Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدیریت سرمایه در پوکر(bankroll-management)
گشنیز 
.s .h سلام
همگی خسته نباشید...

من امروز تصمیم گرفتم یک سری آموزش در مورد مدیریت سرمایه تو پوکر براتون بذارم, امیدوارم براتون مفید باشه...

اگه می خواید تو بازی پوکر باقی بمونید باید پولتونو به صورت منطقی مدیریت کنید. اگه پولتون(سرمایتون) رو مدیریت نکنید بجای اینکه احساس کنید دارید پوکر بازی میکنید و پیشرفت می کنید, متوجه میشید که دارید درجا می زنید و همون جایی هستید که اول بودید... اینجا این مطالب رو قراره براتون مطرح کنم:

1: نقش واریانس(مغايرت‌‌، ناسازگاري‌ )
2: مدیرت سرمایه برای cash game ها
3: مدیریت سرمایه برای tournament ها

1: نقش واریانس:
شانس و واریانس قسمت بزرگی از پوکر هستش هر چقدر هم بازیکن خوبی باشید بعضی وقت ها قطعا باخت خواهید داد حتی بعضی وقت خیلی خواهید باخت, فراتر از چیزی که همه فکرشو میکنن... بهترین بازی کنای دنیا هم انتظار برد بیشتر از 60% رو ندارن, این به این معنی نیست که 2 بار بازی کنن ببرن و 1 بار ببازن. پوکر در کل خیلی متناقض هستش پشت سر هم یه مدت طولانی میبرین و یا می بازین , بازی کنایی هستن که تو 30 بار بازی کردن همه ی بازی ها رو می برن این غیر قابل باوره, ولی همین بازیکن شاید 15 و یا بیشتر از 15 بار پشت سر هم ببازه... تورنومنت ها بدتر هم هستن معمولا جایزه ی تورنومنت ها برای 10% بازی کنای تورنومنت هستش یعنی به طور متوسط هر بازیکن از هر 10 بازیش انتظار یک برد داره, اما معمولا پول ورودی تورنومنتشون رو بر میگردونن... این به چه دردی میخوره؟؟ بازیکنای خوب از هر 7 یا 8 بازیشون پول می برن , پول توی نفر اول دوم و یا سوم هستش برای اینکه بتونید به بازی ادامه بدید به این احتیاج دارید که گهگاه اول و یا دوم بشید... اگه یه تورنومنت بزرگ رو اول بشید حتی 1 سال رو هم میتونید باهاش بگذرونید. اگه پولتون رو به درستی مدیریت نکنید تورنومنت ها خیلی خطرناک تر هستن.

2: مدیریت سرمایه برای cash game ها:

نکاتی که برای cash game ها قراره بگم خیلی ساده هستن. در واقع فقط 2 تا قانون هست. قانون اول : هیچ وقت به میزی که ورودیش بیشتر از 5% کل سرمایه شماست وارد نشید. قانون 2 : اگه روی یک میز از 10% کل سرمایه ی شما بیشتر پول هست باید اون میز رو ترک کنید. این قوانین قطعا درست و همیشه باید اجرا بشن... به عنوان مثال : اگر دیدید که روی یک میز بازیکنای ضعیفی بازی میکنن ولی ورودی میز از 5% سرمایه شما بیشتر هست به هیچ عنوان وارد این میز نشید , خیلی خطرناک هستش شاید از اون بازیکنا بهتر باشید ولی تو پوکر انقدر مغايرت‌ و ناسازگاري‌ هستش که ارزش ریسکش رو نداره. میزی که شما باید توش بازی کنید میزی هست که احساس کنید بازیکنای ضعیفی اونجان و ورودی بازی با سرمایه ی شما همخونی داشته باشه یعنی ماکسیمم 5% کل سرمایتون, این بازی شمارو به برد میبره چون تو بازی های کوچیک مغايرت‌ و ناسازگاري خیلی کمتر خواهد بود. خیلی از بازکنای پوکر وقتی پشت سر هم می بازن نا امید میشن و به میزای با ورودی بالاتر میرن این بد ترین کاریه که می تونین انجام بدین. طبق قوانین مدیریت سرمایه وقتی شما می بازین و سرمایتون کم میشه باید برید رو میزی بازی کنید که ورودیش از بازیه قبلیتون کمتر باشه... بعد از باخت بازیه بعدی باید با 5% سرمایه فعلیتون باشه 5% کل سرمایه ای که در حال حاظر دارید نه سرمایه ای که باهاش شروع کردید. اگه بخواین ادامه بدین و همیشه با 5% سرمایه ای که اول شروع کردین بازی کنین تو 10 تا بازی 50% پولتونو از دست میدین.

این روندیه که در طولانی مدت پولی که از دست دادینو بر میگردونه با این روند پایین میاید با بازکنای ضعیف تر بازی میکنید و دوباره خودتونو میکشید بالا و میرید با بازکنای قوی تر بازی می کنید. اگه وقتی میبازین برید میزه بالا تر بازی کنید و قانون رو رعایت نکنید باختش مساویه با === خارج شدن از بازیه پوکر و 0 شدن سرمایه و مجبور به پول قرض گرفتن میشید که این بدترین چیزیه که میتونه سر یه بازیکن پوکر بیاد......... پس با مدیریت سرمایتون همیشه تو بازی باقی بمونید...

3: مدیریت سرمایه برای tournament ها:

استراتژی کنترل سرمایه برای tournament ها 2 قسمت داره:

1: Sit&Go های تک میز.
2: Sit&Go های چند میزه و تورنومنت هایی که میزای زیادی دارن.

برای Sit&Go های تک میز فقط 5% سرمایتون رو وارد بازی کنید و برای Sit&Go های چند میزه یا تورنومنت ها فقط با 2% کل سرمایتون وارد بازی بشید.
به هیچ عنوان به تورنومنتی که ورودیش از 2% سرمایه شما بیشتره وارد نشید.

Chris ferguson طی یه تصمیم اینو هدف گذاشت که سرمایشو از $0 به 10.000$ برسونه. با free roll ها شروع کرده طی 9 ماه از 0 رسیده به 100$ و 9 ماه دیگه برای اینکه از 100$ برسه به 10.000$ وقت گذاشته.
به گفته ی خودش تو کل مسیرش این استراتژی ها رو رعایت میکرده...

موفق باشید....d .c

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط behnam_01 ، mhi2000 ، hhhpok ، saeed_zer0 ، ☯MR.Face☯ ، REZA_OMAHA ، bbabareza ، poker face ، Kourosh ، tatepito ، armanarmica ، Bluffer ، hoo ، shahryar ، hesam01 ، shayan0711 ، rezasisia ، poker maker ، saeedfalahzadeh ، mohamad-fl ، amirrad66 ، Esi_araki ، poker_star ، B3N ، iviehraiv ، reza.m ، mahannnn4779 ، nariman852 ، msh ، zatara ، m8hsen ، naserii ، evix ، hesam_n ، o0ehsan0o ، amir1867 ، sapines1001 ، arbi_barayev ، m8811163008 ، RezAce ، Alireza56 ، hellmuth ، weed ، amir1367 ، monarch02 ، accidentboy ، Milad.md ، miladspoker ، htp6118 ، am2644 ، tomi ، ali.malek7 ، signal89 ، mehdiatai86 ، zahir ، Eleven11 ، BAMZI ، amir_gartal ، ghas ، shangool ، Amirhh ، sasasa ، R-Mousall
مرسی............
پاسخ
از گزینه سپاس هم استفاده بشه خوبه ها
پاسخ
گشنیز 
.h .s سلام...

امیدوارم مطلب قبلی به دردتون خورده باشه امروز می خوام در مورد نحوه ی به دست آوردن پول و نحوه ی محافظت کردن از پولی که به دست آوردین براتون یه سری مطلب بزارم...

برای اینکه یه پوکر بازه برنده باشید باید این 2 نکته رو در نظر داشته باشین:

1: پول در آوردن.
2: از پولتون محافظت کردن.

راه پول در آوردن استفاده از استراتژی های تصمیم گیری هستش, به بهترین نحو بازی کردن رو بلد باشید بتونید دست بازیکنارو بخونید و با این روش ها تصمیم گیریتون رو بهتر کنید, اما حفاظت از سرمایه خارج از میز بازی انجام میگیره. اینکه چه زمانی بازی کنید چه میز هایی با چه Limit هایی بازی کنید چه زمانی برید سطح بالاتری بازی کنید و در کل اینکه بدونید چه جوری باید از سرمایتون محافظت کنید.

تو این قسمت براتون توضیح میدم که چجوری از پولتون محافظت کنید و به همراهش میگم که چجوری در میزها با یه استراتژی سالم میتونید پولتون رو زیاد کنید.

تو این قسمت این نکات و قراره بگم :

1: در مورد اینکه تورنومنت ها آدم رو به طمع میندازن
2: آوانتاژ cash game ها

طمع تورنومنت:

این واضح هستش که تورنومنتا آدم رو به سمت خودشون می کشن چون میشه یه سرمایه گذاری کوچیک رو به یک برد خیلی خیلی بزرگ تبدیل کرد
اکثر اوقات بازیکنای مبتدی تورنومنت های بزرگ رو که جایزه های میلیون دلاری دارن رو تو tv یا internet میبینن و میگن که منم می خوام با پولم این کارو بکنم... ولی چیزی که باید بهش دقت کنن اینه که تو اینجور تورنومنتها واریانس نسبت به حالت های دیگه ی بازی خیلی بیشتر هستش. تو تورنومنت ها 10 حتی 20 بار هم امکان داره پول نبرن و شاید برای رسیدن به final table و اول شدن 100 و یا 200 تورنومنت لازم داشته باشن... توصیه من این که مقدار کمی از سرمایتون رو برای تورنومنتها کنار بزارید و بیشترش رو برای بازی cash بزارید... الان مزایای پول ساختن با cash game هارو بهتون میگم...

آوانتاژ cash game ها:

آوانتاژی که cash game ها نسبت به تورنومنتها دارن این که پول ساختن تو cash game ها از تورنومنت ها راحت تره... تورنومنت ها از لحاظ احساسی تاثیر زیادی رو آدم دارن اگه فقط تورنومنت بازی کنید خیلی راحت می تونه ناراحت یا نا امیدتون کنه... تو cash game ها اینجوری نیست خیلی بالا پایین نخواهید داشت به همین دلیل گفتن اینکه "یه هدف دارم تا سره ماه می خوام انقدر پول بسازم" راحت تره. cash game بازی کردن شما رو به صورت سازگار تری به اون هدف میرسونه.

فرض کنیم شما 500$ سرمایه دارید یه سری دلایل هست که اصلا لازم نیست وقتی که پول به دستتون میاد به فکر بازی کردن تو Limit های بالا یا میز های با ورودی بالاتر بیافتید میز های با Limit پایین و ورودی کمتر سود آورتر هستن. شما وقتی تو میزهای پایین تر بازی می کنید اگر بازیتون به سطحی رسیده باشه که بتونید رو چندتا میز هم زمان بازی کنید قطعا cash game ها تو limit های پایین و ورودی کم براتون سود آور خواهد بود ولی تو میزهایی با ورودی بالا هم تعداد میزهایی که میشه روشون بازی کرد کمتر هستش یعنی قدرت انتخاب زیاد ندارید, رقابت خیلی شدیدتره و باید با بازیکنای حرفه ای تری بازی کنید و چون فقط می تونید رو 1 میز بازی کنید(تعدا میزهای ورودی بالا کمن) سودتون کمتر میشه.

در مقایسه با تورنومنت ها باید بهتون بگم که تورنومنت ها خیلی وقت گیر هستن یعنی اگه شما بخواین 1000$ رو به 2000$ برسونید اگه مثلا با تورنومنت ها بتونین این کارو تو 100 روز انجام بدین با cash game ها با نصف این زمان یعنی 50 روز می تونید به این هدف برسید...

این آموزش برای Aaron bartley هستش که تونسته 400,000$ دلار از بازیهای آنلاین پوکر به دست بیاره.

موفق باشید..c .d
پاسخ
 سپاس شده توسط Soroosh ، saeed_zer0 ، ☯MR.Face☯ ، bbabareza ، poker face ، tatepito ، armanarmica ، Lucifer_quest ، hoo ، shahryar ، hesam01 ، shayan0711 ، ali_korn ، poker maker ، saeedfalahzadeh ، B3N ، mm2k ، mahannnn4779 ، div0x ، nariman852 ، m8hsen ، amir1367 ، naserii ، hesam_n ، o0ehsan0o ، RezAce ، weed ، farshadd ، mostad ، htp6118 ، am2644 ، ali.malek7 ، zahir ، enseraf ، zicco
خیلی ممنونم دوست عزیز
از اینکه در این سایت مطالب به ان خوبی میگذارید، همگی از شما سپاسگذاریم
پاسخ
.s .h سلام.

خواهش می کنم ممنون از لطفتون , من خیلی دوست دارم که بازی همه اینجا پیشرفت کنه مطالبی که در موردشون اطلاع دارم در اختیارتون خواهم گذاشت و از همه می خوام حتی اگه یه آموزش کوچیک هم می تونن بزارن این کارو بکنن تا هممون تو بازی پوکر پیشرفت کنیم... تو ترکیه هم پوکر ممنوع هستش ولی امسال یه بازیکن ترکیه ای تیم تشکیل داده برای مسابقات WSOP شاید یه روز ما هم تونستیم این کارو بکنیم... امیدوارم... البته شاید خیلی ها تو این سایت باشن که تفریحی بازی می کنن ولی کسایی هستن که هدفشون WSOP و tournament های بزرگه, خبر دارم... Smile

موفق باشید.c .d
پاسخ
سلام و وقت به خیر دوستان گرامی
سپاس دوست بسیار عزیز AriaInfinity گرامی بابت موضوع فوق العاده مهم و جذاب و تشکر بابت متنهای زیبا پر مفهوم و قابل فهمی که ارائه کردین به شخصه این موضوع و مطالب ارائه شده در این بخش رو جزو بهترین و مفیدترین مطالب سایت میدونم و سعی میکنم تا اونجایی که ممکنه متنهای مفید به دوستان ارائه بدم.
[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]
در مورد اهمیت مدیریت سرمایه سخنان بسیاری گفته میشه تو یکی از پستهام این مطلب رو گفته بودم که :
برای فهم ارزش این بخش همینو بگم که مطمئن باشین اونقدر که مدیریت سرمایه و باهوش بودن در میزان سرمایه گذاری و مطالب جانبی مثل انتخاب تورنمنت مهمه هیچ وقت قوی بودن بازی شما مهم نیست!!!!!!! شما میتونین بهترین بازیکن جهان باشین و با مدیریت غلط سرمایه یک همیشه بازنده !!! اما یک بازیکن معمولی میتونه با مدیریت این بخش یک همیشه برنده باشه شناخت خودتون مهمتر از بازی دیگرانه اینو خوب بدونین و دقت کنین.

و چند روز پیش نگاهی به بخش مطالب متفرقه و موضوع پندآموزی در مورد قمار انداختم و دو پست جالب و قابل تامل در اولی جناب virus.in داستان لیلاج که حتما میدونید که پدر قماربازهای ایرانه و شخصیتیه که از اون به عنوان حرفه ای ترین قمارباز ایران در تاریخ یاد میشه و داستان راجب فلاکت اون در پایان عمرش بود و پندش به پسر امیر و در پست دوم جناب ادمین توضیح در مورد لیلاج از ویکی پدیا رو درج کرده بودن و اونقدر این متن میتونه ارزش مدیریت سرمایه رو مشخص کنه که لازم دونستم در این موضوع نقل قول کنم:
توضیح در مورد لیلاج از ویکی پدیا:
ابوالفرج محمدبن عبدالله که در نزد مردم به لیلاج و لجلاج معروف است، در اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری می‌زیست و آن طور که در کتب تاریخی آمده استاد بازی‌های شطرنج، نرد و سه قاپ بوده‌است. از این رو او را پیر و مرشد قماربازان گفته‌اند. پدر او صفة بن داهر از حکمای هند و از ندیمان خلفای بنی عباس بود. او در جوانی به همدان رفت و آنجا به زندان افتاد و با پا در میانی ابوعلی سینا از مرگ نجات یافت ولی دست چپش را قطع کردند. او چند سالی ترک قمار کرد تا این که در یک بازی همه داراییش را باخت و با کمک ابوعلی سینا به شیراز رفت و در گلخن یکی از حمام‌های قدیمی ساکن شد.

ازیراست که در زبان کوچه و بازار خراسانی، بویژه نزد کودکان و نو جوانان، کسی را که در بازی‌ها، چون تیله بازی، لیس پس لیس، گردو بازی، تخم مرغ بازی و مازلاغ بازی و جز آنها چیره دست و فرز باشد لیلاج یا لیلاج آن کار یا فن گویند.

متوجه اوج ارزش مدیریت سرمایه میشوید دقیقا حرفی که در پست قبل گفته بودم شما میتونین بهترین بازیکن باشین اما بازنده و میتونین متوسط باشین اما همیشه تاکید میکنم همیشه برنده!!((دوستان نکته بین منظورم از همیشه برایند و نتیجه کلی بوده نه همه دستها))
با این مقدمه طولانی به توضیحی در مورد مدیریت سرمایه میپردازم و در پستهای بعدی سعی میکنم موضوع رو بازتر کنم .
مدیریت پول برای شروع
سوال اول برای مدیریت سرمایه شما اینست که با چه میزان از کل سرمایه ام وارد بازی شوم (مهمترین و اولین نکته) و اینکه با این میزان پول انتخاب درست چه میزی هست؟
جواب سوال اول به نظر صاحب نظران متفاوت هست اما اکثر حرفه ای ها برای بازی 1/100 (یک صدم) کل سرمایه را پیشنهاد میکنند که به شخصه با این روش وارد میشوم و به شما پیشنهاد میکنم که سهم کمی از سرمایهتان را وارد بازی کنید تا نقش شانس را به حداقل رسانده و نقش خوب بازی کردن رو پر رنگ کنید.
خوب نکته بعدی اینست که با این میزان سرمایه وارد چه میزی شوم؟ برای جواب لازم دونستم اول این نکته رو توضیح بدم:
در بازی هر شرکت کننده به نوبت باید در 2 شرطبندی شرکت کند دو میزان پول با نام small blind(SB) & big blind(BB) به عنوان مثال در میزی وارد میشوید که BB=2 & SB=1 میباشد
حالا که با این نکات آشنا شدیم فرمول ورود به بازی که پیشنهاد شده 50 برابر SB میز میباشد.به عنوان مثال اگر می خواهید وارد میزی با SB 1 & BB 2شوید چون اسمال بلایند 1 میباشد این عدد را در 50 ضرب میکنیم و به عدد 50میرسیم.باید بگویم این میزان حداقل پول ورودی پیشنهادی است.پس با ریسک کم و بازی زیاد سودتان را 100% کنید و طمع نکنید کاری که همیشه به نابودی انجامیده میشود.
بازم تاکید میکنم طمع نکنین دوستانی رو میشناسم که بعد از برد 1000 دلار بیش از نصفش رو توی همون شب باختن !!! لطفا بعد برد زیاد حتما به خودتون استراحت بدین و اه جنبه و توانایی دیدن حساب چند هزار دلاری ندارین پولها رو به حساب وب مانی انتقال بدین و در سایتها دلار وب مانی رو 1180-1250 بفروشین وقتی خیالتون راحت شد بعد باز دوباره بازی کنین....این نکته رو خیلی جدی بگیرین چون آدم در این مواقع وسوسه میشه که سرمایه گذاری کنه به صورت غیر منطقی مثلا شما 500$ سرمایه دارین و وارد تورنمنت های 2 $ یا 3 $ یا 5 $ میشین تو یکی از اونها 800$ میبرین کل پولتون میشه 1300$ بر اساس قانون من میتونین تا 1% سرمایتون رو هزینه کنین پس شما حق دارین که وارد تورنمنت هایی تا ورودی 13$ بشین نه اینکه بگین خوب 800 $ بردم پس 200$ رو وارد کش گیم 2$/5$ میشم!!! یا تورنمنت ورودی 212$ اینکارا یک نتیجه داره و اون تراز کلی منفیه!!!!یعنی آدمهای همیشه بازنده در برایند بازیشون که 90% پوکربازها رو شامل میشه.

پس به امید اینکه جزو اون گروه 10$ با تراز مالی + باشین این پست رو به پایان میبرم
شاد باشید

پاسخ
بسیار مطلب جالب و آموزنده ایی بود
در رابطه با مطلب که نباید با بیش از 5% میزان موجودی وارد میزهای باالا شد کاملا موافقم
خوده من چندین دفعه اون موقع ها که مبتدی بودم از این موضوع ضربه خوردم و چندین بار مقدار 1میلیون رو به 0 رسوندم بر اثر رعایت نکردن این موضوع
ولی بعد از چند مدت و تجربه کسب کردن به این مهم رسیدم که بر اساس موجودی خودتون باید میزهای مناسب رو انتخاب کنین
ممنون از مطلبتون
پاسخ
وقت به خیر دوستان گرامی

خوشحالم که باز هم در خدمتتون هستم و این پست سوم امروزه!!!

دیروز مطلبی رو میخوندم در مورد مدیریت سرمایه و یک نمودار خیلی جالب داشت که واقعا کمی بهش فکر کردم و دیدم یه راهنمای فوق العاده خوبه برای بانک رول منیجمنت .

موضوعی که در پستهای قبل هم اشاره کردم ..و خواستم با شما هم در میون بگذارم.

همونطور که میبینین با 60$ دپوزیت کار شروع میشه و شما شروع به بازی میکنین رنگ سبز میزان پولیه که وقتی به اون رسیدین یک لول بالا میرین. به نظر من نمودار جالبه و قابل استفاده.

رنگ قرمز وقتی هست که باید یک لول برگردین عقب.و رنگ آبی پولی که در هر لول خارج میکنین از بانک رولتون.

امیدوارم حتی اگه همش رو نمیتونین اما قسمتی از اون رو به کار ببرید و براتون مفید باشه.

شاد باشید.

پاسخ
مرسی دکتر کیان عزیز ولی من در تمام کتابهایی که خوندم اکیدا تاکید میکنند بالای صد بلایند باید داشته باشیم که بتونیم بریم به مرحله بعد و تازه دویست بلایند حالت امن محسوب میشه.
پاسخ
ممنون از دكتر كيان بابت اين پست مفيد.
سروش جان هم دكتر كيان درست ميگن و هم شما.
من شخصا به اين نتيجه رسيدم كه مهم نيست مثلا با 60 دلار شروع كنيم يا دقيقا طبق نمودار داده شده بريم بالاتر و يا پايينتر.
مهم داشتن ديسيپلين هست و شما ميتوني نمودار خودت رو بسازي.
نكته اينجاست كه بايد به نمودار خودت پايبند باشي.
پاسخ
جناب erun اگه میشه یه راهنمایی یا پلان برای من البته اگه زحمتی نیست ارائه بدین به اینصورت که:

اکانت من 1000 دلار هست و فقط تورنمت بازی میکنم

برای رسیدن به 10000 دلار بای استپ های بعدی و چه مقدار کش اوت طبق چه پلانی باشه.

نوع تورنمت هم مهمه مثلا ریبای دار ناک اوت و ... یا قانونی که ارائه میشه کلیست

و خلاصه یه نمودار که تو هر استپی چه مقدار بای این باشه و چه مقدار کش اوت تا رسیدن به هدف آخر

من الان بای این رو بین 0-6 دلار گذاشتم و بیشتر تورنمت های ریبای دار 4.4 و مخصوصا 5.5 رو علاقمند هستم بازی کنم

و جدیدا هم نه ریبای میکنم و نه ادد و فکر میکنم اصلا به اینکار نیاز نیست وهزینه اضافه هست چون بعد از یکساعت

بازی به اونایی که ریبای و ادد کردن میرسم و کلا اون موقع ریبای بی معنا میشه و خوبیه این تورها اینه که رسیدن به

فینال جوایزی معادل تورنمت 20 دلاری داره با 500 نفر شرکت کننده و هزینه فقط 5 دلار که در میان مدت به صرفه هست.

ولی تو کش اوت مشکل دارم و دچار بی برنامگی و سردرگمی شدم و به یک پلان نیاز دارم
پاسخ
مدیریت پول برای شروع
سوال اول برای مدیریت سرمایه شما اینست که با چه میزان از کل سرمایه ام وارد بازی شوم (مهمترین و اولین نکته) و اینکه با این میزان پول انتخاب درست چه میزی هست؟
جواب سوال اول به نظر صاحب نظران متفاوت هست اما اکثر حرفه ای ها برای بازی 1/100 (یک صدم) کل سرمایه را پیشنهاد میکنند که به شخصه با این روش وارد میشوم و به شما پیشنهاد میکنم که سهم کمی از سرمایهتان را وارد بازی کنید تا نقش شانس را به حداقل رسانده و نقش خوب بازی کردن رو پر رنگ کنید.
خوب نکته بعدی اینست که با این میزان سرمایه وارد چه میزی شوم؟ برای جواب لازم دونستم اول این نکته رو توضیح بدم:
در بازی هر شرکت کننده به نوبت باید در 2 شرطبندی شرکت کند دو میزان پول با نام small blind(SB) & big blind(BB) به عنوان مثال در میزی وارد میشوید که BB=2 & SB=1 میباشد
حالا که با این نکات آشنا شدیم فرمول ورود به بازی که پیشنهاد شده 50 برابر SB میز میباشد.به عنوان مثال اگر می خواهید وارد میزی با SB 1 & BB 2شوید چون اسمال بلایند 1 میباشد این عدد را در 50 ضرب میکنیم و به عدد 50میرسیم.باید بگویم این میزان حداقل پول ورودی پیشنهادی است.پس با ریسک کم و بازی زیاد سودتان را 100% کنید و طمع نکنید کاری که همیشه به نابودی انجامیده میشود.

در مورد میزان سرمایه شروع من مطالب متفاوتی خوندم،یکیش و جز معتبر ترینها همین مطلبه از کتاب Super System که در این سایت هم نقل شده،اما تفاوت قابل ملاحظه ای بین بین مطلب شما و دويل برانسون هست(10 برابر)میشه نظرتون رو در این مورد بگین؟
*play in game that you have atleast 250 big blinds for it.
فقط در میزهایی بازی کنید که حداقل 250 شرط اجباری بزرگ (Big Blind) از آن در اختیار داشته باشید.
پاسخ
(2012/09/12، 05:07 PM)bbabareza نوشته است: جناب erun اگه میشه یه راهنمایی یا پلان برای من البته اگه زحمتی نیست ارائه بدین به اینصورت که:

اکانت من 1000 دلار هست و فقط تورنمت بازی میکنم

برای رسیدن به 10000 دلار بای استپ های بعدی و چه مقدار کش اوت طبق چه پلانی باشه.

نوع تورنمت هم مهمه مثلا ریبای دار ناک اوت و ... یا قانونی که ارائه میشه کلیست

و خلاصه یه نمودار که تو هر استپی چه مقدار بای این باشه و چه مقدار کش اوت تا رسیدن به هدف آخر

من الان بای این رو بین 0-6 دلار گذاشتم و بیشتر تورنمت های ریبای دار 4.4 و مخصوصا 5.5 رو علاقمند هستم بازی کنم

و جدیدا هم نه ریبای میکنم و نه ادد و فکر میکنم اصلا به اینکار نیاز نیست وهزینه اضافه هست چون بعد از یکساعت

بازی به اونایی که ریبای و ادد کردن میرسم و کلا اون موقع ریبای بی معنا میشه و خوبیه این تورها اینه که رسیدن به

فینال جوایزی معادل تورنمت 20 دلاری داره با 500 نفر شرکت کننده و هزینه فقط 5 دلار که در میان مدت به صرفه هست.

ولی تو کش اوت مشکل دارم و دچار بی برنامگی و سردرگمی شدم و به یک پلان نیاز دارم

متاسفانه من اینو الان دیدم
کلا برای تورنمنت میگن 100 BuyIn میزان مناسبیه یعنی اگه Average Buyin شما $4 باشه، 400$ مناسبه. چون تورنمنت واریانس بالایی داره، به نظر من Cashout کردن ماهیانه بهترین برنامه است، چون داشتن 10-20 روز Breakeven (یر به یر) خیلی طبیعیه. شما مثلا هر ماه 70% سودتو Cashout کن و با توجه به میزان پول جدیدت، Buyin های بالاتر رو اضافه کن.

باهات درمورد اهمیت Rebuy و Addon مخالفم. ممکنه این تورنمنت ها بدون R و A کردن سودمند باشند ولی با R و A سودمندتر خواهند بود. ولی با توجه به این که Bankroll کافی برای Rebuy کردن تو 5-4 دلاری ها نداری، تو این تورنمنت ها همینجوری بازی کن ولی تو تورنمنت های 2-1 دلاری R و A حتما بکن (حتی توصیه می کنم همون اولا بازی Rebuy کن و درصورت باخت Double-Rebuy) ولی خوب این کارو تا زمانی بکن که حداقل 30 BB با Rebuy به دست بیاری. مثلا حداکثر تا مرحله 150/300 وقتی Rebuy بهت 3K میده. اینم تو ذهنت باشه که پوکر استارز رو R ها Rake نمی گیره. یعنی اگه تورنمنت 0.3+3$ باشه موقع Rebuy فقط 3$ باید بدی. به طور مثال اگه تو 2-3 تا Level اول استکتو ببازی با تقریبا 10% تخفیف انگار وارد همون تورنمنت دوباره میشی و با این فرق که حریفاتو بهتر از یه تورنمنت جدید می شناسی. کلا چون تو این تورمنت ها شانس ورود مجدد وجود داره، دینامیک بازی متفاوته و بازیکنا Aggro تر بازی می کن، و شما هم روش بازیتو باید تطبیق بدی. بیشتر ارزش این تورنمنت ها به خاطر کسایی هست که Rebuy= نمی کنن و کلی پوله مرده به جا میذارن. کلا میگن رو متوسط 5 بار Rebuy کردن حساب کنین وی خوب تورنمنت تا تورنمنت فرق داره. هدفت باید رسیدن به FT باشه نه صرفا Mni-Cash کردن.

ضمنا SnG های 180 نفره که بالای قسمت تورنمنت ها هست هم تورنمنت های خوبین و به نسبت سریع پر میشن منظورم 2.5 و 4.5 دلاره هاست.

(2012/09/18، 08:43 AM)msh نوشته است: مدیریت پول برای شروع

در مورد میزان سرمایه شروع من مطالب متفاوتی خوندم،یکیش و جز معتبر ترینها همین مطلبه از کتاب Super System که در این سایت هم نقل شده،اما تفاوت قابل ملاحظه ای بین بین مطلب شما و دويل برانسون هست(10 برابر)میشه نظرتون رو در این مورد بگین؟
*play in game that you have atleast 250 big blinds for it.
فقط در میزهایی بازی کنید که حداقل 250 شرط اجباری بزرگ (Big Blind) از آن در اختیار داشته باشید.

منظور دویل 250 تا Big Bet بوده نه Big Blind. اصطلاح Big Bet تو بازی های Limit به جای Big Blind استفاده میشه. تو بازی های Limit میزان Raise شما محدوده و نهایت 4 بار تو هر مرحله عمل Bet و Raise انجام میشه. به فرض توی میز 1/2 شما قبل از فلاپ و روی فلاپ اجازه دارین "یک دلار-یک دلار" Raise کنین تا سقف 4 نوبت یعنی 4 دلار و روی ترن و ریور اجازه دارین فقط 2 دلار-2 دلار Raise کنین و تا سقف 8 دلار.

تو بازی های No Limit یا Pot Limit همونجور که Aria عزیز گفتن بهتره شما 20 برابر ورودی رو داشته باشین، مثلا اگه سر میز با 100 Big Blind میشینین، حداقل 2000 BB نیاز دارین. همه اینا به شرطیه در صورت باخت زیاد به Level پایین تر برین
پاسخ
من تو حسابم 10 دلار دپوزیت کردم و الان 13 دلار دارم ... هی میره تا 18 19 20 بعد بر میگرده پایین Sad

شما می گین 1% پولتون رو تو هر بازی , بازی کنید , خب این میشه 10 سنت ...
فقط سیت اند گو های 10 و 2 سنتی رو میشناسم که 95% یا میبازم یا mini(micro)-cash...

این چند دلاریم که در میاد و در میره Big Grin رو ring game میگیرم ..
با بلایند 0.01/0.02
و میگین با 20 تا بیگ وارد شید , میشه 4 دلار
و این 30% پولمه ...

الان منه تازه کار باید کجا بازی کنم تا پول بسازم بنظرتون؟
یکم راهنمایی میخواستم ..

ممنون و بای
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان