Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی با AA
پیک 
Big Grin
Smile
Exclamation
Huh
Angry
با سلام به همه دوستان و اساتید
فکر میکنم بد نباشه که درمورد موضوع بازی با دوتا آس باهم بحث کنیم
برای شروع نکاتی که به نظرم میرسه رو میگذارم خوشحال میشم شما هم نظر و تجربتونرو در اختیار من ودیگران بگذارید
1- اگر با AA درست بازی نشه دقیقا نقش قاتل شمارو بازی میکنه چون:
معمولا با این دست خیلی راحت ریز های بزرگ میکنیم و معمولا یا طرف فولد میکنه که چیز زیادی گیر ما نمیاد و وقتی کال میکنه که دست مطمئنی داشته باشه که اونوقع احتمال باخت سنگین هست!
پس اگر ریز بزرگ کردین و طرف کال کرد یا ریریز کرد سریع دستتو طرف آلین نره
به عنوان مثال AA
فلاپ ریخته میشه :
Ts 2S Kh
طرف چک میده شما 5 بیگ میزنی طرف ریرز میکنه
(جزئیات رو میشه بعدا بیشتر روش صحبت کرد که هرکدام چند بیگ داریم و بازی کش یا تورنمنت یا سیت اند گو و...)
من صحبتم الان اینه که خیلی روی AA حساب باز نکنیم که همین باعث باخت زیادمون توی یک دست نشه
خوب برگردیم به فلاپ:
باچه دستی ممکنه حریف ریرز کرده باش؟
ak بهترین حالت برای ما میتونه باشه
22 و tt و kk که فاجعن
kt هم میتونه خیلی بد باشه
پس قبل ازآلین جریان بازی از قبل فلاپ رو مرور کنید

2- خیلی مهمه که قبل فلاپ ریز حداقل 4 بیگ بزنید تا رنج دست حریفاتون محدود تر باشه گیج نشید
مثلا اگر فلاپ 2 8 k اومد مطمئن باشید دوپر نداره

خوشحال میشم دوستانی که تجربشون حتما از من بیشتره این بحث رو ادامه بدن چون مطمئنم برای تازه کارها خیلی خیلی مفیده و جلوی باختهای بدشون رو میتونه بگیره
پاسخ
سلام و عرض ارادت
دوست عزیز اینی که بیان میکنم تجربه شخصی هستش در بازی با AA
در پوکر استارز(بازی زوم) در زمانی که در موقعیت اسمایل بلایند بودم و قبل بنده فقط یک نفر کال کرده بود بنده 4+1 بلایند رایز دادم و بیگ بلایند کال کردند!
فلاپ اومد J 10 2 منم که دنبال این بودم یکی این وسط فیش بشه و رایز کنه من چک کردم بازیکن اول دو بیگ بلایند رایز داد من آل این کردم و بیگ بلایند هم کال کردند و بازیکن دیگر فولد!فکر میکنید در دست طرف چی بود؟!!!
10 2 به قول یکی از دوستان دچار سوختگی چندگانه شدم!!!در جوکر استارز! رایز منطقی و اصولی معنایی نداره به نظر بنده. طرف خر روسی چیپ لیدر شده بود در بازی زوم و حدود 6 برابر ماکزیمم دیپوسایت پول جمع کرده بود و با هر کارتی این ریسکو میکرد که فلاپو ببینه!برای رایز اگر دیدید کارت خوب دارید و در میز چیپ لیدر وجود داره باید از همون اول با آل این شروع کنید ولی اگر در یک رنج چیپ بودید با رایز اصولی 4 بیگ بلایند و به ازای هر نفری که کال میکنه یک بلایند به این رایز اضافه کنید.
موفق باشید.
پاسخ
نکته ای که شما در بازی با AA باید در نظر داشته باشید یکی اینه که سایز استک شما چقدره. اگر خیلی deep هستید یعنی 100 بیگ بلایند یا بیشتر جلوتونه باید محتاط باشید. چه در کش گیم و چه در تورنومنت. باید قبل از فلاپ به اندازه کافی ریز و ریریز کرده باشید. چونکه در پوکر deep stack شما به حریفتون این شانس رو می دید که draw هاش رو بیفته دنبالشون و وقتی اونها رو هیت کرد کل پول شما رو ببره. اگر قبل فلاپ ریز و ریریز حسابی کردید طوری که پات به اندازه کافی گنده شد دیگه می تونید روی فلاپ ادامه بدید مگر اینکه باز فلاپ های خیلی خطرناگ ببینید مثل 8 9 10 با فلاش ...

ولی حالا بگیم که چون همه فولد کردن نمی شه پات رو قبل از فلاپ به اندازه کافی گنده کرد. شما ریز کردید و حریفتون کال کرده. نکته ای که از اینجا به بعد باید در نظر داشته باشید اینهاست
1- در مقابل چه کسی دارید بازی می کنید.
2- شکل فلاپ.

نکته 1 نکته مهمی ه. وقتی شما یه مدتی در میز های خاصی بازی کنید دیگه حریف هاتون رو باید بشناسید. اگر شناخت شما از طرفتون یه آدم ماهر و تایت Tight aggressive هست. و اون یک ریز گنده روی فلاپ خطرناک بکنه بهتره محتاط برخورد کنید و دستتون رو شاید بریزید. ولی اگه یک بازیکن معمولی و بد ادامه بده شما هم باید ادامه بدید و اگر باختید که باختید اگر بازیکن بد یا فیش بعضی وقت ها نبره پوکر معنی نداره.

این نکته رو توجه داشته باشید که احتمال اینکه طرف روی فلاپ دوپر شه 3% هست. پس اگه اون 3 % موقع ها طرفتون 2 پر شد خوش بهالش. روی فلاپ خشک مثل K 10 2 شما می تونید راحت با AA ادامه بدید و دست شما در مقابل دوپر روی فلاپ هنوز هم 25 % شانس داره.

کلا وقتی deep هستید دستهایی مثل AA و AK , اینطور دست ها ارزششون کم می شه و دست هایی مثل pair های کوچیک یا suited connector ها مثل 78s ارزششون زیاد می شه. پس روی فلاپ های connected مثل 689 باید محتاط باشید و همواره به حریفتون که کی هست توجه کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط o0ehsan0o ، tatepito ، donmadi ، dampaee ، saeedfalahzadeh ، rezasisia ، saeedf14 ، Amin_kalak
Raiseهای دست‌های قوی کاملا به سبک بازی شما و شناختی‌ که بقیه از شما دارند مربوط می‌شه .
مثال میزنم . من یک پلیر اگگرسیو هستم که تمام دست‌هایی‌ حتا مانند ۹-۱۰ suited رو هم raise میدم . این رو اطرافیان من می‌دونن . پس احتمال اینکه من raise بدم و چند تا کال بگیرم اصلا کم نیست . پس باید سعی‌ کنم انقدر raise بدم تا شانس خودمو واسه برد با AA بالا ببرم . بازی من با AA فقط و فقط Alline . چون دوس دارم Headsup بشم که شانسم خیلی‌ بیشتر باشه

نکتهٔ مهم ۱:

AA مقابل قویترین دست بازی‌ بعده AA یعنی‌ KK ۷۲% odds برای برد داره . حواستون باشه ، AA رو اگه ۴ نفر کال کنن ، دیگه odds وینِ شما ۷۲% نیست !! شاید زیر ۴۰% باشه اددس شما ! پس یادتون باشه که چه با آعآاعا چه با دست‌های خیلی‌ خوب باید یک سری رو فلد کنین که شانس خودتون رو بالا ببرین

نکتهٔ مهم ۲: هر دستی‌ که شما فکرشو بکنین ممکن بهترین دست شما رو ببره . پس اصلا سر این قضیه ناراحت نشین هیچوخ که AA به ۷ ۲ حتا باختین !! ممکن پیش بیاد

نکتهٔ مهم ۳: هیچ دستی‌ رو بیش اندازه سرما‌یه گذاری نکنین . مثلا فلاپ خورده K K J، اگه reraise شدین با خیال راحت بدون ناراحتی‌ فلد کنین . نگین چون AA دارم باید تا تهش برم !!!!!!

نکتهٔ چهارم : همه دست‌های پوکر احتمال برد دارن . AA بیشتر . فکر اینو نکنین که چون AA دارم الان باید خیلی‌ ببرم . raise سنگین بدین . نترسین . اگه کسی‌ هم نیومد . واقعا چیزی رو از دست ندادین . چون اگه raise سنگین ندین . وقتی‌ که فلاپ خورد ۱۰ ۷ ۶ هیچوقت نمیتونین بفهمین طرف استریت هست یا نه. اونجاست که شما ممکن رست خودتون رو هم حتا ببازین .

نکتهٔ پنجم : AA تنها پککت بازی که شما وقتی‌ رو فلاپ خورده J ۷ ۲ راحت می‌تونین چک بدین و منتظر باشین که طرف مقابل Raise بده . این کاری که با QQ و KK نمی‌شه کرد . چون اصلا دلتون نمیخواد طرف مجانی بیاد و رو ترن یا ریور هیت کنه و شمارو ببره .

نکتهٔ ششم ( مخصوص Real Table ) : افرادی که AA دارن رو tableها خیلی‌ راحت خودشون رو ولو میدان . فقط کافیه موقهٔ پخش کردن کارت حواستون به بقیه باشه . اون برقی‌ که AA به چشم همه میندازه هیچ دستی‌ نمیندازه .
پاسخ
بعضیها دوست دارند با جفت آس آروم شروع کنند تا بازیکنان بیشتری رو به میدان بکشونند اما کی میدونه روی میز قرار چه اتفاقی بیافته؟!

اینم نمونش:

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
پاسخ
جفت آس آدمو پیر میکنه (بقول قدیمیها)

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
پاسخ
درسته AA قويترين كارته ولي بدترين هم ميتونه باشه چون سريع ال اين ميكنيم. اصلاً برامون مهم نيست فلاپ چي اومده سريع ال اين ميكنيم. چند روز قبل توي يك ميز دوبار AA واسم اومد هردوبارشم به يك روسي باختم و حذف شدم.
تو پوكر استار اگه كمترين چيپ دست شماست و AA داريد با چيپ ليدر درگير نشيد چون سيستم كاري ميكنه كه اون ببره. اين رو فكر ميكنم شما هم قبول داريد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue راهکاری برای برنده شدن در بازی پوکر در سایت های ایرانی AKs 2 2,650 2017/07/22، 07:26 PM
آخرین ارسال: EMIL-BIA
  پیشرفته بازی کنید! اماتور نباشید! m8811163008 1 1,355 2016/03/27، 12:52 AM
آخرین ارسال: Soroosh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان