Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی Badugi
Badugi نوعی از پوکر Lowball Draw است. که در او ن ارزش دست ها متفاوت از دیگر انواع بازی های پوکر می باشد. ساختار شرط بندی مانند بازی هایی که Blind دارن انجام میشه (مثل هولدم) ولی برخلاف اکثر بازی ها به جای 5 کارت، به هر بازیکن 4 کارت داده میشه. این بازی 3 دور (Round) برای Draw کردن داره و در هر Draw بازیکن میتونه بین 0 تا 4 کارتش رو تعویض کنه.

نحوه بازی
شروع بازی (Pre-Draw) با نفر بعد از Big Blind انجام میشه که انتخاب Fold، Call و Raise رو داره و این عمل برای تمام بازیکنان انجام میشه. زمانی که تمام بازیکنان یا مقدار مساوی پول تو پات بذارن یا فولد کنن به مرحله Draw اول می رسیم. بازیکنانی که تو دست موندن به ترتیب از بعد Dealer Button کارت هایی رو که نمی خوان رو دور میریزن و Dealer به همون تعداد به بازیکن کارت میده. بعد از این که همه بازیکنا Draw کردن، مرحله شرط بندی به همون ترتیب انجام میشه. مانند Draw اول و شرط بندی بعدش، دو مرحله Draw و شرط بندی دیگه هم انجام میشه تا در مجموع سه Draw و چهار دور شرط بندی انجام شده باشه. بعد از دور چهارم شرط بندی بهترین دست پات رو می بره.

ارزش دست ها
تو این بازی هدف اینه که چهار کارت متفاوت (از نظر ارزش) از چهار خال مختلف بسازیم (به چنین دستی Badugi گفته میشه). دستی که چهار خال متفاوت داشته باشه از دستی که سه خال متفاوت داشته می بره، دستی با سه خال متفاوت از دستی با دو خال متفاوت می بره و طبیعتا دستی با 2 خال متفاوت از دستی که همه خال ها یکسان باشن می بره. اگر دو دست تعداد خال های متفاوتشون یکسان بود، بین بزرگترین کارتشون مقایسه انجام میشه (آس کوچکترین برگ محسوب میشه) و هر کدوم کوچکترین ارزش رو داشت برنده میشه. مثلا این دو دست رو در نظر بگیرین: [تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]] و [تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]] ، هر دو سه کارت از خال های متفاوت دارن ولی بزرگترین کارت دست اول K و بزرگترین کارت دست دوم 7 می باشه، پس دست دوم می بره. اگه دو برگ بزرگتر دو دست مساوی باشن، مقایسه بین دومین برگ بزرگتر هر دست انجام میشه. برای جا افتادن بیشتر به مثال های زیر توجه کنین:
[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]

به این نکته هم توجه کنین که هر وقت بتونین از یک دست، دو دست با تعداد یکسان خال های متفاوت بسازین، دستی که بهتر باشه رو انتخاب می کنیم.
در روزهای آینده سعی می کنم در مورد استراتژی های این بازی بنویسم
پاسخ
در ضمن حواستون به این نکته باشه که زمانیکه برای دونفر 4 خال متفاوت هست اونیکه 4 عددش متفاوت هست برنده محسوب میشه که مثل

من 4$ نبازین :-)

پاسخ
خوب منم اینو گفتم. و نیازی به گفتن نیست چون همه بازیهای Lowball اینجورین. اکثر پول تو این Level های پایین ازهمینجور اشتباهات حریف می بری.

راستی، حواست به Farrokh باشه بازیکن خوبیه مگه این که رو دور باخت باشه. علاقه شدیدی هم به من داره !!!!!
پاسخ
تو این دست چهار خال من متفاوته اما حریف 2 خال مثل هم داره

ولی چون من 2 عدد مثل هم دارم حریف برنده میشه . ؟؟!!!!

پاسخ
دو برگ با ارزش مساوی فقط یکیشون حساب میشه
دست شما: 249
دست حریف: A39

دو برگ بزگتر چون مساوین میریم سراغ برگ بعده، هر کدوم کوچکتر باشه برندس

برای محاسبه ساه تر، Ace رو عدد یک درنظر بگیرین و کارت ها رو از بزرگ به کوچک پشت هم بذارین، هر عددی کوچکتر شد اون برندس: 931<942 پس 931 برندس
پاسخ
مرسی از پاسختون

البته اینجا بحث اینه که اصلاٌ طرف 4 خال نیست و من 4 خال هستم
پاسخ
دست تو هم سه خاله، از دو تا 2ای که داری فقط یکی حساب میشه
پاسخ
این جه نوع پوکر ی هست که اول ۳ کارت میدن که یک کارتش رو همه بازیکن ها میبینن بدش تک تک ۴ کارت دیگه میده که مجموعا میشه ۷ کارت که ۵ کارتش رو همه می بینن .قوانینش چجوریه بهترین کارت هاش چیه؟؟؟ با تمام پوکر ها فرق داره . به نظر میرسه کسی که بد ترین کارت ها رو داره با کسی که بهترین کارت ها رو داره با هم مساوی هستند. من انواع بازی پوکر رو بلدم ولی الان گیج شدم.آخرین باری که بازی کردم تو دستم ۴ تا ۵ داشتم ولی به یک دست مسخره باختم که شاید per A بود لطفا کمک کنید اسم بازیش nl 2-7 هست
پاسخ
در موردش اینجا توضیح داده شده

[ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]

و آموزش انواع دیگر پوکر در قسمت آموزش پوکر مقدماتی هست.
پاسخ
مرسی که توجه کردید ولی این پوکری که من توضیح دادم اصلا draw کردن نداره شاید اسمش رو اشتباه گفتم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چند نکته از بازی 7-2 Triple Draw FoldEquity 5 3,358 2013/11/11، 02:53 PM
آخرین ارسال: tatepito
  ورود سه بازی جدید به استارز erun 6 3,922 2013/02/18، 05:18 AM
آخرین ارسال: FoldEquity

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان