Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازیکنای مختلف در پوکر(برگرفته از کتاب pokerbrain)
بازی کردن در مقابل بازیکنایی که شناخت دارین خیلی راحتتر از بازیکنایی هستش که هیچ شناختی از اونها ندارین میباشد. وقتی یک بازیکن شناسایی شده(نوع بازی آن بازیکن را حدس زده باشین) کاری انجام میدهد شما میتوانید حدس بزنین که این بازیکن چی دارد. ممکن است که وقتی که bet یا rise کند دست بسیار خوبی داشته باشد. یا ممکن است که وقتی دست بسیار عالی داشته باشد به هیچ عنوان bet یا rise در flop نکند و منتظر باشد که به turn برسدو یا اینکه زمانی در flop شروع به rise میکند دست خوبی نداشته باشد. یک بازیکن قوی و باهوش در مقابل بازیکنایی که شناخت پیدا کرده است به نسبت نوع بازی شخص انچام میدهد و یک بازیکن ضعیف به این موضوع اهمیت نمیدهد. شناختن بازیکنا راههای مختلفی دارد که مفصل در موردش صحبت خواهد شد.
بازیکنای معمولی
بازیکن معمولی کارهای عجیب غریبی انجام نمیدهد. اون دوست داره که بازی کنه ، اون نه خیلی aggressie بازی میکنه نه خیلی بسته . اون bet میکنه هر وقت دست خوبی داشته باشه ، rise میکنه وقتی دست خیلی عالی داشته باشه ، call میکنه وقتی دست نسبتا خوبی داشته باشه و fold میکنه وقتی دست بدی داشته باشه . اون سعی میکنه بیشتر fold کنه تا بازی. بازیکنای معمولی توی limit های مختلف با هم فرق میکنند. بازیکن معمولی در 20-40$ با بازیکن معمولی توی 5-10$ فرق میکنه. به طور کلی بازیکن معمولی در 20-40$ بازیکن بهتریه. اون بازیکن سفتر بازی میکنه و aggressive تر بازی میکنه وقتی لازم باشه و بعضی مواقع هم کلک میزنه ! این بازیکنا بازیهای کمتری به نسبت بازیکنای 5-10$ بازی میکنن. بازیکنای 5-10$ کارهای احمقانه ای مانند کال کردن دو rise با 96o را انجام نمیدهد ولی بیشتر از بازیکنای معمولی 20-40$ بازی میکنن. بازیکنای معمولی بیشتر بلاف میخورن و وقتی rise میکند میفهمی که دست خوبی دارد
پاسخ
اایستگاه کال کننده(The calling station)
ایستگاه کال کننده دوست داره که دنباله روی بقیه باشد.اون نمیخواد که بازیشو و چیپشو با rise های غیر ضروری از دست بدهد. وقتی همچین شخصی bet میکند شما میدونین که اون یک دست خیلی خوب دارد. و وقتی اون شخص rise میکند شما باید فرار کنید چون اون یک چیز خفن دارد :دی . شخص خیلی از بازیارو بازی میکند، و هیچ گاه وقتی توی موقعیت early هست شل بازی نمیکند، کال میکند وقتی یک بازیکن حرفه ای rise کرد . یا اینکه یک bet و call میکند وقتی که یک جفت 8 دارد و سه تا کارت بزرگتر وجود دارد.از این بترسین که یک calling station ناخواسته میتواند یک دام برای شما پهن کند. اگه شما خیلی aggressively بازی کنید بدون هیچ گونه دست خوبی ، اون خیلی راحت با کال کردن با یک جفت متوسط یا ضعیف شما را میبرد.شما دوست ندارین که به همچین شخصی بلاف بزنین چون این شخص فکر میکند که یک بازی social است مثل اون چیزی که توی خونه بازی میکنه جایی که همه بازی ها به river میرسد. این آدم دوست ماست و از حرکت ما نمیترسد ، و فکر میکند شما دوست اونین . این شخص همیشه یک بازیکن بده!
پاسخ
وقت به خیر دوستان گرامی

کمال تشکر رو از دوست بسیار خوبم جناب armanarmica دارم بابت تاپیک فوق العاده ای که شروع کردن.

خیلی خوشحالم که میبینم دوستانی که در سایت هستن بحث های اساسی پوکر رو دارن دنبال میکنن و تاپیک ها داره تخصصیتر میشه دوستا دیگه پستهای بی هدف و برای نوشتن !!! و وقت گذروندن!!! نمیگذارن.

متاسفانه اگه به هر فروم ایرانی سر بزنیم فرومهای تخصصی مثل فارکس روانشناسی و یادندانپزشکی پر هست از پستهایی که فقط برای نوشتن و صحبت در هر موردی غیر از تاپیک هست!!!

اما خوشبختانه میبینیم که به لطف دوستای فهیمی مثل جناب armanarmica مباحثی مطرح میشه که اتلاف وقت نیست و کاملا دونستنش لازمه بدون حتی یک کلمه اضافه و اتلاف وقت یه تاپیک خیلی خوب هم جناب AriaInfinity زدن به نام :مدیریت سرمایه در پوکر(bankroll-management) که اون هم کاملا با ارزش بود و البته تاپیکهای خوب دیگه ای هم هست و داره پیگیری میشه .

[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]

من هم به این وسیله میخواستم از شما تشکر کنم و سعی میکنم در ادامه با پستهای مرتبط به بالا بردن سطح تاپیک کمکی کرده باشم.

در ابتدا برای روشن شدن ارزش این تاپیک مطالبی رو ارائه میدم.

حتما دوستایی که کازینو تشریف بردن پوکر با دیلر رو دیدن و تجربه کردن یک بازی 2 طرفه با یک فرصت ریز در ابتدا و با اوپوننتی که خوب بهتر میدونین پرزنتر کازینو هست.

و واسه کسایی که واسه وقت گذرونی کازینو میرن خیلی خوبه چون هیچ وقت روزی 5000$ نمیتونن با این روش ببازن.

و اما پوکری که ما دنبالش هستم یک داده یا آموزش یا آکادمی جوابگوش نخواهد بود چون با اوپوننتهایی هست که هر کدوم سبک بازی خودشون رو دارن تا شما پی به این موضوع نبرید که چه سبکی اون بازیکن بازی مینکه نمیتونین پادزهرش رو و بازی متقابل رو به کار ببرین متاسفانه خیلی از دوستان اینجا دنبال کسب اطلاعات برای استفاده هستن اما اینو خوب بدونین شما یک سبک و یا 2 یا حداکثر 3 سبک میتونین بازی کنین البته منظورم در اکثر دستهاتونه!!!

اما تعداد سبک های بازیکنا چیزی حداقل 20 سبک متفاوته که بازم میگم حداقل و دونستن این سبک بازی ها خیلی مهم تر از اون 3 سبکب هست که خودتون بازی میکنین چون پوکر 20 % بازی شماست و 80% بازی در عکس العمل بازیکن مقابل .

این یعنی برد و بازیکنی که این فهم و تغییر رو حس نکنه بازنده خواهد بود و یا حد اکثر یک برنده بی آزار با رنج کم برد.

پس باز هم از دوست خوبمون تشکر میکنم که این موضوع رو شروع کردن و تمام تلاشم رو میکنم که اینجا مطالب خوبی رو به دوستان ارائه بدم.

شاد باشید.
پاسخ
اصولا بازیکن حرفه ای هیچ وقت به یک شیوه خاصی بازی نمیکنه . بازیکن حرفه ای انواع و اقسام شیوه ها رو در بازی پیاده میکنه تا حریفش نتونه تشخیص بده که او چطوری بازی میکنه و شیوه بازیش چگونه است . به عبارتی خودش رو برای حریفان غیر قابل شناسایی میکنه
پاسخ
(دکتر کیان عزیز خیلی از شما تشکر میکنم که به این موضوع پرداختین و از شما تقاضا دارم که تجربیات و علوم خود را در این رابطه با ما در میان بگذارین به شخصه بنده پوکر علمی را از شما و آقای سروش در این سایت یاد گرفته ام. و همین طور از دوستان دیگر نیز تقاضا دارم که در این بحث منو یاری کنن تا سطح بازیمون افزایش یابد)

صخره(The rock)
یک بازیکن صخره بازیکن تیزی نیست ، ولی استراتژی این شخص از اون یک برنده ی کوچک در بیشتر limit ها میسازد. به صورت غریبی این بازیکن با بازیکن calling station شباهتهای زیادی دارد. مانند یک ایستگاه کال کننده صخره فقط با دست خوب bet میکند و فقط با دست عالی raise میکند.درست مانند یک calling station شما باید خیلی مراقب bet کردن و یا raise کردن این شخص باشین و وقتی aggression بازی میکنند باید به آنها احترام بذارین. یک calling station دستای خیلی زیادی بازی میکند در صورتی که یک rock دستای خیلی کمی بازی میکند. یک rock ممکن است ساعت ها بشیند و با دستای اولیش fold کند و اصلا هم مشکل ندارد که با وجود اینکه blind است fold کند به خاطر همین این شخص یک کاندیدای خیلی خوبی است برای اینکه بشود blind و از این شخص دزدید. وقتی این شخص بازی میکند مراقب باشین چون این شخص دست خوبی دارد. یک rock معمولا فکر میکند که به نسبت بازیکنای average بازیکن بهتری است. مقدار صبر این شخص بیشتر از همه است که باعث میشود که یک بازیکن خوب شود ، ولی با این وجود این شخص نمیتواند با بازیکنای بهتر درگیر شود. این شخص میتواند در limit های پایین یا متوسط یک برنده باشد .ولی نیاز دارد که بازیشو و خلاقیتشو یک مقدار بازتر کند تا بتواند limit های بهتر را ببرد.
(2011/08/02، 01:05 PM)☯MR.Face☯ نوشته است: اصولا بازیکن حرفه ای هیچ وقت به یک شیوه خاصی بازی نمیکنه . بازیکن حرفه ای انواع و اقسام شیوه ها رو در بازی پیاده میکنه تا حریفش نتونه تشخیص بده که او چطوری بازی میکنه و شیوه بازیش چگونه است . به عبارتی خودش رو برای حریفان غیر قابل شناسایی میکنه

بله کاملا درسته ولی اگه کم کم پیش بریم به اونجا هم میرسیم
پاسخ
ازدید روانشناختی تصور میکنم سبک هر بازیکن برمیگرده به شخصیت اون بازیکن بطور مثال اینکه چقدر اهل ریسک هست یا نه کاملن با شخصیت فرد در ارتباط هست،
اما همیشه استثنا وجود داره بازیکنان حرفه ای قادرند با چندین روش بازی کنند این به این معنی نیست که اونها دارای عارضه چند شخصیتی هستند!!
بلکه میتونند با توجه به شرایط بازی در یک میز از چندین روش برای شکست دادن حریفان استفاده کنند،
در واقع میتونند خودشون رو با شرایط بازی وفق بدند و این همان روولوشن یا تطابق پذیری هست که رمز بقا در طول زمان برای موجودات زنده هم بوده...(این شاید مهمترین نکته برای بقا و پیروزی باشه)
اما ما که پشت کامپیوتر نشستیم چطور باید تشخیص بدیم که بازیکن روبروی ما یک حرفه ای هست یا نه اصلن سبک بازیش همینه!؟؟
این سوالیه که باید از اساتید پرسید و در کتابهای اساتید اون رو جستجو کرد زیرا این میتونه رمز پیروزی باشه...(یعنی چگونگی شناخت حریف و سبک بازیش بدلیل استفاده از روش مناسب برای شکست دادن خودش)
اما از دید فلسفی: تطبیق پذیر بودن برای شکست دادن تطبیق پذیرنده(فوق استراتژی)

با تشکر از دوست عزیزمون armanarmica
کاری رو که شروع کردن بسیار بجاست واز ایشون تقاضا میکنم که این کار رو با کتاب دیگر اساتید هم انجام بدهند
و یک پیشنهاد در تایپیک انتقادات و پیشنهادات هم گذاشتم اگه براتون مقدور هست انجامش بدین...

ودر این راه از جناب دکتر هم میخایم که ایشون رو یاری بدهند ممنون.
پاسخ
بازیکن راسخ(The solid player)
یک solid player کسی است که ایده ی خاصی نسبت به دست حاضر دارد. این شخص میداند که باید صبور باشد تا این دست را ببرد ، ولی زیاد هم بسته نیست. این شخص به نسبت یک rock بیشتر بازی میکند و وقتی که بازی میکند معمولا aggressive بازی میکند. وقتی که توی موقعیت نزدیک raise میکند بازیش قابل تشخیصه چون میداند که میتواند در این پوزیشن راحت بازی کند و از اینکه blind را بدزدد هیچ ترسی ندارد. شما معمولا دوست دارین زمانی که این شخص raise میکند از بازی کردن با این شخص اجتناب کنید. این شخص ممکن است به طور کافی بلاف یا نیمه بلاف نزند چون معمولا شانسای زیادی ایجاد نمیکند .یک solid player بازیکن خوبی میباشد.
پاسخ
بازیکنای غیر قابل پیشبینی
بازیکنای غیر قابل پیشبینی اجبارا بازیکنای خوب یا بد نیستند. وقتی آنها کاری انجام میدهد بهتر این است که دست آنها را با یک بازیکن قابل پیشبینی مقایسه کنید. این بازیکنان بعضی مواقع از استراتژی های بلاف و نیمه بلاف استفاده میکنند و بعضی وفتا از این استراتژی ها خیلی زیاد استفاده میکنند. حتی اگر بازیکنای خوب بتواند غیر قابل پیشبینی باشد زیاد نمیتواند در این حالت دوام بیارد. اگر انها خیلی غیر قابل پیشبینی باشند ، این نشان میدهد که دستای خیلی زیادی بازی میکنند خیلی چیزها را برای این که در این حالت بمونن از دست میدهند. در عوض بازیکنای خوب یک نقطه ای را برای غیر قابل پیشبینی بودن در نظر میگیرند ، نقطه ای که بیشترین سود را در عوض غیر قابل پیشبینی بودن به دست می آورند. کسی که همیشه غیر قابل پیشبینی است همواره دستای زیادی بازی میکند و لبه های زیادی را به خاطر این حقشون از دست میدهند.
پاسخ
بازیکنای غیر قابل پیشبینی به دسته های زیر تقسیم میشوند که به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.
The loose aggressive player, The maniac , The professional player

The loose aggressive player(بازیکن شل و تهاجمی)
این آدم دوست دارد که زیاد بازی کند ، و از اینکه یک calling station باشد بدش می آید ، او دوست دارد که کاملا تهاجمی بازی کند. این شخص raise یا bet میکند وقتی دست خوبی داشته باشد؛ گاهی ممکن است raise یا bet کند حتی اگر در اون لحظه دست خوبی نداشته باشد و منتظر یک برگ خوب باشد. این شخص دوست دارد که فقط با bet بازی کند. این شخص با کارتهای ضعیف هم اگر بتواند raise میکند، وقتی با یک کارت ساده raise کند یک جور اجبار برای خود به وجود می آورد تا به bet کردن ادامه دهد تا احساس ضعف به بازیکنای مقابلی که فقط call میکنند دست بدهد. شاید باید لازم باشد تا با کال کردن های مداوم یک بازیکن aggressive را به دام انداخت. یک loose aggressive همیشه در حال تلاش برای سرقت blind میباشد حتی وقتی در middle position باشد. این شخص بیشتر از افراد عادی بلاف میزند و دوست دارد که کارهای دیگری مثل شبه بلاف ، raise کردن های بدون دست خوب و یا check-raising هم بکند. و این کارها را هم خیلی افراطی انجام میدهد. به خاطر اینکه این بازیکن دستهای زیادی بازی میکند و خیلی هم طمع کاره نسبت به آنها ؛ خیلی سخته که دست این بازیکن را حدس زدن. اون ممکن است بعضی وقتها ممکن است حریف خود را به سوی خودش بکشاند وقتی دست بهتری دارد وقتی که بقیه دوست دارن bet های اون را call کنند.یک loose aggressive معمولا بازیکن خوبی نیست ، ولی با این وجود در بعضی وقتها ممکن است به عنوان بهترین بازیکن اطرافش شناخته بشود.
پاسخ
توصیف زیبایی بود از یک لوز اگرسیو تمام روز تو این فکر بودم که با همچین بازیکنی چطور باید بازی کرد...
بازی کنی که در واقع بیشتر بلوف میزنه تا خوب بازی کردن...!ظاهرن بهترین کار در مقابل چنین بازیکنانی همانا کال کردن هست البته بهتر با دستهای درصد مثبت جلوی این بازیکنان بازی کرد...ونباید ازشون ترسید...!
ممنون از دوست گرامی(اگه خاستی حاضرم بار گناهان شما رو هم بدوش بکشم همانند دوست عزیزمون صباحی، البته در ماه مبارک رمضان...همه چیز فدای علم و اطلاعات)
پاسخ
وقت به خیر دوستان گرامی

خسته نباشید و تشکر فراوان از armanarmica عزیز بابت تاپیک فوق العاده و موضوعات مهمی که ترجمه میکنند واقعا فوق العاده مفیده برای هر پوکر بازی مخصوصا کسایی که به دنبال حرفه ای دنبال کردن این حرفه و ورزش فکری هستند.

اونقدر مطالب خوبه که نمی دونم از کدوم پست بگم واسه همین نظرم رو با دادن اعتبار و متنی که زیر اعتبار آوردم درباره هر پست دادم .

و اما دوست خوبمون جناب tatepito ممنون که آرمان و ما رو طبق معمول همراهی میکنین مطمئنم که به این تاپیک با حضورتون بار مفهومی و روحی و علمی خواهید داد.

و اما با این همه پست زیبا نوشتن مطلب خیلی سخت میشه.

چند تا نکته بود که در مورد هر چه بهتر شدن بحث میخواستم پیشنهاد بدم.

اول اینکه دوستان سعی کنن برداشتی که از هر سبک بازی دارند رو و در چند میز استفاده کنند و با تمرین با هر سبک نقاط ضعف و قدرتش آشنا شن هدف نهایی داشتن چندین سبکه اما باید هر کدوم رو خوب تمرین کرد تا ببینید که هر سبک چه حسن و ضعفی داره پس حتی اگه یه سبک بازی به نظرتون بد میاد یک روز امتحانش کنین.

نکته بعد اینه که سعی کنین مطلبی رو که میخونین حتما دربارش و تجربه هاتون درباره اون سبک بنویسید برای ما تا در بحث شرکت کرده باشین و موضوع یک طرفه دنبال نشه .
من در مورد بازیکنای لوز اگرسیو بیشتر به مشکل میخورم و بازی باهاشون مخصوصا اگه های اگرسیو باشن خیلی سخت میشه البته این گروه بازیکنا معمولا آی دی شون رو در رومهای 60$ 100$ هذز آپ پوکر استارز پارک کردن یکی از این بازیکنا که از اسرائیل آنلاین میشه همیشه تو رومهای 60$ هدز آپ هست و میتونین این نمونه رو ببینین .
با این بازیکنا باید کاملا مثل خودشون بازی کرد اگه یکم کوتاه بیاین نتیجش باخته!!!
حالا بعدها تو تاپیک نکات طریقه اصولی بازی با این بازیکنا رو توضیح میدم
یه نکته هم بگم که من فکر میکنم این تاپیک بهترین تاپیک کل سایته و دوستان حتما این تاپیکو با دقت دنبال کنن. مطمئن باشید که ضرر نمیکنین.

شاد باشید.
پاسخ
با تشکر از زحمات دوستان
تایپیک خیلی خوبیه فقط اینم میگفتید که این تایپیک بیشتر به درد هدزاپ بازا میخوره اونم از نوع مدیوم و های استکش!

البته به دوستان پیشنهاد میکنم سمت هدز اپ نرن! تا حالا به این فکر کردید که چرا تو سایتایی مثل پوکراستارز یا فولتیلت تو قسمت میزای دو نفره که میرید میبینید از 40 50 تا میز 4 یا 5 تاشون در حال بازی هستنو بقیه میزا منتظر حریف! اونا به خاطر این با هم بازی نمیکنن چون میدونن جنگ 2تا گرگ به ضرر جفت گرگاست. اونا منتظر فیش هایی مثل منو شمان. در ضمن اگه دقت کنید میبینید اونایی که رو چند تا میز همزمان بازی میکنن رو همه میزا با یه حریف مشخص بازی میکنن چون یه نفرو رو چندتا میز بردن خیلی راحتتره واسشون تا بردن چند نفر مختلف رو چندتا میز. البته بگم حوزه پر سودیه واقعا پوکر هدزاپ ولی کسی این سودو میبره که واقعا یه هدزاپ باز حرفه ای باشه و تمام مطالب این تایپیک و درک و تجربه کرده باشه.

با امید موفقیت دوستان
پاسخ
درود:
تمام آموزشهای سایت برای هر بازیکنی چه تازه کار چه بازیکنانی متوسط که مدتها دارن بازی میکنند ولی به جایی نمیرسند و در هر میزی میتونه مفید باشه اصلن فکر نمیکردم از یه کتاب بتونم اینهمه مطلب یاد بگیرم...!
این تایپیک چندتا خوبی داره یکی اینکه میتونیم سبک بازیکنان مختلف رو شناسایی کنیم و از نقاط ضعفشون برای شکست دادن شون استفاده کنیم،
دیگر اینکه میتونیم سبک خودمون و نقاط ضعف خودمون رو شناسایی کنیم...

بطور مثال من اوایل که پوکر رو یاد گرفته بودم بطور ناخاسته لوز اگرسیو بازی میکردم و چندان به بازیه اصولی اعتقاد نداشتم مثلن کافی بود که یه آس یا شاه یا حتا بی بی یا سرباز داشته باشم تا در هر موقعیتی ریز یا بت کنم البته هیچ اطلاعی از سبک بازیه خودم نداشتم و فکر میکردم دارم خیلی خوب بازی میکنم!!جالب اینجاست که در چندین تورنمنت حتا به میز نهایی هم رسیدم...!
اما وقتی که سعی کردم برم به سمت بازیه اصولی (در واقع تایت اگرسیو) کم کم بازیم رو به افول گذاشت،البته گاهی هم نتایج خوبی بدست می آوردم ولی به اندازه گذشته موفق نبودم تا اینکه بعد از مطالعه این تایپیک و مطالبی که دکتر کیان گذاشتند متوجه کل قضیه شدم...
حالا میدونم چرا در گذشته موفق بودم ضمن اینکه سبک لوز رو بطور ناخاسته یادگرفتم(در واقع سبک خودم بوده یا لااقل اینطور تصور میکنم...)وهم اینکه سبک تایت اگرسیو رو هم با کمک دکتر و مطالب آموزشی از دوستان و اساتید یاد گرفتم...

یه حسن دیگر این تایپیک این هست که با کمک این مطالب میشه بازیکنانی رو که سر یک میز داریم باهاشون بازی میکنیم شناسایی کنیم، شاید یکی از کلیدی ترین نکات برای پیروزی همین باشه،
تصور من این هست که شناسایی بازیکنان حریف میتونه رمز پیروزی باشه.
پاسخ
امروز با توجه به این آموزشها و مطالب جدیدی که از سبک بازیکنان متفاوت یاد گرفتم سعی کردم آموخته هام رو در یک تورنمنت فری رول فیس بوک بکار بگیرم که چندین بار با بازی خونی تونستم حریفان رو شکست بدم که برام واقعن جای تعجب که چقدر این آموزشها میتونه مفید باشه!! که در نهایت از بین 3116 نفر 46 شدم البته از نتیجه چندان راضی نیستم،ولی از این جهت که یک تمرین عالی بود واقعن راضی و خوشحال هستم...

در آخر به این نتیجه رسیدم که سبکی مابین این دو میتونه سبکی باشه از هر دو بهتر قویتر و کاملتر...
این به هوش و توانایی تشخیص بازیکن بستگی داره که چه وقت باید تایت اگرسیو بازی کنه و چه وقت لوزاگرسیو...
یه بازیکن بزرگ میدونه درچه زمانی باید از چه سبکی استفاده کنه.

یه نکته رو هم در مورد بازیکنان لوز باید بگم اینه که این بازیکنان از بت یا ریز شما نمیترسند اما اگه آل این کنید حتا اگه بلوف بزنید همیشه فولد میکنن مگر اینکه دست خوبی داشته باشند البته بیشتر اوقات با پرهای پایین هم کال میکنند در صورتی که چیپهاشون از شما بیشتر باشه...

با تشکر از زحمات دوست عزیزمون امیدوارم با کتابهای معروف و معتبر دیگه هم اینکار بشه.
پاسخ
(ممنون از دکتر کیان عزیز که همین تایید ایشون به مطلب نشان میدهد که این اطلاعات به نوعی قابل استفاده هستش و همیشه به شخصه منتظر پستی از ایشون هستم تا چندین بار بخونم و استفاده کنم. آقای tatepito همین که در این بحث شرکت میکنید و دنبال میکنید خیلی خوشحال کننده است ، این مطلبی که میگین این بحث مهمه واقعا اینطوریه من بیشتر این کتابو خوندم و کاملا روی بازیم تاثبر مستقیم داشته و این باعث شد که فکر کنم اگر بتونم تیکه تیکه ترجمه کنم که برای بقیه هم مثل من قابل استفاده خواهد بود و چون فکر کردم اگر تیکه تیکه باشه بیشتر روی اون قسمت تمرکز میشه کرد ترجمرو اینطوری انجام میدهد.. البته دوستانی که به زبان انگلیسی تسلط دارن پیشنهاد میکنم که خود کتابو بخونن که مطالب ملموستره ولی من سعی میکنم که کل کتابو ترجمه کنم اگر عمری بود....دوست عزیز rabson بنده با نظر شما کاملا مخالفم چون این بازی غیر headsup در تورنمنت ها و cash game ها هم خیلی کمک میکند ولی فقط یک مساله که شاید از یاد بره که pokerstars برای این مساله راه حل گذاشته با right click کردن روی اسم هر بازیکن میتوان هم رنگ داد هم note نوشت که این باعث میشه به مرور زمان این مساله یادتون نره!....به هر حال از همه ممنونم که این مطلبو دنبال میکنید.....

The maniac(دیوانه وار)
یک maniac آقای hyde است در مقابل یک loose aggressive آقای dr.Jekyll(اشاره دارد به فیلم Mr.Hyde and Dr.Jekyll که دکتری یک دارویی میخوره و بعد تبدیل میشه به آقای hyde که قاتل و عرق خورو همه کاره بوده...). یک maniac کلا غیر قابل کنترله و حتی ممکنه بدون اینکه کارتارو نگاه کنه raise کنه.... هر کسی سعی میکنه یک تیکه از این آدم و بکنه!... این آدما raise و بلاف میکنند خیلی و معمولا کل پولشون و سریع از دست میدهند. maniac ها ممکنه همیشه maniac بازی نکنند. بعضی وقتا بازیکنایی که فقط روز بدی دارند به یک دفعه به maniac تبدیل میشوند. ممکن است بعد اینکه آنها چند بار با bad beats مواجه بشند تبدیل به همچین بازیکنی شوند تا پولی که از دست دادند و دوباره به دست بیارند. این آدم یک بازیکن افتضاست و برای بازی خیلی خوبه![/b]
[/b]بازیکنای حرفه ای(The professional players)
یک بازیکن حرفه ای بازیکن تیزی هستش و همیشه در حال فکر کردن به بازی و حریفاشه .. آنها بهترین بازیکن هستند و کسایی هستن که شما اصلا دوست ندارید که توی میزتون بشینن... پوکر برای آنها یا منبع اصلی درآمد هستش یا اینکه در آمد جانبی بسیار خوب!. آنها پوکر بازی میکنند تا کسانی رو که این بازی را فقط برای قمار یا تفریح یا رقابت بازی میکنند را ببرند. آنها اهمیت این موضوع را که باید با دست خوب تهاجمی بازی کنند را میدانند و همچنین اینو میدونند که باید با دستای انتخاب شده بازی کنند. آنها تلاش میکنند وقتی بهترین دستو دارند بیشترین پول و از حریفاشون بکنند ، و همینطور تلاش میکنند که وقتی دست خوبی ندارند کمترین پولو از دست بدهند. این بازیکنا همیشه به این فکر هستند که علمشون را در رابطه با این بازی را با مطالعه و تحقیق و بحث و تبادل نظر با بازیکنای دیگر و فکر کردن به دستایی که خودشون بازی کردن بالاتر ببرند. این بازیکنا دایره ی بزرگی از شخصیتهای بازی را در استایل خودشون جا دادند. بعضی وفتا از بقیه تهاجمی ترند بعضی وقتا از بقیه بیشتر بلاف میزنند. البته ، همه ی کسایی که خودشون و به عنوان یک بازیکن حرفه ای قلمداد میکنند اینطوری نیستند و فقط عده ای واقعا یک حرفه ای می باشند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان