آل این کردن یا مشابه آن پس این حالت رو اسلو پلی میکنین.

حالت پنجم...

اگر دو کارت هم خال داشتین و سه کارت همخال شما اومد دیگر نیازی به اسلو پلی نیست و ریز کل پات میکنیم در شروع اما اگه جایی نشستین که قبل از شما کسی ریز کرد تا 3 برابر پات ریز می کنین و آل این هم جواب میدهید.

این 5 حالت رو برای قسمت اول گذاشتم بقیه حالتها برای پست بعد دو سوال از من شد جوابشو برای دوست عزیز فرستادم اما خواستم برای شما عزیزان هم پست کنم شاید مفید واقع بشه.

سوال اول:

در عکس زیر ایدی nadia دستش three of kind امده وایدی nh-smoke دستش high card است و همچنین ایدی asfaltilica دستش یک جفت دارد. چرا امتیازها به این صورت تقسیم شده است.مگر نباید کل امتیازها به ایدی نادیا برسد.؟

آل این بین دو سه پنج و ..... فقط یک برنده داره ....در صورتی که همه با پول یکسان آل این کرده باشند....مثلا اولین دست تورنومنت که همه 1500 چیپ دارن...اما بعضی موارد اینطور نیست...مثل موردی که ذکر کردین در این مثال چند نفر با پول شروع آل این یکسان نبد پس بر اساس داده ها فلش بک می زنیم به شروع این آل این البته حدودا....

برنده اول نادیا 3885تا برده در شرطبندی با 4 نفر دیگه پس 5 تا 750 تا حدودا گذاشتن یعنی نادیا با حدود 750 تا آل این کرده و برده اما آل این بقیه بیشتر بوده پس تکلیف بقیه پول چی میشه؟؟

برنده بعدی آسفالتیلکا بوده که جفت دو داشت خوب این آدم 750 تایی به نادیا باخته اما در آخر کار 219 تا برده پس بعد باخت به نادیا حدود 50 تا واسش مونده و از سه نفر حدود 50 تا ی دیگه گرفته یعنی 4 تا 50 تا حدودا پس این آدم اول کار حدود 800 تا داشته و آل این کرده.....

برنده سوم اسموک بوده که 1522 تا برده چو پول زیادتری داشته با دو نفر دیگه مقایسه میشه پس این سه نفر 750 به نادیا باختن 50 به آسفالتیلکا و اسموک 1522 تا برده بین سه نفر پس 500 تا از هرکی حدودا پس با های کارد آس و هشت پس کل آل این شرط سوم 500 بود از 3 نفر خوب نتیجه میگیریم که 750 به نادیا 50 به آسفالتیلکا و 500 تا به اسموک پس اسن سه نفر با حدود 1300 تا وارد شرطبندی شدن......البته میبینین که اسموک و دیوید آل این نکردن فقط به آل این لوسیمیر جواب دادن پس لوسیمیر جواب دادن پس نتیجه میگیریم لوسیمیر 1300 تا کل پولش بوده ... دیوید 1300 به اضافه 700 تا که مونده میشه حدود 2000 تا اول داشته و اسموک 1700 تا داره هنوز و اولش هم 1300 تا کال کرد یعنی اول کار 3000 تا داشت حدودا..............

سوال دوم:

درعکس زیر ایدی smh فلش زده ولی dumyyuv دستش three of kind است پس چرا dumyyuv برنده شده؟؟

فلش برد خوبیه اما دقت یک جا خیلی لازمه وقتی در صفحه وسط جفت هست......میدونین که برد از ترکیب 5 کارته پس حتما وقتی در کارتهای وسط جفت هست......
جفت سرباز در وسط با 3 تا 7 ترکیب میشه و فول هوس میسازه ترکیبی قویتر از فلش ....... پس دامی فول هوس شده نه تری اف ا کایند.....خیلی دقت کنین به رمان ریز طرف مقابل چون داده هایی به دست میارین که به خوندن دستشون کمک میکنه.
در بحثهای گذشته به شروع بازی ،تئوری های قبل از فلاپ و 5 حالت بعد از فلاپ پرداختیم ، اگه عزیزان تازه این مبحث رو میبینن لطف کنن حتما آموزشهای منو از اول بخونن وگرنه مطالب کاملا گنگ به نظر میاد.

حالت ششم

زمانی که دو کارت متفاوت دارین و بعد از ریختن فلاپ هر دو جفت شدند یعنی مثلا 4 و 5 دارین و در فلاپ 4-سرباز و 5 اومد در اینحالت بت پیشنهادی به اندازه پات است . تا حرکت بعد در کارت چهارم به آل این هم جواب میدین .

حالت هفتم

زمانی که جفت یک کارت بالا مثل جفت سرباز یا جفت بی بی دارین و بعد از فلاپ تعدادی عدد پایین آمد مثلا 7-9-6 در اینحالت دو برابر پات ریز پیشنهادی است

حالت هشتم

مثل حالت هفتم با این تفاوت که قبل از شما کسی ریز کرده در اینحالت شما باید 3 برابر پات ریز کنین و منتظر کارت بعد شین پیشنهاد برای جواب آل این مثبته

حالت نهم

زمانی که دو کارت هم خال دارین و در فلاپ دو کارت دیگر اومد
پیشنهاد ریز به اندازه 4 بیگ بلاید یا پات

حالت دهم

مثل حالت نهم اما کسی قبل از شما ریز کرد .با توجه به احتمالات اگر ریز تا 4 بیگ بلایند بود قبول کنین و فقط کال کنین اما اگه کسی بیشتر ریز کرد ریسک فایده نداره چون شما حدود 10 درصد شانس دارین.

حالتهای دیگه ای موندن که در پست بعد ادامه میدیم ،دوستانی که پیگیر هستن لطفا حالتها رو پرینت بگیرن یا بنویسن و فقط تمریناشونو بر اون اساس استوار کنن شروع بازی رو از تئوری سوم پرفلاپ و ادامه رو از 10 حالتی که آموزش دیدین تا ادامه رو پست کنم حتما تفاوت رو احساس میکنین

پاسخ
خیلی ممنون از این که متون آموزشیتون را در این سایت قرار دادید.
امیدوارم همیشه موفق باشید.
پاسخ
یه دونه ای

من که چیزای زیادی رو متوجه شدم . فکر کنم بازی پوکر در یادگیری هم No Limit باشه
پاسخ
دوستانی که میخاهند در پوکر موفق باشند باید تمام پستهای دکتر کیان رو چندین بار بطور دقیق مطالعه کنند
زیرا کاملتر از این آموزشها به زبان فارسی در نت پیدا نخاهید کرد.
تجربه زیاد و دانش ایشان در بازی پوکر ضامن پیشرفت مبتدیان وعلاقه مندان خاهد بود .
بنده شخصن بیشتر اطلاعاتم رو از نوشته های ایشان کسب کردم...
با سپاس از ایشان که قبول زحمت کردند
پاسخ
با اجازه دکتر کیان
لینکی که برای تیوری سوم قرار دادین پاک شده برای همین من لینک جدیدشو میزارم

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
پاسخ
ممنونم از مطالب واقعا مفیدتون که تونست تاثیر بزرگی در پیشرفت و یادگیریم داشته باشه

با سپاس
پاسخ
ممنون مطالب خیلی عالی بود

پاسخ
سلام و خسته نباشید من 1 مشکلی دارم و اون اینه که این رمزو میزنم اما فایل ایجاد نمیشه اگه میشه خود فایل pdf رو اینجا بزارین ممنون میشم
پاسخ
سلام دوست عزيز خيلي ممنون از اينكه اطلاعات بيشتري در مورد پوكر در اينجا قرار دادين، خيلي دنبال ريز اطلاعات بودم ولي اكثر فايلها يا سايتها توضيحات كلي رو ميدادند،خيلي گلي
پاسخ
سلام
من هم مثل بعضی از دوستان نمی تونم فایل رو آنزیپ کنم در واقع پسورد کار نمیکنه لطف کنید بدون پسورد بذارید
ممنون
پاسخ
سلام
یه سوال دارم
فرض کنید که 5 تا کارت
Aدل 10دل 10پیک 3دل 5گشنیز

تو بازی رو شده

حالا من
5دل 8دل دارم
و طرف
9دل Jدل داره
حالا کی میبره ؟؟؟؟

با تو جه به اینکه هر 2 رنگ Flush شدیم و داریم از برگ سر زمین که Aدل هست استفاده میکنیم مساوی میشیم یا نه ؟؟؟

یه سوال دیگه دارم توی استریت هم اگر 2 نفر از برگ سر زمین به صورت مشترک استفاده کنند مساوی هستند ؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ
(2012/01/27، 07:32 PM)sadeghpa80 نوشته است: سلام
یه سوال دارم
فرض کنید که 5 تا کارت

تو بازی رو شده

حالا من
5دل 8دل دارم
و طرف
9دل Jدل داره
حالا کی میبره ؟؟؟؟

با تو جه به اینکه هر 2 رنگ Flush شدیم و داریم از برگ سر زمین که Aدل هست استفاده میکنیم مساوی میشیم یا نه ؟؟؟

یه سوال دیگه دارم توی استریت هم اگر 2 نفر از برگ سر زمین به صورت مشترک استفاده کنند مساوی هستند ؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید
در هر دو صورت pot =split

پاسخ
(2012/01/28، 07:42 PM)peymon نوشته است:
(2012/01/27، 07:32 PM)sadeghpa80 نوشته است: سلام
یه سوال دارم
فرض کنید که 5 تا کارت

تو بازی رو شده

حالا من
5دل 8دل دارم
و طرف
9دل Jدل داره
حالا کی میبره ؟؟؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید
در هر دو صورت pot =split

ممنون
حالا یه سوال دیگه
فرض کنیم زمین
Aدل 5پیک Jپیک 10پیک Aگشنیز
هست.
من پر 7 دارم تو دستم ( در این شرایط من دو پر هستم ) ( پر 7 و پر A)
طرف یه 2دل و 10گشنیز داره ( در این شرایط طرف هم دو پر هستش) ( پر 10 و پر A )
خوب اینجا ظاهرا طرف منو میبره !!! درسته ؟؟؟

حالا سوال من اینه که، ارزش دو پر من که یه پرش تو دستمه از دو پر اون که داره از دو پر زمین استفاده میکنه بالاتر نیست ؟؟؟

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
دل مجموعه آموزشی پوکر برت - 28 فیلم آموزش پوکر پیشرفته Amazon 2 2,263 2017/07/07، 05:22 PM
آخرین ارسال: EMIL-BIA
Smile آموزش حرفه ای تشخیص دست های حریف در Holdem no limit m8811163008 9 5,225 2015/03/02، 07:32 PM
آخرین ارسال: AKs
  آموزش Heads-UP یا پوکر 2 نفره از مقدمانی تا پیشرقته m8811163008 1 3,289 2015/02/01، 02:11 PM
آخرین ارسال: m8811163008
  آموزش از طریق ویدیو های آموزشی FoldEquity 4 1,852 2014/11/06، 01:18 AM
آخرین ارسال: فرزاد سلیمان پور
  کمک برای آموزش تکمیلی payizanglobal 8 7,175 2014/11/04، 01:29 PM
آخرین ارسال: sfan
  آموزش MTT - Cash - SnG pinkdreammss 24 10,772 2012/11/14، 09:44 AM
آخرین ارسال: mahannnn4779
  آموزش Poker Hud AriaInfinity 7 5,431 2012/11/11، 02:13 AM
آخرین ارسال: payizanglobal

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان