Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا پوکر شانس و قمار است یا تفکر و مهارت؟
برای ریاضی دانان اثبات اینکه آیا پوکر زیر مجموعه قمار طبقه بندی میشود یا بازیهای مهارتی, کار آسانی محسوب نمیشد. همچنین مدلهای ریاضی و نرم افزارهای شبیه سازی که برای بررسی این موضوع بکار گرفته میشدند به علت عدم انطباق با بازی واقعی, فاقد اعتبار حقوقی بودند. امروزه تاسیس کازینوهای آنلاین, جمع آوری شواهد لازم برای این قضاوت را تسهیل کرده است. پردازش اطلاعات حاصل شده, احتمال تعلق این بازی را به گروه بازیهای مهارتی افزایش داده و علاقه مندان امیدوارند که این نتایج منجر به تغییر قوانین محدود کننده مربوط به قمار درباره پوکر بشوند. دو پژوهش اخیر به ترتیب به این صورت انجام شدند: در اولی, روش کار بر مبنای تغییرات برد و باخت یک بازیکن به عنوان معیاری از شانس و مقایسه بیلان بازیکنان مختلف (با سطوح مهارتی متفاوت) با احتمال توزیع شانس ایشان, در نظر گرفته شد و مشاهده شد که با عبور از 1000 "دست", نقش مهارت بر شانس غلبه می یابد. و در پژوهش دوم درصد دستهای رو نشده به عنوان معیاری از مهارت در نظر گرفته شد. زیرا که در آنها عملا به علت دیده نشدن کارتها شانس معنی پیدا نمیکند. با بررسی 103 میلیون دست, مشاهده شد که در %76 آنها برنده بدون رو شدن دستها تعیین میشود. به این ترتیب هر دو پژوهش مهارتی بودن این بازی را به خصوص در تعداد دستهای زیاد تایید کردند.[/size]
پاسخ
 سپاس شده توسط mj.sargol ، tatepito ، ☯MR.Face☯ ، siavash7 ، taktaz10 ، jackpit
شبکه ESPN که بزرگترین شبکه ورزشی آمریکا هست، پوکر را به عنوان یک "ورزش" فکری در سطح شطرنج معرفی میکنه. به دلیل قطعی نبودن برد برای هر طرف، بطور کلی در هیچ پوکر روم ، شما با خود خانه (کازینو) بازی نمی کنید. مگر آنکه از انواع من در آوردی مانند ویدیو پوکر یا پوکر سه کارتی چینی Pow Chaw و مانند آن باشه که شما زیاد اجازه انتخاب و فکر کردن نداشته باشید. بنابر این نتیجه باید گرفت که پوکر قمار محسوب نمیشه. اگر شانس برنده شدن و بازنده شدن در پوکر برای همه مردم یکسان بود، باید در هر تورنمنت جهانی، در هر سال افراد کاملا نا آشنا میدیدیم. اما بر عکس همیشه حداقل چند نفر حرفه ای هستند که از بین چند هزار شرکت کننده به مرحله های بالاتر میرسند و همیشه اسمشون مطرح میشه. اگر قبول نداشته باشیم که اینها با مهارت این کار را میکنند، احتمالا یا از اجنه کمک میگیرند و یا لهستانی هستند و سیستم بهشون خوب کارت میده! Tongue
پاسخ
پس این درست بود که نوشتم که تفکر و مهارت بر شانس و قمار ارجعیت دارد؟
پاسخ
منم با نظر سروش موافقم . و به نظرم 80% پوکر بستگی به مهارت و قدرت فکر طرف داره و 20% شانس و اقبال محسوب میشه
پاسخ
منم موافقم اما ناگفته نماند برای موفقیت تو پوکر تمرکز فکر وقدرت ریسک هم بی اثر نیست
پاسخ
salam khedmate doostan..
be nazare man age bekhain pokeri ke too in sait(game desire)bazi misheo dar nazar begirim fekr konam ba in vaziyati ke aksare playaraye in sait daran 90% shans bayad dashte bashi ta bebari.valli too pokere real face to face bishtari amele bordan ghodrate ravanshenasi va tafakore bala be nazaram 90% karo anjam mide ...chon to real dige chipa majazi nistan ke taraf be omide shanso eghbal ba masalan 92 200k call kone........
mamnoon az postetoon
navid
-------
لطفا فارسی تایپ کنید:

سلام خدمت دوستان..

به نظر من اگه بخواین پوکری که تو این سایت(گیم دسیر)بازی‌ میشه را در نظر بگیریم فکر کنم با این وضعیتی که اکثر بازیکنای این سایت دارن ۹۰% شانس باید داشته باشی‌ تا ببری.ولی‌ تو پکر ریل فیس تو فیس بیشتری عمل بردن قدرت روانشناسی‌ و تفکر بالا به نظرم ۹۰% کارو انجام میده ...چون تو ریل دیگه چیپا مجازی نیستن که طرف به امید شانسو اقبال با مثلا ۹۲ ۲۰۰ک کال کنه........

ممنون از پستتون

نوید
پاسخ
قبلا فکر میکردم 60%شانسه و 40%مهارت.ولی تو این 24 ساعته اخیر 5 بار AA اومد دستم و هر 5 بار رو باختم.پس 90% شانس و 10%مهارت.حالم و گرفت اساسی.5 باررررررررررررررررررررررررررر
پاسخ
از نظر من 80%تفکر مهارت و 20%شانسهه
CoolCool

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
امکان نداره 80% مهارت باشه.وقتی برگ نیاد چیکار میخوای بکنی.تازه اگرم برگ بیاد شانس بیاری به روزه من نیفتی.
پاسخ
بهنام جان من بازي شما رو ديدم پشت معمولا از ده دست 8 دستشو قبل از فلاپ آل ميزني اينجوري 120 % شانسه
پاسخ
بازی منو فکر کنم تو فری رول ها دیدی.اونجا روشم اونجوریه.ولی میز رو جور دیگه بازی میکنم. وقتی 5 دست با جفت اس پشت سر هم ببازی % ها دستت مییاد.
پاسخ
به نظر منم پوکر بیشتر تفکر هست ولی به نظر من بعضی موقع ها دستهایی میاد که ادم فکر میکنه پوکر 60درصد شانسه
پاسخ
در چندین تایپیک گفتم واینجا هم بناچار میگم...
پوکر با شانس شروع میشه وبا شانس هم تموم میشه...
شما هیچ انتخابی روی برگی که بدستون میاد ندارید !
شما هیچ اطلاعی از برگهایی که بدست رقیب یا رقبا تون میرسه ندارید !
واز همه مهمتر شما روی برگهایی که قرار هست روی میز بیاد هیچ کنترلی ندارید !
پس میبینید که سراسر شد شانس!!
پس چرا یه عده بیشتر از بقیه برنده میشند؟
سادست ... تو این بازار شانس هرکسی با کارتهایی که بدستش میاد بهتر بازی کنه معلومه که برنده میشه(البته در طولانی مدت).
وچون حرفه ایها بهتر از بقیه با کارتها شون بازی میکنند اینطور بنظر میرسه که پوکر بیشتر مهارت هست تا شانس...!
نمیشه دقیق گفت چند درصد با شانس هست و چند درصد با بازیه خوب محاسبه دقیقتر این قضیه احتیاج به داده های زیادی داره
اما قطعن شانس حرف اول و آخر رو میزنه.
(کوتاه مختصر و مفید)
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam_01 ، poker-lord-arash ، mohamad_2468 ، SMohammadM
والا منم همینو میگم کسی گوش نمیده
پاسخ
.s .h سلام, همگی خسته نباشید... به نظر من : مهارت مهارت مهارت مهارت مهارت مهارت مهارت مهارت مهارت مهارت و یکمم شانس.... Smile واضح: کسی که pocket ace یا pocket king میبینه سریع دستشو میزاره رو all-in Huh واقعا هم نباید انتظار داشته باشه ببره... یه مثال ساده : شما AA دارید یک نفر raise میده مثلا با 8-8 و شما از روی اینکه A-A دارید می گید خوب All-in طرف هم call میکنه... تو River هشت میخوره حریف 3 of a kind میشه و میبره...Sad شما هم میگید وای چه بد شانسم Pocket Ace دست نگیره چی میخواد دست بگیره؟؟Sad Dodgy ولی نه ایراد کار یه جای دیگست...Smile با pocket ace اگه جوره دیگه بازی میکردید چی؟؟ Huh مثلا re-raise میکردین یا call میکردین به نظرتون تو flop , turn احتمالش بالا نبود که بتونید حریف و جا کنید ؟؟ یا حتی اگه قرار شد pocket ace ببازه کمترین چیپ رو از دست داده باشین؟؟ Cool به نظر من هر کارتی روش بازی خودش رو داره... کارتی که میاد دستت شاید با شانس بیاد که اونم واسه همه میاد, حالا یکی دست اول کارت خوب میاره یکی دست صدم... بقیه اش دیگه با خودت که چجوری بازی رو کنترل کنی... سطح بازی آدم خیلی باید بالا باشه که وقعا بتونه بگه بد شانسی آوردم بازی ماها اگه برای یه کسی که حرفه ایه توضیح داده بشه واقعا به این نتیجه میرسید که تو خیلی از دست ها شما بد بازی کردید و بد شانسی نبوده... من خودم حرفه ای نیستم این نظر من بود بر اساس چیزایی که تا الان یاد گرفتم... phil hellmuth میگه : اگه تو پوکر اصلا شانس دخیل نبود من همرو میبردم... واقعا یه درصدی شانس هست ولی دقت کنید چه کسی این حرف و زده ؟؟ کسی که بردهای تورنومنتش + بردهای خارج از تورنومنتش نزدیک 20 میلیون دلار هستش... Smile پس مهارتش واقعا کاری کرده که اصلا برای در مورد شانس حرف زدن جایی نمونده... .d .c
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان