Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش Poker Hud
.h .s

سلام...

خسته نباشید امروز یک سری مطالب در مورد کلا Poker Hud براتون می زارم امیدوارم براتون مفید باشه...

کلا Poker Hudها نرم افزار هایی هستند که یک سری اطلاعات در مورد سبک بازی و رفتار های حریف به ما میدن که مخصوصا برای کسایی که multi table بازی می کنن واقعا لازم هست...

از اونجایی که شروع به کار کردن با این نرم افزار ها یعنی فقط راه اندازیش راحت هستش و سایتی که ازش برنامه را می گیرید راه اندازی را توضیح داده من می رم سراغ اصل موضوع که آرگومان های این برنامه هاست...

من به شخصه از pokertracker 3 استفاده می کنم ولی هر برنامه ای به جز pokertracker 3 هم استفاده کنید مهم نیست روش استفاده از همه Poker Hud ها یکی هستش...

بعد از راه اندازی برنامه موقع بازی اطلاعات Hud روی table شما سوار میشه, در تصویر پایین میتونین ببینین...

[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]

با استفاده از دکمه ای که دورش آبی خط کشیدم شما می تونید آرگومان های که داخل دایره های قرمز هست رو تغییر بدین این آرگومان ها بعد از مدتی بازی کردن برای هر شخص بر اساس نیازش می تونه تغییر کنه. من در مورد آرگومان های مهم و گنگ برنامه توضیحاتی میدم و بقیه اش را خودتون متوجه می شید...

همون طور که توی دایره های قرمز می بینید در قسمتی که برنامه روی table شما سوار کرده اول اسم حریف هست بعد در پرانتز جلوی اسمش یک عدد هست که تعداد دستی که با حریف بازی کردین رو نشون میده HandRecord
این مقدار هر چقدر بیشتر باشه مسلما اطلاعات شما در مورد حریف دقیق تر خواهد بود...

HandRecord ~= 50 کمی قابل استفاده
HandRecord ~ 200 قابل استفاده
HandRecord ~ 500 خیلی خوب
HandRecord ~ 1k عالی
The NUTS , HandRecord ~ 5k

زیر اسم و HandRecord آرگومانی به نام VP یا VP$IP می بینید...

Voluntarily Put $ In the Pot or VPIP :

این آرگومان میزان پولی رو که حریف تمایل داشته در Pot قرار بده را نشون میده یعدی چی؟ مسلما هر چقدر تمایل حریف به پول گذاشتن در Pot زیاد باشه یعنی loose تر هستش. با استفاده از این آرگومان می تونید loose و یا tight بودن حریف رو متوجه بشید...

VPIP > 30 : Loose Player
VPIP < 10 : Tight Player

آرگومان بعدی PFR یا PR هستش...

PFR or Pre Flop Raise :

این آرگومان میزان Raise'e قبل از Flop'e حریف را نشون میده و نشون دهنده این هم هست که حریف چه open range'ii داره و این مقدار با VPIP ارتباط مستقیم داره...

اگر مقدار VPIP و PFR به هم نزدیک باشه مثلا : (VP/PFR) (11/9) یعنی حریف Aggressive'e به خاطر اینکه هر پولی که گذاشته توی pot با Raise گذاشته و با Call نرفته و برعکس اگر مقدار VPIP و PFR از هم فاصله داشته باشه حریف Passive'e مثلا : (VP/PFR) (18/9)

آرگومان بعدی AF یا Aggression Factor هستش...

AF or Aggression Factor :

از اسمش مشخص هست که چیه... میزان کلی Agg بودن حریف رو نشون میده...

1) اگر این مقدار زیاد باشه حتما به این معنی نیست که حریف خیلی Bluff میزنه.
2) آمار خیلی خوبی نیست اما اگر درست ازش استفاده بشه واقعا می تونه ایده های خوبی بهمون بده.

چند آرگومان بعدی که قراره بگم را توی عکس نمی بینید ولی می تونید از طریق همون دکمه ای که دورش آبی خط کشیدم به برنامه اضافه کنید...

3bet :

3bet چیه؟؟؟ 3bet : وقتی که شما مثلا preflop bet می کنید و حریف دوباره روی bet'e شما raise میکنه میشه 3bet or third bet و همین جور اگه ادامه پیدا کنه میشه 5bet, 4bet و ... با 3xBlind و bet'e سه برابر اشتباه نگیرید...

خوب توی آرگومان ها اگر:

3bet > 5% باشه یعنی حریف Agg است.
3bet < 2% باشه یعنی حریف Passive است.

میزان 3bet'e یک Tight Aggressive'e استاندارد بین 2.5% تا 4% می باشد...

FV3bet or Fold versus 3bet :

این آرگومان خیلی مفید هستش...

1) این آرگومان حریف هر چقدر بیشتر باشه بیشتر میشه bluff زد و برعکس...

2) به ما نشون میده که حریف چه C-range'ii داره...

3) اگر FV3Bet = 60% باشه برای Outright Profit کافی نیست باید بیشتر باشه.

ATS or Attempt to steal :

این آرگومان به قسمت دزدین blind مربوط میشه که هر چقدر بیشتر باشه یعنی حریف زیادتر blind می دزده... همین جا Fold Vs re-steal را هم بگم چون به هم ربط دارن... Fold Vs re-steal اگر زیاد باشه یعنی این حریف وقتی میخواد blind'e شما رو بدزده اگر Re-raise بشه بیشتر اوقات Fold میده... در نتیجه اگر ATS && Fold vs Rsteal'e برای حریف مقدار زیادی داشت باید بهش Attack بشه...

Fold Vs Steal :

این آرگومان نشان دهنده ی این هست که راحت میشه blind'e حریف رو دزدید یا نه؟

1) اگر Fold vs steal > 80% یعنی Free $ خیلی راحت blind'esh رو میده.

2) اگر Fold vs steal بین 60 تا 80 باشه شروعی رو انتخاب کنید که باهاش راحت باشید کارت هایی که می دونید که راحت می تونید باهاش بازی کنید...

3) اگر Fold vs steal < 60% بود باید دست خوبی داشته باشید. وضعیت , موقعیت و انتخاب خوب.

Crack'e poker tracker 3 رو از این link [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ] بگیرید poker tracker 4 هم Alfa Version اومد با Crack براتون Upload می کنم...

دوستان امیدوارم براتون مفید بوده باشه بقیه آرگومان هارو تا چند روز آینده براتون توضیح میدم...

موفق باشید...

.c .d

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
خیلی ممنون.
پاسخ
مرسی

عالی بود

نرم افزارهاش فری هست یا پولی؟

اگر فری هست اگه میشه لینک بگذارید

از این سایت من دمو استفاده کردم [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ] و بعضی از پارامترها رو با ایمیل میفرستاد

ولی تو همون یکبار استفاده یه جورایی پوکر استار رو به هم میریخت و نمیشد روون کار کرد؟!!
پاسخ
کلا این جور نرم افزارها پولین ولی در حال حاضر Poker Tracker 4 چون ورژن بتا هست مجانیه. از PT 3 خیلیییییییی بهتره به نظر من.

اینم عکس از HUD من که خودم Customized کردمش که به ترتیب VPIP / PFR/ PF All-In Equity / ATS / Call LP Steal / # of Hands گذاشتمش.

پاسخ
من ورژن 3 60 روزه تریال رو نصب کردم

همه مراحل و انتقال دیتای هیستوری و ... کامل و بدون خطا انجام شد

الان که ران میکنم رو میز هیچ اطلاعاتی ظاهر نمیشه

در صورتیکه begin auto import و ... همگی استارت شده اند

رو کش گیم که اون کلید تنظیم رو هم نداره و فقط رو میز تورنمت هست که تنها گزینه ای که کار میکنه نشون دادن دست قبلی بر روی میز

هست و پارامترها رو بازیکن ها نشون داده نمیشه و صفحه کاملاٌ خالیست

البته تو زوم بعضی وقت ها بالای صفحه سمت راست اطلاعات یه بازیکن میاد و تورنمت ها هیچی نمایش نمیدن

اشکال کار کجاست

پاسخ
از رو نوشته ها این برداشت رو می کنم که یا فایلهای txtه Hand History رو کامپیوترت ذخیره نمی شه یا این که فولدری که توش ذخیره میشه رو به PokerTracker ندادی. این کارا بکن درست میشه احتمالا:

تو PokerStars از منوی Options گزینه Instant Hand History Option رو انتخاب کن. تیک Save My Hands History رو بزن و بعد تو قسمت Where To Save یک فولد رو انتخاب کن.

بعد برو تو PokerTracker تو قسمت Import (همین بخشی که تو این عکس که گذاشتیه) از بین اسم سایت ها Pokerstars رو انتخاب کن بعد Pokerstars Configuration رو بزن. تیک "Automatically start ..." رو بزن و فولدری که تو PS تنظیم کردی که دست ها اونجا ذخیره بشن رو تو Hand History Directory اضافه کن (من مثلا تنظیم کردم که تو E:\PokerStars ذخیره بشن).

پاسخ
.h .s

سلام...

بریم ادامه مطلب... Smile

Limp/Fold% or Limp and then fold

اگر این درصد زیاد باشه یعنی حریف زیاد Limp می کنه یعنی شما می تونید با Raise کردن پول هاش رو جمع کنید... (Limp یعنی فقط blind رو call می کنه تا flop رو ببینه)

Flopcb or Flop Continuation bet

contirnuation bet یعنی حریف preflop raise کرده و وقتی flop می خوره دوباره bet می کنه... این مقدار هر چقدر کمتر باشه یعنی حریف با دستهای قوی تری bet میکنه...

آرگومان هایی مثل Fold vs flop cb و turn cb و 4bet% و ... واقعا واضح هست که چی کار می کنن به خاطر همین ازشون می گذرم...

فقط 2 آرگومان که توضیح می خواد می مونه :

WTSD/W$SD or Went to showdown

وقتی این مقدار زیاد باشه یعنی player زیاد postflop به fold نمیره در نتیجه نمیشه بهش bluff زد و اگر کم باشه یعنی فقط با دست های قوی برای showdown میاد و راحتتر bluff می خوره...

M Zone

M zone = YourStackSize/Blinds+Ante که این مقدار رو نرم افزار حساب می کنه فرمول رو به خاطر بازی Live گفتم...

خوب حالا این M Zone چی هست؟ M zone خیلی چیزه خوبیه Smile توی کل tournament میتونی با این آرگومان بفهمی که تو چه سطحی از بازی هستی و چجوری باید بازیتو نسبت به Stack'et عوض کنی...

M-Zone کلا 5 Level داره که به ما نشون میده در چه وضعیتی هستیم...

Green Zone : وقتی که ما توی Green zone هستیم یعنی M >= 20 هست توی این قسمت شما وضعیت خوبی دارید و از همه Strategy های Poker می تونید استفاده کنید All Strategies on.

Yellow Zone : وقتیه که M بین 10 و 20 هست در این وضعیت دیگه شما نباید محافظه کارانه بازی کنید یک مقدار Loose Aggressive تر بازی کنید که Blind ها اذیتتون نکنن.

Orange Zone : وقتی که M بین 6 و 10 باید خیلی Agg بازی کنید.

Red Zone : اینجاها دیگه تقریبا کار داره سخت میشه M < 5 شده اگر دست خوبی دارید باید برید به All-in و نفر اول هم باشید که میره به All-in یعنی قبل از شما action'ii وجود نداشته باشه...

Dead Zone : اما آخرین Zone که از اسمش هم معلومه چی شده... M < 1 در این مرحله دیگه خیلی وضعیت خراب شده باید با Any HighCard برید به All-in و GOOD LUCK !!!

امیدوارم براتون مفید بوده باشه موفق باشید دوستان... Smile

.d .c

.c .d

(2012/07/06، 07:16 PM)AriaInfinity نوشته است: سلام... باید pokerstars و tracker 3 جفتشون run as administrator بشن right click روی icon گزینه ی compatibility <--- properties و تیکه run this program as an administrator.... بعد با استفاده از اون دکمه ای که دورش آبی خط کشیدم می تونی بری توی config برای CashGame و Tournoument آرگومان های جداگونه تنظیم کنی... این کارو بکن اگه نشد باز خبر بده...

واقعا ببخشید این توضیحاتی که من دادم برای چیز دیگه ای بود وقتی جفت برنامه ها روی run adminstrator نباشن Hotkey های pokerstars وقتی tracker باز باشه کار نمی کنه... اون موقع که من به این مشکل بر خورده بودم بعضی از option های tracker هم رو page نمی اومد به خاطر همین با مشکل شما قاطی کردم... ببخشید...

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
آریا عزیز..پوکر تراکر 4 اومده..من دنبال کرکش گشتم اما پیدا نکردم..اگه زحمتی برات نیست کرکشو بزار که مال من تاریخ انقضاش به آخر رسیده و بد جوری بهش محتاجم..ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
دل مجموعه آموزشی پوکر برت - 28 فیلم آموزش پوکر پیشرفته Amazon 2 2,263 2017/07/07، 05:22 PM
آخرین ارسال: EMIL-BIA
Smile آموزش حرفه ای تشخیص دست های حریف در Holdem no limit m8811163008 9 5,225 2015/03/02، 07:32 PM
آخرین ارسال: AKs
  آموزش Heads-UP یا پوکر 2 نفره از مقدمانی تا پیشرقته m8811163008 1 3,289 2015/02/01، 02:11 PM
آخرین ارسال: m8811163008
  Mathematics of Poker(محاسبات ریاضی در پوکر) daivid40 13 10,076 2014/11/21، 12:21 PM
آخرین ارسال: افشين
  آموزش از طریق ویدیو های آموزشی FoldEquity 4 1,852 2014/11/06، 01:18 AM
آخرین ارسال: فرزاد سلیمان پور
  کمک برای آموزش تکمیلی payizanglobal 8 7,175 2014/11/04، 01:29 PM
آخرین ارسال: sfan
  تست پوکر (Poker Test) bbabareza 90 35,586 2014/01/29، 03:08 PM
آخرین ارسال: hooman.j10
Smile آموزش mhi2000 21 19,997 2013/11/08، 08:01 PM
آخرین ارسال: FoldEquity
  1001 نکته ی Poker AriaInfinity 10 6,203 2013/05/18، 11:48 PM
آخرین ارسال: mehrad_dj4u
  آموزش MTT - Cash - SnG pinkdreammss 24 10,770 2012/11/14، 09:44 AM