Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استراتژی بازی در تورنمنت ها
خشت 
شما دوستان هر نوع سوالي در مورد اين نوع پوكر داشتين مي تونين مطرح كنين .
من هم تا جايي كه بتونم جواب ميدم و اگر هم بلد نبودم از بقيه اساتيد جواب مي گيريم.]
پاسخ
Question 
سلام
دوستان اساتید ، یه سوال فنی Shy
میخواستم ببینم این انواع تورنومنت هایی که هست از جمله Sit&go یا Event استراتژی بازی هم باید متفاوت باشه درونشون ؟؟
چون من خودم فکر میکنم توی بعضی از تورنو ها مثل Tornado یا از پیش تعیین شده هایی که تعداد بالا هستن اونجوری که باید نمیتونم موفق باشم ،
چطور میشه که اینطوری میشه ؟؟؟؟ استراتژی خاصی باید بکار ببرم ؟ یا نه همش تلقینه و فرق خاصی با هم ندارن ؟؟؟
پاسخ
آره سعید جان به زودی یک متن در مورد استراتژی های بازی در مسابقات می نویسم. اما کلیتش اینه که در مسابقات بزرگ که حالت freezout دارند باید اولش خیلی محتاط بازی کنی و وقتی مسابقه به حالت پله ای تقسیم جوایز رسید بر اساس Position شروع کنی به بازی تهاجمی (حساب شده نه شانسی).
مطمئن باش تلقین نیست وگرنه این همه پوکر باز حرفه ای بین چند هزار نفر همیشه نمیرسن به صد نفر اول.
پاسخ
Smile 
مرسی سروش عزیز
پس مشتاقانه منتظر این متنی که قراره بنویسی هستم و لحظه شماری میکنم SmileCool
پاسخ
حتما آقا سروش این کار رو بکن . بعضی مسابقات نامفهومه واسه خیلی ها
پاسخ
پیک 
وقت به خیر دوستان گرامی
ممنون از دوستان بابت سوالات وتوضیحات جالبی که در پستها نوشتن.خسته نباشید.
[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]
این قسمت از سایت مسلما جزو مفیدترین قسمتهاست و دوستان سریع به پاسخ سوالاشون میرسند که جای خوشحالیه.
در مورد سوال جناب سعید دوست داشتم توضیحی براشون یدم که امیدوارم برای بقیه دوستان هم مفید قرار بگیره.

در تورنمنتهایی که شما تعداد معینی چیپ در شروع دارید و مثل کش گیم نمیتونین دوباره بعد از اتمام پولتون , سرمایه وارد میز کنین و استراتژی بازی کاملا متفاوت با بازی میزهای کش گیمه.چون دوست عزیزمون در اینباره پرسیدنبه این گروه تورنمنت ها میپردازیم البته باید بگم که این گروه تورنمنت ها انواع گوناگونی دارند و بازی در هر گروه سبک خاص اما در این پست به خلاصه ای مختصر و مفید برای این گروه میپردازم و در پستهای آینده به جرییات هر گروه .

نکته اول تقسیم بازی به سه مرحله زمانی اصلی اولیه میانی و لیت و سه قسمت زمانی حباب(بابل) ،بعد از رسیدن به جایزه و فاینال تیبل و در نهایت هدز آپ.
مرحله اولیه زمانی است که بلاید پایین هست و بازی تازه شروع شده تا زمانی که متوسط پول بازیکنها به 30-40 بیگ بلایند باشه البته در بعضی موارد این میزان رو 30 بیگ بلایند هم مینویسن مثالی برای روشن شدن میزنم شما با 1500 چیپ بازی رو شروع میکنین بلایند 10/20 هست پس شما 75 بیگ بلایند دارین و با بالا رفتن بلایند این نسبت کم و کمتر میشود .
در این مدت اغلب صاحبنظران همسو با این نظر هستند که فقط با دستهای بسیار خوب وارد شرط بندی بشین در یک مطلب 5 کارت برتر و در پستی فقط جفت آس و جفت َشاه به نظر من برای حذف شدن عجله نکنین چون بازیکنای ضعیف با بازی بد و کال کردن با 8-10 که در پست آموزش توضیح دادم میتونن حذفتون کنن پس فقط دستهای خوب با ریز بالا وارد فلاپ شین
نکته بعد بلایند دزدی هست ، مرحله ارلی جای بلایند دزدی نیست!!!! حتما دقت کنین که 30 چیپس ارزش ریسک 200 تا رو نداره!!! و در اغلب موارد کسی که کال میکته از شما خواهد برد پس اینکارو به مرحله میدل و لیت موکول کنین.
نکته بعد عجله نکردن ساختن بانکرول و آل این نکردن هست مسلما میدونین که بلایند بالا میره و فرصت زیاد نیست اما سعی کنین که درصد زیادی از پولتونو صرف موقعیتهای خوب کنین نه همه پولتون رو چون حتی حفظ 200 چیپ میتونه شما رو در تورنومنت حفظ کنه مخصوصا که در ارلی بلایند پایینه و میتونین در صورت بد شانسی و بد بیت با این 200 چیپ ادامه بدین و آل این شاید 200 تا چیپی که ته حسابتون میمونه رو به 400 تبدیل کنه اما در صورت فیل شدن تورنومنت تماتمه!! و در صورت برد 400 تا شما رو قهرمان نمیکنه!!! در مقاله ای خوندم که مور که در WSOP دوم شده بود در کل تورنومنت جز در فاینال تببل آل این نکرد!!!پس به این نکته دقت کنین.

قسمت میانی تعداد چیب متوسطبین 30-40تا 15-20 بیگ بلایند است ، باید محتاط بازی کنین اما از مرحله اولیه بیشتر ریسک کنین ،و لطفا با چیپ لیدر میز طرف نشین!!اگه پولتون زیاده هجومیتر بازی کنین و بلایند دزدی کنین .در پست جداگانه ای به این مبحث بلایند دزدی خواهیم پرداخت اما بدونین که در این مرحله با توجه به موقعیتتون اجازه ندین که بیگ بلایند و اسمال به راحتی فلاپ رو ببینند .

در قسمت لیت متوسط چیپ بازیکنان 15-20 بیگ بلایند هست در این مرحله با توجه به بالا رفتن بلایند باید ریز فولد بازی کنین و کمی بیشتر ریسک کنید. در این مرحله هم بلایند دزدی با ارزشتره و حتما روی این قسمت تمرکز کنین اما از آل این کردن اجتناب کنید و با چیپ لیدر درگیر نشوید.

مرحله بابل یا حباب زمانیه که به جایزه نزدیک شدین و تعداد اندکی باید حذف شن تا به جایزه برسید .در اغلب مقالاتی که خوندم تاکید دارن که در این مرحله از ترس بازیکنان استفاده کنین جون اغلب به فکر رسیدن به جایزه هستن آل این نمیکنند یا وارد فلاپ نمیشوند و شما با درایت میتونین از موقعیت لیت یا حتی میدلتون استفاده کنین.در مقاله ای دلیل این سبک بازی رو اینطور گفته بودند که مثلا یک بازی با ورودی 5$ با 1500 شرکت مننده و جایزه نفر اول 1000 دلار رو تصور کنین مثلا به 100 نفر جایزه داده میشه و جایزه نفر 90-100 8 دلاره و شما در مرحله بابل (حباب) هستید آیا شما 3 ساعت بازی کردین تا به 8 $ برسید؟مسلما جواب خیره اما خیلی از بازیکنان ریسک نمیکنن و شما میتونین از این ترسشون استفاده کنین .بازم نظر خودتون و سبک بازیتون میتونه شرط باشه این پیشنهاد من و اغلب حرفه ای هاست.
مرحله بعد شما در جایزه هستید و باید به فینال تیبل برسید!!!در این مرحله کسایی که پول کمی دارن اغلب اگرسیو بازی میکنند تا یا پولشون دوبرابر شه یا حذف شما هم دقت کنین و هجومی بازی کنین و کمی بیشتر ریسک کنید البته با درایت.

در فاینال تیبل شما با چند نفر در جایزه های بالا هستید و با حذف هر نفر جایزه حدودا دوبرابر میشه!!در این مرحله بعد از چند مرحله هجومی بازی کردن پیشنهاد میکنم نفس عمیقی بکشین و سبک بازیتون رو نزدیک کنید به مرحله اولیه بازم تاکید میکنم خیلی محکم و بدون ریسک بازی کنید با دستهای خوب اما دستی که وارد شرطبندی میشید رو هجومی(اگرسیو) بازی کنین حتما. یه نکته دیگه اینکه شما مسئول حذف دیگران نیستید با دقت و بدون فکر به حذف کسی بازی کنین درست مثل کش گیم!!!

و در نهایت هدز آپ هست که دو نفر موندین و به جایزه خوبی رسیدین معمولادر پوکراستارز برنده های اول و دوم با هماهنگی با مودراتور سایت جایزه رو تقسیم میکنند اما اگه بازی کنید باید به سبک هدز آپ باشه که خودش مبحثیه با 10 صفحه توضیح(حداقل) اما بدونین که در هدزآپ شاه و 5 هم بیش از 50 درصد شانس برد داره پس این دستها رو از دست ندین .
[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]
امیدوارم توضیحات روشن و مفید باشه و دوستان استفاده ببرند.
شاد باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed_zer0 ، bbabareza ، tatepito ، ☯MR.Face☯ ، Kourosh ، armanarmica ، poker face ، MAJIDMITSU ، hoo ، saeedfalahzadeh ، poker-lord-arash ، shahryar ، Esi_araki ، o0ehsan0o ، armin2gf ، yadegar ، Soroosh ، koobide ، Mr.Royal ، payizanglobal ، Superman ، B3N ، mahannnn4779 ، amir1367 ، div0x ، evix ، IPsec88 ، sapines1001 ، farshadd ، majidperfume ، RezAce ، Milad.md ، zzarrazz ، hesam_senior ، Onepair ، zicco ، mamal61 ، sajjad95 ، alireza1360
دکتر کیان عزیز واقعا ازت تشکر میکنم. فکر نمی کردم اینقدر قشنگ توضیح بدی. بچه ها اگر نخونیدش از دستتون رفته. همتون منو میشناسید اصلا اهل تملق و تعریف بیش از حد نیستم و خیلی هم رک حرف میزنم. می خوام بهتون بگم این دکترکیان را دو دستی بچسبینش که گنجه. باور کنید مردم تو اینجا مبالغ بالا برای شرکت در کلاسهای آموزش پوکر پرداخت میکنند تا کم کم این همه اطلاعات را بگیرند. حتی خیلی میلیونرها هم هستند معلم خصوصی یا استاد راهنما برای پوکر دارند!
من کم کم داره شک برم میداره نکنه ایشون یکی از سوپر حرفه ای ها هستند...
من تا دو روز آینده یک مبحث تقریبا کامل در مورد مرحله هدزآپ (Headsup) ترجمه و تالیف میکنم (البته یک صفحه نه ده صفحه، بقیه اش را باید با کمک ایشون کامل کنیم.)
ضمنا از ادمین عزیز هم میخوام که این قسمت آموزش مسابقات را به محل مخصوص خودش انتقال بده. اگر دیدید نیست در قسمت آموزش دنبالش بگردید.
پاسخ
 سپاس شده توسط hoo ، saeedfalahzadeh ، shahryar ، Esi_araki ، o0ehsan0o ، yadegar ، B3N ، mahannnn4779 ، sajjad95
من اکثرا به 2..3.نفره اخر میرسم ولی نمیتونم اول بشم ..چرا؟
پاسخ
سلام دوستان این افرادی که تو لیست مقام مسابقات قرار می گیرند چه بازی هایی می کنند؟
پاسخ
قسمتی از سوال جواب پوکر تگزاس هولدم به علت کیفیت بالای مطالب آموزشی به اینجا انتقال یافت
پاسخ
سایت خیلی خوبی به نظر میرسه ولی وقتی ما شروع کردیم پوکر کسی نبود یادمون بده خودمون به مرور زمان همچیرو یاد گرفتیم
پاسخ
اینجا از ابتدا و به صورت ه اصولی اموزش داده میشه.پس خیلی سریع تر میشه یادگرفت و بهتر.
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز
اولا لازم میبینم از دو دوست عزیز و گرامی آقایان دکتر کیان و آقای سروش نهایت تشکر را بکنم که درس بسیار زیادی از خواندن مطالبشون به بنده دادن
ثانیا یک سوالی دارم خدمتتون
استراتژی های معمول برای تورنمت هایی که به صورت turbo و یا hyper-turbo هست به سختی قابل اجراست ، دوستان چه نوع استراتژی را برای این نوع تورنمنت ها پیشنهاد میکنن؟
با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad95
(2011/07/15، 11:19 PM)armanarmica نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز
اولا لازم میبینم از دو دوست عزیز و گرامی آقایان دکتر کیان و آقای سروش نهایت تشکر را بکنم که درس بسیار زیادی از خواندن مطالبشون به بنده دادن
استراتژی های معمول برای تورنمت هایی که به صورت turbo و یا hyper-turbo هست به سختی قابل اجراست ، دوستان چه نوع استراتژی را برای این نوع تورنمنت ها پیشنهاد میکنن؟
با تشکر

موضوع جالبی را مطرح کردید. من خودم تا به حال در مورد استراتژی این جور بازیها فکر نکرده بودم. ولی حدس میزنم. اگر حالت سوپر توربو باشه، بنابراین زمان کافی برای بدست آوردن بهترین فرصتها کم میشه و بنابراین باید کمی ریسکی تر بازی کرد تا مقدار چیپس در حدود میانگین چیپسهای شرکت کنندگان باقی بمونه.
اگر مقدار چیپسها از میانگین به مقدار قابل توجهی بالاتر رفت، باید کمی سفت تر بازی کرد و اجازه داد بقیه همدیگر را تیکه پاره کنند و شما از بیرون تماشا کنید. به هر حال هر یک نفر که توسط دیگران از بازی بیرون بره، شانس ورود شما به میز نهایی را بیشتر میکنه و با توجه به این که سرعت بازی بسیار بالاست، شما در حاشیه امن بیشتری باقی خواهید ماند.
پاسخ
 سپاس شده توسط armanarmica ، poker face ، saeedfalahzadeh ، o0ehsan0o ، yadegar ، B3N ، nariman852 ، sajjad95
(2011/07/16، 04:02 PM)Soroosh نوشته است:
(2011/07/15، 11:19 PM)armanarmica نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز
با تشکر

موضوع جالبی را مطرح کردید. من خودم تا به حال در مورد استراتژی این جور بازیها فکر نکرده بودم. ولی حدس میزنم. اگر حالت سوپر توربو باشه، بنابراین زمان کافی برای بدست آوردن بهترین فرصتها کم میشه و بنابراین باید کمی ریسکی تر بازی کرد تا مقدار چیپس در حدود میانگین چیپسهای شرکت کنندگان باقی بمونه.
اگر مقدار چیپسها از میانگین به مقدار قابل توجهی بالاتر رفت، باید کمی سفت تر بازی کرد و اجازه داد بقیه همدیگر را تیکه پاره کنند و شما از بیرون تماشا کنید. به هر حال هر یک نفر که توسط دیگران از بازی بیرون بره، شانس ورود شما به میز نهایی را بیشتر میکنه و با توجه به این که سرعت بازی بسیار بالاست، شما در حاشیه امن بیشتری باقی خواهید ماند.

دقیقا همینطوره که گفتین. در هایپر توربو حتما باید loose بازی کنید ولی یک توصیه دوستانه از من قبول کنید اون هم اینکه اصلا هیچ وقت هایپر توربو بازی نکنید مخصوصا بازیهای سنتی و بازیهایی که buy in کمی دارن چون از لحظه اغاز بازی همه شروع به all in میکنن و نتیجه فقط مبتنی بر شانسه. در این بازی هیچ فرصتی برای صبر کردن و دور ریختن کارتهای بی ارزش ندارید و بیشتر بدرد کسانی میخوره که از استراتژی ها و سبکهای مختلف بازی بی اطلاع هستند و فقط میخوان شانسشون رو ازمایش کنند.

پ.ن : کاش دوستان وقت بیشتری برای بحث در مورد استراتژی تورنمنت ها میذاشتن چون واقعا اونقدر در این زمینه مطالب جالبی هست که میشه ساعت ها در موردش بحث کرد و با توجه به جایزه بالای تورنمنت ها ارزشش رو داره.
پاسخ
 سپاس شده توسط armanarmica ، poker face ، tatepito ، o0ehsan0o ، saeedfalahzadeh ، B3N ، shahryar ، sajjad95

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان