Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش پوکر از نوع (draw 5 caraw & draw 2-7)
امکانش که هست ولی اینها زیر مجموعه اوماها نیستن و شاید اینجا بخش نباشه ولی چشم قوانینش رو توضیح میدم.
کلا draw ها انواع مختلفی دارن و به بازیهایی گفته میشه که در اون شما تعدادی کارت میگیرید و بعد از bet تعدادی از اونها رو بدلخواه دور میریزید و دوباره به همون تعداد بهتون کارت داده میشه ودوباره bet و سپس خوندن دست. این فرمول کلی draw هست که در زیر دوتا از مشهور ترینشون رو توضیح میدم.این نکته رو هم بگم که فرض میکنم بازیکن اصول پوکر و دستخوانی رو بلده که البته دوستان همه وارد هستند و نیازی به توضیح نیست.

draw 5 card : در این بازی در ابتدا به هر نفر 5 کارت داده میشه بعد نفرات bet رو انجام میدن که مثل بقیه بازیها میتونه همراه raise , reraise , call , fold باشه. دستمون رو بر اساس قوانین دست برتر هولدم بررسی میکنیم و حساب میکنیم اگر چه کارتی رو دور بریزیم و بجاش کارت دیگه ای بصورت تصادفی دریافت کنیم دستمون بهتر میشه. مثلا 2 تا 3 و دوتا 7 داریم و یک Q در اینجا two pair هستیم و حساب میکنیم اگه Q رو دور بندازیم و بجاش یک کارت بگیریم احتمال داره 3 یا 7 باشه و فولهاوس بشیم. بهرحال بعد از تعویض هر تعداد کارت که بخواهیم ( در یک نوبت) دوباره bet انجام میشه و دست ها بر اساس دست برتر هولدم مقایسه میشه و برنده معلوم میشه. این بازی از لحاظ قوانین بسیار ساده ولی از نظر خوب بازیکردن بسیار مشکله و بشخصه هیچ وقت نتونستم عنوان خاصی در این بدست بیارم. اتفاقا یکی از بهترین بازیکنهای هموطنمون در پوکر استارز استاد این بازیه و درجه سوپرنوا داره و هرروز ایشون رو با نام mani_gh میتونید ببینید. این بازی رو من یک بازی تخصصی میدونم و بنظرم صلاح نیست در کنار بقیه بازیها بازی بشه و کسی که به این علاقمنده باید وقتش رو فقط روی این بازی بزاره و از این شاخه به اون شاخه نپره.

draw 2-7 : این بازی مراحلش دقیقا مثل بازی draw 5 انجام میشه یعنی 5 کارت میگیریم و bet و تعدادی کارت رو حذف و draw میکنیم و دوباره مرحله bet و سپس خوندن دست ولی تفاوتش با قبلی طرز خوندن دستهاست. این بازی یک بازی lo هست و کسی که کمترین دست رو داره برنده است. طرز خوندن دستها اول بزرگترین کارت مقایسه میشه و اگه مساوی بود کارت بعدی. نکاتی که این بازی رو از omaha lo متمایز میکنه :
اولا هیچ محدودیتی در استفاده از کارت ها نداریم و K و بقیه کارتها جزو بازی حساب میشن و شما ممکنه k یا q داشته باشید . اصلا داشتن kq بشرط داشتن 3 کارت مساوی دیگه با حریف بهتر از داشتن 22 هستش چون pair حساب میشه یعنی دقیقا برعکس قوانین دست خوانی هولدم. مثال: 478Jk بهتره از 22345 . در این بازی اکثر بازیکن ها در راند اخر قبل از دست خوانی اگر two pair به بالا داشته باشند خودشون بدون توجه به چک کردن حریف فولد میکنند چون احتمال برد نزدیک به صفر میشه.
ثانیا A بالاترین کارت حساب میشه و یعنی بدترین کارت برعکس omaha lo یا Razz که در اونها A بهترین و کم ارزشترین کارت و برابر 1 حساب میشه.
ثالثا برخلاف omaha lo در اینجا استریت یا فلاش باعث باخت میشه و اینطور نیست که مثل omaha A2345 بهترین دست باشه بلکه بدترینه. در اینجا بهترین دست ممکن 23457 با کارتهای غیر هم خال هستش.
برای اینکه اینجا شلوغ نشه در پست بعدی stud و razz رو که از یک خانواده هستند شرح میدم. کلا stud و razz در کنار اوماها hi/lo شیرین ترین بازیها هستند و به همه توصیه میشه.
پاسخ
درود
با تجربه اندک در این چند روز بازی در مدلهای مختلف دریافتم که در razz & draw 5 card & draw 2-7(هنوز نتونستم stud بازی کنم)
بسیار موفق تر از هولدم بودم
و فکر میکنم دلیلش هم کنترل بیشتری هست که روی دستها و برگها دارم و نقش فکر به نسبت هولدم پررنگتر میشه...
البته هولدم به نسبت ساده تر اما موفقیت در اون به همان نسبت سخت تر هست بدلیل قویتر بودن نقش شانس زیاد نمیشه روی دستهای حتا قوی هم حساب کرد و باید بر بال احتمالات سوار شد البته با چتر نجات...!!
باید بگم که از razzبیشتر از بقیه خوشم میاد،
(صحبت در مورد چگونگی قوانین اوماها بی فایدست به هر حال اگر قوانین این بازی به این صورت نبود که اسمش این نمیشد)
پاسخ
درود
راستی کوروش جان draw 5 card چه تفاوتی با پوکر 5 کارتی ایرانی داره؟
راستش هرگز سعادت یادگیری این بازی رو نداشتم
(اما پدر بزرگم از اساتید این بازیه ولی من جرات نمیکنم بهش بگم بهم یاد بده!)

چند شب قبل در اولین حضورم در این بازی که حدود ساعت سه صبح شروع شد با حدود 3800 نفر شرکت کننده 194 شدم اونهم زمانی که دو برابر اوریج چیپ داشتم (فکر کنم کلا روی شانس بودم)
ولی در ابتدا قصدم فقط تمرین بود برای بهتر یاد گرفتن بازی اما واقعن بازیه جذابیه و خیلی شیرین...اصلن نفهمیدم زمان چطور گذشت!
اما در نهایت از شدت سردرد و خاب آلودگی نمیتونستم درست فکر کنم
در آخر چند بار پشت سرهم آل این کردم تا باختم (حدود هفت و نیم صبح)
شاید بهتر بود بازی رو رها میکردم ممکن بود به جایزه میرسید،(البته احتمالش کم بود)
پاسخ
راستش من هیچ اطلاعی از روش بازی پوکر 5 کارتی ایرانی ندارم. در واقع بازی کردن من محدود به بازی انلاین میشه و تابحال در سایتهای بازی این بازی رو ندیدم که برم دنبالش و از قوانینش سر در بیارم.

بازی چند شب قبل draw 5 بود؟ کلا من با draw ها مشکل دارم و تابحال هیچ نتیجه خوبی نتونستم در اونها بیارم. شما بهتره stud رو هم تست کنید واقعا فوقالعاده است شما در این بازی تعداد زیادی کارت یعنی 4 کارت از هر بازیکن رو میتونید ببینید و میدونید کدوم کارت ها دست کیه و چون تعداد محدودی کارت در بازی داریم نقش فکر و بازیخوانی خیلی پر رنگ میشه. من خودم از بازیهایی که نقش بلف کمرنگ تره بیشتر خوشم میاد. در هولدم من خیلی دیدم بازیکن با بدترین کارت ممکن در هولدم یعنی 27 غیرهمخال بلف زده و برده ولی بجرات میتونم بگم بیشتر از 90 بلف های بازی های اوماها و stud شکست میخوره و این برای من یعنی عالی. بازیهای hi/lo هم یک خوبی اضافه دارند اونهم دست lo که به مواظبت از چیپ ها خیلی کمک میکنه و باعث میشه شما حتی در مقابل رویال فلاش هم بازنده نباشید. برای من اولویت اول در بازی توجه به دست lo و سپس دست hi هست.
پاسخ
ممنون مثل خودم...

آریdraw 5 card بود

در razz هم در اولین حضور خوب بازی کردم stud هم شباهت زیادی به راز و اوماها داره اما برای قوی شدن تو این بازیها باید برای هرکدام زمانی تعیین کرد و فقط همون بازی رو تمرین کرد
و خوشبختانه بلوف تقریبن بی تاثیر (البته نه کاملن)
ولی همه این بازیها یه ربط کلی به هم دارند
و اون هم بالا بردن قدرت دستخانی هست و از این جهت همدیگر رو پوشش میدن
ولی برای ماهر شدن در هر کدوم باید مدتی (بنا بر استعداد) اونها رو بازی کرد

در draw 5 card روی یک پر اصلن نباید حساب کرد و هر ریزی حتا کم رو باید فولد کرد اما دوپر فقط ارزش کال کردن وکشوندن بازی به آخر و رو شدن رو داره
و سه پر قدرت قابل قبولی داره اما برای آل کردن چندان مناسب نیست مگر در شرایطی خاص در واقع سه پر اینجا تقریبن حکم همون جفت شاه رو در هولدم داره قبل از فلاپ...(میشه گفت که حداقل ترکیب برنده برای آل کردن هست)
از نظر ترکیب دستهای برنده تقریبن شبیه به اوماها هست...
فلش و فولهاوس زیاد تو این بازی پیش میاد...

فقط تمرین
پاسخ
سلام
در بازی 2-7 draw اگه یک دونه کارت 9 به بالا داشتید بهتره ان دست را بیخیال بشین وفقط با کارتهای 8 به پایین ترجیحا از 7 به پایین مگر چیپ لیدر باشید بازی کنید.البته این یک تجربه شخصی است.تا نظر دوستان با تجربه چی باشه.
موفق باشید
پاسخ
(2011/11/06، 01:08 AM)hoo نوشته است: سلام
در بازی 2-7 draw اگه یک دونه کارت 9 به بالا داشتید بهتره ان دست را بیخیال بشین وفقط با کارتهای 8 به پایین ترجیحا از 7 به پایین مگر چیپ لیدر باشید بازی کنید.البته این یک تجربه شخصی است.تا نظر دوستان با تجربه چی باشه.
موفق باشید

این مثل اینه که شما فقط منتظر جفت آس یا شاه برای بازی باشید در هولدم،
بارها دیده شده که حتا با یک پر هم برنده بازی داشتیم...
اما این بر میگرده به تجربه یا دستخونی که شما باتوجه به نوع بازیه حریف و تاریخچه ای که از اون دارید تصمیم بگیرید در هر لحظه چطور بازی کنید

اما بطور کل در این بازی زیر 10 دست خوبیه...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش نرم افزار pokerstars tatepito 82 47,325 2016/03/30، 06:33 PM
آخرین ارسال: Abch
  یک آموزش کوتاه اما بسیار ارزشمند برای تولید ثروت از پوکر از یک بازیکن پیشرفته m8811163008 3 2,541 2015/01/15، 11:56 PM
آخرین ارسال: AKs
  آموزش razz tatepito 4 5,210 2013/06/24، 04:16 PM
آخرین ارسال: mamal
  آموزش پوكر 5 كارتي بسته SE7EN 10 14,862 2012/01/23، 12:23 AM
آخرین ارسال: tatepito
  آموزش stud Kourosh 0 1,612 2011/10/26، 12:12 AM
آخرین ارسال: Kourosh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان