Comodo SSL
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ALL IN?
سلام
دوستان تعداد بسیار زیادی سرم در اومده که all in کردم و باختم حتی جاهای خوب.
البته بعضی وقتها هم خوب بوده..
شما چطوری خودتون رو کنترل می کنید؟ (مثلا دستتون 66 هست)
پاسخ
موضوع جالبی رو مطرح کردید. من هم خیلی وقت بود میخواستم کمی در مورد آل این بنویسم. لطفا ایطور نباشد که اساتیدی مثل tatepito , بهمن خان، میلاد ساکت بنشینند. Big Grin
پاسخ
این مسدئله خیلی گشترده میشه راجع بهش بحث مرد اما بذار اول بپرسم واسه چی پوکر بازی میکنی؟! تفریح یا پول؟! اگر واسه تقریح هست که کلان این مقاله رو نخون چون از بحث خارجی...Cool
در غیر این صورت بیا کلان راجع به این حرف بزنیم:
1. چه وقتایی آل این کنیم؟
2. چه وقتایی آل این نکنیم؟
3. آل این به عنوان بلوف.
4. آل این به عنوان بهترین و حرکت متنوع

یه چیزی بگم خوب دقت کن بهش: پول زیاد داشتن سر میز یا مقدار چیپ های زیاد دلیل برد شما توی پوکر نمیشه! پس فکر نکن چون آل این کردی حتما معجزه کردی و باید پول رو ببری.
1. چه وقتایی آل این کنیم:
الف: میدونی بهترین دست رو داری و به احتمال خیلی زیادی کال میشی.
ب: مطمئن هستی حریفت میاد تا کارت مورد نظرش رو بگیره مثل فلاش یا استریت، شما آل این میکنی که جلوی طرف رو بگیری.
ج: ازاول بازی دست خوب نداشتی و مقدار کمی چیپ واست مونده، پس آل این میری که بتونی توی بازی بمونی- اما دستت و احتمال برنده شدنت طوری باشه که 80 درصد برنده باشی.مثلا تاپ 2 پر.
( حالا اینکه از کجا مطمئن باشی توی کدوم موقعیت هستی رو میتونی از الگوهای ریز دادن که توی یه مقاله دیگه توضیح دادیم متوجه شی)

2. چه وقتایی آل این نکنیم؟
الف: یک دست خیلی قوی داری که نفرات زیادی با شما داخل پات نیستند و اگر آل این کنی همه فولد میکنن.
ب: این اشتباه رایج خیلی از بازیکنایی که دیدم! دست خوبی مثل پایه استریت یا فلاش دارن، semi-bluff میزنن، بعد طرف ری ریز میکنه، بعد شما آۀ این میکنید. این حرکت کاملا اشتباه، درست که دست قوی خواهید داشت!اما اون لحظه که هیچی ندارید! پس کال کنید و آل این نکنید چون حریفتون اگر دستش بهتر نبود شمارو ری ریز نمیکرد.

3. آل این به عنوان بلوف.
تاحالا شنیدید که میگن ((آل این بهترین بلوف برای بلوفرهاست))؟
اما این جمله به شرطی درست که در زمان مناسب با مقدار مناسب چیپ انجام بشه.بذار یه مثال بزنیم: بعد از فلاپ حریفتون bet میکنه،شما اطمینان دارید که حریفتون یه چیزی داره، اما از طرفی مطمئن هستید عقب میکشه اگر بفهمه دست شما بهتر از اونه.از طرفی مقدار چیپ هاش نسبت به میانگین بازی کمتره و میترسه که ریسک کنه و پولش رو ببازه.توی این موقعیت آل این جواب میده، اما یه راه بهتر و امن تر اینه که ریز بدید اما در حدی که طرف بترسه.
پس دلیلی واسه آل این ندارید.

4. آل این به عنوان بهترین و حرکت متنوع
شما از اون دست بازیکن ها هستید که زیاد آل این نمیکنید و همیشه یه استراتژی قابل حدس برای بازی دارید، مثلا وقتی دست خوب دارید چک میدید تا طرف bet بده و شما ریز بدید.
اما یه روز فرض کنید تو همون شرایط یه دفعه آل این کنید، اولین چیزی که به ذهن حریف میرسه با توجه به شناختی که از شما داره بلوف است.شما میتونید بعضی جاها برای تنوع بازیتون از این تکنیک استفاده کنید.

**آل این برای ساید پات:
زمانی که شما دست خیلی خوب مثل خطوط هوایی آمریکا(AA) رو دارید، یه نفر قبل شما bet میده، شما کال میکنی، نفر بعدی آل این میکنه اما میزان چیپش از هر دوی شما پایین تر ، نفر قبل شما کال میکنه آل این طرف رو ، ولی شما در این موقعیت برای افزایش سود و کاهش ضرر باید آل این کنید یا اینکه ری ریز کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط hhhpok ، Soroosh ، home ، tatepito ، RezAce ، TheMohamMad
میلاد عزیز، تشکر بابت مطلب بسیار جالب و توضیحات کاملتون

به نظر من All-In کردن قبل از فلاپ کاملا بازی رو از حالت تعادل خارج می کنه. حتی با دستای تاپ هم نمیشه All-In کرد، چون همونطور که میدونید پوکر اصلا قابل پیش بینی نیست و بارها و بارها با دست تاپ مثلا AA قبل از فلاپ All-In کردم و یا جواب All-In رو دادم. اما به راحتی به 9 و 10 باختم یا حتی بدتر به 3 6 .
در این مورد اگه اطلاعاتتون رو در اختیار همه بذارید و نظرتون رو بگید و بحث رو ادامه بدید ممنون می شم
پاسخ
دوست عزیز پوکر مثل یک زبان پیچیده هست که حروفش چیپها و لغاتش چگونگی استفاده از چیپهاست که در چند جمله ساده خلاصه شده...

که به اختصار به اینصورت بیان میشه:

من دست خوبی دارم پس ادامه نده! شایدم دارم دروغ میگم!!

یا

من دست خوبی ندارم فقط میخام شانسمو امتحان کنم! پس میتونی راحت منو از بازی خارج کنی!شایدم دارم دروغ میگم!!

و مطمئن باشید که بازیکنان حرفه ای همیشه دروغ میگن حتا زمانیکه دارن راست میگن!!

وقتیکه آل این میکنید هم ازین دو حالت که گفته شد خارج نیست...

بازیکنی موفق هست که راست و دروغ رو از زبان پوکریه بازیکن مقابل بکشه بیرون!!
و این ممکن نیست مگر با تجربه اندوزی...

پس مطالعه کنید و بعد تمرین و منظور از تمرین بازیهای دوستانه یا با پولهای الکی نیست بلکه باید خرج کنید تا تجربه بدست بیارید.

Smile
پاسخ
چون دوستمون در ابتدای تایپیک به دستی مثل 66 اشاره کرد میخوام یه مقدار در این مورد بنویسم.(البته با اجازه دوستان)
من معمولا سعی میکنم با پاکت های پایین فلاپ رو ببینم چون احتمال 3تایی شدن هست (یه جایی خوندم 12 درصد) و اگر شد تقریبا مطمئنم پات رو میبرم اگر هم نشد در صورت بت یه فولد راحت هست.
حالا میخوام اینو به آل این ربطش بدم. من معمولا اگه شرت استک باشم با این جور دستا قبل از فلاپ آل این میزنم به چند دلیل:
1. احتمال 3تایی شدن هست
2. افراد کمتری کال میکنن
3. اگه کسی کال نکرد حداقل بلایند دزدی میشه
4. که به نظرم از همه مهم تره AK یا AQ گیر میندازم.
میخوام یه خورده در مورد 4 صحبت کنم.
من آزمایش کردم. 22 و AK رو جدا کردم و فلاپ و ترن و ریور رو کردم. (البته میدونم این هدز آپ میشه و با بازی 8نفره فرق داره ولی فکر میکنم میشه تقریبا به یه نتیجه رسید) تقریبا 200 دست پخش کردم و AK با اختلاف کمی بیشتر برنده شد.(تقریبا 5 دست) یه نکته ای رو هم بگم در این جور موارد 22 با 77 یا jj فرقی نداره چون اون به هر حال 2تا اور کارت داره. حالا بیاین یه بررسی بکنیم. من شرت استک هستم و یه پاکت دارم به احتمال زیاد یکی با 2تا اور کارت آل این منو کال میکنه. حالا احتمال برد من تقریبا مساوی هست. سوال اینجاست که آیا من حاضرم که این رسکو بکنم؟
به نظر خودم آره. ولی این 100درصد به سبک بازیه بازیکن بستگی داره.

این تجربه شخصی بنده بود امیدوارم مفید بوده باشه. راستی اشتباهاتمو بهم بگید. ممنون
پاسخ
ممنون دوست عزیز بطور کلی با نظرتون موافقم...
پاسخ
Blue Velvet نظر و تجربه خوبی بود اما odds توی بازی 2 نفره و 9 نفره خیلی باهم فرق دارن. احتمال بردن 2 تا اور توی بازی 9 نفره خیلی خیلی بیشتر از یه باکس کوچیک هست.
توی تیبل هایی که قبلا بازی میکردم وقتی شرت استک بودم با باکس کوچیک آل این میکردم اما همیشه 4 تا گوسفند کال میکردن Big Grin روی میز های دوستانه و واقعی قوانین خیلی با پوکر آنلاین فرق داره چون توی میز واقعی فقط قمار میکنن، طرف بلد نیست به شرط بندی شما احترام بذاره، یه هیت 4 داره رو فلاپ AT4 داره و کال میکنه. ای بابا، که چه مصیبتی بود از میز آنلاین بیای و لایو بازی کنی Big Grin
پاسخ
(2015/02/01، 11:10 PM)m8811163008 نوشته است: Blue Velvet نظر و تجربه خوبی بود اما odds توی بازی 2 نفره و 9 نفره خیلی باهم فرق دارن. احتمال بردن 2 تا اور توی بازی 9 نفره خیلی خیلی بیشتر از یه باکس کوچیک هست.
توی تیبل هایی که قبلا بازی میکردم وقتی شرت استک بودم با باکس کوچیک آل این میکردم اما همیشه 4 تا گوسفند کال میکردن Big Grin روی میز های دوستانه و واقعی قوانین خیلی با پوکر آنلاین فرق داره چون توی میز واقعی فقط قمار میکنن، طرف بلد نیست به شرط بندی شما احترام بذاره، یه هیت 4 داره رو فلاپ AT4 داره و کال میکنه. ای بابا، که چه مصیبتی بود از میز آنلاین بیای و لایو بازی کنی Big Grin
آره منم این تجربه رو دارم Big Grin
ولی آل این با پاکت در شرت استک توی تورنمنت ها خیلی بیشتر اتفاق میفته. یکی از دلایل مهمش هم میتونه این باشه که تا ریور شانس برد وجود داره یعنی اگه حتی با پاکت بزرگتر هم کال کنن هنوز شانس ست شدن هست.
پاسخ
دوستان به نظر من درسته که احتمال برد پاکت قبل از فلاپ بیشتره ولی درصدی که گفتن اشتباهه

این درصد کاملاً به تعداد افراد حاضر در میز ربط داره . به طور مثال پاکت 2 توی هدزآپ 49.15% احتمال برد داره و 1.89% احتمال تای (Tie)
حالا همین دست (پاکت 2) روی میزی با 3 پلیر درصد برد رو به 30.27% کاهش میده و همینطور ادامه داره که در پایین اشاره میکنم
روی میزی با 4 پلیر 21.59% برد و 0.82% تای
روی میزی با 5 پلیر 17.75% برد و 0.67% تای
روی میزی با 6 پلیر 15.27% برد و 0.50% تای
و همینطور الی آخر که مرتباً کاهش پیدا می کنه

این درصد ها فقط مربوط به پاکت 2 هست و پاکت های دیگه درصدش کاملا متفاوته

البته شرایط دیگه ای هم بر روی اینگونه روش بازی تاثیر گذاره مثل نوع بازیکنان حاضر در میز که هر چه فیش تر باشند این روش خطرناک تره
همچنین در میزهای استک پایین این روش تاثیر چندانی نداره و اصلا ایجاد ترس نمی کنه

جا داره تجربه تلخ امشبم رو بگم

تور فریزاوت
استارت چیپ 10،000
تعداد افراد رجیستر کرده 240-540 نفر

مرحله آخر تور بودم و کلاً 3 نفر مونده بودیم
میزان چیپ نفر اول حدوداًً 1،200،000
من نفر دوم با 910،000 چیپ
و نفر سوم با 420-430 هزار تومن
استک 10000/20000

موقعیت من روی میز دیلر و دستی که به من داد پاکت Q که قبل از فلاپ آل این کردم
چیپ لیدر کال کرد با دست A 8
فلاپ 6 2 A خورد ، 9 ترن و 3 توی ریور

به همین راحتی پاکت Q من نابود شد.

البته جا داره درصد برد کارت ها رو بگم که جالبه
QQ با 70.91% برد و 0.28% تای
A8 با 28.82% برد و 0.28% تای

آل این کردن فقط و فقط بازی رو به سمت شانس میبره و شخصاً خیلی از بازیکنای پوکر رو دیدم که با آل این کردن ممکنه یکی دو دست رو بگیرن ولی در کل و در دراز مدت باخت به همراه داره

امیدوارم براتون مفید باشه
پاسخ
بهترین کارو کردی که موقعیت دیلر توی اون مرحله از تورنمنت ALL-IN کردی، اگر باختی فقط بدشانسی بوده ولی شما یکی از بهترین بازی ها رو کردی.
پاسخ
دقیقا کارت درست بود قرار نیست که همیشه برنده باشی. باید کار درست رو انجام بدی مهم نیست چی پیش میاد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان