Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بزرگترین دلایل باخت
اگر دو عامل بدشانسی و ریسک نامعقول را کنار بگذاریم به نظر من بزرگترین دلیل باخت که گاهی خود من هم درگیرش میشم واکنش عصبی نسبت به باخت قبلی یا بلوف یک بازیکن است که تمرکز و فکر رو فقط روی جبران اون و به قول خودمون حالگیری طرف معطوف میکنه و توی اون لحظه دیگه شخص کاری نداره ورقهاش چیه و با (رایسهای) سنگین و حتی گاهی اوقات(آل این) دادن فقط سعی در حالگیری و جبران داره که خوب تا اینجا که من دیدم در این شرایط احتمال برد 10 به 100 بوده در نتیجه دست خالی میز رو باید ترک کنه...
من فکر میکنم اگر در هر شرایطی از بازی بتونیم صبور باشیم و بعد از باخت حتی اگر سنگین بود کنترل و تمرکزمون رو حفظ کنیم خیلی راحتتر میشه باخت رو جبران کرد و حتی برنده از میز بلند شد...
البته این فقط نظر من بود
.c .d .s .h
پاسخ
 سپاس شده توسط SE7EN ، mhi2000 ، REZA_OMAHA ، Tara_rm ، hhhpok ، MrGooshkoob ، bmcwgh ، mehdi.milani ، saeedfalahzadeh ، Superman ، mahli_1365 ، mobin1366 ، B3N ، siavash313 ، +Ramin ، arezoo.sun ، RiverWin ، mani666 ، fardin ، EMD-ir ، accidentboy ، z.hn69 ، alex1o ، alireza1360
Smile 
دقیقا همینه من کاملا با نظرت موافقم
پاسخ
سلام
من يه موضوع ديگه رو به اين بزرگترين عامل باخت با اجازه نويد اضافه ميكنم
اول يكم پر حرفي كنم بعد ميگم
چرا بايد دزدكي چيپ بخريم و سريعا صندوق بزاريم تا از دست اون دوستاني كه فقط زماني كه چيپ داشته باشي با دوتا( جان ) اضافه كردن به اخر آي دي ميان سراغت و وسط بازي درست زماني كه داري با تمركز كامل رو دستت سرمايه گزاري ميكني بهت پي ام ميدن و اگه جواب ندي متاسفانه تخريب ميشي از همه لحاظ
بياييد اين فرهنگ رو جا بيندازيم كه اگه 100ميليونم چيپ بود تمركزشو وسط بازي بهم نريزيم حتي اگه فري رول باشه چون فكر ميكنم يه تعدادي باشن كه فقط برا چيپ بازي ميكنن ،سر هم كلاه ميزارن،آي دي همو از پيش هم كش ميرن و فحش و بدو بيراه ميگن و....
بقيه فقط براي تفريح و رقابت ، بالا بردن اسم و پرچم كشور بازي ميكنن و شايد ارزش همون فري رول براشون از 100 تا آس هم بيشتر باشه چون همه ماها يه روزي از همين فري رول شروع كرديم
پس بياييد دست به دست هم بديم و اين مشكلو حل كنيم تا همه با خيال راحت و بدون ترس و واهمه از اينكه الان دوستان به ظاهر دوست ميان و اعصاب آدمو بهم ميريزن سر ميز بشينيم
حالا دليل اضافه شده به نظر نويد
بهم ريختن اعصاب نه از باخت بلكه از دست ....
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed_zer0 ، Tara_rm ، Soroosh ، hrsh77 ، mehdi.milani ، RiverWin ، alex1o
پیک 
وقت به خیر دوستان گرامی
[تصویر: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]
مبحث جالبی رو باز کردین و مسلما در پاسخ دوستان تجربیاتشون نهفته است و البته جکیده ای از اطلاعاتشون .سپاس بابت نظرات مفیدتون

به طور کلی به نظر من با توجه به ارزیابی بازی خودم و دوستان فکر میکنم شانس و اقبال کمترین تاثیر رو در باخت دراز مدت داره
اگر باختهای لحظه ای و کوتاه مدت رو کنار بگذاریم در اکثر موارد دلیل باخت کمبود دانش پوکر بازیکن هست
به نظر من حتما باید مطالب گوناگونی در این زمینه مطالعه کرد و بازیکن به یک استایل شخصی بر اساس دانش و تجربه برسه در اغلب موارد درصد احتمالات آمدن یک کارت یا چند کارت بر شرطبندی اثر میگذاره اما به علت کمبود دانش بازیکن ریسک غیر متعارفی میکنه و زیاد میبازه یا کم میبره به نظر من بیشترین دلیل باخت کمبود دانش پوکر و ریاضیاته و اسفاده کم از دستهای خوب و باخت زیاد با دستهای کم ارزش دانش پوکر بازیکن رو به یک تعادل میرسونه .باخت از دست دادن چیپ یا پول در میز نیست !!!باخت ، برد کم با دستهای خوبه!!!!باید خیلی به این نکات دقت کرد.عوامل دیگه ای هم میتونه تاثیر گذار باشه مثل ترس از باخت و ریسک کم؛این نکته هم معمولا نادیده گرفته میشه .شاید تو یه پست کامل به این بحث بپردازم در آینده.
نکته دیگه ای که فکر میکنم به باخت انجامیده میشه انعطاف پذیر نبودن در بازیه ؛یعنی صرفا با دانشتون و احتمالات بازی کنین این نکته یعنی اهمیت ندادن به دست دیگران و خوندن افکار بازیکنان و شناخت بازیکنان، بازی پوکر یک تورنمنت طولانی فکریه ،قوی بودن و دانش بالا خیلی وقتها موثر نیست بلکه استفاده حد اکثر از دانش اندک با خوندن دست بازیکنای مقابل با ارزشه! .
این مبحث هم جای توضیح بیشتر داره که سعی میکنم در پستای بعدی توضیح بدم

شاد باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط Soroosh ، SE7EN ، tatepito ، navid63 ، REZA_OMAHA ، ☯MR.Face☯ ، saeed_zer0 ، Tara_rm ، shahryar ، mehdi1355 ، saeedfalahzadeh ، m8hsen ، arbi_barayev ، poorya91 ، فرزاد سلیمان پور ، fariborz_ra
(2011/05/30، 05:19 AM)Dr_kiyan نوشته است: [ثبت نام کنید لطفا برای مشاهده لینک، وارد سایت شوید یا ]]

اما بازیکنان با تجربه، می دانند که گاهی ممکن است تا چند ماه روی شانس خوب یا بد باشند و در مدت طولانی مجموع این روزهای خوب و بد یکی است. در واقع آنها زیاد به روزهای برد و باخت فکر نمی کنند بلکه به مبالغ برده و باخته شده در روزهای مختلف فکر می کنند. به این معنی که ممکن است به دلیل خوش شانسی ده روز برد کم داشته و در مقابل یک روز به دلیل بدشانسی بیش از حد باخت زیاد داشته باشند ولی به دلیل مهارت بالا در بازی و این که همه چیز را به قضا و قدر نسپرده اند، مقدار کلی برد از باخت بیشتر می باشد. این افراد تقریبا بیست درصد جامعه پوکر را دربر می گیرند و به آنها Broke evener می گویند. (یعنی کسانی که معمولا نه باخته و نه برده اند ولی در کل بیشتر برنده بوده اند)
آنها مانند این نمودار فکر میکنند:

اما واقعیت این است که حتی این تفکر هم صحیح نیست. بازیکنان واقعا حرفه ای میدانند که چیزی یه نام "روز" خوب یا بد وجود ندارد و آنچه که هست، "لحظه" است. یعنی ممکن است که در یک روز بسیار بد، چند موقعیت بسیار خوب هم وجود داشته باشد و به همین ترتیب در یک روز عالی، چند وضعیت بسیار بد هم یافت می شود که ممکن است شما در هر دو حالت، دستهای برنده یا بازنده را فولد کرده باشید!!!
این افراد همان کسانی هستند که درآمد اصلی خود را از طریق بازی پوکر به دست می آوردند و کمیاب هستند.
اگر طرز فکر این پوکر بازهای حرفه ای را به نمودار تشبیه کنیم، آنچه که به دست می آید بسیار به نمودارهای بورس (مانند فارکس و Day/Night trading) شبیه می شود.

دکتر کیان عزیز، یکی از متخصصین حرفه بورس بوده و به همین دلیل به طور نا خودآگاه میانبر زده اند و بدون نیاز به سالهای طولانی و صدها هزار دست بازی، فرمول شانس در حرفه خود را در پوکر هم آزموده و متوجه شده اند که بسیار به هم شبیه هستند. امیدوارم از توضیحات بیشتر ایشان بهره کافی را ببریم.

پاسخ
با سلام خدمت جناب دکترکیان عزیز استاد خودم
از اینکه برمن منت گذاشتید و قبول پیشنهاد کردید ودر این سایت تخصصی ثبت نام کردید واقعا ممنونم...
قطعن با حضور اساتید کاربلدی همچون شما شاهد پیشرفت سریعتر علاقمندان پوکر در این سایت خاهیم بود...
خوشحالم از اینکه میتونیم اینجا آزادانه به تبادل اطلاعات بپردازیم و محدودیتهای سایت قبلی رو نداریم.
بیصبرانه منتظر راهنماییهای عالمانه جنابعالی هستیم.
البته از تایپیکهایی که از جناب سروش خوندم معلومه که ایشون یکی از حرفه ایهای این بازی هستند و اطلاعات وسیعی دارند واقعن لذت بردم...
خوشحالم ازاینکه میتونم از تجربیات چنین اساتید قدرتمندی (یا بهتر بگم تو این مملکت نایاب) استفاده کنم.
به امید موفقیت همه مون...

پاسخ
پیک 
وقت به خیر دوستان گرامی
عرض تشکر از دوست فهمیده و پر انرژی ام جناب سروش بابت مطلب جالبشون مطالبی که درج کردین بسیار مفیده و نگاه به مبحث پوکر از یک دیدگاه طولانی مدت به موفقیت می انجامه .نکات ریز و جالبی مطرح کردین، نشانه دید وسیعتون از بازی پوکر و مدیریت سرمایه هست و به دوستان پیشنهاد میکنم که سعی کنن با دید باز به مبحث مدیریت زمان و سرمایه بپردازند.
شاید در بعضی کتاب ها و پستها مطالبی باشه که در نگاه اول سطحی و پیش پا افتاده است اما این نکات در بطنشون جزییاتی وجود داره که باید با صرف زمان و تجربه این مطالب و نکات ریز رو درک کرد .
جناب تاتپیتو عزیز ممنون از لطفتون به من ، با کمال میل در خدمت شما و دوستان هستم و امیدوارم این محیط علمی با حضور دوستانی مثل شما پربارتر بشه و شاهد پستهای پر مفهومی که در آراد وسرمایه مینوشتین در این سایت تخصصی باشیم مخصوصا مبحث دلایل باخت چون هر بازیکن خوب اول روزی یک بازنده خوب بوده!!! این یک واقعیت که همه کسایی که پوکر بازی کردن روزی یک بازنده خوب بودن پس اگر در مبحث شناخت دلایل باخت زوم کنیم به راحتی پیشرفت میکنیم.

در پست قبل به بیان اجمالی بعضی دلایل باخت پرداختم ودر ادامه بحث لازم دونستم از یک بحث نظری صرف پستهام رو به سمتی سوق بدم که آموزشی تر و مفیدتر و قابل استفاده برای عزیزان باشه همراه با راهکارهایی برای از بین بردن دلایل یا کمرنگ کردن تاثیر شون و همچنین به توضیح دلایل با راهکارهای تجربی خودم و بازیکنان دیگر میپردازم.
اولین اشتباه شایع و دلیل باخت که در پست امروز به اون میپردازم بحث انتخاب اشتباه میز بازی یا تورنمنتی هست که در اون شرکت میکنیم .این عامل خیلی بیشتر از بازی بد میتونه برای یک بازیکن حرفه ای خطرناک باشه تا ضعیف بازی کردن یا عدم تمرکز!!!عواملی که در ظاهر باعث باخت میشن!!
خیلی از بازیکنا مخصوصا در انتخاب میز بازی در کش گیم سریعا میزی رو انتخاب میکنن که جای خالی داشته باشه و این اشتباه خیلی مهم تر و تاثیر گذارتر از بازی بده!! شما میتونین بازیکن خوبی نباشین اما با درایت در انتخاب میز برنده باشید!!! همانطور که شما میتونین بازیکن خیلی خوبی باشین اما با انتخاب غلط میز عصبی شده و یا در دام بازیکنایی گرفتار شین که فیر بازی نمیکنن. در پستهای آموزشیم به این مبحث پرداختم اما لازم دونستم خلاصه ای از اون پست رو برای دوستایی که ایم مطلب رو میخونن ارائه بدم.
((چه میزی بهترین انتخاب است؟
این قسمت بازی در پوکر آنلاین و پوکر در کازینو نقش یکسانی دارد اما این نقش حالتهای کاملا متفاوت دارد.به همین علت به طور جداگانه مورد بحث قرار میدهم.

آ.انتخاب میز در پوکر آنلاین:
در اغلب وب سایتهای پوکر آنلاین شما قبل از ورود به میز میتوانید توضیحات آن میز رل مشاهده کنید.مواردی که اهمیت دارد 4 بخش است:
1.average pot (AVG)
اوریج پوت متوسط میزان پولی است که در هر دست بازی بازیکنان حاضر روی آن ریسک میکنند . بهترین میز برای کسانی که اصولی بازی کنند میزهایی هست که افراد ریسکپذیر تری در آن حضور دارند پس دقت کنید و وارد میزی با AVG بالاتر شوید.
2.players per flop(Plr/Flp)
این عدد درصد بازیکنانی است که وارد هر شرطبندی میشوند. بعدها میگویم که بازیکن خوب باید با چه دستهایی بازی کند اما الان این نکته را می گویم که بازیکن خوب معمولا از 10 دست 1 بار وارد شرطبندی میشود پس این عدد نشان میدهد افراد حرفه ای هستند یا افراد با ریسک زیاد(بهترین شکار برای افرادی که اصولی بازی میکنند)که با هر دستی وارد شرطبندی میشوند.البته ریسک ورود به میزی با 80% plr/flp زیاد است چون به این میزان ریسک و این بازیکنان هجومی هیچ اطمینانی نیست پس پیشنهاد من بر اساس تجربهplr/flp بین 40 تا 60 % است.

3.hands per hour (H/hr)
هندس پر اور یا تعداد دست بازی در هر ساعت یا در بعضی سایتها هر دقیقه بازی میشود.این عدد هم بسیار مهم است چرا که تعداد دستهای بالا یعنی کسانی که خیلی زود بازی میکنند و 2 پوئن مثبت یکی اینکه وقتتان تلف نمیشود و دیگری کسانی که زیاد فکر نمیکنند.من ترجیح میدهم وارد میزهایی با بیشتر از 70 H/hr میشوم .
4. میزان پول افراد حاضر
این نکته هم بسیار مهم است چرا که رابطه مستقیم با AVG دارد نه خیلی زیاد نه کم.پیشنهاد من بازی با کسانی است که نسبت به شما پول بیشتری دارند.و اگر شما اصولی بازی کنید این انتخاب در نهایت برد است.

ب.انتخاب میز در کازینو
در کازینو هم اصول یکسان است اما این تعداد در سردر میز نوشته نشده..در پوکر آنلاین داده ها نوشته شده و شما بر اساس آنها میز را انتخاب میکنید اما در کازینو خبری از ایندیکاتور نیست!!! پس 2 نکته برای بازی در کازینو که باید دقت کنید :
1.همه اصول پوکر آنلاین مشترک است پس صبر کنید و نگاه کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید
2.وارد میز افراد پرسروصدا و شلوغ نشوید حتی اگر اصلا بازی بلد نیستند چرا که آرامس در بازی را بهم زده و شما را عصبی میکتند و آمار اشتباه را زیاد میکنند.))
با ذکر این مطلب و دقت به انتخاب میز میتونین این دلیل باخت رو کمرنگ کنین و درصد بردتون رو افزایش بدین.بازم تاکید میکنم حتما قبل از ورود به میز حداقل 20 دست بازی رو ببینید و سپس تصمیم گیری کنین و باز تاکید میکنم تفاوت برد و باخت و تراز منفی و مثبت مثل مو باریکه!!! شما پول زیادی رو برای شرکت در شرطبندی صرف میکنین به اضافه درصد زیادی که به گرداننده بازی(سایت میزبان یا کازینو)کارمزد میدین و همه بازیکنا برای برد بازی میکنن پس شما با برد و باخت مساوی یک بازنده هستین چون حدود 10% کارمزد دادین پس شما باید برای هر تورنومنت یا بازی بیشتر از 10% ببرین تا بازنده نباشین در این بازار بزرگ مالی دنیا یعنی پوکر که گردش مالیش از بورسهای بسیاری از کشورها وسیعتره و پر سودتر همین نکات کوچک میتونه ترازتون رو مثبت کنه وگرنه همه با جفت آس یا جفت شاه میبرن......
با این توضیح پست رو به پایان میبرم امیدوارم بتونه براتون مفید باشه.
شاد باشید

پاسخ
از استادان دکتر کیان و سروش عزیز تشکر میکنم چون من کمتر از یک ساله که پوکر یاد گرفتم این مطالب خیلی به من کمک میکنه.من از روزیکه یاد گرفتم تا 3 ماه اول خیلی خوب پیش رفتم و امتیازات زیادی گرفتم و ژتونهام به 4 میلیون رسید که خوب خوشحال بودم از اینکه تو این مدت کم انقدر خوب پیش رفتم اما از اون به بعد دیگه رو دوره باخت افتادم تا اینجا که الان هی مزاحم صندوق محترم ژتونهای مجانی میشم و 400 تائی میگیرم.منتظر راهنمائی و آموزشهای شما دوستان هستم.
متشکرم
پاسخ
مثل اینکه یاد گیری پوکر تمومی نداره . تا زمان پیری هم ریز نکات پوکر رو شاید نتونیم بفهمیم انقدر که وسیع هستش

مرسی از دوستان
پاسخ
هربار که دستی رو بازی میکنیم درواقع چیز جدیدی رو یادگرفتیم (جدا از برد و باخت)
اما خیلی زود فراموش میکنیم..!
واین یکی از اصلی ترین و مهمترین تفاوتها بین بازیکنان خوب و بازیکنان عادی هست
باید از اشتباه خودمون درس بگیریم نقطه ضعف اصلی تمام بازیکنان عادی بخصوص تازه کارها احساسی بازی کردنه
این رو باید درک کنیم که هر دستی که شروع میشه انگار بازی از نو شروع شده و
هرچه رو که در دست قبلی گذشته باید فراموش کنیم بجز تجربه ای رو که بدست آوردیم...
وگرنه بازیکنان زیادی هستند که علم و دانش سطح بالایی دارند اما نمیتونند موفق باشند
چون انعطاف لازم رو ندارند(البته این مبحث کاملا متفاوته).
هر دستی که بازی میشه علاوه بر اضافه شدن تجربه شناختی هست که از بازیکنان بدست می آوریم
شناخت بازیکنان حاضر در میز میتونه از باختهای غیر ضروری جلوگیری کنه
علاوه براینکه میتونه باعث پیروزی هم بشه...
صدبار بازی کردن بدون فکر باندازه یک بار بازی کردن با فکر ارزش نداره

پاسخ
مرسی از همه برا راهنمایی ها.من خودم شخصا 90%باختم برایه بی حوصلگیم و کم صبربودن تو بازیه.
پاسخ
با توجه به آموزشی بودن محتوای این تاپیک، به این قسمت منتقل گردید.
پاسخ
پوکر نمادی کوچکتر از زندگیه خشنه.
پوکربازی کردن همانند چشم بسته روی کوه راه رفتنه.
پوکر یک علم نیست بلکه ترکیبی از علوم هست.
پوکر چهره بی نقابه حقیقته.
یک پوکرباز بزرگ یک فیلسوفه کسی که میتونه آنسوی ندیده رو ببینه.

(شاید خیلی فلسفی بنظر بیاد ولی فکر میکنم حقیقته)
پاسخ
گشنیز 
.s
سلام دوستان نازنین
من همین امروز به جمعتون پیوستم ، البته چند ماهیه که - به جز اون دله گیهای دوره دانشجویی - بطور جدی در فیس بوک هولدام بازی میکنم .
نظرات دوستانو بادقت خوندم و مهمترین چیزهایی که دیدم دو چیز بودند :
1 - بزرگترین باخت ، برد کم در دست خیلی خوبه . من با اولین رویال فلشی که مواجه شدم اینقده مضحک بردم که تا چند روز عصبی بودم . همیشه برنامه ریزی برای برد خوب رو با دست خوب یادم نمیره و بیشتر وقت پوکرم رو به شناخت هم میزی ها سپری میکنم تا با دست خوب ، برد خوب هم همراه بشه .
2 - عصبی و هیجانی بازی کردن بزرگترین دلیل باختهای ممتد و خطرناکه . ماه اول بازی ، من براحتی به چند ملیون چیپ رسیدم و با کمال آرامش بازی میکردم تا این که یه روز هوس کردم برم روی میز با پات خیلی بزرگ . عجالتا همین جا بهتون بگم که خود قبول پات بزرگ برام دردسر درست کرد و در عرض چند دقیقه تمام داشته های بازیمو از دست دادم و با تلاش خیلی زیاد و ساعات طولانی کمردرد ناشی از پشت رایانه نشستن البته ، جبران مافاتی رو دادم که تو چند لحظه هیجان از دست داده بودم .
پاسخ
بحث جالبیه ،

بیاین یک مساله رو نادیده نگیریم و اون این که ما برد و باخت رو در یک دوره در نظر میگیریم و این قضیه رو نا دیده میگیریم که بازیکن هم چنان داره بازی میکنه و میتونه یک دوره خوب رو شروع کنه .

من بعد از دست های زیادی که تو یک دوره 1 ماهه باختم تصمیم گرفتم یه سری بازی ها رو یاد داشت کنم ، بنابر این از 10 روز پیش شروع کردم به یاد داشت کردن بازی هایی که احتمال ریاضی اون تقریبا 50-50 هست . مثل AK vs 55 یا QJ vs 88 و ... و اکثر اونها قبل فلاپ آل این شدند .

سعی کردم همه اونها رو یاد داشت کنم ، نتیجه این 10 روز خیلی عجیب بود ! 27 % برد و 73 % باخت !!!
بیشتر ما به این مساله میگیم بد شانسی ، اما من بهش میگم یه دوره باخت ! چون بازی من اینجا تموم نشده ، و ادامه داره . حتی اگر من تا 1 سال این یاد داشت ها رو ادامه بدم و نتیجه تغییری نکنه این چیزی رو ثابت نمی کنه . چون این یک دوره 1 ساله هست در مقابل 10 سالی که بازی کردم . پس من تو 10% از بازی هام 70 به 30 باختم و 90 % رو بررسی نکردم و این 10 سال تازه قسمتی از بازی منه که قراره ادامه پیدا کنه .

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم ...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان