Comodo SSL
نظرسنجی: به نظر شما کدام بازی شانسی تر هست؟ یا تاثیر شانس در کدام بازی بیشتر هست؟
این نظرسنجی بسته شده است.
HOLDEM
36.36%
4 36.36%
OMAHA HI
9.09%
1 9.09%
OMAHA HI/LO
18.18%
2 18.18%
STUD HI
9.09%
1 9.09%
STUD HI/LO
9.09%
1 9.09%
5CARD DRAW
9.09%
1 9.09%
2-7DRAW
9.09%
1 9.09%
RAZZ
0%
0 0%
BADUGI
0%
0 0%
مساوی هستند
0%
0 0%
در کل 11 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شانس و نقش آن در انواع پوکر
بررسی تاثیر شانس در انواع بازیهای کارتی بخصوص بازیهای پوکری...

لطفن در نظر سنجی هم شرکت کنید،

توی هولدم هم دستهای عجیب و غریب زیاد پیدا میشه خیلی بیشتر از بقیه بازیها...
احتیاجی هم به مثال آوردن نیست همه ما بارها شاهد این قضیه بودیم،
تا دلت بخاد از این وقایع در یوتیوب و بوم هست
[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]

واین رو هم قبول ندارم که تو هولدم همه بازیکنان خوبی هستند یا حتا به نسبت بهتر از بازیکنان در بقیه رشته ها هستند زیرا به علت
معروفیت و اسمی که هولدم داره همه بازیکنا معمولن از هولدم شروع میکنند (برای نمونه تقریبن تمام بچه های این سایت)
وبعد از مدتی که به هولدم بطور نسبی مسلط شدند وارد بقیه بازیها میشن واین زمانی هست که بازیکن با استراتژی بازی تا حد زیادی آشنایی داره و درسته که استراتژی همه بازیها به یک شکل نیست ولی شباهت بسیار زیادی به همدیگه دارن
و این شباهت باعث میشه تا بازیکنانی که از هولدم وارد بقیه بازیها میشن خیلی زودتر این بازیها رو یاد میگیرند وخودشون رو با شرایط سازگار میکنند و حتا بهتر از هولدم بازی میکنند...

البته قبول دارم که در هولدم تعداد بازیکنان ماهر از نظر عددی به نسبت بقیه ی بازیها بیشتر هست، اما منظورم اینه که به لحاظ درصدی و آماری فکر نمیکنم به این صورت باشه
زیرا معمولن کسانی که بازیهای غیر هولدمی رو ترجیح میدن عاشق یه نوع خاصی از بازی هستن و اون رو بیشتر بازی میکنند و بیشتر از روی علاقه بازی میکنند این نوع بازیکنا معمولن خیلی بهتر از بازیکنان معمولی و حتا خوب در هولدم بازی میکنند...

ویک چیز بسیار مهمتر دیگه اینکه هرچه تعداد ورقهایی که تو دستمون باشه تاثیر مستقیمی روی تصمیمی که میگیریم میتونه داشته باشه
زمانیکه تنها دو ورق در دست داریم با زمانیکه چهار ورق داریم یکی نیست شاید به ظاهر این تاثیر خیلی ناچیز باشه اما حتا در کوتاه مدت هم میتونیم نتیجش رو ببینیم...

اون چیز که بسیار واضحه اینه که تاثیر شانس در هولدم به مراتب بیشتر از بازیهای غیر هولدم هست و مهمترین دلیلش هم تعداد کم ورقهایی هست که به دست بازیکن داده میشه
انگار که بخای از یه روزنه که یه پشه هم نمیتونه واردش بشه دنیا رو ببینی! هر چقدرم که تیزبین باشی نمیتونی بفهمی که اونی که اونوره آیا یک منظره واقعی هست یا یه تابلو نقاشی یا یک سراب خطرناک!!
شاید هم دلیل جذابیت این بازی همین بیش از اندازه شانسی بودن این بازی هست،زیرا مردم معمولن ترجیح میدن که شانس خودشون رو امتحان کنند تا اینکه فکر کنند!!
مثل هجومی که به لاتاریها و بلیطهای بخت آزمایی و بازیهای با تاس میبرند!

اما حتا در اینجا هم میشه با فکر و استراتژی درست در بلند مدت پیروز بود،اما راه بسیار دشوارتر از بقیه خاهد بود.
.
پاسخ
ببینید دوستان یک رابطه خیلی ساده وجود داره:

هرچه که یک بازی منطقیتر باشه احتیاج به عقل و فکر قویتری داره و هرچه که یک بازی شانسی تر باشه وابستگی بیشتری به فلسفه و روانشناسی داره (زیرا قدرت تفکر در اینجا محدود میشه)
اما استراتژی در هر دو به یک میزان وجود خاهد داشت که این مهمترین و کلیدی ترین بخش قضیه هست.

هولدم رو مقایسه کنید با شطرنج به نظر شما کدوم بازی نیاز به تفکر بیشتری داره؟؟
شکی نیست که "شطرنج"

اما هر دو بازی به یک اندازه به استراتژی وابسته هستند نمیتونم بگم که یک استراتژی قوی در هولدم به نسبت شطرنج اهمیت کمتری داره،
هر دو بازی بشدت استراتژیک هستند اما بی شک نیاز به تعقل و تفکر و یک مغز خیلی قوی در شطرنج بسیار بسیار مهمتر از پوکر هست...
اما در عوض فلسفه و روانشناسی در پوکر اهمیت بیشتری به نسبت اون در شطرنج پیدا میکنه،
یعنی استراتژی در شطرنج وابستگی بیشتری به قدرت تفکر داره و استراتژی در پوکر وابستگی بیشتری به قدرت روانشناختی و دید فلسفی داره.

("استراتژی یعنی تصمیم با توجه به شرایط از روی عقل و احساس"(که ترکیب این دو بوجود آورنده فلسفه و روانشناسی هم هست) ولی فراموش نکنید که حتا استراتژی هم یک مسئله بیشتر عقلی هست و ارتباط مستقیم با "خرد" داره خرد یعنی عقل و ایمان باهم بعضیها هم اون رو به عنوان عقل کل یا عقل کامل میشناسند...)

دلیل این موضوع هم خیلی سادست بلوف در شطرنج معنی نداره همینطور آمار و درصدها اینجا فقط تفکر خالص هست و بس،
چیزی که در پوکر چندان نمیشه روی اون حساب باز کرد!!

به همین دلیل یعنی وقتیکه نمیتونم از تمام ظرفیت عقلی خودمون بطور ریاضیات محض و آنالیزور استفاده کنیم به ناچار وارد مسائل شبه عقلی میشیم
مثل فلسفه و روانشناسی،

برای اثبات گفته هام توجه شما به این حقیقت جلب میکنم که:

اگر به هر میزان پوکر(بخصوص هولدم و هر نوع بازیه شانسی دیگر) فکری تر میبود ما هم هرچه بیشتر از قدرت فکری خودمون استفاده میکردیم و در نتیجه تاثیر روانشناسی و فلسفه هم در اون کمرنگ تر میشد

بی شک بازیهای غیر هولدم بسیار فکری تر از هولدم هستند اما اقبال هولدم تنها بخاطر وابستگی زیادتر اون به شانس، اتفاقات جالب، و همینطور سادگی اون هست،
اینجا همون جاییه که یک مبتدی میتونه در کنار یک حرفه ای بشینه و حتا اونو شکست بده درسته که نمیتونه این موفقیت رو همیشه تکرار کنه اما همون خاطره یکبار انجام دادن اینکار انقدر براش دلچسبه که حاضر همیشه برای تکرارش تلاش کنه دوباره و دوباره...(واینکارش بیشتر از اون برای حرفه ای ها دلچسبتره).

و البته به هیچ وجه قبول ندارم که استراتژی در این بازیها اهمیت کمتری به نسبت هولدم داره!
پاسخ
.c .d

سلام...

من با اینکه Holdem شانسی تر هستش مخالفم, باید بیشتر تمرین کرد...

90% کسانی که فکر می کنن با بد شانسی و اینجور چیزها می بازن با دیدن بازیشون به راحتی میشه فهمید که استراتژی بازیشون مشکل داشته.
برای درک این موضوع که خیلی از باخت های شما به خاطر تصمیم گیری اشتباه خودتون بوده یه مدتی از بازیتون فیلم بگیرید و فیلم بازیتون رو 2 ماه
بعد از یک سری تمرینات , بیشتر بازی کردن و مطالب جدید خوندن دوباره نگاه کنید و خودتون متوجه می شید که چقدر اشتباه فکر می کردین و به بد بازی کردن
خودتون گفتید:

bad beat , joker stars , lucky russia و ...

از بازیتون فیلم بگیرید من به شخصه این کارو انجام دادم و خیلی دیدم بازتر شد و اشتباهاتم رو گرفتم... می خندید وقتی به گذشته ی بازیتون با دید
بازتر نگاه کنید. واقعیت اون چیزی نیست که الان می بینید واقعیت اون فیلمی هستش که 2 ماه بعد می بینید و کلی بهش فکر کردین...

“it takes a minute to learn and a lifetime to master!

موفق باشید... Smile

.h .s
پاسخ
دوست عزیز با نظرتون تا حد زیادی موافقم،

ولی شانسی تر بودن هولدم رو من نمیگم بلکه علم آمار و ارقام و منطق میگه...

اما واقعن دیگه نمیدونم چطور باید توضیح بدم اگه به انتخاب خودم باشه میگم پستی که در بالا نوشتم شاید بهترین پست من برای این جمع بوده،
بهرحال امیدوارم با دید واقعگرایانه به قضایا نگاه کنیم نه از روی خوش بینی!!

واین هم اولین نتیجه در اوماها با ورودی
باجفت آس به دو پر باختم...

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
هولدم یعنی فلسفه و روانشانسی
برای همین واقعاٌ تو همه بازی ها از همه سخت تر هست.چون مثل بازار سهام شما نمیتونید با اتکا به ابزار تکنیکال و .. روند رو 100% حدس بزنید.ولی اونایی که روانشناسی بازار رو بلدن بیشتر سود میبرن
برای همین 90% یا بیشتر تو هولدم شانسی ندارن.
اما نباید تسلیم شد
یادمون باشه اگه الان تو سایر بازی ها قویتر هستیم به این علت هست که با هولدم شروع کردیم .پس اگر فقط به بقیه بپردازیم به مرور تو همونا هم بازنده میشیم

مثلاٌ بازیکنان اوماها خیلی کم بلوف میزنن .حالا شما اگه روش های بلوف رو بدونید (که با بازی هولدم این رو یاد میگیرید) و چون خود بازی هم
قابل کنترل تر هست از اونا قویتر میشین

هولدم شانسی نیست وگرنه روند خیلی ها صعودی نبود

البته بهتره بگم در بازه میان مدت و بلند مدت شانسی نیست اما تو کوتاه مدت شانس تعیین کننده هست

تو هولدم در تورنمت های 200-500 نفر که اکثر حرفه ای ها سودشون رو از این بازیا میسازن روش کار به اینصورت هست که از تعدد بازی

بالا استفاده میکنن و بر اساس شانس اولیه بازی که فقط این شانس مهمه از 20 تا بازی 3 تاشو زمانیکه مثلاٌ اوریج 5000 هست به 12-18

هزار میرسن و از اینجا به بعد دیگه شانس براشون نقشی به اونصورت بازی نمیکنه یعنی به روشی بازی انجام میشه که شانس تاثیری

نداشته باشه و این سبک بازی باعث میشه یکی از این 3 تا به فینال ختم بشه و منجر به برآیند سود حتی با هزینه کردن برای 20 بازی بشه

.(قدرت چیپ اجازه مانور بیشتر و بازی متنوع تر با انواع کارت های خاص و بعضی مواقع کانکت شدن با فلاپ میشه و این قدرت تا

آخر بازی با حفظ همین سبک حفظ میشه)
پاسخ
اتفاقن با نظر شما هم تا حد زیادی موافقم
اما دوست گرانقدر توجه داشته باشید که شما دارید استراتژی برد رو آنالیز میکنید نه خود بازی رو!!!
(به گمانم بقیه دوستان هم دچار چنین سو تعبیری شدند!)

اگر این استراتژی در بلند مدت سود آور هست اصلن به این دلیل نیست که این بازی شانسی نیست!!
اتفاقن دلیل قاطعی بر اهمیت بالای شانس بخصوص در ابتدای کار هست پس چه بخاهیم و چه نخاهیم همیشه باید چشممون بدنبال شانس در روی میز بازی باشه! (چراغ سبز شانس!)

دقیقن منظورم این هست که اگر به همین میزان استراتژی در بقیه بازیها هم داشته باشیم به نسبت میتونیم موفقتر از هولدم هم باشیم،
(برای نمونه نتایج شما در کوتاه مدت در هولدم بهتر بوده یا در اوماها؟)

این برای من کاملن اثبات شده، زیرا با اینکه تجربه چندانی در بازیهای غیر هولدم ندارم اما به نسبت خیلی بهتر در اونها عمل میکنم
و البته این موفقیت رو ناشی از استراتژی درست میدونم و تا حد زیادی هم مدیون تجربیاتم در هولدم هستم...

اما نکته اصلی اینجاست:
باور من اینه که بدلیل فکری تر بودن این بازیها و تاثیر کمتر شانس در اونها (به نسبت هولدم) باعث میشه که یک استراتژی قوی خیلی بهتر قویتر و واضحتر و بارزتر خودش رو نشون بده،
زیرا داده هایی که به ما میرسه پایه های محکمتری به نسبت هولدم داره پس میشه نتیجه بهتری هم گرفت

زمانی یک مغز قوی میتونه یک استراتژی قوی تولید کنه که پایه های اون استراتژی بروی حقایق و داده های حقیقی بنا نهاده شده باشه که هرچه این اطلاعات پایه های محکمتری داشته باشند نتیجه هم یک استراتژی قویتر خاهد بود

نتیجه گواه ادعای من هست
(حتا نتایج شما هم حرفهای منو اثبات میکنه امیدوارم که دیگه اینو کتمان نکنید!)

و یک موضوع دیگه رو میخام گوشزد کنم و اون این هست که من به هیچ وجه نمیگم که هولدم کاملن شانسی هست!!
امیدوارم این برداشت از گفته های من نشده باشه،اگه هم مطالبم رو درست خونده باشید هرگز چنین ادعای ابلهانه ای نکردم و بشدت هم با اون مخالفم...
(اگر چنین ادعایی داشتم هرگز دنبال این بازی نمیرفتم)

"منظور من تاثیر نسبی شانس هست در بازیهای مختلف"
که به عقیده من این تاثیر در هولدم بیش از بقیه بازیهای پوکر هست،
پاسخ
اگه فکر می کنین هولدم شانسی ترین بازیه پس Omaha HI و Stud HI تا حالا بازی نکردین !!!

هر چه Winrate شما بیشتر Standard Deviation (انحراف معیار) کمتر. هر چه انحراف معیار کمتر، Variance (واریانس) کمتر. هر چه واریانس کمتر، میشه به کمتر شانسی بودن تعبیرش کرد.

پس میزان شانسی بودن یه بازی برای یه بازیکن بستگی به "مهارت" اون بازیکن هم داره نه صرفا فقط ذات اون بازی.
پاسخ
اتفاقن نتیجه ای رو که در بالا گذاشتم اولین بازیه من در omaha hi بوده بنظرم این بازی بسیار شیرینتر از omaha hi/lo هست
و همچنین خیلی شیرینتر از هولدم،
ضمنن در تمام طول مدت بازی جزو نفرات اول و لیدر بازی بودم و صرفن بدنبال شانس نبودم!!
مهمتر از نتیجه چگونه بازی کردن یا همون کیفیت بازی هست

(راستش با stud زیاد حال نمیکنم نه اینکه موفق نبودم اوایل که این بازی رو یاد گرفتم چندبار بازی کردم نتایج نسبتن خوبی هم داشتم اما بطور کل از این بازی زیاد خوشم نمیاد)

من همه این بازیها رو امتحان کرد و در هیچکدوم تاثیر شانس رو به اندازه هولدم ندیدم البته بارها هم در این بازی در میز فینال بودم
اما میزان اعتماد شما به دستهای برنده همیشه خیلی کمتر به نسبت اون در بازیهای دیگه هست

اوماها رو تصور کنید شانس اومدن کارتهای خوب در اون دوبرابر هولدم اما این شانس برای همه به یک اندازه هست پس درنتیجه دستهای برنده معمولن دوبرابر قویتر از دستهای برنده در هولدم هست...
بطور مثال از نظر آماری بیشترین تعداد دستهای برنده در هولدم رو یک پر تشکیل میده (بالای %50)
وبعد از اون hi card و دوپر قرار میگیرند(منظورم در میزهایی با تعداد متوسط شرکت کننده هست 8 الی10نفر)

اما در همین میزها بالاترین آمار برد مربوط به دوپر میشه و بعد یک پر و سه تایی اما در اینجا این درصدها خیلی به هم نزدیکتر هستند
مثلن فلش و استریت هم تو این بازی زیاد اتفاق می افته بطور کل شانس این دستها در اوماها حدودن دوبرابر هولدم هست

اما یک نکته ظریفتری اینجا وجود داره و اونهم اینه که پیش بینی اینجا کمی ساده تر از هولدم هست اون دوتا کارت اضافی که تو دستهای شماست به عنوان یه کمک بزرگ میتونه براتون عمل کنه

فرض کنید شما دوتا 2 و آس و شاه داری

روی فلاپ هم یه 2 بعلاوه آس و شاه میاد خب از اینجا و با کمک اون دو کارت اضافه(آس و شاه دست خودمون) میتونید اینطور حدس بزنید که احتمال داشتن سه تایی آس و شاه برای دیگران بشدت کم میشه در عوض شما با یک دست قدرتمند میتونید به بازی ادامه بدین، یعنی اون دوتا کارت میتونه همیشه بعنوان یک کمک برای بهتر حدس زدن مورد استفاده قرار بگیره،
و با توجه به آمار دستهای برنده و نوع چیدمان کارتهای روی میز میتونیم صحیحتر تصمیم بگیریم.

اما در هولدم ادامه دادن با پر های پایین با ریسک بیش از اندازه ای همراه هست حتا و بخصوص قبل از فلاپ!!
پاسخ
همه این قضاوت ها از روی یه بازی؟
من نظر شخصیمو نگفتم، علمی گفتم. ولی فکر کنم واضح نگفتم.
به فرض این که شما تو چند هزار بازی تو اوماها نتیجه بهتری گرفتین تا هولدم صرفا دلیل نمیشه که هولدم شانسی تره. حتی اگه ثابت کنیم که کلا اوماها شانسی تره، بازم دلیل نمیشه که برای همه بازیکنا اینجوری باشه. همه چی بر میگرده به مهارت خودتون و مهارت شما هم نسبت مستقیم داره با مهرات بازیکنایی که باهاشون بازی می کنین. تو یه بازی که همه آماتور هستن به غیر از شما، مطمئنن بازی برای شما کمتر شانسی تره تا بازی ای که مهارت بقیه بازیکنا مثل شماست. یعنی مستقل از بازی. و این که یه بازی شانسی تر باشه دلیل نمیشه که بردتون توش کمتر باشه بلکه فقط نمودار بردتون فرکانس بیشتری خواهد داشت.

تنها کاری که کردن تا تازه نزدیک شن به جواب سوال اینکه هولدم شانسی تره یا اوماها این بوده که نتیجه های بهترینن بازیکنای هر دو بازی (با تعداد چند صد هزار دست) رو با هم مقایسه کنن و دیدن که تو اوماها واریانس خیلی بیشتره. ولی این دلیل نمیشه برای من و شما که در اون سطح بازی نمی کنیم و حریفامون هم در اون سطح نیستن صدق کنه.
پاسخ
(2012/08/13، 06:54 PM)erun نوشته است: همه این قضاوت ها از روی یه بازی؟
من نظر شخصیمو نگفتم، علمی گفتم. ولی فکر کنم واضح نگفتم.
به فرض این که شما تو چند هزار بازی تو اوماها نتیجه بهتری گرفتین تا هولدم صرفا دلیل نمیشه که هولدم شانسی تره. حتی اگه ثابت کنیم که کلا اوماها شانسی تره، بازم دلیل نمیشه که برای همه بازیکنا اینجوری باشه. همه چی بر میگرده به مهارت خودتون و مهارت شما هم نسبت مستقیم داره با مهرات بازیکنایی که باهاشون بازی می کنین. تو یه بازی که همه آماتور هستن به غیر از شما، مطمئنن بازی برای شما کمتر شانسی تره تا بازی ای که مهارت بقیه بازیکنا مثل شماست. یعنی مستقل از بازی. و این که یه بازی شانسی تر باشه دلیل نمیشه که بردتون توش کمتر باشه بلکه فقط نمودار بردتون فرکانس بیشتری خواهد داشت.

دوست گرامی خودتون حرفهای خودتون رو نقض میکنید!
از طرفی میفرمایید که این نتیجه گیری فقط از روی یک بازی اشتباه هست
(که البته من کامل قبول دارم اما در مورد نتایج دوست عزیزمون بهمن خان چه میفرمایید؟؟ اگر به نتایج ایشون در این بازه زمانیه کوتاه مدت نگاه کنیم متوجه این سیر تحسین بر انگیز صعودی خاهیم شد.)

واز طرف دیگر هم میفرمایید که چونکه من مهارت بیشتری به نسبت بقیه و اکثریت بازیکنان در اون تورنمنت داشتم پس برنده شدم!

اما این سوال پیش میاد که این مهارت از کجا اومده؟؟
با اینکه من معمولن اوماها بازی نمیکنم ومسلمن اکثریت اونایی که توی اون تورنمنت بودن خیلی بیشتر از من اوماها باز هستند!

ببینید من و بهمن هردو همون آدمها هستیم با همون مهارت ثابت لااقل که در این چند روز دوپینگ خاصی نکردیم تا نتایجمون در اوماها بهتر بشه(لااقل از خودم مطمئنم!!)
تمام بازیهایی رو که در این چند روز در بازیهای غیر هولدم انجام دادم نتایج شون رو گذاشتم
با اینکه هیچ تجربه جدی در این بازیها نداشتم و این رو هم بگم که در خیلی از اون بازیها چند تورنمنت رو با هم شرکت میکردم و تمرکز چندانی هم نداشتم و از اون بدتر تو اتاقم کولر هم ندارم (حالا خودتون تصور کنید که چه مصیبتی کشیدم)
اما بنظر خودم عملکردم با توجه به تجربه کم من در این نوع بازیها خوب بوده،

اما با نظرتون نسبت به رابطه نمودار با شانس موافقم که این اصلن بحثی جداست،

فکر میکردم مثالی که در مورد اوماها آوردم تا حدی گویای منظورم باشه...!

(2012/08/13، 06:54 PM)erun نوشته است: تنها کاری که کردن تا تازه نزدیک شن به جواب سوال اینکه هولدم شانسی تره یا اوماها این بوده که نتیجه های بهترینن بازیکنای هر دو بازی (با تعداد چند صد هزار دست) رو با هم مقایسه کنن و دیدن که تو اوماها واریانس خیلی بیشتره. ولی این دلیل نمیشه برای من و شما که در اون سطح بازی نمی کنیم و حریفامون هم در اون سطح نیستن صدق کنه.

.......
پاسخ
اگر holdem شانسی تر هم باشه با این حال انتخاب Hold'em در آخر منطقی تره... چرا ؟؟؟
چون جامعه بزرگتری داره تعداد بازی ها بیشتره و بهتر میشه در آمد داشت.اگه برای Fun بازی می کنید که هیچ... این دلیل کافی نیست ؟؟؟

اختلاف در آمد top rank های holdem heads up و omaha HiLo heads up رو تو عکس های پایین ببینید... 9000$ holdem بیشتره...

خودتان قضاوت کنید...

پاسخ
اطلاعات دقیقتر از بهترین بازیکنان HUSNG تو این سه نوع بازی برای مقایسه ROI. البته اگه همین مقایسه رو تو SnG های 18 نفره انجام بدیم، نتایج Omaha h/l به بهتر از دوتای دیگست. مدل های مختلف از یه نوع بازی، واریانس های مختلفی دارن و تائید حرف من که شانسی تر بودن یه بازی دلیل بر کم سود بودن اون بازی نیست

(نتونستم فایل رو پیوست کنم)

پاسخ
نه دیگه قرار نشد تقلب کنیم...!

انگار که برای حل مسئله بخایم صورت مسئله رو پاک کنیم!

اصلن بحث ما سر سود و زیان نبود که شما سراغ نمودارای پرسودتر بودن هولدم به نسبت اوماها رفتین...!
من هم هرگز نگفتم که اوماها پرسوده تر هست!

بحث فقط سر شانسی تر بودن بود همین و بس اینکه هولدم پرسوده تر هست دلیلی بر شانسی تر نبودنش نیست...

ضمن اینکه پرسوده تر بودن هولدم تنها بر میگرده به اقبال عمومی بیشتر این بازی زیرا همونطور که دلیل آوردم نقش تفکر در این بازی به نسبت اوماها کمتر میشه...

اما بذارید بحث رو از زاویه دیگری هم بنگریم،

در این مدت دوسه روز اخیر فکری دیگر نظرم رو به خودش جلب کرده...

شاید جواب اونقدر بزرگ و واضح جلوی چشمان ما بود که نمیدیدیم!!

اصلن بیاید عامل شانس و مهارت رو دو عامل مجزا در نظر بگیریم (که از اول هم باید اینکارو میکردیم)
اما این دو فاکتور در یک پروسه واحد(مثل یک بازی) بطور تنگاتنگی با هم در ارتباطند!!

اما زیاد بودن یکی دلیلی بر کم بودن دیگری نمیشه،
و همچنین کم بودن یکی دلیلی بر زیاد بودن دیگری نیست

به این تعبیر که میشه:
یک بازی با تاثیر شانس بالا در اون پیدا کرد که اتفاقن احتیاج به مهارت بالا هم داشته باشه (و شاید هم برعکس لا اقل نمیشه انکار کرد! یعنی شانس پایین و مهارت پایین)

و یا یک بازی با تاثیر شانس بالا که نقش مهارت در اون زیاد نیست (و برعکسش که خیلی زیاد وجود داره، یعنی شانس پایین و مهارت بالا)

و همچنین ممکنه دو بازی از نظر میزان شانسی بودن با هم برابر باشند اما تاثیر مهارت در یکی نمایان تر و بیشتر از یکی دیگه باشه،

اما باز هم روی این قانون کلی تاکید میکنم که بطور کل هر چه تاثیر شانس در یک بازی بیشتر باشه تاثیر و نقش مهارت در اون کمتر میشه،
(همونطور که در بالاتر گفتم ممکنه استثنا هم وجود داشته باشه که این فقط بدلیل ذات همون بازیه اما در نهایت این قانون بطور کل صحیح خاهد بود)

اما هدفم از این نوشتار رسیدن جواب در مورد این دو بازی مورد بحث بود که البته در مورد بقیه بازیها هم باید تحقیق بشه...

فرض میکنیم که هولدم و اوماها هر دو به یک میزان به شانس(عامل اول) وابسته هستند (لااقل اونقدر به هم نزدیک هستند که نمیشه بینشون تفکیک گذاشت)

"اما اونچه که مهمه اینه که نقش مهارت (عامل دوم) در اوماها بدون شک بیشتر از هولدم هست"

واین همون نتیجه ای بود که من قبل از این بحثها گرفته بودم اما واقفم که نتوانسته بودم درست بیان کنم و از این بابت از همگی عذر میخواهم...

(از دوستانی که نظر مخالف دارند تقاضا میکنم حتمن من رو از نظراتشون آگاه کنند)
پاسخ
ضمن تشکر از دوست خوبم tatepito عزیز بخاطر این تاپیک جالب

اجازه بدید نظر خودم رو با یه مقدمه از یه تجربه بیان کنم

وقتی به قسمت تورنی های استار و تیلت وارد میشیم
گاهی اوقات یه سری فری رول هایی برگزار میشه
که صددرصد شما هم باهاش برخورد داشتین

فری رول هایی که هورس هستند و ترکیبی

خوب من وقتی تو این فری رول ها شرکت کردم که تا الان چندین بار هم اتفاق افتاده ,
متوجه شدم که خیلی راحت میشه در اوماها نسبت به هولدم کنترل داشت
و به عبارتی کمتر پیش میاد که با داشتن یه دست خوب رو دست بخوری!!
یعنی مهرات در اوماها پرنگتر ظاهر میشه(مطابق نظر tatepito عزیز)

اما وقتی تورنی ادامه پیدا میکرد در مراحل بعدی نوبت به stud میرسید
که درواقع بنظرم مسخره ترین بازی پوکر دنیاست!!!
حالا یا من درک درستی از این بازی ندارم و بیا اینکه این حس وقعیته محضه

در اونجا با داشتن چند کارت اگر در نهایت حریف شما بتونه یه آس رو کنه و
یا دو پر بطرز وحشتناکی کله پا میشی و تازه چون هنوز کارتهای بعدی رو هم ندیدی
برای شانس سعی در ادامه بازی میکنی!!
مفهومی رو که قصد دارم بیان کنم اینه که شما اگر ادامه بدید همه چیز
براساس شانس رقم میخوره و عنصر استراتژی خیلی کمرنگتر میشه

اما در هولدم همون اول کار میشه پیش بینی کرد که چند درصد شانس برای بردن داریم!!! درواقع قابل پیش بینی تر هست.

البته و صد البته با این موضوع موافقم که در هولد هم گاهی اوقات بطرز باورنکردنی
ممکنه با داشتن پر آس و یا داشتن AK همخال هم دست رو واگذار کنیم و ببازیم
ولی در stud این اتفاق با احتمال بیشتری رخ میده

که این بنظر من بدترین نوع بازی هست چراکه فاکتور مهارت بسیار کمرنگتر میشه!!!!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فروش انواع ورق(پاسور)با قيمت استسنائي وپرداخت در محل دريافت ورق hh1376 1 3,887 2017/09/18، 11:13 AM
آخرین ارسال: ارمان1370
  فروش انواع کارت اصل jacksonmagic 5 2,752 2016/08/28، 10:14 AM
آخرین ارسال: Farzin1989
گشنیز فروش عمده انواع کارتهای اصل کمپانی Bicycle mehran_bt 61 17,672 2015/04/26، 11:43 PM
آخرین ارسال: admin
  فروش انواع ورق های پاسوراصل واکبندباقیمت ارزان hh1376 15 8,362 2014/01/08، 12:02 AM
آخرین ارسال: amirh0sein

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان