Comodo SSL
نظرسنجی: به نظر شما چه میزان از باید ها و نباید ها رو با وجود دانستنشون در بازی پوکر رعایت نمیکنیم؟
این نظرسنجی بسته شده است.
اغلب آنها
60.00%
30 60.00%
تعداد اندکی ازآنها
40.00%
20 40.00%
در کل 50 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باید ها و نباید ها در بازی پوکر
پیک 
[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]
درود و وقت بخیر دوستان گرامی
با تشکر از تمام دوستانی که با زحماتشون به این سایت تخصصی غنای علمی بخشیدند و سپاس بابت موضوعات جالب ارائه شده جای مبحث باید ها و نباید های پوکر رو در موضوعات سایت خالی دیدم و به کمک شما گرامیان سعی میکنیم که چکیده ای از تجارب عزیزان رو در یک جمع صمیمی داشته باشیم تا مثل یک رفرنس کامل برای همه قابل فهم و پیگیری باشد.
از شما عزیزان خواهشمندم ضمن استفاده تجارب عزیزان حتما در بحث سهمی هر چند اندک داشته و گفتن این نکته رو لازم دانستم که هر باید و نبایدی هر چند پیش پا افتاده شاید کلید یک برد باشه در آینده ای نه چندان دور پس به امید موفقیت و با کمک همه شما عزیزان این موضوع رو شروع میکنیم.
مدت زیادیه که مبحث باید ها و نباید های پوکر موضوع صحبت و تاپیک بسیاری از وب سایت ها و فروم های تخصصی روز دنیاست و همه اساتید و بازیکنان در این سایتها به ابراز عقیده درباره تجاربشون از باید ها و نباید های پوکر میپردازند و با ارائه متن های آموزشی و نظرات شخصی به تازه واردان آموزش داده و حرفه ای تر ها هم با مقایسه صحیح سطح بازیشون رو بالا میبرند.
به شخصه سعی میکنم که ترکیبی از تجارب شخصی همراه با نظر حرفه ای ها ومطالعه مباحث را در این موضوع بیان کنم.

برای شروع به چند نکته که حتما دوستان بهش برخوردند میپردازیم.
نکته اول---
حفظ موقعیت روحی (جوگیر نشدن)
یکی از مهمترین مسائل مطرح در بازی پوکر این است که وقتی در میز بازی کازینو یا آنلاینحضور دارید احساس قهرمان بودن به شما دست ندهد!! حتما شما هم به یاد میآرین که در میزی نشسته بودید و با چند خوش شانسی یا بازی خوب چیپ لیدر شده بودین اما به علت شرکت در تمام شرطبندی ها و اعتماد به نفس کاذب و رعایت نکردن اصول بازی به سرعت موقعیتتون رو از دست دادین و حتی بعد از آن به علت ناراحت بودن یا عصبی بودن آل این کردین و تمام!!!این یکی از نباید های مهم پوکره!!!جوگیر نشین حتی به شخصه بعضی روزها که تورنمنت مهمی شرکت میکنم بعضی جمله ها رو روی کاغذ مینویسم یکیشون همینه!!!
نکته دوم---
یکی از باید های مهم در پوکر آنلاین که شاید ارزش اون به چشم نیاد یا اون رو مهم احساس نکنید نشان ندادن دست فولد شده است.لطفا کلا اگه این عادت رو ندارین از همین امروز این کار رو شروع کنید تا شاهد پیشرفتتون در بازی باشین شما با رعایت نکردن این موضوع به طور ناخودآگاه به حریفاتون فرجه داده و اونا رو به دید خوبی برای بازی خونی میرسونید پس لطفا کارت فولد شده رو هاید کنین!!!
نکته سوم---
یکی از باید های دیگر حساس نکردن بازیکناست.پوکرباز قوی کسیه که از بازیکنا چیزی جز تجربه دست گذشته رو نگه نمیداره اما در هر سطح از بازی اگر خود شما هم جزو این گروه نیستید بازیکنانی هستند که به هر علتی روی این مسائل اشتباه میکنند و پیشنهاد من اینه که اگه حس کردین کسی روی شما حساس شده با چند ریز فولد این حساسیت رو از بین ببرید.و اون بازیکن رو آماده کمین نهایی و ضربه سنگینتون کنید نه اینکه با صرف انرژی بیهوده با این گروه غیر حرفه ای مقابله به مثل کنین
نکته چهارم---
یکی از نباید های دیگه ای که حتما تجربش رو داشتین بازی کردن در هنگامیه که عصبانی،ناراحت ،گرسنه،خسته و یا هر حس دیگه ای که راندمان فکر و ذهن رو پایین میآورد. لطفا لطفا لطفا این نکته رو خیلی جدی بگیرین مطمئن باشید اگه در هنگام ناراحتی بازی کنین راندمان کارتون خیلی پایین میاد!!!مطمئنا همه تجربه کردیم اما هنر، مقاومت درباره حس بازی کردنه در این زمانها لطفا فقط فری رول بازی کنین تا آروم شین پیشنهاد دیگه من خاموش کردن موبایلتون در بازیهای مهمه که مطمئنا کمکتون میکنه و من به شخصه امتحان کردم و جواب گرفتم.
باید ها و نبایدها خیلی زیاده و برای پست اول به همین تعداد بسنده میکنیم.
لازم دونستم این نکته رو بگم که بازی پوکر یک الگوریتم خشک نیست بلکه ترکیبیه از روانشناسی ،ریاضیات ،فلسفه و بسیاری علوم دیگر پس باید ها و نباید ها حتما ارتباطی با علوم خواهند داشت ،به این نکته دقت کنید که در بازی با الگوریتمی نا همگون برخورد میکنید که حدث زدن حرکات به یک یا دو عامل بستگی ندارد و به همین ترتیب تعداد این باید ها و نباید ها به طور صعودی افزایش پیدا میکنند اما مهم استفاده از تجارب انجام شده است و قاطعیت در تصمیمات.
در پایان لازم میدونم که از همه عزیزان درخواست کنم که در این بحث مشارکت کرده و حتما پیشنهاداتشون رو در این باره مطرح کنند این کار دوستان حتما به بالاتر بردن سطح بحث کمک خواهد کرد.
شاد باشید...
پاسخ
 سپاس شده توسط REZA_OMAHA ، Soroosh ، behnam_01 ، SE7EN ، nobody99 ، tatepito ، mehdi.milani ، saeed_zer0 ، MAJIDMITSU ، ashil meftah ، poker face ، saeedfalahzadeh ، armanarmica ، hoo ، mehryar ، reza2001 ، mehdi.vj ، shahryar ، poker maker ، Poker ، yahyaQazMis ، arash66 ، mm2k ، atbinabbasian ، arman.rma ، RezAce ، فرزاد سلیمان پور ، ali_reza ، sajjad95 ، pokerbaz70
به عقیده من بزرگترین مانعی که موجب میشه ما در بازی پوکر بازنده باشیم (و حتی در بازی زندگی)، این هست که فکر کنیم فقط ما هستیم که بلدیم بازی کنیم و بقیه که دور میز در حال بازی هستند، یک سری بچه نادان هستند. نگید نه! همه ما ته دلمون یه جورایی احساس میکنیم که خدا این دنیا را فقط برای ما ساخته و الان که داریم بازی می کنیم فرشته ها دارند فقط دور ما پر پر میزنن.
من باید اعتراف کنم همیشه زمانی می بازم که دیسیپلین شخصی خودم را کنار گذاشتم و بازیم را به احساسات سپردم. یا زمانی خیلی باختم که خواستم به دلیل ناراحتی از چیزی بی دلیل و بدون استراتژی بازی کنم. اگر ما یک کتاب قانون در ذهن خودمون بنویسیم و همیشه بر طبق اون کتاب قانون رفتار کنیم، امکان نداره که باخت ما از بردمون بیشتر بشه، مگر اینکه قوانین اشتباهی در کتاب نوشته باشیم. من فیلمهای واقعی دیدم که چطور یک حرفه ای دو تا آسش را میندازه دور، چون تجربه بهش میگه حریفش کسی نیست که اینطوری بازی کنه و حتما ناتها دست اون هست و تقریبا همیشه هم درست آنالیز کرده (نات به کارتهایی میگن که هر کس داشته باشد مطمئنا برنده است).
توجه کنید که میگم کتاب قانون نه مثلا ده تا دستور العمل اصلی. چون باید برای هر موقعیت و حالتی، استراتژی تست شده و موفق نوشته باشیم. این موقعیتها و حالتها به دلیل داشتن فاکتورهای متنوع، بسیار مختلف هستند. فاکتور هایی مانند:

- حواستون بطور صد درصد به میز و نحوه بازی بقیه هست؟ چیزی نوشیدید یا دارویی مصرف کردید؟ خوب استراحت کردید؟
- همین سوال بالا را در مورد بقیه افراد حاضر در میز از خودتون بپرسید!
- میزتون چند نفره است؟ چند نفرشون بازیکن خوب و چند نفر بد هستند؟ چند نفر همین الان تو بازی هستند؟ بازیهاشون مشکوک نیست؟ با هم تبانی نکردند؟
- روش بازی اونها را میشناسید؟ (این بسیار مهم هست و شامل پارامترهای مختلفی است)
- الان چه کارتی دستتونه؟ چقدر احتمال برد داره؟ خروجی هاش چند تاست؟ دقیقا در مورد احتمالات برد و باختش اطلاعات دارید؟؟؟
- موقعیت حریف اصلیتون در میز چطوره؟ قبل از شماست یا بعد از شما؟
- موقعیت شما در میز چی هست؟ اگر موقعیتتون خوبه، آیا قبل از اینکه بازی به شما برسه Raise یا Re-raise داشتید؟
- چه کارتهایی روی میز هست؟ چه کارتهایی میتونه در دست حریف وجود داشته باشه که شما را ببره؟ آیا منطقی هست که با اون کارتها تا اینجای بازی اومده باشه؟ مراحل بازی را از ابتدا تا این لحظه در ذهنتون مرور کردید؟
- اگر ببرید چقدر دستتون میاد و اگر ببازید چقدر از دست میدید؟ با توجه به ریسک در اون شرایط خاص، آیا می ارزه که کال کنید یا فولد کنید؟
- اگر تمام ژتونهاتون را امشب ببازید چه اتفاقی میافته؟ میتونید فردا و پس فردا و هفته دیگه هم همینطور ببازید؟
- حریفتون چقدر معمولا طول می کشید که تصمیم بگیره و این دفعه چقدر طول کشید؟ اهل فیلم بازی کردن هست؟ اهل کل کل و انتقام گرفتن هست؟
- در طول بازی چقدر دنده عوض کردید؟ (چقدر روش بازیتون را برای رد گم کردن تغییر دادید؟) آیا بقیه با روش بازی شما آشنا شده اند؟
- اگر مقدار خیلی زیادی ژتون جلوتون جمع شده، آیا کسان دیگه هستند که نزدیک به اون مقدار را داشته باشن؟ چند نفرند؟ (چون ممکنه در یک لحظه بدبیت بگیرید و همه اش را به اونها ببازید)
..... و سوالات دیگه ای که بسته به نوع بازی و شرایط محیط بازی پیش میاد و متغیر هست.

حالا خودتون حساب کنید. آیا با چهار تا قانون که مثلا هر وقت آس داشتم میام تو بازی یا هر وقت Pocket داشتم آل این برم و مانند اینها، میشه با کسی که واقعا حرفه ای هست و جواب سوالات بالا را میدونه مقابله کنید؟
مثلا میدونید در میزهای شش نفره به بالا، پای رنگ یا استریت دو طرفه در فلاپ بیشتر از 13.5% شانس ندارند اما در بازی Heads-up حتی شاه و چهار غیر همخال، 52% برنده است؟؟؟ جواب همه این سوالات در دنیای اینترنت به راحتی پیدا میشه. اگر می خواهید برنده باشید و اگر این موضوع براتون مهم هست باید در مورد تحصیل کنید. شما نمی تونید بدون دانستن علم اقتصاد، بورس باز خوبی بشین، نمی تونید بدون اطلاع از بیولوژی پزشک بشید و نمی تونید بدون اطلاع از خروجی ها و آمار و احتمالاتش، "پوکرباز" بشید.
پرچونگی منو ببخشید. سروش.
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam_01 ، nobody99 ، tatepito ، mehdi.milani ، saeed_zer0 ، MAJIDMITSU ، ashil meftah ، saeedfalahzadeh ، armanarmica ، pokerparikal ، hoo ، mehryar ، mehdi.vj ، shahryar ، poker maker ، Poker ، mahannnn4779 ، atbinabbasian ، saeedf14 ، RezAce ، sajjad95
پیک 
وقت بخیر دوستان گرامی
سپاس جناب سروش بابت متن پر معنی و پر کاربردتون
، به شخصه کاملا با نظرتون موافقم مخصوصا در اوایل کار خیلی زیاد بازیکن روی خودش حساب میکنه و کاملا این حس رو تجربه کردم و معمولا در مرحله بعد حالت عکس پیش میاد و بازیکن احساس میکنه که در میز همه از اون بهترن و بعد از یک مدت بازیکن حرفه ای به تعادل میرسه و سطحشو کاملا درک میکنه.این مهم که جناب سروش اشاره کردن یکی از اساسیترین بایدهای پوکر هست.به نظر من اگه دوستان مثل جناب سروش وقت بگذارن و مطالب پوکر رو با تحقیق و درایت به هموطناشون ارائه بدن اولین فایده رو خودشون خواهند برد به شخصه وقتی متنی مینویسم و به رفرنسها نگاه میکنم خیلی مطلب یاد میگیرم و مطمئنم این موضوع در مورد همه صادق باشه.احساس میکنم اگه در جمع ایرانیان اگه 10 نفر مثل جناب سروش داشتیم با این مطالب و انرژی سطح پوکر علاقه مندان خیلی بالاتر بود پس یک باید پوکر تحقیقه و مطالعه و نوشتن مطلب ،مثالی میزنم به شخصه مطلبی رو 3 ساعت وقت میگذارم و مینویسم مثلا در بحث آموزش به جز یک بار خواندن ،ترجمه کردن ،ادیت، درج و ارسال چند بار مطلب رو نگاه میکنم و نظر دوستان راجب پست خودم رو میخونم و دوباره دقت میکنم چی نوشتم که اون جواب رو گرفتم حالا فکر کنین من همون مطلب رو در سایتی میخوندم و بس!!!! درست مثل اینه که خوندن کتاب درسی و یادداشت برداریه و خوندن یادداشت ها برای چند بار رو با خوندن یک بار کتاب داستان یکی بدونیم!!! پس همین عامل میتونه سطح یادگیری رو بالا ببره و مطالب رو درونی کنه و کاملا درک کنه پس به نوشتن و مطالعه و یادداشت برداری ارزش خاصی قائل بشین کسانی مثل ایوی و فرگوسن و حرفه ای های دیگه خیلی از وقتشون رو به نوشتن تجارب و تکنیکهاشون حتی در محیط نت اختصاص مین هر چند میدونن که اگه در همین تایم که مینویسن بازی کنن هزاران دلار خواهند برد!!!
نکته دیگه که هم بایده و هم نباید اینه که سعی کنید در اغلب موارد فولد کنین و دستهای کمی ارزش ریسک و دیدن فلاپ رو دارن اونهم بر اساس موقعیتتون در میز که میتونین با نگاهی به پست من در قسمت آموزش توضیحات کامل رو ببینید البته یک عکس رو اینجا میگذارم واسه آشنایی و یادآوری و در صورت تمایل توضیحاتش در بخش آموزش موجوده.

باید و نباید دیگه ای که خیلی مهمه بلوف زدن و نزدنه!!!
1.لطفا در مراحل ارلی تورنمنت که بلایند پایینه بلف زدن رو فراموش کنید.!!چون پت پایینه و بازیکنای زیادی وارد شرطبندی میشن و بازیکنای ضعیف هنوز با ریسک بالا هر دستی رو کال میکنن و نسبت ریسک به ریواردش خیلی پایینه.
2.بلوف جزیی از پوکره و دانیل نگرانو گفته که هیچ بازیکنی در WSOP بدون اینکه خوب بلوف بزنه (بلوف زن خوبی باشه)به فاینال تیبل نخواهد رسید!!!اما باید بدونیم که بلوف متغیریه با دو پیشفرض اول اینکه به شخص خاصی در میز که به بازیش دقت کردین و اونو تست کردین (نه بلوف به بازیکن اگرسیو و ریریز کننده!!!)و دوم در موقعیت مناسب که خود این موضوع به جایگاهتون در میز ،میزان پولتون(وقتی کل پولتون 1/10 پول چیپ لیدره بلوف نزنید!!) و زمان بازی و تحلیلای دیگه که مسلما پست جداگانه ای می طلبه در قسمت آموزش.
سعی میکنم در ادامه در موضوع آموزش به مبحث بلوف زدن و آموزش درست این بخش مهم پوکر بپردازم اما تا اون روز به این نکته دقت کنید و از اون ضربه نخورید.
یکی از نبایدهای مهم پوکر اینه که بر روی یک دست سرمایه گذاری اضافه نکنید فقط به این دلیل که میزان پولی رو روش شرطبندی کردین.این نکته همون پا شدنه و خیلی خوب همه تجربه کردنش مخصوصا در بیگ بلایند و اسمال بلایندبعد از دیدن فلاپ سرمایه گذاری روی احتمالی نزدیک به 2-5% نصف پولتونه واسه ادامه و یا دیدن کارت آخر صرف کردین!!!این خیلی خیلی مهمه و دقت کنین تورنمنت تموم نشده و حتی اگه 90% پولتون رو وارد پت کردین اما کارت پنجم  برای شما فایده ای نداشت و در این موارد حتی اگه 4 کارت همخال در میز هست و به احتمال 99% طرف مقابل فلش داره شما 10% باقی مانده پولتون رو وارد پات کرده هر چند حتی یک جفت ندارید و مسلما به امید استریت یا یک جفت خوب اینهمه ادامه دادین در این موقعیت باید یک نظر داشته باشید و اون استاپ لاست است و بس!!! درسته که باختین 90% چیپهاتونو اما تورنمنت تموم نشده و هنوز ادامه داره پس نگذارین کل تورنمنت تموم شه و با قاطعیت باخت رو قبول کنید و فولد کنید تا در دستهای بعد جبران کنید.این موضوع در بازی حرفه ای ها کاملا رعایت میشه و در نهایت به مثبت شدن تراز مالیشون خواهد انجامید.
با این توضیح این پست رو به پایان میبرم و منتظر نظراتون هستم .
شاد باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط tatepito ، behnam_01 ، Soroosh ، mehdi.milani ، saeed_zer0 ، ashil meftah ، saeedfalahzadeh ، mehryar ، mehdi.vj ، shahryar ، poker maker ، Poker ، Lucifer_quest ، reza.m ، arash66 ، mrf ، atbinabbasian ، m2ostafa ، saeedf14 ، rezasisia ، RezAce ، sajjad95
پیک 
وقت بخیر دوستان گرامی

در ادامه مبحث باید ها و نباید ها با توجه به توضیحات پست گذشته به موارد دیگری میپردازیم.
یکی از نباید های پوکر اینه که برای اثبات خوندن دست دیگران یه خودتون پولی رو سرمایه گذاری نکنید!!به عنوان مثال مطمئن هستین که حریف فلش شده!! در کارت پنجم 4بیگ بلایند ریز میکنه و شما تقریبا میدونین که فلش شدن اما فقط برای اثبات اینکه خوب دست میخونین یا کنجکاوی بازم ریز رو جواب میدین !!!این نکته خیلی مهمه .اگه اینکارو میکنین که در آینده استفاده کنین و یا از بازیکنی اطلاعات کسب کنین ارزش داره اما نه برای کنجکاوی یا ارضای حس اعتماد به نفس.

باید دیگر نگاهتون به میزه بعضی تورنمنت ها 3-20 ساعت طول میکشه و خستگی توش زیاده یک نکته مهم نگاه با دقت به کارتهای میزه !!! شاید نکته ای پیش پا افتاده بیاد اما خیلی دقت کنین چون حتی بزرگان بارها فلش یا استریتشون رو بدون آگاهی فولد کردن پس دقت کنید و بدونین کسی برای زود بازی کردن به شما جایزه نمیده اما با دقت میتونین به جایزه برسید.
پس خوب دست خودتون میز و کارتها رو نگاه کنین.در اغلب بازیها میتونین حالت 4 رنگ رو انتخاب کنین که برای زمان خستگی خیلی مفیده در این حالت پیک سیاه ،دل قرمز،خاج سبز و خشت آبی رنگه و کمتر اشتباه میکنین.

یک باید دیگه دقت به بازیکنانه. خیلی از دوستان سریع بعد از دیدن دست بد و فولد کردنش حواسشون رو به چیز دیگه ای میدن مثلا موزیک باز میکنن یا وبسایتی باز میکنن یا در میز دیگه ای بازی میکنن و چون حس میکنن که شرطبندی نکردن به بازی دقت نمیکنن من پیشنهاد میکنم که حتما دستهای فولد شده رو هم با دقت نگاه کنین چون بازی پوکر یعنی شناخت حریف!!!دوستی میگفت هنر بازی با کارت خوب نیست هنر بازی با کارت خوب حریفه یعنی اونقدر دقت کنین که دست حریفا رو کامل بخونین.
امیدوارم این نوشته ها به بالاتر رفتن سطح دانش پوکر دوستان کمک کنه و در نگاهشون به این مقوله تاثیر مثبتی داشته باشه

شاد باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam_01 ، tatepito ، ☯MR.Face☯ ، mehdi.milani ، saeed_zer0 ، ashil meftah ، poker face ، saeedfalahzadeh ، hoo ، mehryar ، mehdi.vj ، poker maker ، kqkq ، shahryar ، reza.m ، arash66 ، mrf ، atbinabbasian ، saeedf14 ، rezasisia ، RezAce ، sajjad95
ضمن تشکر از دکتر کیان عزیز.
من تصور میکنم در محیط آنلاین که آدم میتونه هر لحظه که می خواد میزشو عوض کنه، اگر احساس کردید در یک میز به هر دلیل دارید مدام می بازید، بدون کل کل کردن، میزتون را عوض کنید. باور کنید بعضی وقتها به شدت از تصمیمتون خوشحال خواهید شد.
پاسخ
من اوصولا بعده اینکه یه دست خوب میبرم ...میز رو عوض میکنم یا دیگه بازی نمیکنم.
پاسخ
من بعنوان کسی که دوستدار فلسفه و عاشق شطرنج هست وارد این بازی شدم
شاید این دو بظاهر هیچ ربطی به هم نداشته باشند اما من در پوکر ارتباط بین این دو رو یافتم...
عده ای تصور میکنند شطرنج فقط تئوریه !
اما اینطور نیست وقتی که در یک تورنمنت شطرنج مینشینید علاوه بر قدرت ذهنی باید جسم تون هم قوی باشه
زیرا تحلیل قوای جسمی در نتیجه به تحلیل قوای فکری خاهد انجامید
در پوکر هم همیطور وقتی که در یک تورنمنت یا حتی یک بازیه عادی وارد میشید باید از نظر جسمی هم آماده باشید
زیرا گاهی اوقات باید ساعتها روی صندلی بنشینید واین فقط یک نشستن ساده نیست بلکه در همان حال باید
همانند یک فیلسوف از کوچکترین عوامل ونشانه ها برای آنالیز حریفان استفاده کنید
زیرا این یک ماراتون جسمی و فکری هست ازاین جهت هست که معتقدم پوکر یک ورزش هست نه تنها یک بازیه ساده صرفن برای تفریح...
پوکر هم همانند بقیه ورزشها دارای دو بخش تئوری و عملی هست
در بخش تئوری به مبحث ارزش دستها ارزش موقعیت در میز و قوانین احتمالات آمار و ریاضی میرسیم.
تمام بازیکنان بزرگ وحتی بیشتر بازیکنان خوب در این قسمت خبره هستند اما چیزی که ستارگان رو از بقیه جدا میکنه
چگونگیه در عمل پیاده کردن این قوانین هست
یعنی اصول و قواعدی که باعث میشه این طیف از بازیکنان از بقیه برتر باشند
که بسیاری رو با تجربه میشه بدست آورد
کسانی که فقط در بخش تئوری تمرین کنند نمیتونند عملا پوکر باز بزرگی باشند
وکسانی هم که فقط به کسب تجربه از راه بازی کردن بپردازند در نهایت یک بازیکن معمولی خاهند ماند
بهترین بازیکن کسی هست که بتونه هر چه بیشتر دنیای واقعی رو با تئوری در هم ادغام کنه
خشک بازی کردن باعث باخت میشه گاهی اوقات باید به حس و غریزه خودمون عمل کنیم.
شناخت بازیکنان رقیب کلید پیروزیه.
پاسخ
 سپاس شده توسط Soroosh ، mehdi.milani ، ashil meftah ، saeedfalahzadeh ، hoo ، shahryar ، poker maker ، mrf ، saeedf14 ، RezAce ، sajjad95
وقت بخیر دوستان عزیز

سپاس از نظرات جالب دوستان و عرض تشکر بابت شرکت در مباحث موضوع،به شخصه لذت میبرم وقتی نظرات دوستان رو از دیدگاههای متفاوت میبینم و از همه متن ها چیزی یاد میگیرم .

جناب سروش نکته جالبی میگن خیلی دقت کنین ،ما قرارداد نبستیم که در میزی بازی کنیم!!!دلیل و راه حل بعد از از دست دادن پول به طور متوالی روشنه نه اینکه بازکنان خیلی قوی باشند مهم اینه که از شما پی درپی میبرن پس به راحتی صبر کنین تا قبل از بیگ بلایند و در بیگ میزو ببندین!!!به همین آسونی شما پولی رو سرمایه گذاری کردین و تجربه به دست آوردین دیگه لازم نیست چند بار از یک جا آسیب ببینین تا چیزی رو ثابت کنین، با درایت نفس عمیقی بکشین و ترک میز یک لیوان نوشیدنی کمی آرامش بیشتر و اگه حوصله داشتین ادامه بازی در میزی دیگر بازم تاکید میکنم هر میزی و هر بازی و هر روزی باید حرکتی جدید باشه اگه هنوز عادت دارین که به از دست دادن چیپ فکر کنین نه جریان بازی و یا برعکس جنبه برد ندارین و بعد از کمی برد سریع ارضا میشین و محکم بازی نمیکنین لطفا کمی تمرین کنید روی این نکات چرا که دوستانی رو میشناسم که حساب 200 دلاری که در یک تورنمنت به 1300 $رسوندن در شب بعد 700$ اون رو باختن پس اگه این حسو راجب خودتون دارین حتما یه استاپ لاست برد بگذارین مثلا اگه بیشتر از 5% کل سرمایتون رو باختین 1 روز کامل بازی نکنین و مطالعه کنین!!خوندن مطلب خیلی مفیدتر از بازی از سر سیریه یا حتی بازی کردن بدون اصول!!!

بهنام عزیز ممنون که نظرتون رو در میون گذاشتین من کاملا با نظرتون موافقم وقتی که خسته شدم همین کار رو انجام میدم اما به یه نکته ریز دقت کنین شما از برد خوب میگین!!! پس کسانی مقابلتون بودن که پول زیادی باختن و شما بردین!!! این موضوع مثل یک گله گاومیشه واسه شیره اگه حس میکنین ارضا شدین یا حس میکنین اگه ادامه بدین پولو میبازین من پیشنهاد میکنم اگه عصبی یا خسته نیستین همچین میزی رو ترک نکنید و یه استاپ لاست بگذارین مثلا پولتون رو در میزی 3 برابر کردین با خودتون بگین که حتی با جفت آس حق سرمایه گذاری 1/6 سرمایمو دارم و واقعا اینکارو انجام بدین!!! بازی حرفه ای ها با افراد عادی در اینجا تفاوت داره یک بازیکن حرفه ای جفت آس رو فولد میکنه ولی یک مبتدی!!! فقط آل این و هیچ اصولی نداره قهرمان جهان کریس فرگوسن در فینال هدزآپ جهانی همین کارو کرد وقتی دید میزان بیشتر از 80% سرمایشو باید به خطر بندازه فولد کرد جفت آس رو و در ادامه کم کم با بازی خوب حریف رو تحلیل برد تا با عصبی شدن کل بازی رو برد شما هیچ عجله ای برای برد ندارین پس بازم میگم روی صبر و درایتتون تمرین کنین تمرین کنترل خودتون و از دست ندادن تعادل بازیتون این خیلی مهمه.

دوست گرامی تاتپیتو ممنون از نظر جالبتون 100% با شما موافقم این یک ورزش بسیار سنگینه و حتما باید بدن و فکری قوی و آروم داشته باشید به شخصه وقتی در فارکس لات بالا ور میدارم(با لات بالا وارد میشم) خیلی فکرمو مشغول میکنه و تمرکز میخواد واسه همین گاهی 10 روز پوکر بازی نمیکنم و فقط مطلب میخونم یا آزمون و خطا یا آمارگیری و یا کارای دیگه!!! پوکر آرامش روحی و جسمی میخواد دقت کنین رو این موضوع که دوست خوبم جناب تاتپیتو مطرح کردن 2 بار پست ایشونو خوندم و فکر میکنم بعضی وقتها این موضوع رو به شخصه فراموش میکنم که باعث ضرر زیادی میشه.

با سپاس از همه عزیزان بازم منتظر نظرای خوبتون هستم امیدوارم این بحث پویاتر بشه چون انتظارم خیلی بالاتره و امیدوارم به کمک هم اینکارو انجام بدیم.
شاد باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط ☯MR.Face☯ ، tatepito ، behnam_01 ، Soroosh ، mehdi.milani ، ashil meftah ، poker face ، saeedfalahzadeh ، hoo ، mehryar ، mehdi.vj ، poker maker ، kasra546 ، shahryar ، arash66 ، mrf ، atbinabbasian ، radonix ، RezAce ، savior ، sajjad95
متاسفانه پوکر رومهای واقعی در اطراف ما نیست(منظورم کل ایران)
با حضور در میزهای واقعی میشه چیزهایی رو یادگرفت که در محیط آنلاین نمیشه...
اما بازی بصورت آنلاین هم مزایایی داره نسبت به بازیه حضوری ازجمله
اینکه براحتی هر وقت خاستیم میتونیم پاشیم وهمچنین ایجاد سکوت برای تمرکز بیشتر
مثل هربازیه فکریه دیگه ای پوکر هم احتیاج به تمرکز بالایی داره
راههای زیادی برای افزایش تمرکز وجود داره که یوگا و مدیتیشن مهمترین اونها هستند
با روزی نیم ساعت تمرین میتونید بازده فکری تون رو به مقداری که براتون درحال حاضر غیر قابل تصور هست بالا ببرید
اما برای اینکه خودمون رو هرچه بیشتر به فضاهای پوکر رومهای واقعی عادت بدیم (کسی چه میدونه شاید یروزی واقعن تو یه پوکر روم واقعی بازی کردیم)
باید بعداز اینکه از نظر فکری آماده بودیم فضای یه پوکر روم واقعی رو شبیه سازی کنیم
با ایجاد صرو صدا مثل موزیک یا بازی در محیطهای شلوغ باید تمرکز حواس خودمون رو به چالش بکشیم
زیرا اگر فقط به بازی در محیط ساکت و پشت کامپیوتر عادت کنیم به جای زیادی نخاهیم رسید در واقع در دنیای واقعی براحتی دچار سردر گمی خاهیم شد
پس در ابتدا تمرکز خودمون رو بالا میبریم(با تمرین) و سپس برای هدف دار کردن تمرکز فکری مون سعی میکنیم در محیطهای شلوغ بازی کنیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam_01 ، SE7EN ، Soroosh ، mehdi.milani ، ☯MR.Face☯ ، saeedfalahzadeh ، hoo ، mehryar ، poker maker ، payizanglobal ، mrf ، sajjad95
پیک 
وقت به خیر دوستان گرامی
با تشکر از دوستانی که نظراتشون رو با ما در میان میگذازند و سپاس از جناب تاتپیتو بابت مطلب خوبشون
اما واقعا بازی آنلاین به علت تجربه دستای خیلی زیاد دید انسان رو خیلی قوی میکنه و به شخصه به عنوان کسی که تجربه هر دو نوع بازی رو دارم در روی میز واقعی خیلی بازی راحتره

دلیلش تجربه کم پوکربازای توی کازینو هست و جدی نبودنشون و مست بودنشون و نصف شب بودن بازی(ترجیح میدم دیر وقت بازی کنم )و کم حوصله بودنشون و هزاران دلیل دیگه مطمئنم اگه شما هم در ری ال بازی کنین خیلی موفقتر از اینترنت باشه اما به شخصه بازی آنلاین رو ترجیح میدم چون سطح بازی رو خیلی بالاتر میبره.

در ادامه باید ها و نبایدهای بازی پوکر به چند نکته رو در این پست میپردازیم.

نسبت تعداد بلوفهاتون به تعداد بردهای واقعی باید درصد کمی باشه بازیکنی که زیاد بلوف میزنه معمولا زود گیر میافته وبازنده خواهد بود این یک واقعیت ثابت شده است و اگر چند بلوف زدید و بردین اصلا فکر نکنین همیشه این اتفاق میافته معمولا بازیکنا 3 بار 10 تا 20 دلار میبرن و یک بار در یک بلوف 100 تا میبازن پس دقت کنین.
نکته بعد ایه که هیچ وقت این اجازه رو ندین که بازیکنان مقابل حس کنن که شما به طور حتم دستی رو کال میکنین.این نکته خیلی مهمه شاید درکش کمی سخت باشه اما دقت کنین معمولا بازیکنا در کش گیم بعد از مدتی به دیدی نسبت به هم میرسن وظیفه شما اختلال ایجاد کردن در تصویر ذهنی بازیکنانه نسبت به خودتون این به اون معباست که باید اجازه ندین حرکاتتون رو حدس بزنن و این فقط به یک طریق ممکنه بعضی اوقات خودتون نباشین!!! شما هر چقدر سعی کنین بازیکنای حرفه ای رو فریب بدین چون این گروه مدتها تجربه دارن حرکات و حتی فریبها رو حدس میزنن چون بارها نکته ای که الان به ذهن شما رسیده رو انجام دادن پس به این طریق نمیشه همه رو فریب داد پس سعی کنین اگه حس کردین بازیکنای مقابل خیلی قوی هستن و حرکاتتون رو حدس میزنن در بعضی دستها مخصوصا اشتباه کنین و اون تصویر ذهنی رو از بین ببرین تا در لحظات حساس نتونن حرکاتتون رو پیش بینی کنند.
زمانی که در بیگ بلایند هستید به جز زمانی که دست فوق العاده خوب دارین ریز نکنید!!! دلیل هیچ از خودتون پرسیدین که چرا بازیکنی در ارلی کال میکنه و بدون ریز وارد میشه در خیلی از موارد این بازیکنا دستای خیلی خوبی دارن و با این فریب سعی میکنن که کال ریز کال کنن تا شما حس کنین که بازیکن با شک وارد شده تا فلاپ رو ببینه و شما با دست کمی قوی هم نسبت به این بازیکنان برتری ندارین پس سعی کنین فقط کال کنین و بعد از دیدن فلاپ تصمیم بعدی رو بگیرین.!
یه نکته تجربd دیگه هم بگم که سعی کنین وقتی بازی میکنین متن ننویسین چون تمرکز ندارین و مثل الان من میبازین.این نکته رو هم شوخی نگیرین چون خیلی مهمه وقتی نمیخواین حواستون رو جمع کنین سعی کنین پولی بازی نکنین و فقط پلی مانی یا فری رول بازی کنین.(البته این نکته رو بیشتر برای خودم نوشتم چون همیشه از این مورد ضربه میخورم اما بازم درس نمیگیرم و فکر میکنم تا حالا پستایی که راجب پوکر نوشتم برام 500-600 دلاری ضرر داشته اما فدای سرتون امیدوارم با مطالبی که مینویسم در دراز مدت میلیونها دلار دوستان سود کنند و خستگی ما هم در بره)
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط tatepito ، ☯MR.Face☯ ، asgarali ، SE7EN ، behnam_01 ، Kourosh ، ashil meftah ، poker face ، saeedfalahzadeh ، hoo ، mehryar ، mehdi.vj ، poker maker ، payizanglobal ، kasra546 ، shahryar ، reza.m ، mrf ، atbinabbasian ، RezAce ، noobsaibot ، mm2k ، Milad.md ، ganbo ، savior ، bazandeh ، Simbah ، sajjad95 ، arianaryo
درود بر دکتر کیان عزیز
که با وجود ضرر همچنان برای پیشرفت ما فعالانه حضور دارند...!
مطمئنن تمام نوشته های شما حاصل تجربه و علم شماست
همونطور که میدونید من حدود دو ماه هست که وارد دنیای پوکر شدم(از اواسط فروردین شروع به یادگیری کردم)
واگه مطلبی غیر درست مینویسم شاهدی بر کم تجربه بودن من هست...
اما در پست قبلی منظورم حضور در تورنمنت های واقعی پوکر بود جایی که همه بازیکنان با هوش و حواس جمع فقط برای بردن می آیند
واین مسلمن با بازی در کازینو تفاوت زیادی داره.
پس داشتن تجربه برای چنین مواقعی ضروری هست.
زیرا در این شرایط تمرکز نقش اصلی رو داره زیرا هر چقدر هم بازیکن خوبی باشید بدون تمرکز فقط شکست نصیبتون میشه (مثل دکتر کیان که برای آموزش به ما دچار ضرر شدند)
پاسخ
دکتر کیان نازنین. با اینکه ما دوست نداریم شما ضرر کنید ولی به حدی مطالبتون خوب هست که نمی تونیم اصرار نکنیم باز هم بنویسید و یاد بدید. مطمئنا کسانی که خواننده هستند بیشترین سود را از این سایت می برند، بنابراین باید سعی کنند مطالب بیشتری به دست بیاورند. به همین دلیل از اعضا هم خواهش میکنم با نشون دادم پشتگرمی به ایشون، انگیزه را بالا ببرید.
پاسخ
پیک 
وقت بخیر دوستان گرامی

ممنون از پیگیری دوستان
سپاس تاتپیتو عزیز که با دقت پستا رو مطالعه می کنید شاید برای دوستان جالب باشه که بدونن تاتپیتو عزیز لطف میکنن و اونقدر با دقت پستها رو میخونن که در مورد اشتباهاتم بهم تذکر میدن تاتپیتو جان ممنون از لطفت به من امیدوارم تمام کسایی که متنهامو میخونن اینقدر با دقت باشند.
جناب سروش ممنون از نظر لطفتون اما یک واقعیتی وجود داره وقتی هر چیزی رو مجانی و بدون زحمت به دست بیاریم اصلا ارزشی نداره و اگه همون چیز رو با پرداختن بهای سنگین به دست بیاریم با ارزش میشه.این یک واقعیته که خیلیا حتی حاضر نمیشن واسه متنی که کسی براش 3 ساعت زحمت کشیده و شاید چیزی ازش یاد گرفتن یک حرکت کوچیک به انگشتشون بدن و روی علامت تشکر کلیک کنن!! حداقل کاری که میتونه به نویسنده نشون بده چند نفر متنشو خوندن و استفاده کردن...مسلما کسی اینجا نمی آد تا واسه تشکر یا نظر کسی چندین ساعت وقت بگذاره ...حتما آموزشهامو ادامه میدم تا برای دوستان در آینده مفید باشه همونطور که متنای خودم و جناب سروش و جناب کسری رو در سایتهای مختلف به اسم آدمای دیگه میبینم و حتما ارزش کپی برداری داشته پس با هم ادامه میدیم...

در ادامه به موضوع باید ها و نباید ها میپردازم.

باید دیگه قدرت فولد کردن بعد از چند شرط بندی و دیدن کارت پنجمه...همه موقعی رو به یاد میاریم که به امید استریت یا فلش یا به هر دلیلی تا کارت پنجم شرطبندی کردیم و کارت پنجم اون چیزی که میخواستین نبوده و شما حتی یه جفت هم ندارین اما برای اینکه 3 ریز رو کال کردین و درصد زیادی از پولتونو شرطبندی کردین آخرین ریز رو هم کال میکنین!!! این در دراز مدت بالای 90% ضرر میده پس قدرت فولد کردن بعد از کارت پنجم رو در خودتون به وجود بیارین .

نکته بعدی :اگه دست خوبی دارین با بت یا ریز وارد شین یا پلنی بزارین واسه فقط کال کردن و اسلو پلی ،اما نباید بعدی اینه که اگه پلنی ندارین فولد کنین برای اینکه فقط کال کرده باشین هرگز پوکر بازی نکنین چون روی بازیتون اثر میگذاره شاید بگین که پولی بازی نمیکنین و میخواین برای فان بازی کنین و بازی فری روله یا هر چیز دیگه ای اما اینو بدونین حتی اگه عمدا بی منطق و بی پلن بازی کنین رفته رفته بازیتونو بد مییکنه و تاثیر منفی میگذاره مثالی میزنم تا روشن شه شما چیزی رو بهتر ز زبان مادری نمیدونین اگه همین زبان رو به دلیلی مدت زیادی اشتباه صحبت کنین یا صحبت نکنین حتی بعد اگه بخواین درست صحبت کنین نمیتونین هر موضوع دیگه ای اینطوره اگه یه دونده دو 100 متر سرعت حرفه ای در روز به جای تمریناش فقط روزی 2 ساعت تمرینی خلاف ورزشش مثلا 20 کیلومتر دویدن کند یا ماراتن یا برعکس راه رفتن کنه فرداش 2 ثانیه از رکوردش کم میشه پس سعی کنین حتما جدی به پوکر نگاه کنین و حتی واسه فان بد بازی نکنین چون به صورت ناخودآگاه بازیتون بد میشه.

نکته بعد اینه که دست خوبی رو داشتین و به هر دلیلی باختین مثلا بد بیت بازم تکرار میکنم اون دست تموم شد پس سعی کنین واکش شدیدی نشون ندین مثلا مشت زدن به زمین یا انداختن لپتاپ و یا ادامه بازی با عصبانیت اگه نمیتونین خودتونو کنترل کنین یک بالشت نرم کنارتون باشه تا در صورت عصبانیت به اون مشت بزنید البته اینم بگم شاید این موضوع کمی براتون غیر قابل درک باشه چون روی هزاران دلار بازی نکردین اما بعدها شاید در این موقعیت قرار بگیرین و متوجه شین ارزش این باید رو براتون مثالی میزنم در عکسی که میبینین یک تورنمنت 5 دلاری ریبای دار بود با 1251 نفر شرکت کننده من مقام سوم رو آوردم و 2087$ پول یعنی چیزی حدود 2.400.000 تومن
میدونین چطور باختم ؟ من جفت سرباز داشتم با پول تقریبا زیاد فکر کنم 1200000 چیپ داشتم و آل این کردم بعد از فلاپ بازیکن مقابل کلوستر بود و آل این رو جواب داد دستها رو شد جفت 7 داشت تقریبا نابود شده بود از تنها چیزی که میترسیدم 7 بود در 2 کارت باقی مونده و کارت پنجم 7!!!!!!!! با توجه به اینکه دو بازیکن با هم توافق کردن که پولارو نصف کنن به هر کدوم در واقع 3200 دلار رسید یعنی این آل این من با اینکه خیلی قویتر بودم در کارت پنجم احتمال 1/13 براش اومد!!! چیزی زیر 8 % و 1200 دلار بیشتر از من که سوم شدم بردند اما من خودمو کنترل کردم....اگه به ساعت شروع و پایان تورنمنت نگاه کنین میبینین که تورنمنت ساعت 1 شروع شد تا 10 شب!!! یعنی چیزی حدود 9 ساعت ...این همه زحمت و در پایان با یک آل این به جای 3200$ من 2087$ بردم اونم با جفت سرباز به 77 باختم در کارت پنجم....
واسم تجربه ای شد ....پس دقت کنین ریاکشنی زیاد نشون ندین من حتی اگه 10000 چیپ برام میموند با 2 میلیون چیپشون مبارزه میکردم اونم بعد از 9 ساعت بازی!!!پس خیلی در تورنمنت ها دقت کنین نگین چون پولی نیست پس بد بازی میکنم و بعدا بازیم رو قوی میکنم این گول زدن خودتونه.

شاد باشید.

Poker is about patience and discipline, waiting for a good hand and making the most of it. Players who win the highest number of pots usually win the lowest amount of money.
پاسخ
 سپاس شده توسط SE7EN ، behnam_01 ، Soroosh ، tatepito ، saeed_zer0 ، Kourosh ، ashil meftah ، poker face ، saeedfalahzadeh ، behrooz2011 ، hoo ، mehryar ، mehdi.vj ، Amirpoyan ، poker maker ، yahyaQazMis ، kasra546 ، shahryar ، Mohamad1331 ، kqkq ، reza.m ، arash66 ، evix ، radonix ، Meditator ، RezAce ، noobsaibot ، hamidat ، savior ، Simbah
منم اولا بعده باخت قاطی میکردم الکی بازی میکردم کلی باخت میدادم ولی جدیدا بهتر شدم...کمتر میبازم .....
باز هم ممنون برای ه راهنمایی ها تون Dr_kiyan........
پاسخ
(2011/06/06، 12:10 AM)Dr_kiyan نوشته است: باید دیگه قدرت فولد کردن بعد از چند شرط بندی و دیدن کارت پنجمه...همه موقعی رو به یاد میاریم که به امید استریت یا فلش یا به هر دلیلی تا کارت پنجم شرطبندی کردیم و کارت پنجم اون چیزی که میخواستین نبوده و شما حتی یه جفت هم ندارین اما برای اینکه 3 ریز رو کال کردین و درصد زیادی از پولتونو شرطبندی کردین آخرین ریز رو هم کال میکنین!!! این در دراز مدت بالای 90% ضرر میده پس قدرت فولد کردن بعد از کارت پنجم رو در خودتون به وجود بیارین .

دكتر كيان بابت مطالب مفيدتون تشكر ميكنم
به نظر من اين حركت احساسي ميتونه يكي از دلايل عمده حذف شدن در تورنمنتها باشه چون ممكنه مبلغي كه كال ميكنيم ناچيز باشه اما همون مبلغ ناچيز در دستهاي بعدي ميتونه به دادمون برسه و در حذف نشدن از تورنمنت كمكمون كنه
پاسخ
 سپاس شده توسط saeedfalahzadeh ، amuali ، savior

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  chip در بازی pokerist.com TPALIREZA 3 2,795 2016/01/22، 06:47 PM
آخرین ارسال: TPALIREZA
  شما چگونه بازی میکنید ؟ asgarali 92 66,542 2015/09/22، 06:18 AM
آخرین ارسال: mehranshk
  بازی پوکر در کازینو واقعی (تفلیس) mohsenp19 0 1,006 2015/08/07، 01:59 AM
آخرین ارسال: mohsenp19
دل اتاق بازی مخصوص ایرانیان در pokerstars.com saeedf14 6 3,975 2013/11/21، 01:46 AM
آخرین ارسال: God Of Smoking
  تجربه بازی در کازینوهای سرتا سر دنیا phizer58 8 5,332 2013/06/30، 02:21 PM
آخرین ارسال: tatepito
  تو رو خدا جواب بدید - بازی Play Texas Hold'em Poker 3D - Deluxe Edition poker2 0 1,714 2013/04/25، 01:47 PM
آخرین ارسال: poker2
Smile فیلمهای بازی پوکر تگزاس هولدم badboy_hmd 7 9,626 2012/05/26، 12:34 PM
آخرین ارسال: erun
  روزی چند ساعت پوکر تگزاس هولدم بازی میکنید؟ asgarali 14 8,677 2011/07/02، 07:21 PM
آخرین ارسال: MAJIDMITSU

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان