Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخلاقیات در پوکر آنلاین
می خوام در مورد چیزی صحبت کنم که شاید تاثیر مستقیم رو نتایجتون نذاره ولی بی شک بی تاثیر هم نیست، موضوع اخلاقیات در پوکر. با اینکه بعضی از مواردی رو که آدم باید تو پوکر Live مراعات کنه با پوکر آنلاین مشترکه ولی خیلی از موارد متفاوته.

نکته 1#: هیزم تو آتش نریزین!
وقتی یک بازیکن بد یک بازی اشتباه می کنه هیچ وقت بهش نپرین. نباید علاقه ای به بهتر شدن بازیه یک بازیکن بد داشته بااشین. این که بهش توهین کنین یا احمق خطابش کنین به خاطر این که تمام پولش رو روی یک Draw ضعیف گذاشته نه تنها پولتون رو بر نمی گردونه بلکه شاید باعث باشه اون بازیکن بهتر بازی کنه. جدا از اینا محیط بازی رو از Fun و دوستانه بودن در میاره، دوست دارین که Fish بهش خوش بگذره و تا جایی که امکان داره بازی کنه. لطفا با بازیکنان بد، بدرفتاری نکنین.

نکته 2#: در مورد دستی که توش نیستین صحبت نکنین.
به هیچ وجه در مورد دست یک بازیکن صحبت نکنین یا نصیحتی به به بازیکن دیگه ندین. اگه خودتون بخش زیادی از پولتون رو با بهترین دست وسط گذاشتین و ماهی داره فکر می کنه کال کنه یا فولد، خوشتون میاد یه بازیکن دیگه نظر بده؟ اینو با حرف زدن موقعی که خودتون تو دست هستین اشتباه نگرین. اگه شما و فقط یکبازیکن دیگه هستین، 100% قابل قبوله که با صحبت کردن بخواین تصمیمشو تحت تاثیر قرار بدین.

نکته 3#: توی Chat حرفای رکیک نزنین.
پریدن به یک بازیکن به نفع هیشکی نیست. شاید باعث ناراحتی طرف بشه و باعث بشه از سر میز پا شه. شایدم حتی باعث Tilt شدن یا عصبانیت خودتون بشه. تلاش کنین تو Chat از حرفات رکیک استفاده نکنین.

نکته 4#: در موردی دستی که فولد کردین صحبت نکنین.
وقتی مثلا با A4 شما raise می کنین و یه بازیکن دیگه reraise می کنه و یه بازیکن دیگه کال می کنه و شما تصمیم می گیرین فولد کنین. اگه فلاپ آومد A55 یا یه همچین چیزی که دست قوی ای براتون می ساخت، تحت هیچ شرایطی دستتون رو اعلام نکنین. انجام دادن چنین کاری در قبل از تمام شدن دست می تونه بازی رو برای اون بازیکنان ناعادلانه کنه.

نکته 5#: به هیچ وجه Slowroll نکنین.
این کار جزء بدترین کاراییه که می تونین انجام بدین. هر زمانی که بهترین دست ممکن رو دارین و حریفتون شرط بسته و شما امکان Raise کردن ندارین مثلا All-In هستین، همیشه به سرعت کال کنین و سعی کنین حریفتون رو اذیت نکنین. مطمئنا درد Slowroll شدن رو کشیدین و میدونین چقدر بده.

نکته #6: Collude نکنین
Collusion به معنی همکاری با یک بازیکن دیگه است.این قضیه رو جدی بگیرین، شاید نتیجه انجام دادن نکات قبلی فقط خراب شدن وجهتون باشه یا از دست دادن امکان چت کردنتون، ولی سایت های پوکر با Collusion به شدت برخورد می کنن و بعضا به بسته شدن اکانتتون شاید بیانجامه.

نکات ریز دیگه ای هم هست که بعدا میگم. اگه شما هم نکته دیگه ی به ذهنتون میرسه بگین.

موفق باشین. سعی کنین از پوکر لذت ببرین. سعی کنین با بازی خوبتون حال حریفاتونو بگیرین نه به طریقه دیگه ای.
پاسخ
خیلی عالی بود ممنون.
ولی در مورد هیزم تو آتیش ریختن، راستش من عقیده دارم اگر بشه با حرف اعصاب طرف رو بهم ریخت (در حد معقول و مودبانه که گزک دست طرف مقابل و مدیر سالون ندیم)، این یک حرکت حرفه ای هست که بهش میگن Smack talk و گاهی وزنه بازی را به نفع شما بر می گردونه. من از حربه زیاد استفاده کردم مخصوصا در هدزآپ. درسته که از نظر اخلاقی درست نیست با اعصاب و روان طرف بازی کنیم. ولی (به عقیده من که ممکنه اشتباه باشه) ایجاد جنگ روانی مودبانه در پوکر حرفه ای، مخصوصا در کازینو ها، یکی از سلاحهای جنگ به شمار میاد.
من بارها در کازینو اینقدر روی اعصاب چیپ لیدر رفتم که وادار بشه با من وارد بازی غیر منطقی بشه و مقدار زیادی از چیپهاشو به من منتقل کنه. گاهی این کار با درخواست ساعت (تایم گیری) و یا پوزخند زدن هم شدنیه... به هر حال این نظر من بود.
مایک متسو، فیل هلموت و خیلیهای دیگه از این شگرد استفاده میکنند.
پاسخ
اووووم MM که دیگه ورشکست شده بازی نمی کنه و PH هم که سر عقل اومده و دیگه از این کارا نمی کنه.
پاسخ
اسفندیاری و رفیق فابریکش فیل لاک که استاد مسخره بازی و جنگ روانی هستند Big Grin
پاسخ
facepalm.gif
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راه اندازی سایت پوکر آنلاین majid7 6 1,466 2016/10/03، 04:08 AM
آخرین ارسال: cloobzzz
خشت سایت پوکر آنلاین ایرانی بدون قمار 000935 1 817 2016/08/27، 12:35 PM
آخرین ارسال: Farzin1989
  پیدا کردن رمز بازیهای فری رول در سایتهای مختلف پوکر آنلاین tatepito 2 9,553 2016/03/03، 12:51 AM
آخرین ارسال: mini32
  هک در سایت های آنلاین پوکر m8811163008 74 34,098 2015/08/09، 06:14 PM
آخرین ارسال: chenja

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان