Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش پوكر 5 كارتي بسته
قبل از اينكه پوكر تگزاس هولدم محبوبترين نوع پوكر در جهان شود ، پوكر 5 كارتي بسته انتخاب بسياري از بازيكنان بود
5كارتي بسته يك نوع پوكر كشيدني است. به اين معني كه بازيكنان ميتوانند در شروع دست هر چند تا از 5 كارتشان را دور بيندازند و كارتهاي جديد بكشند. مانند هولدم هدف در پوكر 5 كارتي بسته ساختن بهترين تركيب 5 كارت است .

متن زير را براي ياد گرفتن اصول بازي 5 كارتي بسته بخوانيد:
شرط اجباري
مانند بازيهاي بر اساس فلاپ مثل هولدم ، بازيهاي كشيدني از ويژگي شرط اجباري براي تحريك عمل افراد ميز استفاده ميكنند. شرط اجباري كوچك و بزرگ به بازيكنان سمت چپ ديالر اختصاص داده مي شوند كه تعيين كننده ي جهت پخش كردن كارتها مي باشد.

[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]

پخش كردن كارتها و اولين مرحله ي شرط بندي
وقتي شرط هاي اجباري گذاشته شدند بازي به جريان مي افتد . از بازيكن سمت چپ ديالر شروع مي شود و به هر بازيكن پنج كارت داده مي شود البته مانند هولدم كارتها يكي يكي داده ميشوند يعني ابتدا از سمت چپ به هر بازيكن يك كارت داده مي شود سپس به همين ترتيب كارت دوم به همه بازيكنان داده مي شود و كارت سوم ، چهارم و پنجم هم به همين صورت.

بعد از اينكه كارتها پخش شدند اولين مرحله شرط بندي آغاز ميشود. از بازيكن سمت چپ شرط اجباري بزرگ شروع مي شود هر بازيكن گزينه هاي ريخت دست (fold) ، خواندن با شرط جاري (call) و يا افزايش شرط (raise) را پيش رو دارد . اگر كسي شرط را افزايش نداد بازيكني كه شرط اجباري بزرگ را قرار داده ميتواند چك كند يعني بازيكن نميخواهد ژتون بيشتري شرط ببندد اما ميخواهد دست خود را حفظ كند و در بازي بماند.

مقداري كه شما ميتوانيد شرط ببنديد يا شرط را افزايش بدهيد بستگي به ساختار شرط بندي ميزي دارد كه شما در آن بازي ميكند :
- اگر بازي بدون محدوديت (NO LIMIT) است شما ميتوانيد همه چيپهايتان را شرط ببنديد
- اگر بازي با محدوديت پات (Pot Limit) است ميتوانيد تا سقف مقدار پات شرط ببنديد
- اگر بازي با محدوديت ثابت (Fixed Limit) است شما فقط ميتوانيد مقدار ثابتي كه از پيش تعيين شده است را شرط ببنديد.

كشيدن كارت :
وقتي اولين مرحله شرط بندي به پايان رسيد همه ي بازيكناني كه هنوز در بازي هستند و كنار نكشيدند ميتوانند هر كارت يا همه ي 5 كارتشان را دور بريزند و كارتهاي جديد بكشند و جايگزين آنها كنند. در غير اينصورت ميتوانيد همه كارتهاي خود را نگه داريد و كارتي را عوض نكنيد.

مرحله ي آخر شرط بندي و نشان دادن دست
پس از كشيدن كارتها نوبت به مرحله آخر شرط بندي ميرسد . شرط بندي از بازيكن سمت چپ ديالر آغاز مي شود . اين بازيكن سه انتخاب دارد 1- چك كردن (اضافه نكردن شرط) 2- شرط بستن 3- ريختن دست (كنار كشيدن)
اگر بازيكن مقداري شرط بست بازيكن بعدي ميتواند شرط را قبول كند يا افزايش دهد و يا كنار بكشد و به همين ترتيب ادامه پيدا ميكند تا همه ي بازيكنان چك كنند و يا يك مبلغ شرط را قبول كنند و پس از آن دست ها رو مي شوند و بهترين تركيب از 5 كارتي كه هر بازيكن در اختيار دارد مبلغ پات را مي برد .

(با عرض معذرت از سروش ايميل كه اينقدر با تاخير مطلبو تو سايت قرار دادم)
پاسخ
من بازی کردم و فکر میکنم از پوکر اوماها بهتر باشه . اوماها که 90% رو شانس میچرخه . ولی 5 کارتی به نسبت اوماها باید بیشتر فکر کنی و از قدرت تصمیم گیریت استفاده کنی

هر چند در کل تگزاس هولدم باز یه چیز دیگه اس و بیشتر تحلیل و فکر میخواد
پاسخ
Thumbs Up 
(2011/07/30، 12:35 PM)☯MR.Face☯ نوشته است: من بازی کردم و فکر میکنم از پوکر اوماها بهتر باشه . اوماها که 90% رو شانس میچرخه . ولی 5 کارتی به نسبت اوماها باید بیشتر فکر کنی و از قدرت تصمیم گیریت استفاده کنی

هر چند در کل تگزاس هولدم باز یه چیز دیگه اس و بیشتر تحلیل و فکر میخواد

ما نفهمیدیم آخرسر کدومش بیشتر تحلیل و فکر می خاد!!!
پاسخ
5 کارتی چون شما دست حریفت رو نمیبینی (کارت مشترک وجود نداره).s
پاسخ
agha har 5 card o meitony ja bery ya maximom 4 card?
pls answer me
thx
پاسخ
agha har 5 card o meitony ja bery ya maximom 4 card?
pls answer me
thx
question:to ye dor aval agar bb check nade va raise kone.....ye dore dige shartbandy meishe....ein kar(shartbandye mojadad) ta chand dor emkan pazire
to holdem ghabl az ro shodane card haye moshtarak
to 5 card ham tedad dorhaye shart ro tozih bedid
khily mamnon
پاسخ
هر 5 كارت هم ميشه عوض كرد

مراحل شرط بندي هم يكبار قبل از تعويض كارت ها و يكبار بعد از تويض كارت هاست
پاسخ
ممنون از پاسختون........ولی تو هولدم تا زمانی که اونیکه شرط رو بیشتر میکنه,,شرط بندی ادامه پیدا میکنه
من اینو متوجه نمیشم...لطفا هم راجع توضیح بدید,,,bit & raise
که چه وقتی این مراحل تموم و یا تعداد دور معینی داره مثلا 4 دور میشه قبل از رو شدن 3 کارت مشترک شرط بست یا 1 دور می شه یا به BB ربط داره اگر fold نکرده باشه
sorry خیلی طولانی شد....من پوکرو خیلی دوست دارم,درست یاد بگیرم/ممنون بابت کمک هاتون /thx & wait
پاسخ
ممنون از پاسختون........ولی تو هولدم تا زمانی که اونیکه شرط رو بیشتر میکنه,,شرط بندی ادامه پیدا میکنه
من اینو متوجه نمیشم...لطفا هم راجع توضیح بدید,,,bit & raise
که چه وقتی این مراحل تموم و یا تعداد دور معینی داره مثلا 4 دور میشه قبل از رو شدن 3 کارت مشترک شرط بست یا 1 دور می شه یا به BB ربط داره اگر fold نکرده باشه
sorry خیلی طولانی شد....من پوکرو خیلی دوست دارم,درست یاد بگیرم/ممنون بابت کمک هاتون /thx & wait
پاسخ
سلام دوستان ،

اگر امکان دارد نرم افزاری که پوکر 5 کارتی در آن بتوان بازی کرد را معرفی می کنید...
پاسخ
(2012/01/23، 12:17 AM)h2helios نوشته است: سلام دوستان ،

اگر امکان دارد نرم افزاری که پوکر 5 کارتی در آن بتوان بازی کرد را معرفی می کنید...

دوست گرامی من بعد از اینهمه گشت و گذار بدنبال نرم افزارهای پوکر متاسفانه تا حالا به چنین نرم افزاری برخورد نکردم...
ولی میتونید در پوکر استارز 5card draw بازی کنید که فکر نمیکنم فرقی داشته باشه...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نكات مهم براي پيشرفت در پوكر l$l 3 7,709 2017/07/07، 05:15 PM
آخرین ارسال: EMIL-BIA
Lightbulb اصطلاحات پوكر SE7EN 18 36,586 2016/08/10، 01:56 AM
آخرین ارسال: alireza1360
  آموزش نرم افزار pokerstars tatepito 82 52,838 2016/03/30، 06:33 PM
آخرین ارسال: Abch
  یک آموزش کوتاه اما بسیار ارزشمند برای تولید ثروت از پوکر از یک بازیکن پیشرفته m8811163008 3 2,875 2015/01/15، 11:56 PM
آخرین ارسال: AKs
  آموزش razz tatepito 4 5,706 2013/06/24، 04:16 PM
آخرین ارسال: mamal
  آموزش پوکر از نوع (draw 5 caraw & draw 2-7) Kourosh 6 6,370 2011/11/06، 02:28 AM
آخرین ارسال: tatepito
  آموزش stud Kourosh 0 1,705 2011/10/26، 12:12 AM
آخرین ارسال: Kourosh
  تفكيك انواع پوكر SE7EN 0 3,990 2011/05/07، 01:08 PM
آخرین ارسال: SE7EN

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان