Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کسی میخواهد شما در پوکر موفق نباشی
باز سرعت اینترنتم به حدی اومد پایین که به ریسکش نمیارزه بازی کنم پس برای دوستان مطلبی رو مینویسم شاید کمک کنه
سه بخش در موفقیت و شکست پوکر رو بررسی میکنم و از دوستان میخوام که در تکمیل اون کمکم کنن
1-چه کسانی نمیخوان ما موفق باشیم
2-چه چیزهایی باعث میشه شکست بخوریم
3-چه چیزهایی باعث میشه در پوکر موفق بشیم
امشب فقط قسمت اول داستان
مباحث خیلی بهم نزدیکه اما اینجا میخوام یکم بیشتر بسکافمشون..تا حالا فیلمی راجب پوکر دیدین؟lucky uou یا rounders یک نمونه هستن که جالب به نظر میان اما شخصیت اصلی دقیقا کاری رو میکنه که نباید بکنه ..اون با همه پولش سر یک میز میشینه و بانکرول رو نمیفهمه(چیزی که کازینو میخواد)کازینو میدونه که کسی که پوکر رو یاد بگیره چه بازنده باشه چه برنده همیشه برای بازی میاد پس چه بهتر که با پول گنده بیاد((پس کازینوها و لابیهای اونها اولین کسانی هستند که دوست ندارند ما موفق باشیم))
تا حالا با بازیکن کهنه کار اما ناموفقی راجب روند پوکر حرف زدین؟؟تمام حرفهاش ناامیدیه نه؟؟همش میگه شانس نیاوردم یا نهایتا میگه همونقدر که بردم باخت هم داشتم..باور کنین کسی که خودش شکست خوردست دوست نداره بقیه پیروز بشن..نصیحت این نوع دوستان به نظرم کشنده به نظر میاد((پس اینها هم جزو کسانی هستند که دوست ندارن شما موفق باشین))
آیا رویای پولدار شدن دارین؟؟فکر میکنین اونهایی که سر میزهای بالا بازی میکنن از اول از همون میزها بازی رو شروع کردن؟هی به خودتون میگین که شما بهترینین؟اعتماد به نفس کاذب انگار اسیرتون کرده((اگه اینجوری هستین خودتون جزو کسایی هستین که خواسته یا ناخواسته نمیزارین که خودتون موفق باشین))
اینها کسایی هستند که نمیخوان شما موفق باشین
پاسخ
خوب حالا بخش دوم
جه جیزهایی باعث شکست میشه؟
1-اول ندونستن و نفهمیدنه بانکرول..رو این مساله توضیحی نمیدم اما همین مقدار میگم که بهترین بازیکن دنیا هم بدون بانکرول میبازه اما بازیکنی با هوش متوسط با درک همین مساله در دراز مدت میبره((راجب بانکرول تو همین سایت کلی مطلب خوب میشه پیدا کرد))
2-نفهمیدنه نوسانات..شما ممکنه یک مدت طولانی ببرین(حتی با اینکه بازیکن خوبی نباشین)بعد یهو باخت میاد سراغتون(هرچی هم حساب میکنین میبینین بازیتون درست بوده و کاری رو کردین که یک بازیکن خوب میکنه)پس چی شد؟؟اینجا باید گفت دچار نوسانات شدین(upswing and downswing) راه درمانش اینه که محکم بازی کنین و نزارین باخت رو بازیتون اثر بزاره..اینجا بحث مدیریت سرمایه و بازی بهم گره میخوره پس دقت کنین
3-انتخاب بازی ای که به سبک کاریتون و دقتتون میخوره..شما یا کش بازی میکنین(9 نفر یا 6 نفر)یا SNG(تک میز یا چند میز)یا تورنمنت(انواع مختلف)...هر کدوم از این بازیها استراتژی خاصی دارن و بازیکنی با سبک CAsh در SNG بازندست و برعکس..روی این مساله خیلی دقت کنین که به آینده کاریتون مربوطه(البته اگه میخواین حرفه ای بازی کنین والا که....)این انتخاب بستگی شدیدی به ROI هم داره که مختصر راجبش توضیح میدم البته وارد جزئیات نمیشم
ROI یعنی return on invesment یعنی بازگشت سرمایه...یعنی چقدر طول میکشه که اصل پول +سود بدست ما برسه و میزانش چقدره(البته اگه بازیکن برنده هستین و مسائلی که گفتم رو رعایت میکنین)
برای اندازه گیری ROI باید میزان قابل قبولی بازی کنین تا عدد اصلی بازیتون رو بفهمین
تورنمنت=100 بازی برای هر BUY IN
برای سینگل تورنمنت=1000بازی برای هر BUY IN که با صد بازی هم میشه کمی فهمید اما نرمال نیست
کش گیم=100000 هند بازی
من نمیدونم شما چطور بازی میکنین اما ROI متوسط برای بازیکن برنده از نظر سایت شارپ اسکوپ در BUY IN های میکرو این تعداده
تورنمنت=30%
سینگل تورنمنت=25%
کش گیم=20%
مثال =یعنی من 1000 تا سینگل تور میزنم تو خرید 3$ که میشه 3000$ و ROI من 25% هست...پس از نظر منطقی باید پولم رو داشته باشم+750$ سود
به نظرم کسایی که تازه بازیرو یاد میگیرن برن سمت تورنمنت چون هم سطح بازیها اونجا پایین تره و هم میزان برگشت سود بیشتره
حالا یک گله هم بکنم از کسایی که فکر میکنن دیگران وظیفه دارن به اونها آموزش بدن....اگه این مطلب من حداقل چهارنفر نقد نداشته باشه دیگه مطلبی نمیزارم و این مقاله که مینویسم ناتموم میمونه...مخصوصا یک چیزیرو بد نوشتم تا نقد بشه
با احترام به همه اساتیدی که مدیونشونم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان