Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر مراجع عظام تقلید درباره بازی پاسور
در پی در خواست کاربران از سایت شرایط جایز بودن بازی پاسور از مراجع عظام تقلید مورد پرسش قرار گرفت و اعلام شد. بطور کلى بازى با هر چیزى که مکلّف تشخیص دهد از آلات قمار است و یا در آن شرطبندى شود، به هیچ وجه، جائز نیست ولی ...

سایت فردا گزارش داد:
رهبر معظم انقلاب نظر خود را در خصوص بازی با پاسور اینگونه اعلام کرده است ؛ بازى با ورقى که عرفا از آلات قمار محسوب می‏شود، بطور مطلق حرام است و جایز نیست انسان با اختیار در مجلس قمار یا بازى با آلات قمار شرکت کند.
ایشان همچنین تصریح کرده اند ، وبطور کلى بازى با هر چیزى که مکلّف تشخیص دهد از آلات قمار است و یا در آن شرطبندى شود، به هیچ وجه، جائز نیست ولی بازى با هر وسیله‏اى که جزء آلات قمار به حساب نیاید، بدون شرطبندى، اشکال ندارد.
همچنین آیت الله العظمی سیستانی نیز در این خصوص با اشاره به شرایط عرف در جامعه خاطرنشان کرده اند: اگر بازی با آن بدون برد و باخت مالی باشد ، در این صورت بازی با آن بدون برد و باخت مالی اشکال ندارد.
در این بین نظر آیت الله مکارم شیرازی نیز اینگونه اعلام شده است ؛ بازی با پاسور چنانچه در عرف محل از حالت قمار خارج شده باشد اشکالی ندارد .
نظر آیت الله جوادی آملی نیز در خصوص شرایط جایز بودن بازی پاسور شبیه به نظرات دیگر مراجع است ، به صورتی که ایشان عنوان کرده اند اگر چیزى در زمان گذشته ابزار قمار بود، ولى فعلاً ابزار قمار نیست، بازى با آن بدون برد ‏و باخت، جایز است.‏
ضمن آنکه ایشان در ادامه فرموده اند ؛اگر چیزى در یک منطقه، اصلاً ابزار قمار نیست؛ هرچند در بعضى منطقه‌ها ابزار قمار ‏است، بازى با آن بدون برد و باخت، در منطقه اول جایز است.
پاسخ
عجب!
به اين ميگن طرز فكر فراتر از زمان! (زندگي كردن در 2011 و فكر كردن در 1400 سال پيش!)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا ما ميريم جهنم؟
يعني راهي نيست كه آقايون راضي بشن ؟ اونجوري ميتونيم بعد اين كه مرديم بريم بهشت پوكر بازي كنيم!
پاسخ
اگر در قسمت خرید ژتون توجه کنید، یک لینک اضافه شده با نام: چرا بازی های این سایت قمار نیستند؟
این هم متنش:

توجه: بطور کلی "بازی" یعنی دو یا چند نفر با هم رقابت کرده و برنده و بازنده آن شناخته شود. در دین اسلام، هر گونه بازی حتی بازی با گردو در صورتی که برد و باخت در آن باشد حرام است. در نظرات فقها، منظور از برد و باخت، برد و باخت مال یا پول است که موجب ایجاد ثروت باد آورده برای بعضی و ورشکست شدن و بی خانمان شدن بعضی دیگر می شود.

منظور از قمار هر نوع بازی است که در آن شرط برد و باخت مالی باشد، به این نحو که شرط کنند که به برنده مالی را بدهند، خواه آن بازی مانند فوتبال و بسکتبال و از این قبیل بازی‏های مرسوم باشد یا با شطرنج و آلات دیگر باشد. در همه این موارد به عنوان "اکل مال به باطل" ( یعنی خوردن مال دیگران از راه نامشروع ) گرفتن آن پول یا آن جنس یا آن مال حرام است و حلال نیست. اما اگر در هر بازی (غیر از بازی با آلات مخصوص قمار) شرط نشود که به برنده پولی یا مالی پراخت شود، اشکالی ندارد.(1)

اصطلاحاً به آن پول یا مالی که گرو می‏گذارند "رهن" یا "گرو" می‏گویند. گرفتن رهان وگرو حرام و اکل مال به باطل است. در المنجد آمده است :

به هر بازی که در آن شرط شود برنده از بازنده چیزی را بستاند، قمار می‏گویند چه با ورق باشد و چه با غیر ورق.(2)

امام خمینی(ره) می‏فرماید:"فرقی بین انواع قمار (نرد و شطرنج و غیره) نیست حتی بازی با گردو و تخم مرغ اگر همراه با شرطِ گرو باشد که برنده گروی را بگیرد، همه این‏ها قمار محسوب می‏شود.(3) ولی اگر در بازی ها شرط برد و باخت مالی نشود و صرفا برای سرگرمی باشد نمی توان گفت هر بازی حرام است بلی انواع بازی هایی که انسان را خدا و ذکر و یاد او دور می کند سزاوار نیست که انسان وقت ارزشمند خود را صرف آن نماید از دیدگاه قرآن این نوع بازی ها لغو و لهو است و باید مومنان خود را از کارهای لغو و لهو دور نگه دارند ( والذین هم عن اللغو معرضون ) لازم به تذکر است که فتوای علما و مراجع در مورد پاسور هایی که از آلات قمار محسوب می شود بازی کردن با آنها جایز نیست ولی بازی با پاسور هایی که از آلات قمار نیست و بچه ها برای سرگرمی با آنها بازی می کنند بدون برد و باخت مالی اشکالی ندارد .

پی نوشت‏ها و منابع:

1- محمد حسن نجفی، جواهر الکلام، ج 22، ص 109، چاپ بیروت داراحیاالتراث العربی.
2- المنجد، ماده قمر.
3- امام خمینی، المکاسب المحرمة، ج 2، ص 2.. امام خمینی، المکاسب المحرمة.

توجه داشته باشید که در این سایت، بازی ها به هیچ عنوان با پول نیست و با ژتونهای مجازی انجام می گیرد و این ژتونها فقط برای کسب افتخار و سرگرمی کاربرد دارند و امکان پس دادن آنها و تبدیل دوباره به پول به هیچ عنوان وجود ندارد و بازیکنان علاوه بر آنکه می توانند روزانه مقدار معینی ژتون برای سرگرمی دریافت کنند، از راه شرکت در برنامه های مختلف دیگر آنها را هدیه می گیرند و حتی می توانند ژتونها را برای هم بصورت هدیه ارسال کنند. بر طبق قوانین سایت، فروش ژتونهای بازی از یک بازیکن به بازیکن دیگر به کلی ممنوع است و در صورت احراز این موضوع، فروشنده و خریدار هر دو برای همیشه از شرکت در سایت محروم خواهند شد.

در جواب کسانی که اظهار می دارند حتی خریدن ژتون ها هم از مصادیق قمار محسوب می شود، باید پاسخ داد در این صورت پرداخت پول بابت شرکت در هر گونه تفریح مانند حضور در شهر بازی و استادیومها و مسابقات تلویزیونی هم قمار می باشد که این طور نیست زیرا ژتونها در حکم بلیت حضور در بازی ها هستند و هرچه مقدار آنها بیشتر باشد، امکان حضور در بازی های سطح بالاتر ممکن می گردد.

از آنجا که هر مسلمان می تواند از مرجع تقلید مورد علاقه خود نظر بگیرد و بر طبق آن عمل کند، در ادامه، نظرات آیات عظام فاضل لنکرانی و صانعی را در مورد بازی با آلات قمار ارائه کرده ایم:

نظر آیت الله فاضل لنکرانی:

بازي با آلات قمار مطلقا" ( يعني چه برد يا باخت در كار باشد يا نباشد ) حرام است ولي شطرنج و پاسور اگر در عرف متدين جامعه از آلت قمار بودن خارج شده باشد و برد و باختي هم در كار نباشد اشكال ندارد، ( جامع المسايل آيت الله فاضل ، ج 1، س 951 و 952 )

منبع : [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
منبع : [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
سوال: پاسوربازي با كامپيوتر چه حكمي دارد؟

دفتر حضرت آيت الله فاضل جواب دادند چون كامپيوتر آلت قمار محسوب نمي شود، لذا بدون برد و باخت اشكال ندارد .

منبع: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]

متن سوالات ايسنا و پاسخ اين مراجع تقليد به شرح زير است:

سوالات:

چه بازيها و يا ادواتي جزء قمار محسوب ميشود؟
حكم بازيهاي كامپيوتري كه به صورت برنامهاي رايج در اكثر كامپيوترها وجود دارد و به صورت ادواتي چون پاسور و… انجام ميشود، چيست؟
آيا صرفا بازي با اين برنامه ها قمار محسوب ميشود؟
پاسخ آيت الله العظمي صانعي:

آلات قمار، ادوات و ابزاري است كه بين مردم براي برد و باخت متعارفا استفاده ميشود و تشخيص آن با خود مكلف است.
بازي با آن برنامه مانعي ندارد، چون وسيله سرگرمي بدون برد و باخت است نه وسيله قمار.
پاسخ آيت الله العظمي فاضل لنكراني:

اين امر بستگي به نظر و تشخيص عرف دارد و چنانچه وسيلهاي در نظر عرف آلت قمار شمرده شود، بايد از آن اجتناب شود و هرگونه تصرف از قبيل حفظ و نگهداري و بازي حتي بدون برد و باخت حرام است.
ظاهرا بازيهاي كامپيوتري عرفا قمار شمرده نميشود، آري اگر در نزد عرف آنها نيز از مصاديق وسايل قمار باشد، همان حكم آلات قمار را پيدا ميكنند.
اگر وسيله از آلات قمار باشد، بازي با آن هم به هيچوجه جايز نيست.
منبع: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]
پاسخ
دوستان بزرگوار سوالی برام پیش اومده اگر براتون مقدور باشه از دفاتر مراجع سوال کنید...

اینکه آیا پوکر بازی کردن روزه رو باطل میکنه یا نه؟
اگه پولی نباشه چی یعنی حالت قمار پیدا نکنه؟

لطفن اگه جواب مثبته(یعنی باطل میکنه)تا قبل از پایان ماه رمضان جواب ندین چون میخام بازی کنم...

ممنون.
ببخشید التماس دعا منظورم بود...!
پاسخ
(2011/08/03، 12:23 PM)tatepito نوشته است: دوستان بزرگوار سوالی برام پیش اومده اگر براتون مقدور باشه از دفاتر مراجع سوال کنید...

اینکه آیا پوکر بازی کردن روزه رو باطل میکنه یا نه؟
اگه پولی نباشه چی یعنی حالت قمار پیدا نکنه؟

لطفن اگه جواب مثبته(یعنی باطل میکنه)تا قبل از پایان ماه رمضان جواب ندین چون میخام بازی کنم...

ممنون.
ببخشید التماس دعا منظورم بود...!

اگر به قصد تقرب بازي كنيد با پول يا با چيز ديگر اشكال ندارد.
به قصد تقرب يعني فقط به خاطر لذت بردن از پوكر بازي كنيد و نه بخاطر برد يا باخت.
{جلد سوم رسائل الوسائل ص -76}
پاسخ
حالا اگه یه پولی بردیم یعنی حرامه؟؟

ولی من یه راه حل دارم...اونم اینه مثلن اگه پولی بردیم نصفش رو بدیم ذکات و خمس و کفاره ...(چه میدونم اسمش چی میشه اونو دیگه از علمای عظام بپرسید)
البته اگه نصفش کافی باشه که شخصن بعید میدونم...!یعنی منظورم اینه که هرچه علمای عظام بفرمایند البته حق با ایشان هست کاملن...

ولی اگه باختیم که هم دنیا و هم آخرت خودمون رو ازدست میدیم...!!
پس تا سعی دارید نبازید...التماس دعا...
خدا از سر تقصیرات ما بگذرد...

آقا امید عجب رساله خوبی معرفی کردی...اگه داری یه جلد آنلاینش رو بذار واسه دان...

ضمنن بهتره که کار خودمون رو بکنیم زیاد وارد اینجور مسائل نشیم چون ممکنه سایت رو پیلخر کنن.
پاسخ
(2011/08/03، 05:17 PM)tatepito نوشته است: حالا اگه یه پولی بردیم یعنی حرامه؟؟

ولی من یه راه حل دارم...اونم اینه مثلن اگه پولی بردیم نصفش رو بدیم ذکات و خمس و کفاره ...(چه میدونم اسمش چی میشه اونو دیگه از علمای عظام بپرسید)
البته اگه نصفش کافی باشه که شخصن بعید میدونم...!یعنی منظورم اینه که هرچه علمای عظام بفرمایند البته حق با ایشان هست کاملن...

ولی اگه باختیم که هم دنیا و هم آخرت خودمون رو ازدست میدیم...!!
پس تا سعی دارید نبازید...التماس دعا...
خدا از سر تقصیرات ما بگذرد...

آقا امید عجب رساله خوبی معرفی کردی...اگه داری یه جلد آنلاینش رو بذار واسه دان...

ضمنن بهتره که کار خودمون رو بکنیم زیاد وارد اینجور مسائل نشیم چون ممکنه سایت رو پیلخر کنن.

دوست عزيز و گرامي.به طور كلي اگر مال وپولي وسط نيايد و بازي در حد تفريح و ساده انجام شود هيچ مشكلي ندارد.ولي اگر پول وسط بيايد و برنده شويد اگر همه اش را به فقرا بدهي يا خمس و زكات و كفاره بدهي حرام حرام است.گفته شده كه كسي كه قمار كند و پول به وسط بياورد جايش ته ته جهنم است.ولي در مورد سايت پوكر بازي(zibazi)بايد بگويم كه آن پولي كه پر داخت ميشود براي اين كه خرج و مخارج سايت در بيايد تا شما بتوانيد پوكر بازي كنيد.اميد وارم اين پست من مفيد و تاثير گذار باشد.البته اين را هم اضافه كنم: اگر كسي قمار كرد و پولي برد و اين كار از جهل و ناداني انجام شد و در بعدا" متوجه اشتباه بزرگش شد بايد پول هاي كساني را كه در قمار ازشان برده برگرداند و از خدا طلب بخشش و مغفرت و آمرزش بخواهد و ديگر اين كار را انجام ندهد بخشيده ميشود.
پاسخ
دوست گرامی ممنون از توضیحات جامع و کامل شما....
ولی من یه چند تا نکته به ذهنم رسید با این توضیحات شما در واقع میخام به اصل موضوع پی ببرم وظاهرن شما در این زمینه اطلاع دارید...

اولن که اینجا هیچکس بزور پول کسی رو نمیگیره و خدارو شکر توی پوکر اختلاس هم نمیشه کرد(البته در بانکداری اسلامی اصلن اختلاس نداریم...!)
اینجا هرکسی که پول داره و عقل و اراده هم داره با میل و خاسته خودش وارد بازی میشه و کسی هم هیچکس رو مجبور نکرده و نمیکنه که بیاد پوکر یا هرنوع قماری بازی کنه...!!
پس عواقب هرکاری به خود شخص مربوط میشه البته من با قمار موافق نیستم ولی مخالف هم نیستم تنها دارم میگم که همه باید آزاد باشند که خودشون تصمیم بگیرند...
در ضمن قمار یعنی شانس صددرصد ولی ثابت شده که در پوکر مهارت نیز ممکنه باعث برنده شدن بشه یعنی پس پوکر حتا نوع پولی اون با قمار تفاوت داره...
انگار که مثلن دو ورزشکار در رشته تیر اندازی باهم مسابقه بصورت پولی انجام بدن مسلمن اونی که مهارت بیشتری داره برنده خاهد شد اما اینجا هم فاکتور شانس هرچند کم اما وجود خاهد داشت...
ضمن اینکه میدونیم برنده این رقابت مزد زحمات خودش و استعداد خدا دادیش رو گرفته و هیچ قماری هم صورت نگرفته،در چنین رقابتهایی بازیکنان به مهارت خود تکیه میکنند نه به شانس و اقبال!!(همانند یک پوکر باز حرفه ای)

والبته بازنده اگرچه باخته و پولشو از دست داده اما در عوض تجربه ای بدست آورده که میتونه در آینده به کارش بیاد و حتا باعث پیروزیش بشه(باخت برای هیچکس خوشایند نیست مگر اینکه واقعن ارزشش رو داشته باشه...)
بنظر من پول اینجا نقش انگیزه رو برای ورزشکاران بازی میکنه و یک کاتالیزور هست برای بالا بردن سطح مهارت....

فقط تصورش رو بکنید که پول از ورزش حذف بشه...! اونوقت چه اتفاقی می افته؟

جای تعجبه که حتا این نوع رقابتها رو هم قمار مینامند و حرامش کرده اند...!
درحالیکه هیچ ربطی به قمار نداره زیرا در قمار واقعی تنها عامل برنده یا بازنده بودن شانس هست و مهارت به هیچ وجه کاربردی نخاهد داشت.

با این تفاسیر بنظر خودم پوکر قمار نیست بنابراین راه من از شما سوا خاهد بود...
(البته ممکنه شما با این تفسیر من از قمار موافق نباشید که در اینصورت هم مشکلی نیست چون من هم با تفسیر شما مخالف خاهم بود)

واما اینکه گفتید اگر پول قمار را به کار خیر بدهیم باز هم حرام در حرام خاهد بود !
این سوال پیش میاد که برای کی حرام خاهد بود؟؟

خب کسی که این پول رو بخشیده خودبخود این پول رو برای خودش حرام کرده!!

اگر هم منظورتون اینه که خداوند هیچ ثوابی برای اینکارش در نظر نخاهد گرفت که فکر نمیکنم اولن خدا به کسی وکالت داده باشه که جاش حرف بزنه...!!
دومن فکر نمیکنم خدا انقدرا هم بیمعرفت باشه ولی بعضیها از خدا دیوی میسازند که شیطان در برابرش محو و زبون شده...!!

واقعن در شگفتم که بعضیها چطور به خودشون اجازه میدن که جای دیگران بخصوص اونهم خدا حرف بزنند!

و یا شاید منظورتون اینه که برای اون فقیر یا بنیادی که این پول رو گرفته نیز حرام خاهد بود؟؟
خب اگه ندونه (که مسلمن هم نخاهند دانست) پس گناهی بر آنها نیست...

و یه سوال کوچولوی دیگه شما که احتمالن از ته ته جهنم خبر داری بهمون بگو از زندگی تو این دنیا بدتر و خطرناکتر...؟؟

اگه پوکر قماره پس وای بحال بورس بازان!!
پاسخ
(2012/02/05، 08:58 PM)poker maker نوشته است: tatepito پسر تو خیلی کلکی.
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

از بزرگان آموختم استاد...
پاسخ
(2012/02/05، 07:43 PM)tatepito نوشته است: دوست گرامی ممنون از توضیحات جامع و کامل شما....
ولی من یه چند تا نکته به ذهنم رسید با این توضیحات شما در واقع میخام به اصل موضوع پی ببرم وظاهرن شما در این زمینه اطلاع دارید...

اولن که اینجا هیچکس بزور پول کسی رو نمیگیره و خدارو شکر توی پوکر اختلاس هم نمیشه کرد(البته در بانکداری اسلامی اصلن اختلاس نداریم...!)
اینجا هرکسی که پول داره و عقل و اراده هم داره با میل و خاسته خودش وارد بازی میشه و کسی هم هیچکس رو مجبور نکرده و نمیکنه که بیاد پوکر یا هرنوع قماری بازی کنه...!!
پس عواقب هرکاری به خود شخص مربوط میشه البته من با قمار موافق نیستم ولی مخالف هم نیستم تنها دارم میگم که همه باید آزاد باشند که خودشون تصمیم بگیرند...
در ضمن قمار یعنی شانس صددرصد ولی ثابت شده که در پوکر مهارت نیز ممکنه باعث برنده شدن بشه یعنی پس پوکر حتا نوع پولی اون با قمار تفاوت داره...
انگار که مثلن دو ورزشکار در رشته تیر اندازی باهم مسابقه بصورت پولی انجام بدن مسلمن اونی که مهارت بیشتری داره برنده خاهد شد اما اینجا هم فاکتور شانس هرچند کم اما وجود خاهد داشت...
ضمن اینکه میدونیم برنده این رقابت مزد زحمات خودش و استعداد خدا دادیش رو گرفته و هیچ قماری هم صورت نگرفته،در چنین رقابتهایی بازیکنان به مهارت خود تکیه میکنند نه به شانس و اقبال!!(همانند یک پوکر باز حرفه ای)

والبته بازنده اگرچه باخته و پولشو از دست داده اما در عوض تجربه ای بدست آورده که میتونه در آینده به کارش بیاد و حتا باعث پیروزیش بشه(باخت برای هیچکس خوشایند نیست مگر اینکه واقعن ارزشش رو داشته باشه...)
بنظر من پول اینجا نقش انگیزه رو برای ورزشکاران بازی میکنه و یک کاتالیزور هست برای بالا بردن سطح مهارت....

فقط تصورش رو بکنید که پول از ورزش حذف بشه...! اونوقت چه اتفاقی می افته؟

جای تعجبه که حتا این نوع رقابتها رو هم قمار مینامند و حرامش کرده اند...!
درحالیکه هیچ ربطی به قمار نداره زیرا در قمار واقعی تنها عامل برنده یا بازنده بودن شانس هست و مهارت به هیچ وجه کاربردی نخاهد داشت.

با این تفاسیر بنظر خودم پوکر قمار نیست بنابراین راه من از شما سوا خاهد بود...
(البته ممکنه شما با این تفسیر من از قمار موافق نباشید که در اینصورت هم مشکلی نیست چون من هم با تفسیر شما مخالف خاهم بود)

واما اینکه گفتید اگر پول قمار را به کار خیر بدهیم باز هم حرام در حرام خاهد بود !
این سوال پیش میاد که برای کی حرام خاهد بود؟؟

خب کسی که این پول رو بخشیده خودبخود این پول رو برای خودش حرام کرده!!

اگر هم منظورتون اینه که خداوند هیچ ثوابی برای اینکارش در نظر نخاهد گرفت که فکر نمیکنم اولن خدا به کسی وکالت داده باشه که جاش حرف بزنه...!!
دومن فکر نمیکنم خدا انقدرا هم بیمعرفت باشه ولی بعضیها از خدا دیوی میسازند که شیطان در برابرش محو و زبون شده...!!

واقعن در شگفتم که بعضیها چطور به خودشون اجازه میدن که جای دیگران بخصوص اونهم خدا حرف بزنند!

و یا شاید منظورتون اینه که برای اون فقیر یا بنیادی که این پول رو گرفته نیز حرام خاهد بود؟؟
خب اگه ندونه (که مسلمن هم نخاهند دانست) پس گناهی بر آنها نیست...

و یه سوال کوچولوی دیگه شما که احتمالن از ته ته جهنم خبر داری بهمون بگو از زندگی تو این دنیا بدتر و خطرناکتر...؟؟

اگه پوکر قماره پس وای بحال بورس بازان!!

آقا لایک داری از حرفات خوشم اومد وری نایس
پاسخ
سلام دوستان

اگر اجازه بدید منم یه عرض ادبی کنم:

اولا که بنظر من مسابقه دارای برد و باخت از اونجا توی اسلام مشکل دار مطرح شده که باعث تضعیف روحیه طرفین میشه و این هم خب با طبیعت اسلام که میگه برادری در تضاد هست ؛
در مسابقه ای که پولی باشه و شرطی , یه عامل دیگه هم بهش اضافه میشه که اون کسب درآمد بدون زحمت است.
اما خب همه میدونیم که زحمتی که ما واسه برنده شدن در پوکر میکشیم صد برابر بیشتر از اون وام های پر از شبهه ای است که در بانکداری به اصطلاح اسلامی داده میشود!

حالا فلان مرجع میاد میگه وامی که ما میدیم ربا نیست ولی اگه شما بری پولت رو بدی دست همسایت باهاش کار کنه و هر برج یه مبلغ معینی ازش به عنوان کارکرد بگیری حروم و ربا هست => خودش جای سوال داره در این علم و استنباط آقای مرجع!!!

در حالی که شما میری بانک بهش میگی وام بده و یا میری یه لب تاب بخری بهت میگن هرچی اقساطت کمتر باشه سود کمتر میاد روش!!!
میگی چطور میگه آخه سود 2 درصد میاد روش!!!
دقت کردین==>> قبل از هرچیز سود و بهره معین شده و حتی تاخیر در پرداخت وام جریمه داره یعنی اول ربا بود بعد شد بهره!!!

اصلا بذارین یه نکته رو اینجا شفاف سازی کنیم:

هر چیزی که با اینا سر کل داشته باشه از نظرشون حرام و اندر حرام است.

شما اول قرآن رو بذار وسط و بعد هم کلای خودت رو قاضی کن.

دیگه نمیخواد از آدمایی که دارن همدیگر میجون تبعیت کنی.

و نکته آخر اینکه اسناد صوتی و تصویری معتبر هست که فلان مرجع ما بوسیله استادش به طور کامل رد صلاحیت شده حالا اینکه چطور ایشون میاد عرض اندام میکنه جای سوال داره.

ولش آقا ولش

یه گندآبه که هرچی همش بزنیم بدتر میشه.
پاسخ
دوستان يادتون باشه قمار خوب نيست. اخرش بدبختيه. من زياد ضرر كردم. زماني پوكر استار ميشد بازي كرد. شايد واسه من اينجور بوده
ولي ارزش نداره عمر و اعصابتون رو بزاريد واسه قمار كردن.
پاسخ
(2015/12/31، 11:29 PM)fardin944 نوشته است: دوستان يادتون باشه قمار خوب نيست. اخرش بدبختيه. من زياد ضرر كردم. زماني پوكر استار ميشد بازي كرد. شايد واسه من اينجور بوده
ولي ارزش نداره عمر و اعصابتون رو بزاريد واسه قمار كردن.

کاملن با شما موافقم قمار اصلن خوب نیست!

ولی اگه شما یا هرکسی پوکر رو قمار میدونه معلومه که فقط تا این حد از پوکر دریافت داشته و متاسفم...

و معلومه که با این طرز فکر باید بد بخت باشید! البته نه بخاطر قمار بلکه بخاطر طرز فکر غلط خودتون!

بارها در آموزشها گفتیم که پوکر رو با دید قمار نگاه نکنید و با علم به احتمالات جاری روی میز تصمیم بگیرید!

اما گاهی اوقات احتمالات جواب درستی به شما نمیده که باید با توجه به بازی حریف تصمیم بگیرید و در نهایت اگر این هم کمکی نکرد گاهی میشه به حس خودمون اعتماد کنیم و تصمیم بگیریم!
که شاید فکر کنید این قمار هست!
اما نیست!

قمار یعنی تصمیم بدون فکر

و قمار اصلن خوب نیست
باور کنید خوب نیست
اصلن خوب نیست
یعنی هیچ!
...
.
پاسخ
 سپاس شده توسط AriaInfinity
دفعه دیگه که کسی پوکر رو با قمار یکی دونست بی تعارف میندازمش بیرون.
چون اولین چیزیکه یه مبتدی هم باید بدونه اینه که این دو یکی نیستن!
اگرچه میتونن باشند!

اما کسی که فرق این دو رو درک نکنه هرگز پوکریست نخواهد شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط AriaInfinity
.c    .c    .c    .c    .c
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فروش انواع ورق(پاسور)با قيمت استسنائي وپرداخت در محل دريافت ورق hh1376 1 3,889 2017/09/18، 11:13 AM
آخرین ارسال: ارمان1370
  خريد پاسور پوكر omidmagic 25 25,150 2017/09/18، 10:38 AM
آخرین ارسال: MiladLuci
  بازی های مورد علاقه شما چیست؟ EMIL-BIA 0 304 2017/05/12، 05:04 PM
آخرین ارسال: EMIL-BIA
  پایه برای بازی toptwo 7 2,997 2016/12/09، 07:17 PM
آخرین ارسال: Alvand
  بازی حضوری AKs 3 1,195 2015/11/14، 04:29 AM
آخرین ارسال: Powerpoker
  فروش تعداد محدودی ورق پاسور بایسیکل drpc 44 14,747 2015/04/29، 12:48 PM
آخرین ارسال: drpc
  نیاز به مدارک برای بازی در پوکراستاز PokerLive 0 852 2015/04/08، 11:52 AM
آخرین ارسال: PokerLive
  پاسور رایگان arman4614 0 905 2015/01/13، 11:02 PM
آخرین ارسال: arman4614
Star با بازی پوکر رایگان کسب درآمد واقعای کنید! irbet365 20 16,165 2014/10/08، 12:45 AM
آخرین ارسال: nakisaa
  خرید پاسور درخواستی شما از امریکا و تحویل در ایران amir1367 4 2,714 2014/08/19، 07:07 PM
آخرین ارسال: amir1367

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان