Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشهای موفق برای بولوف زدن...
دل 
چهارشنبه 1390/2/21
با سلام خدمت اساتید عزیز...
توجه: تمام گفته های زیر بر پایه تجربیات شخصی میباشد و هیچگونه منبع علمی ندارند. (پس احتمال داره اشتباه باشه!!!Tongue رو من که جواب داده) Big Grin
.
.
مقدمه
زمانی که خودم تازه با پوکر آشنا شده بودم، خیلی با بولوف زدن مشکل داشتم و هیچ جا مطلبی در موردش پیدا نکردم. این شد که تصمیم گرفتم تجربیات اندک خودمو به بقیه انتقال بدم، امیدوارم شما هم هر تجربه ای تو این زمینه دارین اینجا بزارین تا همه استفاده کنیم.
.
.
بولوف چیست؟
بولوف زدن به زبان ساده یعنی دروغ گفتن در بازی.
شما باید به شکلی پول(chip) اضافه کنید که حریفتون فکر کنه برگهای خوبی براتون اومده یا برعکس. (انقده حال میده)
ولی فراموش نکنید که یه طرف بولوف باخته...Sad

اصول اولیه بولوف
شما برای بولوف زدن باید روانشناس خوبی باشید و حریفتونو خوب بشناسید.
این شناخت تو حریفایی که قبلا باهاشون بازی کردین بیشتر میشه، (مثلا دوستاتون) ولی قبل از بولوف زدن دوباره حریفتونو چک کنید. (هر کسی امکان داره یه روز خوب داشته باشه) که در این صورت یه مدل بولوف دیگه داریم که من اسمشو گذاشتم "بولوف معکوس" که در آینده بیشتر در موردش توضیح میدم.
یکی از روشهای شناخت حریفان اینه که قبل از اینکه بازیو شروع کنید، چند دست فقط به بازی حریفاتون نگاه کنید. (قول میدم پشیمون نمیشید)Sleepy
.
یه استاد معروف و بزرگ به اسم farzad_292 هست که میگه: "راه های بولوف زدن به اندازه تمام پوکربازای دنیاست، فقط باید راهشو پیدا کنی..." Big Grin
.
پس انتظار نداشته باشین تمام راههارو همین امروز براتون بنویسم،
ولی قول میدم هر روز یکی از راههارو بزارم براتونWink چرا فحش میدی خوبUndecided تایپم افتضاحه...Blush

حتما ادامه دارم
.
.
شنبه 1390/2/22
بچه ها شرمنده، قول داده بودم هر روز یکی از تجروبیاتمو بنویسم ولی نشد...
(زندان بودم) Undecided
.
.
.d از کجا بفهمیم طرف بولوف خورش ملسه؟

اولش یه مقدار پول(chip) واسه طعمه بزارین کنار، بعد زمانی که سه تا برگ Flop ریخته شد با یه مکث 6-7 ثانیه ای اون پولی که قیدشو زدین اضافه میکنین، اگه دیدین حریف جا زد (fold) یعنی میتونین یه کارایی بکنین، در غیر این صورت بازیه خودتونو بکنید...

.c (این کارو چند بار باید تکرار کنید تا کاملا روحیات حریفتون باد دستتون)
هیچ وقت وسط بولوف زدن شک نکنید.
امکان داره حریفتون بهتون شک کنه و یه جورایی بفهمه دارین دارین بولوف میزنین و باهاتون اضافه کنه. اگه این طور شد، بعد از برگ چهارم all-in بدین اینجا دیگه شک به حد اقل میرسه، اگه دست حریفتون چیزی نباشه به احتمال 90% fold میکنه Wink اگرم مثل من مرض داشته باشه تا تهش میاد Confused

.d چه وقتایی نباید بولوف زد؟
از بولوف زدن مهمتر، بولوف نزدن تو زمان نامناسبه. اگه شما یاد بگیرین کی بولوف نزنین 50%+ راهو رفتین. (تمام این ارقام و درصدها بوسیله دانشمندان و دستگاههای اندازه گیری خارجی اعلام شده و مو لا درزش نمیره) Tongue
کی بولوف نزنیم!؟ Huh
1- زمانی که حریفمون رو دوره. (بچه ها بهشون میگن خر شانس) Big Grin
2- زمانی که خودمون رو شانس نیستیم. Undecided
3- زمانی که پولمون در برابر پول حریف هیچی نیست.
مثال: جواد 1000 تومان دارد و بهمن 52000 تومان. اینجا 1000 تومان برای بهمن رقمی بحساب نمیاد و از دست دادنش خیلی واسش مهم نیست و حتی اگه 20% هم شانس داشته باشه با جواد میاد... (تق-تق-تق پسر، حواست به تخته باشه) Cool
4- زمانی که تعداد حریفامون زیاده. چون هرچی حریفامون بیشتر میشن شانسمون میاد پایینتر.
مثال: زمانی که شما دارین با یک نفر بازی میکنین در اصل دارین با دو کارت بازی میکنین و اگه اون دوتا کارت شانسی برای حریف نداشته باشه حریف fold میکنه.
اما وقتی شما با 4نفر بازی میکنین و بولوف میزنین حریفاتون 8 کارت دستشونه که هرکدوم از 8کارت میتونه کار رو واستون خراب کنه...

.h حرفای خودمونی....h
امروز اصلا حال نوشتن نداشتم و از اونجایی که اصلا دوست ندارم این صفحه حالت طنز خودشو از دست بده فقط اومده بودم یه سر بزنم ببینم چه خبره، وقتی دیدم این همه بهم لطف داشتین روحیم عوض شد و جون گرفتم دوباره بنویسم. از همتون ممنونم واسه همایتتون، بازم ازین کارا بکنین...Wink اعتبار هم نمیخوام Wink
.
.
حتما ادامه دارم
پاسخ
خیلی باحال بود فرزاد جان بگو ما رو تو کف نزار
پاسخ
اعلاعیه مهم
فرزاد جان استاد پروازی سایت هستند و امروز 5شنبه است و هنوز هواپیمای استاد ننشسته و به محض فرود هواپیما استاد فرزاد روش مربوط به امروز رو مینویسن.
پاسخ
منم خیلی دوست دارم بلوف بزنم و بعدش ورقمو رو کنم
اما بلد نیستم
اگه یادم بدید که خیلی عالیه
پاسخ
(2011/05/14، 12:24 AM)banshee نوشته است: منم خیلی دوست دارم بلوف بزنم و بعدش ورقمو رو کنم
اما بلد نیستم
اگه یادم بدید که خیلی عالیه

تو که راست میگی
پاسخ
(2011/05/12، 09:39 AM)REZA_OMAHA نوشته است: اعلاعیه مهم
فرزاد جان استاد پروازی سایت هستند و امروز 5شنبه است و هنوز هواپیمای استاد ننشسته و به محض فرود هواپیما استاد فرزاد روش مربوط به امروز رو مینویسن.

هواپیمامو ربوده بودند، امروز تازه ولم کردن...
ناکسا میخواستن ازم بولوف زدن یاد بگیرن، ولی من زیر شکنجه هاشون لب باز نکردم که نکردم... Big Grin
پاسخ
اینا درست ولی همش به همون 2 نکته{مقدار چیپه طرف و میزان کله شقیه طرف} بستگی داره.منم زیاد از این کارا میکنم و تا اینجا فکر کنم یه 80% موفق بودم.خیلی حال میده .
پاسخ
سلام دادا .
راه کار هات بد حور بی چم جواب داد مخصوصا موقعی که طرف شک کنه .
فقط نمیدونم موقعی که براش اثبات شد که دارم بولوف میزنم چیکار کنم . ممنون میشم راهنمایی کنی . Smile
پاسخ
اون بلوف معکوس یادت نره فرزاد...
راستی بچه ها یه چیزی هیچ وقت یادتون نره، همیشه وقتی بلاف بزنید که امیدی به اومدن کارت برنده برای شما وجود داشته باشه.
پاسخ
(2011/09/15، 01:08 PM)Soroosh نوشته است: اون بلوف معکوس یادت نره فرزاد...
راستی بچه ها یه چیزی هیچ وقت یادتون نره، همیشه وقتی بلاف بزنید که امیدی به اومدن کارت برنده برای شما وجود داشته باشه.

خوب اون موقع دیگه بهش bluff نمیگن... میگن semi-bluff ....

کلا ولی با bluff موافق نیستم به صورت یک عادت در بازی... البته هر poker player باید بلد باشه به موقع این کار رو بکنه... نه از روی احساس... من خودم به شخصه زیاد تبهری ندارم در این زمینه...
پاسخ
با سلام به همه دوستان خوشحالم که بالاخره یه تاپیکی زده شد بعد چند وقت به نظر منم بلوف زدن و بلوفو خوندن از بهترین راههای افزایش چیپ هست که به مرور زمان و حواس کامل در هنگام بازی به حریفان و موقعیت سنجی خوب به دست میاد واینها جز با تکرار تمرین و استمرار در کار بدست نمباد .
پاسخ
آقا بلوف معکوس یادت رفت
راستی بازم ازون ارقام و درصد ها که توسط دانشمندها و دستگاهای خارجی محاسبه میشه بازم بذار Tongue
پاسخ
پوکر بازی بلوفه اگه تو بازی بلوف نزنی کم میبری یا میبازی
اینا همش چرند بود
بلوف با توجه به زمین و با توجه به حریف باید بزنی نه اینکه هر جا زیاد ریختی وسط یعنی بلوف زدی
زیاد بریزی یعنی بازی بلد نیستی گاها کم بزنی طرف فک میکنه یه چی داری و نمیاد و برعکس
پاسخ
و اما بلوف...

تا حد زیادی با شاه عقرب موافقم(البته بجز خط دوم)...

بهترین تشبه من از بلوف چنین هست:

بلوف همانند یک شمشیر دو لبه هست....

همان قدر که برای حریفان خطرناکتر میشه برای بلوف زن هم خطرناکتر عمل میکنه...
اگه به اندازه کافی تبحر نداشته باشیم بهتر اصلن بسمتش نریم یا با احتیاط کامل ازش استفاده کنیم...

اما اگر مهارت لازم رو داشته باشیم بمراتب خطرناکتر از یک سلاح معمولی خاهد بود برای حریفان...

تصور کنید که همه از سلاحهای معمولی استفاده میکنند و خیلی هم ماهر هستند (حال و روز امروز دنیای پوکر) در چنین اوضاعی عامل شانس نقش پررنگتری پیدا خاهد کرد...
و البته هرکسی بتونه از این عامل شانس هم درست بهره برداری کنه البته احتمال موفق شدنش هم بیشتر خاهد بود(که این نیز بحثی جداست)...

خب در چنین روزگار خطرناکی کسی که سلاحی قدرتمندتر از سلاح دیگران داشته باشه حتا با همان اندازه مهارتی که دیگران دارند صد البته احتمال موفقیتش هم بیشتر خاهد بود...

البته لازمه اینکار موفق بودن و رسیدن به درجه استادی در همون سلاح معمولی هست ولی برای ارتقا به چنین سلاحی قدرتمند باید بسیار تمرین کرد...

بلوف همون سلاح قدرتمند و خطرناک میتونه باشه

البته بلوف رو میشه با یک تعریف ساده شرح داد اما استاد شدن در بلوف زدن بیشتر از هر چیز نیازمند تمرین و همچنین مطالعه هست
هیچ چیز بهتر از تمرین و زیاد بازی کردن نمیتونه مهارت بلوف زدن رو زیاد کنه...

یکی از مهمترین عوامل در بلوف موفق روانشناسی هست که نیاز به مطالعات تخصصی داره...

بلوف اگر درست اجرا بشه میتونه راهی قوی و موثر برای رسیدن به موفقیت باشه،

اما نظر من اینه که بطور متوسط در 1/4 از دستهایی که بازی میکنیم میتونیم بلوف بزنیم (البته در کل بازی)...

البته به هیج وجه بازی با هر کارتی رو درست نمیدونم باید با توجه به شانس موفقیت و جایگاهمون در میز دستهای قابل بازی کردن رو درست بشناسیم و انتخاب کنیم
وبا توجه به اتفاقاتی که در حین بازی میافته تصمیم بگیریم که آیا موقعیت برای بلوف زدن مناسب هست یا خیر...

به هر حال بطور کل نظر من این هست که حداقل از هر چهار دستی رو که بازی میکنیم لااقل یک بار رو بلوف بزنیم و از باخت هم نباید ترسید...
1/4
پاسخ
سلام به همه دوستان
یه چندی وقتی میشه مطلبی ننوشتم...بگذریم
آقا جان چرا وقتی میشه با بازی اصولی پولتون 1.5 برابر یا بیشتر کنید چرا واسه خودتون تپش قلب میارید؟من وقتی بلوف می زنم فقط باید بیای قیافمو ببینی:-دی (یا ابولفضل نیاد باهام،دستش خوب نباشه،تورو خدا فولد کن...)
از شوخی گذشته آقایون پوکر باز شما برای بلوف زدن واقعا نیاز دارید که حریفتون رو بشناسید، تو بازی بعد از 10 دست به راحتی می تونید حریفتون رو بشناسید و اگر به هیستوری بازی هم نگاه کنید که تو دست 5ام متوجه می شید کی بلوف می زنه.من به بلوفرهای بازی مثل غذا نگاه می کنم(واقعا همینطوره).اگر اهل بلوف هستید پیشنهادم اینه توی pokerstars قسمت zoom بازی کنید.انجارو دقیقا واسه همچین بازیکنایی ساختن.
موفق باشید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان