Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تست پوکر (Poker Test)
در اين تاپيك يكسري از حالت هايي كه در بازي پوكر برام اتفاق افتاده رو براي دوستان مطرح مي كنم

هدف اينه كه روش فكر كنيد و ببينيم كي ميتونه با استدلال جواب معما رو بده.

كه حل معما باعث كسب تجربه هم خواهد بود

معماي اول:

در مراحل مياني تورنمت هستيم

اوريج حدود 40 هزار هست

در يك ميزي هستم كه تقريباٌ منطقي بازي مي كنن و شخص ديوانه اي

نيست كه بلوف هاي آنچناني بزنه.

من حدود 30 هزار و حريفم 90 هزار چيپ داره

پوزيشن من بيگ بلايند و حريف من در موقعيت ليت هست.

همه فولد كردن و حريف 2 بيگ بلايند خونده.

من A4 غير همخال دارم

كال مي كنم

فلاپ 488 مياد.

2 بيگ بلايند ميخونم

حريف كال ميكنه

كارت بعدي سرباز هست و فعلاٌ 2 كارت همخال در فلاپ داريم.

يعني هم احتمال فلاش هم استريت وجود داره

چك ميكنم.

حريف سريع چك ميزنه.

ريور يك كارت غير مرتبط 3 مياد و احتمال فلاش و استريت از بين ميره.

2 بيگ بلايند ميخونم كه حريف رو كنترل كنم.

حريف 4 برابر من ميخونه.

به نظرتون بلوف زده يا نه.

پاسخ
سلام
احتمال زیاد با 8 تری اف کیند شده وبرای اینکه تا اخر بازی کنید با توجه به برتری ژتونهاش نسبت به شما بازی را به شما سپرده.
پاسخ
اين قضيه تري كايند منتفيست

علتش اينه كه كسيكه منطقي بازي ميكنه زمانيكه تو ترن فلاش درو و استريت درو مشاهده ميكنه چك نميكنه و سعي مي كنه كه با رايز يا حريف رو

خارج كنه و يا براي ديدن كارت آخر حريف رو مجبور به هزينه ميكنه وگرنه خودش در تله خودش مي افته.

پس اينو توجه داشته باشيد كه وقتي با 2 كارت زمين 3 تايي ميشيد به هيچ عنوان از همون ابتدا فري كارت به حريف نديد

احتمال اينكه فول بشه هم هست كه از همه خطرناك تره

طرف يا دنبال كارتش هست و هزينه ميكنه مياد (ديگه شانستون هست كه كارتش نياد و تا ريور پول خوبي بكشيد)

يا چيزي نداره كه بهتره از همون اول نياد

پس تو اين حالت با رايزهاي منطقي چيپ بسازيد و اصلاٌ فري كارت نديد

تازه بعضي ها هم ديوونه هستن فكر مي كنن بلوف مي زنيد و تا آخر ميان و اگر احتمال استريت يا فلاش نداريم به شرطيكه بدونيد حريفتون كال

استيشن هست و احتمال فول اون پايين هست آل اين رو هم در ريور جواب بدبد.

چون اگر فول باشه سعي ميكنه چيپ بيشتر بكشه و تو ريور هم آل اين نميره (البته بستگي داره مقدار چيپ هاتون نسبت به هم چقدر هست)

با اين تفسير برداشت بعدي شما چيست ؟
پاسخ
با تشکر از بهمن جان به خاطر این تاپیک عالی که شروع کردن
به نظر من اینجا دو حالت پیش میاد یکی اینکه با توجه به اینکه قبل فلاپ حریف ریز کرده و در موقعیت لیت قرار ذاشته خواسته شما تو برین و یا اینکه خیلی دست خوبی داشته و زیاد ریز نکرده که کال کنین و گیرتون بندازه که به نظرم گزینه دومی بیشتر بیاد و اینکه حریف بازیکن خیلی خطرناکی بوده این قبل فلاپ بعد فلاپ که ریز شما رو کال میکنه احتمالا دست قوی داره رو ترن که سریع چک میده میخواد که شما فکر کنید که چیزی دستش نیست و داره بلوف میزنه و بعد از ریور که شما ریز میکنید چهره واقعی شو نشون میده و با ری ریز به احتمال خیلی زیاد دست خوبی داره من که احتمال J8 و یا حتی JJ رو میدم .
پاسخ
همونطور كه گفتم حريف منطقي بازي ميكرد و 2 بيگ بلايند خونده پس دست آنچنان خوبي نداشته .چون تو موقعيت ميدل تورنمت كسي ريسك

نميكنه با دست خوب اجازه بده بلايند و بيگ بلايند فلاپ رو ببينن و بعد با كانكت شدن اون ها به فلاپ دست خوبش بسوزه و احتمال JJ با درصد بالايي

منتفيست.

و ديگه اينكه J8 هم با درصد بالايي منتفيست

چون هم فلاش درو داريم و ممكنه من فلاش بشم و اگه 8 داشته باشه حتماٌ رايز ميكنه و به راحتي فري كارت نميده

و ديگه اينكه ممكنه من 56 يا 57 داشته باشم و براي استريت شدن سمي بلوف زده باشم و باز هم ريسك نميكنه با داشتن 8 به من فري كارت بده

پس جناب hhhpok همونطور كه گفتم حريف منطقي بازي ميكرد و بنا به اين دلايل 8 يا J8 يا JJ احتمالش خيلي ضعيفه داشته باشه.
پس ببينيد هر دست پوكر رو تا چه اندازه ميشه تفسير كرد و خوبي زياد بازي كردن اينه كه سرعت تفسير شما ميره بالا و بايد درچند ثانيه تمام اين حالت

ها رو تو ذهن مرور كنيد تا كمترين خطر متوجه شما باشه.

با اين دلايلي كه گفته شد حالت هاي JJ J8 , و خود 8 حريف رو ديگه ميگذاريم كنار و روش بحث نكنيد.

و اما در ادامه تفسير شما چيست چون هنوز نفهميديم بلوف زده يا خير ؟؟!!
پاسخ
درود به دوستان
بحث جالبیه چنین بحثهایی باعث به اشتراک گذاری تجربیات و بالا رفتن سطح فکری همه اعضا میشه...

واما نظر من:

احتمالن طرف 5&6 همخال داشته و منتظر کامل شدن استریت بوده اما درنهایت نا امید میشه ولی از طرفی هم از نوع بازیه شما متوجه میشه که
نباید دستی بالاتر از یک پر داشته باشید به همین دلیل بلوف زده...!
(ولی به این سادگیها هم نیست زیرا ممکنه که سرباز هم داشته باشه و اینکه سریع چک کرده احتمالن برای رد گم کردن بوده)

ولی اونچیز که همه باید بدونیم اینه که تمام این استدلالها فقط میتونه مارو به واقعیت نزدیکتر کنه تا بتونیم تصمیم درستتر رو بگیریم،
واین بدین معنیست که هر جوابی که دوستان میدهند ممکنه واقعن درست باشه اما لزومن به این معنی نیست،فقط باید بحث کنیم ببینیم کدوم یک میتونه به واقعیت نزدیکتر باشه...
پوکر یعنی شانس و احتمال اما تجربه شخصی و شناخت روی حریف خیلی میتونه کمک کنه ولی همه حریفان هم مثل هم نیستند بخصوص در یک تورنمنت نمیشه روی همه حریفان شناخت داشت،

پس گرفتن تصمیم درست حتا با قویترین استدلالات هم در این بازی کار ساده ای نیست.

فکر میکنم اونچیزی که باعث بوجود آمدن یک پوکرباز برتر میشه باید نوعی استعداد خاص باشه...

پاسخ
خوب تا اينجا tetepito عزيز تفسير قشنگتري نسبت به سايرين داشتند.

و اما جواب:

حالت هاي ممكن حريف كه باعث ادامه بازي از سمت اون شده

56

67

A* كه ستاره يك خال ضعيف ميتونه باشه

و يا يك عكس در كنار خال ضعيف

يا پرهاي ضعيف 22 33 55 66 و نهايت 77

و البته احتمال همخال بودن اينها نيز بالاتر هست كه با توجه به فلاپ منتظر فلاش بوده باشه

و اما در ادامه

حريف رو ترن چك ميكنه اون هم سريع

در اينجور موارد در اكثر اوقات حريف دوست داره كارت بعدي رو زودتر ببينه كه زود چك ميزنه

يعني به احتمال زياد منتظر هست فلاش يا استريت بشه يا اينكه A بياد و با دستش كانكت شه (چون اون هم فهميده كه من 8 ندارم و فقط ممكنه 4

داشته باشم چون اگر غير از اين بود من در ترن با توجه به احتمال فلاش و استريت چك نميكردم و به هر حال اون هم پوكر رو بلده)

يا دست آنچناني نداره و ميخواد زودتر كار تمام شه

در ريور با اومدن 3 , كه احتمال فلاش و استريت رو از بين برد من تشخيص دادم حريفم به احتمال 90% چيزي نداره و 2 بيگ بلايند خوندم كه حداقل

اون رو مهار كنم يكدفعه سنگين نخونه و دوباره با اما و اگر مواجه بشم

حالا تشخيص ايشون اين بود كه من بلوف زدم يا به قول تتپيتو چون ميدونست من نهايت 4 دارم خواست با رايز من رو از دور خارج كنه

در اون لحظه با توجه به همين استدلال ها گفتم اين اگه چيزي داشت تو اين مرحله رايز نميكرد و تو مرحله ترن بايد حداقل مبلغي ميخوند.

اما يكدفعه از يك مورد ترسيدم

گفتم نكنه 33 تو دستش داره و با اين 3 الان 3 تايي يا در حقيقت فول ساخته باشه.

در اون لحظه فقط يك نكته تا حدي منو مطمئن ساخت كه 33 نداره چون خيلي سريع رايز كرد

اگر فول ساخته بود و 33 داشت حداقل چند ثانيه مكث و تعلل در خوندن وي بايد مشاهده ميشد. چون تو اين موارد حريف فكر ميكنه چقدر بخونه كه

بتونه بيشترين چيپ رو ببره ولي اون خيلي سريع ريرايز كرد و به ثانيه هم نكشيد.

در صورتيكه بازيش رو اين ميز در موارد مشابه با فكر بود و با سرعت رايز نميكرد.

براي همين دل رو به دريا زدم و خوندم

و با كمال تعجب ديدم كه A3 تو دستش داره و چون ميدونسته من 4 دارم و از طرفي كانكت شده بود خواسته من رو با ريرايز خارج كنه كه خوب شانس

آوردم و بردم.

پس به قول دوستمون احتمالات ما رو به جواب نزديك ميكنه ولي قطعي نيست

اونچه كه به تصميم گيري نهايي شما كمك ميكنه نوع بازي طرف هست

شما دقت كنيد اگر و فقط اگر يك ميز باز كنيد و بازي حريفان رو كامل زير نظر بگيريد بسيار موفق تر از اين هستيد كه در چند ميز همزمان بازي كنيد.

ميزهاي زياد بيشتر جنبه بيزينس داره و طرف فقط با شانس بدون فكر ميخواد پيش بره

اما رو يك ميز شما اگر بازيكن ماهري بشيد بدون دست قوي هم ميتونيد قهرمان اون ميز باشيد.

تا معماي بعدي بدرود

شما هم اگر به دستاي قشنگي خورديد كه اما و اگر زياد داشت اينجا مطرح كنيد

من يه مورد ديگه هم داشتم كه هرچي فكر كردم يادم نيومد
پاسخ
اگه مقدار عددی ریزها رو هم بگی شاید بهتر و درستتر بشه استدلال کرد ولی به نظر من بعد از ریور که شما 2 بیگ بلایند خوندی و حریف فقط 3 کانکت شده لزومی نداشته حریف 4 تا بخونه من که بودم فولد میدادم چون احتمال کال کردن شما خیلی زیاده اگرم میخواستم بعد ریور ریز کنم طوری ریز میکردم که نصف چیپای شما به خطر بیفته ضمن اینکه اگه میدونستم احتمالا 8 نداری .
پاسخ
درود به دوستان عزیز

اگر این مورد برای من اتفاق می افتاد و اگر در اوایل تورنمنت بودم و بخصوص اگر تازه هم وارد این میز شده بودم حتمن فولد میکردم...
اما با توجه به سابقه ای که بهمن خان از ایشون در ذهن داشته بنظرم کار درستی کرده ولی با ریسک زیاد...
ضمنن رقیب هم کار درستی کرده اگر بیشتر از این هم ریز میکرد امکان داشت بیشتر ضرر کنه مقداری که ایشون ریز کرد برای بیرون کردن یک بازیکن عادی کافی بود
ولی احتمالن ایشون نمیدونسته که بهمن خان ما یک بازیکن معمولی نیست...!!

و با این حرف جناب بهمن کاملن موافقم که برای تمرین واقعی باید تنها وارد یک میز شد نه همزمان در چند میز بازی کرد...

اتفاقن همیشه میخاستم مطلبی در اینمورد تایپ کنم:

این یک قانون کلی هست ذهن ما در یک لحظه فقط میتونه روی یک مسئله تمرکز داشته باشه،
این جمله بین شطرنجبازان خیلی رواج داره که یک بازی با تمرکز و فکر بهتر از هزار بازی بدون تمرکز و فکر کردن هست..

وقتی که ما روی یک بازی تمرکز میکنیم از تمام نیروی فکریمون در جهت همان یک مسیر استفاده میکنیم و ا زتمام انرژی ذهنیمون در جهت پیشرفت استفاده میکنیم
همانند ماشینی که باسرعت و شتاب زیاد در یک خط مستقیم در حال حرکت هست...
اینکار باعث پیشرفت سریعتر در بازی میشه یا در واقع با این روش ما ذهن و فکر خود را در همان مسیر پرورش میدهیم...

اما وقتی که در دو یا چند میز وارد میشویم باعث از بین رفتن تمرکز روی یک بازیه بخصوص میشویم همانند ماشینی که در حال زیکزاک رفتن می باشد...
بنابراین سرعت پیشرفت و یاد گیری پایینتر خاهد آمد، اما اینکار منافع دیگری دارد از جمله باعث میشه که ذهن ما عادت کنه در آن واحد چند کار رو با هم دیگه انجام بده...

ولی تفاوت اساسی این روش با روش قبلی اینه که در این روش(بازی همزمان در چند میز) ما از داشته های قبلی خودمون استفاده میکنیم(حتا ممکنه در صورت زیاده روی از داشته های ما کم کنه)
در واقع به لحاظ تکنیکی چیزی یاد نخاهیم گرفت و اونچه رو که قبلن یاد گرفتیم بکار میبندیم...

اما روش قبلی(بازی در یک میز با تمرکز فکر) باعث رشد فکری و بالا رفتن سطح بازی ما خاهد شد.

و برای قهرمان شدن در مسابقات بزرگ فکر نمیکنم که لازم باشه ما بلد باشیم همزمان مثلن در 20 میز بازی کنیم!
هرچند بلد بودنش بهتر از بلد نبودنش هست.
پاسخ
سلام
مرحله ارلی تورنمنت بلایند 75-150 چیپم 2250 موقعیت میدل
با جفت 4 کال کردم
یک کله خر روس در ارلی با چیپ 4400 یک بازیکن منطقی در لیت با 7500 تا کال و بیگ بلایند منطقی با 3850 چیپ چک داد.
در فلاپ 2 خشت 4 و بی بی پیک آمد .
بیگ بلایند 300 تا شرط را افزایش داد. دو بازیکن دیگه کال کردند.
من 600 تا دوباره شرط را افزایش دادم.2 بازیکن منطقی بلافاصله فولد کردند ولی کله خره ال این داد.
در ضمن کله خره با هر دست الکی بازی میکرد.
حالا اگر شما بودید چه طوری بازی میکردید؟
با تشکر

پاسخ
الان اين معما بود.

من با اين دست و اين فلاپ و اين نوع بازيكن حتماٌ آل اين رو جواب ميدم حتي اگه ببازم

كله خر احتمالاٌ A3 يا 35 داشته و استريت شده از شما برده

اين باخت البته اگر رخ داده باشه از نظر من اشكالي نداره

(فرض بر اينه كه ايشون به علت بد بازي كردن احتمال اينكه QQ داشته باشه پايينه كه به تشخيص شما از بازيكن ميزتون بستگي داره و معمولاٌ اين بازيكن ها اگر QQ يا دست اينچنيني داشته باشن

برعكس بازي ميكنن و كم ميخونن و چون كارت برد نداشته و كارت ريسكي برد داشته آل اين رفته كه احتمال اينكه با استريت از شما برده باشه از ساير موارد بالاتر هست)
پاسخ
به نظر من ممکنه واسه اینکه احتمال فلاش داشته و کله خرم بوده رفته واسه فلش ولی خوب اینطور مواقع چاره ای نیست چون 3اف کیند تو فلاپو نمیشه فولد کرد منم یه بار اینطوری باختم طرف همینطور پشت سر هم ال این میکرد منم منتظر دست خوب بودم که jj اومد دستم و کال کردم که طرف با q6 فلاش شد و رفتیم بیرون .
پاسخ
[quote='hoo' pid='2849' dateline='1326653655']
سلام
مرحله ارلی تورنمنت بلایند 75-150 چیپم 2250 موقعیت میدل
با جفت 4 کال کردم
یک کله خر روس در ارلی با چیپ 4400 یک بازیکن منطقی در لیت با 7500 تا کال و بیگ بلایند منطقی با 3850 چیپ چک داد.
در فلاپ 2 خشت 4 و بی بی پیک آمد .
بیگ بلایند 300 تا شرط را افزایش داد. دو بازیکن دیگه کال کردند.
من 600 تا دوباره شرط را افزایش دادم.2 بازیکن منطقی بلافاصله فولد کردند ولی کله خره ال این داد.
در ضمن کله خره با هر دست الکی بازی میکرد.
حالا اگر شما بودید چه طوری بازی میکردید؟
با تشکر

سلام
طرف آس و 6 پیک داشت. آل ین را جواب دادم.درترن سرباز پیک آمد و با فلش برد.

پاسخ
سلام خدمت دوستان گرامی

واقعیتش من اینجا نمی‌خوام معما مطرح کنم من فقط یه سوال داشتم که تاپیک مناسبی براش پیدا نکردم و اینجا مطرح می‌کنم حالا اگرمدیریت سایت فکرمیکنن تاپیک مناسب نیست میتوانند به هر جا خواستند منتقل کنند.

و اما سوال: دیشب تو یه تورنمنت ریل تو کازینو یه حالتی پیش اومد که من شدیدا مورد انتقاد قرار گرفتم ولی خودم معتقد بودم و هنوز هستم که کارم درست بوده به همین خاطر این مورد رو اینجا مطرح می‌کنم و از دوستان تقاضا دارم نظر بدن چون من واقعیتش می‌خوام یاد بگیرم پوکر رو چون تو این کار تازه کارم:

میزفینال تورنمنت بود فقط ۵ نفر باقی‌ مونده بودند من اسمال بلایند بودم بیگ بلایند چیپ لیدر بود که یه بازیکن سوپر اگرسیو بود. تو موقعیت ارلی یه نفر که شرت استک بود ال این کرد من AQ یکرنگ داشتم همه فلد کردن تا رسید به من ، با توجه به اینکه شرت استک با هر دست متوسط هم معمولا ال این می‌کنه و فقط ۵ نفر تو میز بودند من تصمیم به بازی‌ گرفتم ولی‌ چون میدونستم که اگه من ال این کنم احتمالا بیگ بلایند فلد خواهد کرد و من با شناختی که از اون داشتم که خیلی‌ اگرسیو بود و معمولاً با دست‌های متوسط هم ال این کال میکرد خواستم به هر نحو اونم بکشم به بازی.‌ به همین خاطر ال این نکردم و شرت استک رو فقط کال کردم ، اتفاقی‌ که افتاد این بود که بیگ بلایند ال این کرد حالا من با ۲ تا ال این مواجه بودم با دست AQ هم رنگ، من کال کردم، کارت‌ها که رو شد، شرط استک 7-7 داشت، بیگ بلایند 10-10.

رو زمین یه A اومد و من بردم و به شدت تحت انتقاد از طرف بیگ بلایند قرار گرفتم که میگفت اشتباه بازی‌ کردی نباید ال این منو کال می‌کردی و من با این انگلیسی‌ دست و پا شکسته ام نمیتونستم حالیش کنم که من عمدا این کار رو کردم.

بعدش باخودم فکر می‌کردم شاید واقعا من اشتباه بازی‌ کردم، ولی هنوز هم معتقدم تو میز فینال با ۵ نفر, AQ یکرنگ کارتی که می‌شه باهاش ال این بازی کرد.

حالا اگه دوستان لطف کنن نظر بدن تا من من یه خورده بیشتر در مورد این بازی یاد بگیرم ممنون میشم.

با تشکر

پاسخ
سلام.
شما مگر تو کازینو نبودی؟
شما با بدترین دست کازینو یعنی 29o هم میتونی آل این کنی.این حرفا چیه.
شما چه کارتون درست بوده و چه غلط در اون لحظه و بازی کار درستی رو انجام دادی چون میز 5 نفره رو تبدیل به 4 نفره کردی.(بردی)
1000 بار برام تو میز واقعی این موارد پیش اومده و شما باید فقط بهش دو جمله رو گفتی : 1 دلم خواست .2 تو که با 10 و 10 ال این میکنی برو بازی رو یاد بگیر.(چون خودت میدونی چیپ لیدر بودن در میز واقعی اصلا حسن محسوب نمیشه و این فقط برا آن لاین حسنه چون اگه کسی بخواد عمل انتهاری انجام بده تمایل داره به چیپ لیدر حمله کنه و با اون آل این کنه که بر عکس آن لاینه )
بعضی از بازیکنا هستن که تصور میکنند وقتی ال این کردند یا باید همه فولد کنند یا اگه نکردند در فلاپ و ترن و ریور حتما باید ببرن چون غرورشون لکه دار میشه.
شما اگه Q هم میومد باز میبردی.
عجب آدم بچه صفتی بوده طرف.
من دیدم طرف با A2o هم آل این کرده و برده . کسی حق نداره اونو مورد شماتت قرار بده.
اگر در زمین یه 7 میومد و اون یکی میبرد به احمال زیاد طرف به اون یکی میگفت تو نباید با 77 آل این میکردی و مثلا یه رایز کوچک باید میکردی.((این جملات همش از سوختنه))
البته دوست عزیز زمانی که میخوای این گونه سوالات رو مطرح کنی حدود چیپ های بازیکن رو هم بگو تا بشه بهتر تصمیم گرفت.
اگر چیپت خیلی کمتر از اوریج بوده کارت عالی بوده.اگر چیپ لیدر بودی (که نبودی ) کارت حدودا منطقی بوده.اگر چیپ متوسطی داشتی اون موقع فقط با شناختی که از بازیکنا داشتی کارت درست بوده که میدونستی اینا با چه کارتهایی هم آل این میکنن.
چیپ اونا هم مهمه که باز همین موارد رو میشه برا اونا بسط داد.(البته چون طرف چیپ لیدر بوده با TT وارد شده به احتمال زیاد)
به هر حل کار درست رو انجام دادی.
البته این نظر منه.

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Mathematics of Poker(محاسبات ریاضی در پوکر) daivid40 13 10,076 2014/11/21، 12:21 PM
آخرین ارسال: افشين
  1001 نکته ی Poker AriaInfinity 10 6,203 2013/05/18، 11:48 PM
آخرین ارسال: mehrad_dj4u
  آموزش Poker Hud AriaInfinity 7 5,430 2012/11/11، 02:13 AM
آخرین ارسال: payizanglobal

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان